internetWEEK.cz menu TOPlist

John Wayne Gacy - masový vrah - 2. část

John Wayne Gacy - masový vrah - 2. část

Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. Vraždit začal až později.....

 

John Wayne Gacy - masový vrah - 2. část

Přejdi na předchozí část článku!

 

V sedmnácti byl diagnostikován na neznámou srdeční indispozici. Několikrát byl hospitalizován, ale lékaři nikdy nezjistili pravý důvod jeho bolestí. Přes jeho problémy se srdcem nikdy neměl vážnější infarkt - ani při zatčení.

 

V pozdějším pubertálním věku se několikrát vážně pohádal s otcem, přestože jeho vztah k matce a k sestrám byl velmi silný. John Wayne sr. byl notorický alkoholik, fyzicky týral svou ženu a verbálně svoje děti. Ačkoliv byl velmi nepříjemnou osobou, mladý Gacy ho hluboko uvnitř miloval.

 

Později Gacy navštěvoval celkem čtyři vysoké školy, ale všechny opustil v posledním roce aniž by je kdy ukončil. Následně se vydal do Las Vegas, kde v pohřební síni zastával pomocné práce. Ve Vegas se mu nelíbilo, protože nemohl sehnat slušnou práci. Zoufale se snažil získat peníze, aby se mohl vrátit domů. Trvalo mu tři měsíce, než si vydělal na cestu do Chicaga, kde jeho příjezd nadšeně očekávali matka se sestrami.

 

Brzy po návratu, začátkem šedesátých let, se zapsal na ekonomickou akademii, kterou chtěl dokončit. Během studií prokázal svůj skvělý obchodní talent. Gacy se pro obchod snad narodil. Svoje vlohy začal uplatňovat hned ve svém prvním zaměstnání, které si našel po úspěšném ukončení školy, v Nunn-Bush Shoe Company. Ve své pozici, management trainee, exceloval - netrvalo dlouho a byl přeložen do Springfieldu v Illinois, kde vedl obchod s pánskou konfekcí.

 

V tomto období se opět zhoršil Gacyho zdravotní stav. Brzy poté co byl hospitalizován se srdečními problémy, se ocitl v nemocnici znovu, tentokráte se zraněním páteře. Jeho hmotnost, srdce a problémy se zády ho trápily po zbytek života, ale neodradili ho od práce, ani od jiných aktivit.

 

Během pobytu ve Springfieldu se Gacy angažoval v různých organizacích, které sloužili společnosti: The Chi Rho Club, jemuž šéfoval, Catholic Inter-Club Council, kde byl ve správní radě, The Federal Civil Defense for Illinois, The Chicago Civil Defense.... V organizaci Jaycees byl dokonce zvolen prvním viceprezidentem a Mužem roku.

 

Bylo očividné, že Gacy věnoval těmto organizacím značnou část svého volného času. V této oblasti byl velmi ambiciózní a chtěl si zde udělat velké jméno, pracoval velmi tvrdě, což ovšem mělo za důsledek, že byl opět hospitalizován, tentokrát kvůli nervovému vyčerpání. I přesto odmítl, aby jeho zdravotní problémy stály v cestě jeho šťastnému životu.

 

V říjnu 1964 Gacy potkal spolupracovnici Marlynn Myers, jejíž rodiče vlastnili ve Waterloo v Iowě řetězec fastfoodů Kentucky Fried Chicken (KFC). Fred W. Myers, nový tchán, mu nabídl místo v jedné z poboček. Brzy na to se Gacy se svoji novomanželkou přestěhovali do Iowy. V tomto bodě si John Wayne od života hodně sliboval.

 

Ve firmě svého tchána začal pracovat velmi tvrdě, bylo obvyklé že v práci trávil i 14 hodin denně. Byl do práce nadšený a doufal, že jednoho dne převezme celý řetězec. Pokud zrovna nebyl v zaměstnání, angažoval se ve Waterlooské organizaci Jaycees.

 

Gacy si přes všechny své aktivity vyšetřil i nějaký čas pro sovu ženu. Brzy se jim narodil syn a následně i dcera. Měl všechny předpoklady, aby žil v Iowě šťastný život. Na předměstí měl pěkný dům a zdravou a milující rodinu. Marlynn se ráda starala o děti a Johnovi se líbilo v práci i u Jaycees. Všechno se zdálo až příliš dokonalé, než aby to byla pravda. A skutečně tomu tak bylo.


Okolo Gacyho se začali valit pomluvy o jeho sexuální orientaci. V jeho blízkosti se vždy pohybovalo několik mladých chlapců. Každý slyšel historky o tom, že Gacy dělal návrhy chlapcům, co pro něj pracovali v restauraci. Lidé okolo něj tomu odmítali věřit, až do května 1968, kdy se pomluvy proměnili v pravdu.

 

Na jaře 1968 byl John Wayne Gacy postaven před velkou porotu v Black Hawk, obžalován pro údajné spáchání sodomistických aktů s nezletilým chlapcem jménem Mark Miller. Miller tvrdil soudu, že ho Gacy nalákal k sobě domů, svázal ho a znásilnil ho. Gacy všechna obvinění popřel, a soudu předhodil svojí verzi v níž uvedl, že Miller po něm požadoval sexuální vztah, aby dostal přidáno. O další čtyři měsíce se ocitl opět před soudem tentokrát za najmutí osmnáctiletého kluka, Dwighta Anderssona, kterému uložil, aby zmlátil Marka Millera. Nabídl mu údajně deset dolarů plus dalších 300 na splacení půjčky na auto. Andersson naložil Millera do auta a odvezl ho do lesa, tam mu stříkl do očí nervový plyn a začal ho mlátit. Miller mu ovšem útok opětoval, zlomil mu nos a utekl do bezpečí.

 

Soudce objednal pro Gacyho psychiatrické vyšetření, aby zjistil, zda je k soudnímu procesu mentálně kompetentní. Podle vyšetření byl Gacy shledán mentálně způsobilým. Nicméně byl shledán protispolečenskou osobností, která pravděpodobně nebude mít prospěch z jakéhokoliv známého léčení. Brzy po doručení této zprávy se Gacy přiznal k obvinění ze sodomie. Byl odsouzen k deseti letům v Iowské státní káznici, což byl nejvyšší možný trest. V té době mu bylo 26 let. Krátce poté, co nastoupil trest se s ním rozvedla jeho žena, jako důvod uvedla, že Gacy znesvětil jejich manželský svazek.

 

Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. O osmnáct měsíců později přišla jeho šance. 18. června 1970 byl propuštěn na čestné slovo a své první kroky z vězení nasměroval zpět do svého rodného města - do Chicaga.

 

Dům, kde žil masový vrah

Ihned po návratu začal Gacy vracet život do původních kolejí. Nastěhoval se ke své matce. Věděl, že nesmí dopustit, aby minulost ovlivňovala budoucnost. Jediná věc, která na něm ležela, byla smrt jeho otce. Gacy sr. zemřel zatímco jeho syn byl ve vězení. Junior prošel těžkým obdobím plným depresí, měl výčitky, že nikdy neřekl otci sbohem, cítil se podveden, že nikdy neměl možnost vylepšit vztahy s otcem. Nicméně nechtěl dopustit, aby tento fakt ovlivnil jeho budoucnost. Našel si práci, jako vedoucí restaurace. Práci, kterou miloval, a kterou dělal s obrovským entusiasmem. Po chvíli se přestěhoval na adresu 8213 West Summerdale Avenue - půlka domu patřila jemu, o tu druhou se dělila jeho matka s oběma dcerami.

 

Gacy byl spokojený s novým domovem, žil v pěkné, čisté čtvrti. V okolí bydlelo mnoho rodin a mezi sousedy si rychle udělal přátele - Edwarda a Lillie Grexovi, po necelých sedmi měsících už spolu s Grexovými trávil vánoce. Častokrát se navštěvovali, třeba popíjeli nebo debatovali u partičky pokeru. Grexovi neměli nejmenší tušení o Gacyho pohnuté minulosti.

 

Zhruba měsíc po vánocích už byl Gacy vyšetřován. Na autobusové zastávce si vyhlédl mladého chlapce a provozoval před ním různé sexuální akty. Po několika měsících tedy Gacy porušil svoje čestné slovo. Díky tomu, že se k soudu nedostavil obtěžovaný chlapec, veškerá obvinění vůči němu byla stažena. Byl zněj opět svobodný člověk.

 

1. června 1972 opět vstoupil do manželství. Jeho vyvolenou se stala čerstvě rozvedená matka dvou dětí Carole Hoff. Carole na Gacym přitahoval jeho šarm a velkorysost. Věřila, že bude dobrým chlebodárcem pro ní a pro děti. Věděla sice o jeho kriminálních zkušenostech, ale věřila, že změnil svůj život k lepšímu.

 

Přejdi na další část článku!

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Vrah   USA   Masový vrah   John Wayne Gacy  


Kategorie Vrah


Absurdní požadavekAbsurdní požadavek
I soudce Městského soudu v Praze se jen obtížně bránil smíchu. Aby ne......John Wayne Gacy - masový vrah - 5. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 5. část
V řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. Nakonec byl Gacy převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Policisté se opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.John Wayne Gacy - masový vrah - 3. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 3. část
Náš seriál o masovém vrahovi pokračuje svou 3. částí.John Wayne Gacy - masový vrah - 1. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 1. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.
Tabák není potravina, je to nejničivější droga všech dob, v systému je uměle udržovaná prostřednictvím ministerstva zdravotnictví, politické reprezentace. Vymíráme na tabák a je to skutečnost, ne iluze.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.
Je to tragický fakt. Bylo napsáno několik set tisíc prosebných dopisů, aby filmová studia přestala propagovat tabákové výrobky dětem. Dopisy dostala každá Hoolywoodská hvězda, všechny produkce, ale odpověď nepřišla od žádné z hvězd.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.
Kdo zabije každoročně nejvíce lidí na světě? Tabákový průmysl. A kdo mu nejvíce pomáhá tento hrůzný čin uskutečnit? Politici, celebrity, atd.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.
Když cigarety zabíjí, vláda pouze přihlíží....
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí