internetWEEK.cz menu TOPlist

John Wayne Gacy - masový vrah - 5. část

John Wayne Gacy - masový vrah - 5. část

V řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. Nakonec byl Gacy převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.

 

John Wayne Gacy - masový vrah - 5. část

Dělník, jenž pracoval na Gacyho dvorku, došel k dalšímu hroznému objevu. V betonu našel mužské tělo ve stále solidním stavu. Muž měl na sobě jeansové kraťasy a zásnubní prsten. Gacyho oběti, do té doby byli pouze mladíci nebo homosexuálové, ale nyní ženatý muž.

 

Týden na to bylo v řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. V identifikaci vyšetřovatelům pomohlo mladíkovo tetování "Tim Lee". Timothy O'Rourke byl obdivovatelem kung-fu legendy Bruce Lee, proto si na rameno vytetoval své křestní jméno a příjmení zmíněného herce. Gacy se s Timem seznámil pravděpodobně v jednom z gay barů v New Townu. O'Rourkovo tělo se našlo v řece hned u Gacyho domu. Krátce na to byl Gacyho dům zdemolován. Vyšetřovatelé však stále nebyli schopni najít tělo Roberta Piesta, to pořád chybělo.

 

Zbytky Roberta Piesta byly nalezeny v dubnu 1979 v řece Illinois. Silné proudy je zanesly až do Dreseden Dam, kde byly objeveny. Krátce nato Piestova rodina zažalovala Gacyho za vraždu, Iowskou Board of Parole (úřad, jenž rozhoduje o propuštění vězňů na čestné slovo), Nápravné oddělení a chicagskou policii za nedbalost. Náhradou požadovali 85 milionů dolarů.

 

6. ledna 1980 začal v Chicagu proces s masovým vrahem Johnem Waynem Gacym. Členové poroty, pět žen a sedm mužů, začali poslouchat úvodní řeč prokurátora Boba Ebana. Mluvil o životě a příšerné smrti Roberta Piesta, o odpovědnosti J.W. Gacyho za ni a o dalších dvaatřiceti mladých mužích. Mluvil o Gacyho vyšetřování, o objevení těl v jeho domě, o tom, jak Gacyho činy byli záměrné a racionální. Eganův odpůrce - jeden z Gacyho obhájců oponoval. Snažil se poroto přesvědčit o Gacyho šílenství, o tom, že jeho činy byly ve skutečnosti iracionální a impulsivní - že nad sebou obžalovaný při svých činech ztrácel kontrolu.

Dům, kde žil masový vrah

 

Po té co od obou stran zazněla úvodní řeč, začal provoz na lavici svědků. Marko Butkovich, otec Gacyho oběti Johna Butkoviche byl první z dlouhé řady rodinných příslušníků obětí. Někteří z nich se před soudcem z lítosti nad ztrátou blízkého rozplakali, někteří jim z lavice svědků posílali poslední pozdravy. Rodinné příslušníky nahradili bývalí Gacyho spolupracovníci, kteří popisovali, jak je Gacy lákal do pout nebo obtěžoval svými návrhy. Proces se trval několik týdnů, kromě rodinných příslušníků, známých a Gacyho ex-zaměstnanců obhajoba předvolala rovněž psychology, kteří zkoumali duševní stav obviněného. Celkem státní zástupce povolal přes šedesát svědků.

 

Masoví vrazi - John Wayne Gaci

24. února začala obhajoba, a k překvapení většiny lidí, účastnících se procesu, prvním svědkem obhajoby byl Jeffrey Ringall. Všeobecně se očekávalo, že bude svědčit v souladu se žalobou. Ringall nevěřil, že by Gacy při svém činu mohl uvažovat racionálně, ovšem nakonec musel být ze soudní síně odveden, protože při líčení svého znásilnění začal hystericky brečet. Na Gacym přitom nebyly patrné žádné emoce.

 

Obhajoba pokračovala v předvolávání svědků z Gacyho okolí. Rodinu, přátele, sousedy. Svědectví Lellie Grexa se nakonec ukázalo né příliš výhodné. Nazvala totiž Gacyho "velmi skvělým mužem", což podporovalo myšlenku obžaloby - Gacy byl smysluplný, když vraždil.

 

Po pěti týdnech, poté co bylo předvoláno celkem přes sto svědků, si vzala porota na rozmyšlenou pouze dvě hodiny: "Porota shledala obviněného Johna Wayna Gacyho vinným". Gacy byl převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.

 

 

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Vrah   USA   Masový vrah   John Wayne Gacy  


Kategorie Vrah


Absurdní požadavekAbsurdní požadavek
I soudce Městského soudu v Praze se jen obtížně bránil smíchu. Aby ne......John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Policisté se opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.John Wayne Gacy - masový vrah - 3. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 3. část
Náš seriál o masovém vrahovi pokračuje svou 3. částí.John Wayne Gacy - masový vrah - 2. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 2. část
Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. Vraždit začal až později.....John Wayne Gacy - masový vrah - 1. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 1. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.
Tabák není potravina, je to nejničivější droga všech dob, v systému je uměle udržovaná prostřednictvím ministerstva zdravotnictví, politické reprezentace. Vymíráme na tabák a je to skutečnost, ne iluze.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.
Je to tragický fakt. Bylo napsáno několik set tisíc prosebných dopisů, aby filmová studia přestala propagovat tabákové výrobky dětem. Dopisy dostala každá Hoolywoodská hvězda, všechny produkce, ale odpověď nepřišla od žádné z hvězd.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.
Kdo zabije každoročně nejvíce lidí na světě? Tabákový průmysl. A kdo mu nejvíce pomáhá tento hrůzný čin uskutečnit? Politici, celebrity, atd.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.
Když cigarety zabíjí, vláda pouze přihlíží....
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí