internetWEEK.cz menu TOPlist

Vodnářský zvon léčí

Vodnářský zvon léčí

Na první pohled na něm není nic až tak zvláštního. Vypadá jako běžný lavor s vodou. Ovšem všichni jsou z něj nadšení, neboť jeho zvuk léčí. Navíc voda v něm vytváří fantastické obrazce.

 

Vodnářský zvon léčí

Podivuhodný nález zvonu

Nacházíme se v Himalájích, kde skupina Evropanů stoupá horskou stezkou do kláštera. Počasí je naprosto jasné, jen málokde můžeme spatřit mráček na nebi.
Během cesty Evropané se svými průvodci míjejí místo, kde je vystaven zvláštní hudební nástroj. Všichni okolo něj projdou bez zastavení. Nakonec se však přesto jeden z členů skupiny rozhodne vrátit a podívat se na nástroj. Pomalu se přiblíží k míse. Když je na dosah, klesá na kolena, zavírá oči a pokládá ruce na nástroj. Horským zvukem začíná znít zvuk, který každého z přítomných zasahuje až do morku kostí. Něco takového ještě nikdo nikdy neslyšel.

 

Vodní obraz zvuku

Muž, který objevuje v Himalájích záhadný hudební nástroj, není nikdo jiný než známý český léčitel Tomáš Pfeiffer.
Řekl, že když se v horách poprvé setkal se zvonem, bylo to nezapomenutelné, překvapující, naplňující. Když na nástroj poprvé zahrál, měl pochopit, že jeho význam je daleko hlubší, než jen hudební. Záhy také zjišťuje, že nástroj, označovaný jako vodnářský zvon, projevuje zvláštní účinky. Voda ve zvonu totiž během hraní vytváří fantastické obrazce. Při nižších tónech se má objevovat čtyřcípá hvězda. Při jemnějších rezonancích dokonce dvanácticípá. Jedná se o zviditelnění zvuku na vodní hladině. Čím je ton vyšší, tím složitější obrazce se na hladině mají objevovat. Kapičky vody ještě k tomu všemu mají vylétat do výšky více než dvaceti centimetrů.

 

Působí na každou část

První zmínky o vodnářském zvonu se datují někdy v období čínské dynastie, tedy v letech 1368 až 1644. Je ale také dost dobře možné, že je podstatně starší. Není ovšem vůbec jasné, kdo tento vynález stvořil.
Víme o něm však to, že je složen ze sedmi kovů, které mají zastupovat planety sluneční soustavy. Zlato, stříbro a měď jsou doplněny olovem, rtutí, železem a cínem. Nástroji se říká vodnářský zvon proto, že svým tvarem připomíná obrácený zvon, naplněný vodou. Má být hluboce spojen s vesmírem, a proto také má působit na každou buňku v našem těle, harmonizovat ji, a tak pozitivně ovlivňovat ducha i tělo. Tímto způsobem prokazuje léčivé účinky.

 

Síla tónů

Podivuhodný zvuk vodnářského zvonu vzniká pohybem mokrých rukou na madlech, jejich třením totiž vzniká rezonance, a ta rozeznívá stupnici alikvótních tónů. Alikvótní tóny jsou vyšší harmonické tóny, které zní společně s tónem základním.
Vodnářský zvon má kruhovou rezonanční plochu, která sama rezonuje. Tón v podstatě běhá po obvodu nástroje a různé alikvóty na sebe vrství.
Jeho zvuk má procházet celým tělem a působí na jednotlivé orgány léčivým vlivem. Člověka má jak po fyzické, tak po psychické stránce uvést do naprosté rovnováhy.

 

 

Mizí stres, únava, nemoci…

Tomáš Pfeiffer s vodnářským zvonem pořádá mnoho koncertů po celé České republice. Reakce posluchačů jsou jednoznačně. Voda z vodnářského zvonu a tóny, které z něj vycházejí, mají podle posluchačů skutečně léčivé účinky.
Zánět průdušek, bolest na prsou, bolestivý kašel i velkou bolest při každém nádechu, tyto problémy prý ihned pominuly, když paní Zdeňka z Borovan uslyšela hudbu z vodnářského zvonu na koncertu, kterého se zúčastnila.
Podobný názor má i mnoho dalších lidí. Posluchačům mají mizet kožní problémy, bolesti hlavy, srdeční arytmie a další zdravotní komplice. U posluchačů se také sníží stres a únava. Můžeme dát na rady posluchačů, ale nejlepší by zajisté bylo, kdybychom si poslechli zvon sami… Možná se sami budeme divit, co zázračný zvon dokáže.

 

 

Tomáš Pfeiffer

Je žákem a pokračovatelem mezinárodně známého léčitele a filosofa Josefa Zezulky, po kterém převzal Biotroniku a filosofii Bytí. Zajímáte-li se o pořádané koncerty nebo další informace, navštivte stránky http://www.dub.cz/ >>>

Zdroje: www.dub.cz a YouTube.com

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavá videa   Léčitel   Zajímavosti   Zdraví   Alternativní léčení  


Kategorie Zdraví


Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí