internetWEEK.cz menu TOPlist

Negativní pocity kradou naše zdraví!

Negativní pocity kradou naše zdraví!

Často na nás všechny působí v životě negativní vlivy. Možná máme pocit, že přejdou a my se z nich otřeseme, ale ve skutečnosti se negativní vlivy odráží na naší duši a ta vysílá signály do celého těla v podobě nemocí, to se nazývá etikoterapie.

 

Negativní pocity kradou naše zdraví!

Pocity, které nám berou zdraví

Každému z nás se občas stane to, že nás něco rozčílí, rozesmutní a podobně. Těmto pocitům se bohužel nevyhneme. Působí na nás vlivy okolí a to v nás vzbuzuje závist, křivdu, nenávist, zlobu, strach, lítost, či trápení se pro jiné. Závidět můžeme sousedovi pěkné záhony, tchýni tu pěknou novou obývací soupravu, kamarádovi skvělou práci, křivdu můžeme pociťovat, pokud bude za zásluhy pochválen někdo jiný, než vy, i když víte, že byste to prostě měli být vy a pochvala měla patřit vám, křivdu můžete cítit u soudu, strachujeme se neustále o něco, či někoho, někdy o majetek, jindy o děti, o těžce nemocného, o práci, lítost pociťujeme především při ztrátě někoho milovaného, někdy též při ztrátě věci, trápíme se neustále, často i kvůli naprostým zbytečnostem, ale nejvíce kvůli milovaným osobám, či blízkým členům v rodině. Ze závisti, křivdy a zloby většinou vzniká nenávist, tedy snad nejhorší pocit, jaký vůbec může být a který nejvíce dovede sžírat naší duši hned po trápení. Tyto pocity se také odráží na naší duši, která negativní pocity a signály vysílá dál do těla. Již kdysi Sokrates říkal, že tělo je jen obalem duše, a pokud tedy onemocní duše, onemocní i tělo. Vřele s tímto tvrzením souhlasím.

 

Musíme milovat

Pokud se zeptáte většiny lidí na ulici, co milují, řeknou nejčastěji, že svojí rodinu, svého přítele, svého mazlíčka, své nové auto, svůj domov, své oblečení. Jen minimum lidí by si dovolilo říci, že miluje samo sebe. Proč? Protože by se bálo reakce okolí. Bálo by se toho, že by je ostatní odsoudili za to, že jsou příliš pyšní, či sobečtí, když neumí milovat nikoho jiného kolem sebe a milují jen sebe. Není to ale ani pýcha, ani sobectví. Správně bychom tak měli odpovídat všichni, protože pro každého v životě by mělo být nejdůležitější, a věřím, že v drtivé většině případů stále je, jeho zdraví. Problém je v tom, že většina z nás se již neumí zastavit, nadechnout se a říci si, že to podzimní barevné listí je překrásné, zvlášť, když ho nasvěcuje slunce, většina již neumí ani stát na kopci nad krajinou, aby se mu sami od sebe orosily oči slzami nad tou krásou, a co již vůbec neumíme, zapomenout na to, že musíme neustále vydělávat peníze, abychom mohli žít určitým způsobem života.

 

Neustále se také utápíme v tom, co bylo, nebo naopak řešíme tu proklatou otázku, co když,…

 

Málokdy řešíme TEĎ, tedy současnost. Proč? Možná se bojíme reality, protože bychom museli řešit i sebe a mohli bychom tak padnout do stresu.

 

Řeč těla

Z toho vyplývá, že většinou tedy ani vnímat nechceme. Raději přehlížíme, než abychom se na sebe soustředili a pokusili se pomoci si. Každý orgán v těle má kromě fyziologického poslání také svoji duchovní dimenzi. Nejlépe se to vysvětluje na příkladu. Tedy žaludek a tlusté střevo jsou ovládány strachem, pokud tedy máme nějaké problémy s tlustým střevem, jako první se objeví hemeroidy, či zácpa. Poslové, či předzvěsti problémů mají svůj název. Říká se jim meridiány. Každý orgán ho má. Přes meridián tlustého střeva nás může bolet rameno. Lékař injekcí utlumí řeč těla, zatlačí jeho upozornění, ale vznikne jiný problém, tlusté střevo vyživuje ledviny a močový měchýř. Ledviny se oslabí kvůli neuspořádaným lidským vztahům. Jde o to, že nám v okolí někdo vadí. Kvůli vzteku v sobě máme adrenalin a ten uvnitř nás utváří ledvinové kameny, to ale pokračuje dále přes meridián ledvin, který zprávy vysílá dál, a tak nám mohou otéci kotníky, může se nám špatně dýchat, či nás bolet na hrudi. Kupříkladu močový měchýř ovlivňuje celé zádové svalstvo. Problémy s prostatou by mohly u mužů značit problémy s tchýní. A takto vše na všem je závislé celé naše tělo. Jak tomu tedy předcházet?

 

Dost přetvářky!

Vědci na tuto skutečnost našli jednoduchou odpověď. Nepřetvařujte se. Jedna skupina lidí je neustále nepříjemná a ve svém nitru přesto umí být milá, druhá skupina je naopak milá navenek, za to uvnitř se vše vaří a jedná se o časovanou bombu, nebo sopku, která si hromadí všechno své magma, v našem případě tedy emoce uvnitř sebe a jednoho dne bouchne. Může být ale také pozdě. Je vědecky prokázáno, že pokud nám něco vadí, je dobré jít s problémem ven. Ti, kteří své problémy drží v sobě ničí sami sebe. Podle vědců více upadají do stresu, nebo do depresí. Dříve byl tento jev velice častý u letušek, prodavaček, operátorů, poslední dobou se však projevuje stále častěji ve všech pracovních sférách. Nároky moderního života nutí lidi, aby se přetvařovali. Neustále všude musíme ukazovat naší společenskou tvář, ovládat se a zastírat pocity. Za neustále maskou na tváři, kde je smích, se většinou ukrývá vše to, co nás trápí. Naše maska přívětivosti, vstřícnosti a dalších příjemných výjevů nás uvnitř ničí. Vědci proto doporučují, abychom neváhali a pořádně si zanadávali alespoň doma. Nadávání nám totiž pomáhá vypustit negativní emoce a posilovat náš práh bolesti. Když už jsme u pocitů, pláč nám pomáhá uvolňovat stres.

 

Podle vědců nejvíce pomáhá, jste-li naštvaní, jít se vykřičet někam do přírody, rozdupat kelímky od jogurtu, nebo si jít třeba zaboxovat do pytle. Tím se uvolní totiž velká spousta adrenalinu, kterou máme v sobě a nám se tak uleví. Stejně tak pokud cítíme napětí, je dobré, abychom se vypovídali a i vyplakali. Uleví se nám.

 

Jen pokud budeme dávat najevo své city a pocity, nám bude dobře. Nemůžeme očekávat, že se budeme cítit dobře, když nás bude něco trápit. Nejedná se jen o naší psychickou stránku, ale také o to, že naše psychika zatěžuje naše orgány. Z toho vyplývá, že musíme pracovat sami na sobě.

 

Nepřehlédněte: Nejlepší lék na světě je zadarmo: SMÍCH >>>

 

Zdroje:
http://zena.centrum.cz/zdravi/zivotni-styl/clanek.phtml?id=779991
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/arazas/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Zdraví  


Kategorie Zdraví


Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?



Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!



Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.



Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...



I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!



Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!



7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…



Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?



Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…



Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí