internetWEEK.cz menu TOPlist

Záhadné sošky astronautů

Záhadné sošky astronautů

Tajemné sošky nebo jeskynní malby prapodivných létajících přístrojů a bytostí oblečených do čehosi, co až příliš připomíná skafandry astronautů. Nabízíme možná vysvětlení těchto vyobrazení!

 

Záhadné sošky astronautů

Po celé Zemi jsou jich rozesety možná i desítky tisíc. Poutají pozornost vědců i laické veřejnosti, podněcují k úvahám, vyvolávají mnoho rozporuplných debat. Tajemné sošky nebo jeskynní malby prapodivných létajících přístrojů a bytostí oblečených do čehosi, co až příliš připomíná skafandry astronautů. Nabízíme možná vysvětlení těchto vyobrazení, která jsou často stará celá tisíciletí!

Sedmnácticentimetrová postavička s jasnými asijskými rysy z načervenalého pískovce by prý mohla představovat buď potápěče anebo astronauta s helmou na hlavě. Její stáří má ovšem spadat do doby přibližně 1150 – 100 let př. n. l. Malou sošku objevuje v ruinách u Xochipala (stát Guerrero v jižním Mexiku) americký archeolog Milton Arno Leof (1904 – 1985) se svou ženou Sabine. Ti se v 50. letech minulého století stěhují z východoamerické Philadelphie do Mexika, aby se zde mohli věnovat archeologickým vykopávkám. Původ nalezeného prastarého „astronauta“ si ovšem neumějí vysvětlit. Souvisí nějak tato postavička se starými indiánskými mýty o „bytostech přicházejících z oblohy“?

Ochranná helma a rukavice?

Soška nalezená v jižním Mexiku vyvolává mnoho otázek, ale nenabízí takřka žádnou odpověď. Není prý ani zcela jisté, že jde o člověka, i když silné humanoidní (lidské) rysy jsou nepopiratelné. Archeologové nedokáží nijak vysvětlit zvláštní útvar, který má soška na hlavě. Skutečně připomíná helmu, která je pod krkem ukončena jakýmsi límcem. Ruce bytosti vypadají, jako by byly chráněny rukavicemi. Záhadou je údajně i zvláštní pás, který má postavička okolo boků. Kdo je autorem dílka starého tisíce let a podle jaké předlohy sochu pradávný umělec vymodeloval? Brazilský záhadolog specializující se na úkazy UFO Jean Alencar spojuje podobné sošky s jihoamerickými legendami o bozích s výjimečnou schopností létat. Podle po staletí předávaných pověstí údajně tyto bytosti v dávných dobách navštěvují zdejší indiány, aby jim předávaly své vědomosti z oblasti astronomie, lékařství, umění a ze spousty dalších disciplín.

 

Hlinění astronauti z Japonska

Další zpodobnění domnělých astronautů se objevují také v Japonsku. Rituální hliněné sošky Dogu mohou být údajně staré 12 000 – 14 000 let. Lidé v pozdějších staletích věří, že do nich mohou přenést nemoc, která je sužuje, a následným rozbitím sošek ji zlikvidovat. Byly však také úplně první Dogu vyrobeny k rituálnímu zničení nemocí? Zcela jistě se i u nich objevují znaky připomínající skafandry astronautů. Některé japonské postavičky mají hlavu srdcového tvaru, většinou je to ovšem velká kulatá hlava se zvýrazněnýma očima, jako by postavička měla potápěčské brýle. Na vršku helmy je zvláštní útvar připomínající anténku. Americký autor záhadalogické literatury Vaughn M. Greene, který v 50. letech minulého století studoval sošky a starobylou mytologii přímo v Japonsku, poukazuje na víc než 30 podobností mezi „skafandry“ Dogu a současnými vesmírnými skafandry astronautů.

Co bylo předlohou skafandrů?

Dogu jsou naprostým světovým unikátem. Tisíce let staré sošky údajně nesou i ty nejmenší detaily novodobých skafandrů. Hledí s čočkami, sluchátka, zapínání, opasky, komunikační světýlka, různé kontrolky na hrudi... Nechali se snad při vytváření vesmírných obleků pracovníci NASA (amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku) inspirovat pravěkými figurkami? Greene se navíc domnívá, že některé prvky starobylých skafandrů mají dosud nevyjasněný význam, což by prý mohlo poukazovat, že se jedná o skafandry mnohem vyspělejší, než jsou skafandry vytvořené NASA. Záhadnými Dogu se v 90. letech zabývá i americký inženýr Robert A. Petterson. Ten dokonce spekuluje nad možností, že dávní návštěvníci z kosmu používali při svých cestách elektrogravitační technologie.

Astronom, nebo potápěč?

V Japonsku ovšem přežívají i legendy o mystických bytostech kappa. Žijí údajně hluboko pod vodní hladinou a v dřívějších dobách prý často vyplouvají na zemský povrch, aby předávaly lidem své znalosti a umění. S mýty o vyspělé civilizaci kappa by se údajně mohla pojit i existence nalezených podmořských pyramid nedaleko japonských břehů. Mohly by tedy skafandry starověkých postaviček Dogu představovat potápěčské obleky? Odkud se ale potom vzaly? Mají je na sobě lidé, nebo se návštěvníkům z vesmíru tolik zalíbila naše podmořská říše?

Létající stroje na jeskynních malbách

Jiné artefakty evokující vyspělou civilizaci, jejíž původ prý v žádném případě nemůže být pozemský, jsou nacházeny i na jiných místech Země. Až 8 000 let staré jsou údajně jeskynní malby, které objevil francouzský vědec Henri Lhote (1903 – 1991) v horách Tassili v jihovýchodní části alžírské Sahary. Bytosti přezdívané později jako „velcí marťanští bohové“ mají na hlavách kulaté útvary. Jsou to snad jen nějaké rituální masky? Stovky podobných maleb starých tisíce let jsou rozesety po celé poušti. Na některých výjevech se prý podivné bytosti v helmách s anténkami vznášejí ve zvláštních létajících strojích. Zanechali nám v primitivních jeskynních malbách naši předkové poselství o dávných událostech, jichž byli svědky?

Jak se rodí bozi?

Zatímco skeptičtí vědci se v celé záležitosti snaží vystupovat jen velice opatrně, někteří záhadologové považují výše zmiňované nálezy za jasný důkaz existence mimozemské civilizace. Odkazy na návštěvníky přicházející z nebes je údajně možné nalézt takřka kdekoli po celém světě. Například známý švýcarský autor Erich von Däniken (*1935) přisuzuje inteligentním bytostem z vesmíru vznik náboženství a kultury na naší planetě. Proč je většina náboženství nějakým způsobem propojena s nebem? Zrodila se představa bohů sídlících kdesi na oblacích a občas navštěvujících obyčejné smrtelníky jen v hlavách našich předků? Stále nám zde ovšem zůstává jedna nezodpovězená otázka: Jak se mohla idea bohů přicházejících z nebes zrodit v Asii stejně jako například na opačném konci světa, někde v Americe? Funguje snad představivost lidí z různých koutů světa stejně?

Pocházejí naši předkové z Venuše?

Spekulacemi o mimozemské civilizaci se v průběhu minulého století zabývá i americký astronom Carl Sagan (1934 – 1996) – autor mnoha populárně-vědeckých publikací a nositel literární Pulitzerovy ceny, známý ve světě především svým dílem Kontakt (zfilmováno 1997). V hledání mimozemského života se zaměřuje na sousední planetu – Venuši. Vědec se domnívá, že životu nehostinné podmínky na této planetě jsou až výsledkem dlouhodobého působení skleníkového efektu. Je tedy možné, že zde před miliony či snad miliardami let existoval vyspělý život? Tyto úvahy přihrávají teoriím o nepozemském původu člověka. Jsou lidé potomky neznámých bytostí z vesmíru? Snad z Venuše.

 

Vesmírní učitelé

Hypotézy o mimozemském původu člověka nacházejí své zastání stále častěji. A pokud už někdo v odborných kruzích nesouhlasí s touto poněkud výstřední myšlenkou, často se alespoň pozastaví nad možnou existencí jakýchsi „vesmírných učitelů“. Původní primitivní obyvatelé Země mají údajně od návštěvníků z vesmíru získávat nové poznatky, technologie nebo dovednosti. Důkazem této meziplanetární výměny znalostí prý mají být nálezy nejrůznějších starobylých artefaktů, jejichž účel zůstává i v dnešní době záhadou. Stejně tak údajně vypovídají o meziplanetárních kontaktech s vysoce vyspělou mimozemskou civilizací i některé architektonické stavby, jejichž původ je zahalen rouškou tajemství. Jsou autory těchto starověkých technických vymožeností bytosti, které naši předkové zvěčnili v podobě sošek ve skafandrech?

Podobnost čistě náhodná?

Starověké artefakty, jejichž význam si nedovedeme dost dobře vysvětlit, se objevují na všech kontinentech naší planety. Malby záhadných oválných předmětů brázdících oblaka a vydávajících oslnivou záři nebo postavičky v oblecích, které ovšem v době svého vzniku podle našich současných znalostí neměly vůbec existovat, zdobí nejednu skálu nebo jeskyni. Jak je možné, že výjevy vzdálené od sebe desetitisíce kilometrů nesou velice podobné znaky? Je to jen náhoda, že si lidé v dávných dobách vybájili bohy sestupující z nebes a ti bohové jsou si v různých částech světa podobní? Nebo jsou na správné stopě ti, kteří se domnívají, že se před tisíci lety vzduchem vznášely létající talíře a v nich astronauti ve skafandrech? Indicií k rozluštění celé záhady by údajně mohly být právě sošky nejasného původu. Podle některých extrémních hypotéz by prý dokonce mohly poodhalit i původ pozemské lidské rasy.

 

Zdroj: zahady.net

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Záhadné   Sošky astronautů  


Kategorie Ze zahraničí


Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.Kde není pitná voda, tam pomůže reklamaKde není pitná voda, tam pomůže reklama
Billboardy podél silnic a dálnic u nás nemají příliš dobrou pověst a je snahou se jich postupně zbavit. V Peru ovšem přišli s netradičním vyžitím reklamních poutačů.Kolumbie: prezident prý tajně jedná s FARCKolumbie: prezident prý tajně jedná s FARC
Prezident Juan Manuel Santos prý tajně jednal s představiteli FARC na Kubě. Rozjedou se po více než 10 letech mírové rozhovory?Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.Ohnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohroženaOhnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohrožena
Počet seismických aktivit po celé planetě roste. Ohnivý kruh se probouzí a je to špatná zpráva zejména pro západ USA.Proč se zabývat Sýrií?Proč se zabývat Sýrií?
Evropa věnuje pozornost syrské občanské válce, protože je to blízko. Američané sledují pozorně vše, co je poblíž ropných polí.Proč odcházím z Goldman Sachs?Proč odcházím z Goldman Sachs?
Následující text způsobil skandál. Napsal ho manažer investiční banky Goldman Sachs Greg Smith a předal New York Times.Svět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euroSvět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euro
Představy, co může udělat pád eura jsou natolik děsivé, že světové osobnosti a vlády jej zřejmě nenechají padnout. A investují proti finančnímu armagedonu. Příklad dal George Soros...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí