internetWEEK.cz menu TOPlist

Philadelphský experiment – projekt RAINBOW

Philadelphský experiment – projekt RAINBOW

Je 25. Července 1943 a torpédoborec USS Eldridge právě připlul do doků v USA. Zapsal se do dějin jedním z nejzáhadnějších vědeckých experimentů vůbec. Neviditelnost, cestování časoprostorem a lidé procházející pevnou hmotou.

 

Philadelphský experiment – projekt RAINBOW

Oficiálním název Philadelphského experimentu byl Projekt rainbow neboli duha. Šlo o výzkum probíhající již od roku 1931. Šlo o zkoumání možnosti použití neviditelnosti jakožto obrovské válečné výhody. Na tomto projektu se podíleli největší vědci doby. Patřil mezi ně například srbský vynálezce Nikola Tesla nebo doktor Alfred Bielek. Po odvolání Tesly přejal celý projekt John von Neumann. Po přesunu experimentu na východní pobřeží v roce 1934 se na tomto experimentu podílel dokonce i Albert Einstein. Jako základ experimentu byla použita jeho sjednocená teorie pole.

 

Cílem experimentu bylo použití účinku velmi silného elektromagnetického pole na loď s posádkou. Pole mělo být vytvořeno po celém plavidle i kolem něj, a to pomocí četných magnetických generátorů. Díky těmto generátorům mělo být dosaženo právě zmizení celé lodi. Na konci třicátých let proběhly dva pokusy usilující o zmizení plavidla, zatím bez posádky. Zdá se to neuvěřitelné, ale oba pokusy údajně skončili úspěchem a loď zmizela. Nic tedy nebránilo plánu vyzkoušet nový vynález i na loď s posádkou. Přes četná varování proběhl v roce 1943 ve Philadelphii i tento pokus.

 

Posádka lodi Eldridge se skládala z necelé čtyřicítky dobrovolníků. Po spuštění všech generátorů a zahájení experimentu začala kolem lodi vznikat zvláštní zelená mlha. Loď několikrát na chvíli zmizela a opět se objevila. Nakonec však zmizela na celé desítky minut. Během této doby se údajně objevila na několika místech planety. Nebyla tedy neviditelná, ale teleportovala se do stovky kilometrů vzdálených míst. Podle některých zdrojů loď dokonce cestovala i časem. Byla totiž na několik sekund spatřena v šedesátých letech. Po chvíli však opět zmizela v nazelenalé mlze.

 

Přestože loď zůstala téměř nepoškozená, osud posádky byl strašlivý. Většina námořníků z torpédoborce zmizela a nikdy nebyla nalezena. Několik lidí bylo však „zataveno“ do stěny nebo podlahy lodi. Pouze několik členů neutrpělo žádnou fyzickou újmu. Všichni se však chovali hystericky a jako šílenci. Byli převezeni na tajné místo a nikdo se z něj již nedostal. Někteří přeživší prý dokonce i nadále dokázali procházet stěnami a neplánovaně mizeli.

 

Dnes o torpédoborci Eldridge nezbylo mnoho informací. Byly úmyslně zatajeny nebo se jedná o náhodu? Eldridge se údajně ještě několik let po roce 1943 plavil středomořím a v roce 1951 byl prodán Řecku. V řeckých dokumentech je však jako datum odstavení tohoto torpédoborce uváděn datum 25. 7. 1943. Palubní deník lodi se záhadně ztratil.

 

Mnoho lidí se snažilo najít odpovědi a dozvědět se více o Projektu Rainbow. Někteří z nich údajně spáchali sebevraždu, jiní se zbláznili a jsou drženi v léčebnách, další beze stop zmizeli. Dnes je k dispozici několik knih i filmů o tomto záhadném projektu amerického námořnictva, které na utajení informací vydalo údajně několik miliard dolarů. Dnes už asi jen těžko získáme odpovědi na četné otázky týkající se Philadelphského experimentu, a proto je na každém z nás jestli uvěří či ne.

Další příspěvky autora: Fanarim


Články ve stejných kategoriích:

Kospirace   USA   Projekt RAINBOW   Philadelphský experiment   NATO   Konspirační teorie   Armáda   Ze zahraničí  
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí