internetWEEK.cz menu TOPlist

Jak pořádně posílit mozek

Jak pořádně posílit mozek

Chcete, aby vám to pořádně myslelo? Musíte denně řešit nové úkoly a trénovat mozkové závity. Následuje několik tipů jak na to, abyste byli každý den o něco chytřejší.

 

Jak pořádně posílit mozek

Využívejte své slabiny

Tahle první výzva vypadá divně, ale existuje dobrý důvod, proč se jí řídit. Jestliže jste ranní ptáče, zkuste se pustit do kreativních úkolů pozdě v noci. Zjistíte, že tento stres pro váš mozek může přinést dobré výsledky. U analytických úkolů to tak dobře nefunguje.

 

Hrajte paměťové hry

Je jedno, jak jsou náročné, ale jejich řešení vám zlepšuje paměť. A mít dobrou paměť znamená být chytrý. Představte si, že si vybavíte všechno, co jste se kdy naučili. I kdybyste si vzpomněli jen na malou část toho, co máte uloženo v mozku, budete chytřejší a výkonnější.

 

Používejte mnemonické pomůcky

Pomůcky sloužící k podporování paměti různě sdruženými představami nebo předměty fungují, a také pomáhají rozšiřovat kapacitu vašeho mozku, aby tvořil a využíval nové asociace. Například snažíte se zapamatovat jména lidí, které jste potkali: spojujte si je s jejich profesí a zájmy, Tonda instalatér nebo Honza architekt urychlí fungování vašeho mozku.

 

Zdvíhejte obočí

Možná si budete připadat bláznivě, ale funguje to. Jestliže zdvihnete obočí, díváte se větší plochou očí a dostanete adrenalinový šleh. Najednou budete vnímat jasněji a pozorněji.

 

Čtěte knihy, které vám rozšiřují obzory

Čtení je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro svůj mozek. Stačí vypnout televizor (zírání na něj je mnohem pasivnější než čtení) a občas otevřít knihu. Je dobré číst něco jiného, než jste zvyklí, protože to vám zvyšuje IQ.

 

Zkuste nové koníčky

Experimentujte. Zkuste aktivity, které vás zaměří a odvedou na cesty, které jsou pro vás nové. Zvládnutí nového mechanického úkonu rozvíjí nové oblasti ve vašem mozku. Tak si vytvoříte nové asociace a posílíte svůj mozek, aby hromadil nové informace a nové návyky.

 

Jezte lépe

Měli byste se stravovat vyváženě kvůli výživě tělesných orgánů. Také mozek potřebuje dobrou výživu. Doplňky jako gingo bilbao vám pomohou zlepšit koncentraci i paměť a posílit délku soustředění.

 

Cvičte

Cvičení zlepšuje absolutně všechno. Nejen, že se budete cítit lépe, když budete pravidelně cvičit, ale cvičení zlepšuje cirkulaci živin vaším tělem, uvádí do pohybu bílkoviny a výživu pro váš mozek. Posílení těla posiluje mozek!

 

Dostatečně spěte

Stejně jako cvičení, také přiměřený spánek zlepšuje každou stránku vašeho života. Spánkový deficit může být opravdu nebezpečný. Následující technika může specificky zvýšit vaši mozkovou aktivitu během spánku. Stačí, abyste před spaním snědli malý kousek jídla, který obsahuje trochu přírodního cukru, například kousek ovoce. Vaše tělo bude odpočívat a mozek ve spánku posílí.

 

Uvědomte si, že mezi mozkem a svalem je hodně podobného, i když technicky to není přesná analogie. Cvičení a posilování prospívá svalům i mozku. A proto se nebojte posílat svůj mozek na nové cesty, tím ho posílíte a budete chytřejší, než jste byli včera.

 

Zdroj: https://www.openforum.com/articles/improve-memory-boost-brain-power/?intlink=us-open-forum-whattrend-0

 

Ilustrace: https://www.flickr.com/photos/healthblog/

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavé myšlenky   Mozek  


Kategorie Zajímavé myšlenky


Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...
Ať uděláte cokoliv, dopadne to pokaždé nějak blbě. A čím víc se snažíte, tím víc se v tom plácáte. Je to jako v bažině. Čím víc se budete plácat, tím horší to bude. Ven Vás dostane jen trpělivost, chladná hlava a naše patero...Petr Chobot o andském šamanismuPetr Chobot o andském šamanismu
Šamanské poznání z And je pozoruhodné v oblasti léčení, práce s energií, při poznání minulých životů i smyslu života současného.Jak zastavit stárnutíJak zastavit stárnutí
Pro lidi nad 40 let. Existuje 5 chyb, které dělají lidé při kondičním cvičení. Jestliže chcete zpomalit nebo zastavit proces stárnutí svého těla, musíte se jim vyhnout.10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví
Zdraví je důležité, ale ne vždy se nám chce pro zdraví něco dělat. Šaolinský mistr Šifu Yan Lei, z 34. generace bojového umění kung fu, nám radí, jak si zachovat zdraví a mládí co nejdéle. Je potřeba začít hned.5 tipů jak být úspěšný5 tipů jak být úspěšný
Neseme si v sobě vzorce minulosti, které do nás otiskli zejména naši rodiče. Máme tendenci je napodobovat, a to i v tom, co nedělali dobře. Zkuste něco nového.8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme
Když se malý indiánek moc ptá, dostane v Amazonii do očí chilli. A když se ptát nepřestane, stane se z něho filosof. Filosofie je zvláštní vědní obor, o kterém si opravdoví vědci myslí, že to není žádná věda.30 kroků ke štěstí30 kroků ke štěstí
Štěstí považujeme většinou za jakousi zvláštní nahodilou věc, někdy jenom za letmý pocit. Ale existují vyzkoušené způsoby, jak na této podivné věci pracovat a dokázat zajistit, aby stála na vaší straně.Michio Kaku o svobodné vůli, záhadné temné energii a konci vesmíruMichio Kaku o svobodné vůli, záhadné temné energii a konci vesmíru
Je člověk zodpovědný za své činy, má vůbec svobodnou vůli? A jaká budoucnost čeká náš vesmír, o kterém toho stále víme tak málo, a co s tím může udělat lidstvo?Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí