internetWEEK.cz menu TOPlist

John Wayne Gacy - masový vrah - 1. část

John Wayne Gacy - masový vrah - 1. část

Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.

 

John Wayne Gacy - masový vrah - 1. část

Není divu, že John Wayne Gacy jr. byl velmi obdivován a oblíben lidmi, kteří ho znali. Hbitý byznysmen, který, pokud zrovna nepovznášel svojí obchodní firmu, pořádal nákladné pouliční párty pro přátele a sousedy, převlékal se za klauna a bavil děti v okolních nemocnicích a účastí v nejrůznějších organizacích zlepšoval okolní životní prostředí. Lidé, kteří ho znali, ho považovali za šlechetného, přátelského a tvrdě pracujícího muže, oddaného rodině a společnosti. Jenže tu byla ještě jedna Gacyho tvář, kterou neznali...

 

Bylo 22. května 1978 a Jeffrey Ringall se právě vrátil zpátky do Chicaga ze zimní dovolené na Floridě. Rozhodl se, že si připomene město návštěvou New Townu, oblíbené části Chicaga, kde je velké množství barů a diskoték. Když se tam procházel, zkřížil mu cestu černý Oldsmobile. Plnoštíhlý řidič na něj vykouknul z okénka a pochválil jeho opálení a navázal krátkou konverzaci. Potom se Ringalla zeptal, jestli si s ním nechce dát v autě jointa a trochu se projet městem.

 

Ringall byl potěšen vlídnou nabídkou a také chtěl uniknout chladu a zahojit se marihuanovou cigaretou s cizincem. Naskočil do auta a začal pokuřovat se svojí novou známostí. Když byl joint zhruba v polovině své životnosti šofér chytnul Ringall a rychle na něj hodil hadr napuštěný chloroformem. Jeffrey ztratil vědomí a během jízdy se několikrát jen lehce probral. V okamžiku, kdy znovu na krátkou dobu nabral vědomí, uvědomil si, že je v cizím domě a před sebou zahlédl plnoštíhlého, nahého muže. Ringall byl ten večer sadistickým cizincem pod vlivem drog zvrhle znásilněn a mučen.

Z bezvědomí se probral až následující den ráno, pod pomníkem v chicagském Lincolnově parku - zcela oblečen. Vydal se tedy na cestu ke své přítelkyni a posléze do nemocnice, kde zůstal šest dní. Během svého pobytu v nemocnici ohlásil tuto událost policii, která byla skeptická ohledně jeho znásilnění. Kromě poškození kůže, spálenin a trvalého poškození jater od chloroformu, utrpěl i drsné citové trauma.

 

Musel být ale rád, že zůstal na živu. Ringall byl jednou z mála obětí Johna Wayna Gacyho, která přežila. Gacy během tříleté periody násilně mučil, znásilnil a zavraždil víc než 30 mladých mužů, kteří byli později objeveni pod podlahou jeho domu a v místní řece.

 

Jak to všechno začalo? Irští imigranti John Wayne Gacy sr. a Marion Elaine Robnison Gacy roku 1942 na den svatého Patrika vítali na svět svého prvního syna. John Wayne Gacy jr. byl prostředním ze tří dětí, měl dvě sestry Joanne byla o dva roky starší, Karen o dva roky mladší. Byla to katolická rodina, a tak všechny tři děti navštěvovaly katolickou školu v severním Chicagu.

 

Bydleli ve čtvrti, kde žila střední třída, nebylo až tak neobvyklé, že mladí chlapci po škole ještě chodili do zaměstnání. Mladý Gacy nebyl výjimkou. Svůj volný čas rozděloval mezi práci na poloviční úvazek a skautský oddíl. Rozvážel noviny a pracoval v obchodě se smíšeným zbožím.

 

Ve škole patřil k oblíbeným dětem, měli ho rádi učitelé, spolupracovníci a udělal si přátele i ve škole a ve skautském oddíle. Gacyho dětství se zdálo být idylické - až na dvě výjimky - a to byl jeho vztah k otci a série nehod, které ho velmi ovlivnily.

 

Když mu bylo jedenáct let, hrál si se sadou golfových holí a jedena hůl ho zasáhla do hlavy. Výsledkem byla krevní sraženina v mozku, která ovšem byla objevena až když mu bylo šestnáct let. V tomto období častokrát ztrácel vědomí.

 

Přejdi na další část článku!

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Vrah   USA   Masový vrah   John Wayne Gacy  


Kategorie Vrah


Absurdní požadavekAbsurdní požadavek
I soudce Městského soudu v Praze se jen obtížně bránil smíchu. Aby ne......John Wayne Gacy - masový vrah - 5. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 5. část
V řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. Nakonec byl Gacy převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Policisté se opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.John Wayne Gacy - masový vrah - 3. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 3. část
Náš seriál o masovém vrahovi pokračuje svou 3. částí.John Wayne Gacy - masový vrah - 2. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 2. část
Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. Vraždit začal až později.....Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.
Tabák není potravina, je to nejničivější droga všech dob, v systému je uměle udržovaná prostřednictvím ministerstva zdravotnictví, politické reprezentace. Vymíráme na tabák a je to skutečnost, ne iluze.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.
Je to tragický fakt. Bylo napsáno několik set tisíc prosebných dopisů, aby filmová studia přestala propagovat tabákové výrobky dětem. Dopisy dostala každá Hoolywoodská hvězda, všechny produkce, ale odpověď nepřišla od žádné z hvězd.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.
Kdo zabije každoročně nejvíce lidí na světě? Tabákový průmysl. A kdo mu nejvíce pomáhá tento hrůzný čin uskutečnit? Politici, celebrity, atd.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 3.část.
Když cigarety zabíjí, vláda pouze přihlíží....
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí