internetWEEK.cz menu TOPlist

Záhadní pravěcí tvorové ožívají!

Záhadní pravěcí tvorové ožívají!

Na naší planetu kdysi dávno dopadl asteroid obřích rozměrů a všechny dinosaury a jiná pravěká zvířata zahubil. Takto by to mělo být. Co když se ale přizpůsobili změnám a kdesi v hlubokých pralesích a vodách žijí dodnes?

 

Záhadní pravěcí tvorové ožívají!

Megalodon: Bájný žralok stále v mořích?

Bájný žralok, nebo-li megalodon, jak se také jinak této parybě, která dorůstala rozměrů mezi 15-30 metry a rozměry její tlamy byly dva metry na šířku a čtyři na výšku, říká, žil v mořích před několika miliony lety. Jednalo se o bájného předka dnešního bílého žraloka. Jen jeho rozměry byly jaksi větší. Jak se zdá, možná tak bájný nebude, protože je tu šance, že kdesi v hlubokých oceánech, či mořích přebývá dodnes.

 

Kryptobiologové, nebo také jinak vědci, kteří se zabývají vyhledáváním oficiálně vymřelých tvorů tvrdí, že megalodon může žít dodnes. Lovci langust vylovili v roce 1918 z moře žraloka, jehož rozměry doposud člověk nespatřil. Přesná velikost není známa, ale odhaduje se na 38 – 100 metrů. Tento úlovek přesahoval všechny ulovené žraloky.

 

Nyní trošku z jiného soudku. Mnoho lidí kupříkladu nechápe, proč velryby a kosatky hromadně páchají sebevraždy a vyskakují na břeh. Nejdříve to bylo přisuzováno poruše orientace. To však podle vědců není možné, protože když jsou kytovci opět vráceni do moře, akt se opakuje. Vědci proto přišli s domněnkou, že velryby zkrátka před něčím prchají (kdysi totiž byly nejlepší pochoutkou pro megalodona). Objevila se informace, že jeden starý rybář spatřil, jak jakási mořská obluda pronásleduje velryby, někdy dokonce i rybáře. Jedná se ale o nepotvrzenou tézi, i když něco pravdy by na tom mohlo být, protože někdy se najdou na pobřeží ostatky ryb, které mají neskutečné kousance na těle. Existují i jiná svědectví, nejsou však podložená fotografiemi. Často na místě skusu ale zůstanou žraločí zuby, některé mají skutečně délku až 22 cm. Navíc svědci se jednoznačně shodují nezávisle na sobě jak v popisu útoku, tak v popisu žraloka. Ten má útočit nejvíce v Mexickém zálivu a na Kubě.

 

Přední biolog Richard Ellis k tomu dodává jediné: „nemáme jednoznačný důkaz o tom, že megalodon vyhynul, já jen doufám, že nebudu právě ve vodě, až se hypotéza, že stále žije, potvrdí“.

 

Kraken: Nebezpečí, které číhá na lodě

Megalodon není jedinou hrozbou, která by se mohla ukrývat na dně moře a děsit rybáře, či je rovnou pojídat i s loďmi. Dalším bájným tvorem, který měl údajně kdysi žít v mořích je kraken. Kraken by mohla být chobotnice, nebo krakatice obřích rozměrů ukrývající se v temných hlubinách moří dodnes. Právě kraken by mohl být příčinou záhadného mizení lodí na světě. Americký paleontolog Mark McMenamin je přesvědčen, že o existenci tohoto legendárního hlavonožce získal důkazy. Mark objevil na pozůstatcích druhohorního mořského ryboještěra ichtyosaura stopy od přísavek zanechané po smrtelném boji s nějakým hlavonožcem. Dle rozměrů stop se muselo jednat o opravdu kolosálního hlavonožce. Přesto, že takový kraken měl již dávno vyhynout, podle McMenamina se nevylučuje možnost, že žije i dnes. Mohla by jím snad být krakatice? Ani tato možnost se nevylučuje. Zoologové našli ostatky krakatice, které měly pětimetrová chapadla. Ty prý patřily mezi ty „menší“. Navíc právě krakatice dorůstá obřích velikostí. Proč by tedy nebyla schopna velkou loď stáhnout ke dnu?

 

Tajemný tvor děsí domorodce

I když tomu je několik milionů let, co se na Zemi proháněli dinosauři a bylo nebezpečné vyjít neozbrojen z obydlí ven, není vyloučeno, že někteří prehistoričtí predátoři přežili dodnes.

 

Na území Angoly, Zambie a Zaire v rozsáhlých močálech se podle domorodců ukrývá dravý tvor, který vyděsil i kubánské vojáky. Tamní obyvatelé mu říkají Kongomato, podle popisu by se však mohlo jednat i o přeživšího pterodaktyla. Tvor má mít totiž hladkou kůži, dlouhý ještěří ocas, obrovskou zobákovitou tlamu s mnoha ostrými zuby a velká netopýří křídla s rozpětím až dvou metrů. Oči má mít hluboce vpadlé do hlavy. Je velice zákeřný a dravý, drží se hluboko v džungli, jen v oblasti močálů, kde má dostatek potravy. Živí se totiž většinou rybami, myšmi a jinými malými hlodavci. Není možné, že by si domorodci takové věci vymýšleli, neboť od sebe žijí velice daleko a navíc nejsou vzdělaní.

 

Možná, že skutečně pterodaktyl, nebo nějaký jemu podobný druh mohl přežít. Kdo ví.

 

Nessie, Bessie a Cressie

O tom, že Lochnesské jezero má svoji příšeru není pochyb, nebo se o tom alespoň šíří všude pověsti a objevují se různá svědectví, či dokonce fotografie, na níž se někdo Nessie snažil zachytit. Ovšem, že takových nestvůr může být více, již ví málokdo.

 

Opravdu existuje? Lochnesská nestvůra >>>

Co vlastně má být Nessie zač? Někdo tvrdí, že vodní had. Já osobně bych se spíše přiklonila k tomu, že se jedná o nevyhynulého dinosaura, který se přizpůsobil svému okolí a vyvíjel se až do současné podoby tak, aby se mohl volně pohybovat a přežil. Z fotografií, které přinesli údajní očití svědci, je totiž více než patrné, že příšera má hlavu, krk a dokonce i část zad velice podobnou hlavě, krku a zádům brontosaura. Stejně, nebo podobně poté vypadají Bessie a Cressie, obludy z kanadských jezer, o kterých slyšel jen málokdo.

 

Bessie se má vyskytovat v kanadském jezeře Erie. Poprvé byl tento tvor s diamantovou hlavou a černým tělem, dlouhým cca 40 stop spatřen v červenci roku 1817. Prý vypadá jako obrovský had. Poslední shledání s ním se odehrálo roku 2002, kdy snad dokonce měl zabít tři lidi, koupající se v jezeře. Tato zpráva je však nepotvrzená.

 

Cressie se jmenuje podle jezera, ve kterém se má vyskytovat a to u Newfoundlandského ostrova v jezeře Crescent. Cressie je datovaná do dob dávno minulých, dodnes však z ní mají tamní obyvatelé strach. Údajně měří okolo 5-15 stop, má dlouhé hadovité tělo (místní ji přirovnávají k úhoři) a rybí hlavu. První setkání se datuje někdy od roku 1900, kdy se do jezera zřítilo malé letadlo. Oba cestující, jež jej pilotovali, pád přežili, avšak setkali se s Cressie. Popsali ji jako dlouhého úhoře s rybí hlavou, který se nebojí útočit. Místní mu také v našem jazyce přezdívají „Plavoucí démon z ďáblova jezera“. Další záhada se váže k zimě, kdy na zamrzlém jezeře vznikají veliké díry. Místní je do ledu nedělají, a tak je přisuzují neznámému tvoru. V létě prý dokonce Cressie má plout po hladině a lovit ptactvo. Alespoň tak to popisují svědci. Toto poslední pozorování pochází z roku 2003.

 

Kdo ví, co vše se ještě kde před námi ukrývá a kolik toho nevíme. Pravdou je, že člověk má neustále co objevovat. Některá nám ukrytá tajemství mohou však být daleko horší, než bychom si vůbec dovedli představit, a proto je možná i dobře, že pokud bájní tvorové, z nichž jsem zde uvedla jen zlomek, někde na světě opravdu žijí, nevíme o nich, ale třeba jen tušíme. Na jednu stranu za naší nevědomost můžeme být rádi, protože nás chrání, alespoň prozatím…

 

Zdroje:
http://www.santusak.estranky.cz/clanky/megalodon_.html
http://annapichnerova.blog.cz/1010/megalodon
http://cryptozoologie.xf.cz/5_more/vrazi.htm
http://cryptozoologie.xf.cz/3_dinosaury/03_kongomato.htm
http://www.paranormal-activity.estranky.cz/clanky/skryva-se-v-jezere-nessie-.html
Foto: Megalodon Shark Boat Wallpaper & http://www.flickr.com/photos/globetraveller/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Tajemství   Záhady  


Kategorie Záhady


8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.



Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?



Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…



Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…



Americký Ötzi: Starý indián z PolynésieAmerický Ötzi: Starý indián z Polynésie
Evropa má svého Ötziho a Amerika Muže z Kennewicku. Pradávný americký lovec je obestřen záhadami. Jeho původ se pomocí analýzy DNA dosud nepodařilo vystopovat, ale pravděpodobně není praprapradědečkem současných původních Američanů...



Snové záhady: matematik Srinivasa RamanujanSnové záhady: matematik Srinivasa Ramanujan
Indickému géniovi přicházely nápady ve snech. Pracuje mozek, aniž o tom víme, nebo jde o paranormální aktivity?



Další záhada Stonehenge vyřešenaDalší záhada Stonehenge vyřešena
Pomohlo suché léto a krátká hadice na kropení trávy. Pozorný správce dostal geniální nápad. Uspěl tam, kde neuspělo mnoho historiků.



Pravdu.cz - tajemno  záhady horoskopy najdete ZDEPravdu.cz - tajemno záhady horoskopy najdete ZDE
Pokud hledáte původní obsah a autory z magazínu Pravdu.cz - musíte nově na internetWEEK.cz



Iluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzickáIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzická
Naše vědomí, city, myšlenky působí zpětně na realitu způsobem, který může mít pozoruhodné výsledky. Jde jen o to uvědomit si, že vědomí je propojené, a problémy jsou řešitelné.



Reinkarnace Jeffrey KeenaReinkarnace Jeffrey Keena
Penzionovaný hasič žil v jednom svém minulém životě jako generál americké občanské války. Jeffrey Keene této představě uvěřil a má k tomu více pádných důvodů.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí