internetWEEK.cz menu TOPlist

Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!

Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!

Mezi ženami a muži panují tak zásadní rozdíly, že jejich společné soužití je z dlouhodobého hlediska zkrátka nemožné. I přesto lze občas vidět páry, které toto popírají. Jak je to možné?

 

Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!

Proto se tak ženy od mužů (a muži od žen) ohromně liší a nikdy si nemohou rozumět. Muži nikdy nepochopí, proč musí při odchodu z toalety uvést záchodové prkénko do horizontální polohy. Netuší, co je tak zábavného na nakupování. Jaký je rozdíl mezi tyrkysovou modrou, jak vypadá barva terakota, atd. Stejně tak ženy nikdy nepochopí, co je tak zajímavého na fotbale, hokeji, automobilových závodech, baseballu nebo americkém fotbalu. Neví, proč jsou muži takoví hrubiáni a neumí svým sladkým polovičkám naslouchat. Nebo proč muži místo pohledu do očí ženy upřednostňují dlouhý pohled na dmoucí se ženský dekolt.

 

Je toho hodně, co?
Po přečtení prvního odstavce můžete lehce podlehnout následující domněnce:

 

Mezi ženami a muži panují tak zásadní rozdíly, že jejich společné soužití je z dlouhodobého hlediska zkrátka nemožné.

 

 

I přesto lze občas vidět páry, které:

 

  • se pořád nehádají a zbytečné hádky mezi sebou ani nepodněcují
  • nesnaží se jeden druhého zabít
  • žijí ve vzájemné harmonii
  • chovají se k sobě s respektem a navzájem se neuráží
  • jsou dokonce schopni spolu provozovat i nějaký ten sex po mnohaletém soužití:-)

Čím to může být? Tihle lidé pochopili jednu základní věc. Že vztah dvou jedinců je založený na vzájemné toleranci a společné komunikaci. Naučili se tomu druhému naslouchat. Naučili se porozumět svému protějšku. Naučili se jeden druhého chápat. Vnímat, co se vám ten druhý snaží říct.

 

Muž a žena leží po sexu v posteli. Žena říká svému muži: „Není ti zima?“ A v duchu si říká: „Pojď se ke mně přitulit.“ Muž pak vstane a jde se podívat, co je s topením.

 

Jak poznáte, že svému partnerovi umíte naslouchat? Budete vědět, co vám chce říct ještě předtím, než to řekne. Tohle skutečně není výmysl. U své partnerky jsem se naučil vcítit do jejich pocitů. Vypozorovat, co si myslí. Co se jí asi zrovna teď honí hlavou. Občas to vypadá, že jí čtu myšlenky (a dostanu za to řádně vyhubováno).

 

Může za to nejspíše fakt, že mi během kariéry obchodního zástupce prošlo pod rukama opravdu velké množství cizích lidí, u kterých jsem se musel dostat na jejich vlnu. Musel jsem se naučit je nejdříve pochopit a pochopit jejich styl uvažování a komunikace. Vědět, jak je rozpovídat a získat si jejich důvěru. Možná je to vrozená schopnost. Nevím. Jen vím, že to možné je. Stačí, když se budete snažit. Začněte tím, že se budete snažit svému partnerovi naslouchat, zajímat se o něj, chápat smysl jeho slov a zkoušet odhadovat jeho pocity a reakce na to, co řeknete. K tomu budete potřebovat vědět, že když dva říkají totéž, není to totéž.

 

Když dva říkají totéž, není to totéž

Když ženy mluví, nahrazují pocity slov. Neříkají, co si myslí, ale jak to cítí. Proto ženy skoro nikdy v partnerských vztazích nemluví k věci, ale jdou na to takovou oklikou. Spíše naznačují, než přesně definují, co chtějí.

 

Muži naopak často říkají jen to, co si myslí. Jdou na vše více napřímo.

 

 

Tím nechci říci, že ženy záměrně lžou nebo muži jsou upřímní a neumí lhát. Tím jsem chtěl naznačit, že jak ženy, tak muži mají určitý způsob komunikace. Na nás je, abyste se naučili, jak se svým partnerem komunikovat v závislosti na jeho pohlaví.

 

Například, když žena řekne:

„Chci hodného kluka!“

 

To neznamená, že chce mít za partnera troupu, který udělá cokoliv, co ji uvidí na očích (takového dřív nebo později odkopne a najde si chlapa, kterého bude moci respektovat). Jen vyjádřila svůj pocit pomocí slov. Vyjádřila to, co právě cítila.

 

„Ráda bych dostávala dárky.“

 

Chraň vás bůh pokaždé, co tohle pronese, běžet do obchodu a nakoupit nějaký dárek. Výsledek by byl tragický. Opět byste totiž udělali kardiální chybu – utratili byste mraky peněz za dárky a nic byste tím nezískali. Ženy nemusíte uplácet k tomu, aby vás milovaly. Ženy netouží po tom, aby se neustále topily v dárcích (pokud to nejsou zlatokopky). Žena vám tím chce naznačit něco jiného. Chce po vás, abyste jí dokázal, že vám na ní skutečně záleží. Dejte jí to tedy občas najevo. Vaše peněženka to také zcela jistě ocení.

 

Nechci, aby to některý z mužů pochopil tak, že za žádných okolností nesmí žádné ženě koupit dárek (na Krcmic.cz jsem četl, že to takhle nemám nikdy dělat).

 

Klidně jí čas od času nějaký dárek kupte – ideálně na její narozeniny, na které by žádný zadaný muž neměl NIKDY zapomenout:-). Ale muž by si z principu neměl ženu prostřednictvím dárků kupovat.

 

„Chtělo by to……“

 

„Mělo by se…..“

 

Tyto věty se budou vždy týkat přímo vás. Chtělo by to / Mělo by v překladu znamená: „Mohl bys / Měl bys……?“

 

 

Když muž řekne:

„Pomilujeme se?“

 

Myslí tím, že jej sexuálně přitahujete a chce se s vámi vyspat. Nic víc za tím nehledejte.

 

„Mám hlad. Kdy bude jídlo?“

 

Muž (lovec, nadsamec, pán tvorstva) je hladový. Jenom za ta léta značně zdegeneroval a proto si ten pokrm neumí sám připravit.

 

„Ty vole, ta má prdel!“

 

Tímto výrokem chce muž naznačit, že kolemjdoucí žena je v zadních partiích prostorově výraznější.

 

Jak si můžete všimnout, muži jsou v partnerské konverzaci pragmatičtější a méně „elegantní“. Chlap většinou jedná tak, co mu zrovna rozum (= penis) a hormony velí. Jedná dle toho, co vidí a slyší. Dle aktuálních fyzických potřeb (ne pocitů). Závěr: Muž komunikuje zcela jinak než žena.

 

Proč tomu tak je? Nevím. Ale pokud to chcete změnit, můžete si zkusit si postěžovat na adresu výrobce člověka a uplatnit řádnou reklamaci (partner se jeví jako značně porouchaný, prosím o upgrade mozku nebo o bezplatnou výměnu za novější model s funkčním podvozkem).

 

A nebo se začít učit komunikovat s opačným pohlavím.

 

 

Vyšlo: 14. ledna 2012 na Krcmic.cz

 

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Vztahy   ženské myšlení   Muži   ženy  


Kategorie Vztahy


Češi se jako sousedé k sobě chovat neumíČeši se jako sousedé k sobě chovat neumí
Podle výzkumů se k sobě Češi, jako sousedé, chovají nejhůře ze všech států. Dělají si naschvály, pomlouvají se, vysmívají se sobě navzájem, někdy to dokonce hraničí až s nenávistí, která vede k extrémům!Kdyby muži a ženy říkali pravduKdyby muži a ženy říkali pravdu
Jak by to vypadalo, kdyby muži a ženy říkali ve vztazích pravdu? Přiblížit se to snaží dvě povedená videa, která kolují internetem.Mýty a fakta o vztazíchMýty a fakta o vztazích
Od našeho okolí slýcháváme mnoho rad, co máme, nebo co bychom měli dělat, když… Na tyto rady se však nemůžeme stoprocentně spolehnout, neboť lidé považují mnoho mýtů za pravdu a naopak. Jak je to tedy s láskou a vztahy ve skutečnosti?Mám tě rád/a, ale sex nebude…Mám tě rád/a, ale sex nebude…
Nulový zájem, mnohdy dokonce odpor k sexu. To je asi pro většinu běžné populace nepředstavitelné. V poslední době se o tom čím dál tím více mluví. Žijí mezi námi asexuálové a jsou jiní.Ne všichni poznají láskuNe všichni poznají lásku
Většina mladých je nešťastná. Najít partnera, se kterým si budete rozumět je totiž v dnešní době nelehký úkol. Pojďme si říci, proč.Mladá a těhotnáMladá a těhotná
Kdysi to bylo úplně normální, dnes jsou známy spíše starší matky. Mladé slečny otěhotní omylem, ale i plánovaně. Jak však na nastávající mladé maminky kouká společnost?16 důvodů pro častý sex16 důvodů pro častý sex
Vědci po dlouhých desetiletích vypátrali, proč je výhodné dělat příjemné věci často. Následující seznam je manuálem spíše pro ty racionální typy, romantici ho nepotřebují. Věděli to i bez vědců.Dá se unudit k smrti?Dá se unudit k smrti?
Nuda. Slyšíme to slovo každý den ze všech stran. Byl to nudný den. Nudný rozhovor, film. Dá se k smrti unudit? A dá se s tím něco dělat?Jak najít ideálního partnera či partnerku?Jak najít ideálního partnera či partnerku?
Spíš objevíte tisíce mimozemských civilizací, než jediný ideální vztah. Podle matematika Petera Backuse je vhodný pouze každý 285 tisící kandidát. Možná za to může náš čich. Možná jen vysoké nároky nebo strach z minulých zklamání...Závist: zakuklená nenávist, znamení neúspěchuZávist: zakuklená nenávist, znamení neúspěchu
Sedm smrtelných hříchů: pýcha, lakota, hněv, smilstvo, obžerství, lenost a závist. Který z nich napáchal v naší historii největší paseku?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí