internetWEEK.cz menu TOPlist

John Wayne Gacy - masový vrah - 3. část

John Wayne Gacy - masový vrah - 3. část

Náš seriál o masovém vrahovi pokračuje svou 3. částí.

 

John Wayne Gacy - masový vrah - 3. část

Přejdi na předchozí část článku!

 

Carole i s dcerami se velice rychle usadili ve svém novém domově u Gacyho. Se sousedy udržovali přátelské vztahy a Grexovi byli u nich vždy vítaní. Čím více je těšili pozvánky na grilování a večírky tím více je obtěžoval strašlivý zápach, který se táhl domem. Lillie Grexa si byla jistá, že viděla v mezipodlaží mrtvou krysu, a tak naléhala na Gacyho, aby problém vyřešil. Gacy jí tvrdil, že dům je postaven ve špatném podloží, a že zápach způsobuje všudypřítomná vlhkost. Gacy věděl, že skutečný důvod se nachází někde zcela jinde, pravdu přede všemi skrýval po léta.

 

Mnoho přátel, členů rodiny a sousedů vědělo o divném zápachu z Gacyho domu, ale to jim nezabránilo navštěvovat jeho proslulé párty. Nezapomenutelné jsou především dvě párty-barbecue, kam pozval spoustu známých a přátel, bylo jich celkem přes 300. Gacy se rád cítil důležitým.

 

Roku 1974 se rozhoduje, že se začne živit sám, zakládá obchodní společnost Painting, Decorating, and Maintenance (PDM Contractors, Incorporated). Do firmy najal velmi mladé chlapce, aby pro něj pracovali, údajně proto, aby ušetřil peníze na mzdách.

 

V roce 1975 se John a Carole vzájemně odcizili. Jejich sexuální život se zastavil a Gacyho nálady se nedaly předvídat. V jednu chvíli mohl mít výbornou náladu, za okamžik ho přepadl nekontrolovatelný vztek a vzduchem začal lítat nábytek. Trpěl nespavostí a nedostatek spánku pouze zhoršoval jeho ostatní problémy. Gacy se doma nacházel velmi sporadicky, a když už, tak po večerech něco kutil v garáži nebo na zahradě. Jednoho se Carole obávala nejvíc.

 

Carole netrápil jenom Johnův sexuální nezájem, ale co jí trápilo ještě víc bylo, že začala v domě nacházet časopisy s nahými chlapci. Věděla, že je Gacy čte, ale zachovala se nonšalantně, Gacy jí řekl, že před ženami upřednostňuje muže, Carole upadla do depresí, 2. března 1976 se pár s konečnou platností rozvedl.

 

Masový vrah promluvil - když masoví vrazi promluví

Gacyho firma se ocitla v krizi, sám John Wayne měl materiální problémy, a tak zaměřil svojí pozornost ke světu politiky, kde si chtěl vyplnit své sny o úspěchu. Rozhodl se, že si udělá jméno účastí na dobrovolných projektech a různými sociálními aktivitami. Svojí Soustředil se na demokratického okresního komisaře Roberta F. Matwicka. Pod hlavičkou dobrovolné služby společnosti, spolu se svými zaměstnanci uklidil sídlo Demokratické strany. Svůj dojem na Matwicka zvýšil poté co se převlékl za klauna "Pogo" a začal bavil děti v nemocnicích a ve školách.

 

Matwick, aniž by znal cokoliv z Gacyho minulosti, okouzlen jeho osobností a oddaností společnosti, ho nominoval do komise pouličního osvětlení. V roce 1975 se stal pokladníkem. Zdálo se, že Gacyho sen o úspěchu se měnil ve skutečnost, bohužel pro něj se jeho politická kariéra chýlila ke konci mnohem rychleji než si sám představoval. Okolo jeho osoby se totiž začaly vyskytovat drby o jeho sexuální orientaci.

 

 

Jeden z drbů byl o čerstvé události, která se stala při čištění sídla Demokratů. Jeden z teenagerů, který s úklidem pomáhal, šestnáctiletý Tony Antonucci, si stěžoval, že mu Gacy dělal návrhy, stáhnul se až po tom, co ho Antonucci zastrašil židlí. Gacy si z této situace začal dělat legraci a na měsíc ho nechal na pokoji. Následující měsíc, když byl Antonucci u něj návštěvě, se dočkal dalších návrhů. Gacy mu nasadil pouta a začal ho svlékat. Antonuci si všiml, že může jednu ruku z pout vysvobodit, vysmýkl se tedy z pout, povalil svého šéfa na zem a spoutal ho. Gacy slíbil, že už se ho nikdy nedotkne a Antonucci ho nechal jít. Gacy se pak už nikdy o chlapce nepokoušel, a ten pro něj pracoval ještě více než rok.

 

Sedmnáctiletý Johnny Butkovich se, stejně jako většina mladých mužů, zajímal o automobily. O svůj Dodge z roku 1968 neustále pečoval a vylepšoval ho. Rád s ním závodil a věděl, že kvůli novým dílům potřebuje zaměstnání.

 

Johnny začal pracovat pro Gacyho firmu PDM Contractors. Dělal různé přestavby, práce ho bavila, byla dobře zaplacená a s Gacym měl dobrý pracovní vztah. Až do doby, kdy Gacy odmítl Johhnymu zaplatit mzdu za dva měsíce zpět - něco, co Gacy dělal svým zaměstnancům často - aby ušetřil pro sebe nějaké peníze.

 

Naštvaný, že mu Gacy odepřel vydělané peníze, odjel Johnny do domu svého bosse spolu se dvěma kamarády, aby si vzal, to co považoval za své. Jeho požadavek, ale Gacy odmítl - vznikla velká hádka. Po několikera výměnách názorů, kdy oba znesváření kohouti na sebe řvali, Butkovich usoudil, že zřejmě odejde z nepořízenou, a tak Gacyho dům opustil. Nikdy poté už nebyl viděn živý.

 

Mechael Bonnin, rovněž sedmnáctiletý, měl stejně jako Johnny rád manuální práci. Zvlášť rád pracoval se dřevem, v červnu 1976 téměř dokončil restaurační práce na starém jukeboxu, bohužel neměl nikdy možnost projekt dokončit. Při cestě za svými příbuzným zmizel.

 

Masový vrah

Billy Caroll Jr. byl tím typem člověka, který se vždy dostane do nějakého maléru. V devíti byl přistižen při krádeži, v jedenácti už ho načapali se zbraní. Billy byl zlomyslný, většinu svého času trávil na ulicích Uptownu - Chicagském předměstí. Když mu bylo šestnáct přivydělával si organizováním schůzek mezi pubertálními homosexuály. Přestože Billy pocházel z úplně jiných společenských poměru jedno měl s Michaelem a Johnnym společného - znal J. W. Gacyho Jr.. 13. června 1976 Billy odešel z domu a už nikdy nebyl spatřen živý.

 

Gregory Godzik svoje zaměstnání u PDM Contractors miloval, nevadila mu ani nepříjemná práce, kterou po něm chtěl jeho šéf, jako třeba úklid kanceláří. Většinu peněz, které vydělal investoval do svého koníčka, kterým byl Pontiac z roku 1966. Na své auto byl patřičně hrdý, přestože svým aktuálním vzhledem oku příliš nelahodilo. Grag měl v plánu ho náležitě vylepšit. 12. prosince 1976 jel vyzvednout svojí přítelkyni, o den později policie našla Potniac, Gregoryho nikoliv. Bylo mu sedmnáct let.

 

Masový vrah

20. ledna 1977, zmizel devatenáctiletý John Szyc. Naposledy byl spatřen za volantem svého Plymouthu Satellite z roku 1971. Zajímavé je, že o malou chvíli později byl jiný mladík zadržen policí, který se pokoušel odjet z benzínové pumpy bez zaplacení v Plymouthu Satellite z roku 1971.

 

Mladík řekl policii, že muž, s kterým žije může tuto situaci vysvětlit. Tímto mužem nebyl nikdo jiný než Gacy, ten uvedl, že dříve mu Szyc automobil prodal. Szyc se stýkal s Gregorym Godzikem i Johnnym Butkovichem, údajně znal i Gacyho, ačkoliv nikdy nebyl zaměstnancem PDM Contractors.

 

Robert Gilroy byl zálesák a milovník koní. 15. září 1977 se měl osmnáctiletý Gilroy sejít s přáteli na autobusové zastávce, aby odjeli jezdit na koních, ale nikdy se tam již neukázal. Jeho otec, seržant Chicagské policie okamžitě zorganizoval pátrání, které ovšem žádnou stopu po Robertovi nepřineslo.

 

Robert Piest zmizel v pouhých patnácti letech. Robova matka ho přijela vyzvednout do jeho tehdejší práce v nemocnici. Robert jí řekl, že bude hned u ní, jen co si promluví s člověkem, který mu zrovna nabízel práci. Už se k ní nikdy nevrátil. Tři hodiny po jeho zmizení byla Policie v Des Plaines informována. Poručík Joseph Kozenczak se ujal vyšetřování.


Přejdi na další část článku!

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Vrah   USA   Masový vrah   John Wayne Gacy  


Kategorie Vrah


Absurdní požadavekAbsurdní požadavek
I soudce Městského soudu v Praze se jen obtížně bránil smíchu. Aby ne......John Wayne Gacy - masový vrah - 5. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 5. část
V řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. Nakonec byl Gacy převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Policisté se opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.John Wayne Gacy - masový vrah - 2. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 2. část
Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. Vraždit začal až později.....John Wayne Gacy - masový vrah - 1. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 1. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.
Tabák není potravina, je to nejničivější droga všech dob, v systému je uměle udržovaná prostřednictvím ministerstva zdravotnictví, politické reprezentace. Vymíráme na tabák a je to skutečnost, ne iluze.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.
Je to tragický fakt. Bylo napsáno několik set tisíc prosebných dopisů, aby filmová studia přestala propagovat tabákové výrobky dětem. Dopisy dostala každá Hoolywoodská hvězda, všechny produkce, ale odpověď nepřišla od žádné z hvězd.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.
Kdo zabije každoročně nejvíce lidí na světě? Tabákový průmysl. A kdo mu nejvíce pomáhá tento hrůzný čin uskutečnit? Politici, celebrity, atd.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.
Když cigarety zabíjí, vláda pouze přihlíží....
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí