internetWEEK.cz menu TOPlist

Charles Miller Manson sedminásobný vrah

Charles Miller Manson sedminásobný vrah

Charles Miller Manson sedminásobný vrah, který je známý po celém světe.....

 

Charles Miller Manson sedminásobný vrah

V roce 1969 oblétlo jeho jméno celý svět. Společně se členy své "Rodiny" zavraždil 7 lidí, včetně herečky Sharon Tateové, manželky slavného režiséra polského původu Romana Polanského. Ve svých 13 letech spáchal Manson svůj první zločin - ozbrojené loupežné přepadení. O pět let později se dopustil homosexuálního násilí a byl policií registrován jako "nebezpečný element s násilnickými sklony". V roce 1960 byl odsouzen na 10 let za kuplířství, podvody a krádeže. Ve věznici se naučil hrát na kytaru. Po 7 letech byl předčasně propuštěn na svobodu a hned zamířil do centra kalifornského hnutí hippies. V atmosféře beatové hudby, volné lásky a drog založil náboženskou komunu a dal ji jméno "Rodina". Sám se pasoval do role Ježíše.

 

 

 

Charles Miller Manson sedminásobný vrah

Manson po 25 letech vězení

 

Členy komuny byly převážně ženy, které ovládal drogami a svou "charismatickou" osobností. K životnímu stylu "Rodiny" patřilo žebrání, používání LSD i nevázaný sex. Na podzim 1967 se rozhodl natočit gramofonovou desku, která podle jeho slov měla předstihnout samotné Beatles. Opatřil si autobus a s "Rodinou" podnikl koncertní turné po jižních státech USA. Po hudebním neúspěchu se se svou "Rodinou" usadil na ranči Saphn - 30 mil od Los Angeles. Zde Manson začal sestavovat "seznam prasat". Šlo o lidi, které z různých příčin odsoudil k smrti. Byla mezi nimi i herečka Sharon Tateová ve vysokém stupni těhotenství. První vraždu spáchali členové Mansonovy "Rodiny" 25. července 1969. Při loupení v bytě hudebníka Geryho Hinmana v Los Angeles mu Manson svou šavlí usekl ucho a po několika hodinách pak dal příkaz k jeho usmrcení. Zemřel následkem vykrvácením po několika bodných ranách. Vrazi čekali v jeho bytě až do jeho skonu.

V noci na 8. srpna 1969 vnikla "Rodina" do vily manželů Romana Polanského a Sharon Tateové. Zde přistihla kromě herečky i jejího přítele Jay Sebringa, dědičku kávového magnáta Abigail Folgerovou a jejího milence Wojciecha Frykowského. Režisér Roman Polanski měl štěstí - byl tou dobou v Anglii. Než vrazi z vily odešli, popsali krví zavražděných zdi domu nápisy "Smrt prasatům" a "Válka". Sharon Tateovou ubodali 16 ranami nožem. Tex Watson - bývalá fotbalová hvězda do Frykowského vystřílel celý zásobník revolveru. Ubodána mnoha ranami nožem byla i Abigail Folgerová. Susan Atkinsonová pak sama ubodala na zahradě vily Jay Sebringa, který se pokusil z vily utéci. Obětí však mohlo být mnohem víc. Řada pozvaných hostů se na párty ve vile na poslední chvíli omluvila...

 

 

Zavražděná herečka Sharon Tateová

Zavražděná herečka Sharon Tateová

 

O dva dny později Manson přikázal Texu Watsonovi, Patricii Krenwinkelové a Leslie van Houtenové, aby vykonali rozsudek smrti nad majitelem samoobsluhy Lenem la Biankou a jeho ženou Rosemary. Příkaz byl bezezbytku splněn za použití 53 bodných ran. Na stěnách místa činu policie našla opět krví psané nápisy "Smrt prasatům", "Povstat" a "Helter Skelte" (Páté přes deváté). Heslo "Helter Skelte" pro vražedné akce Manson údajně zvolil podle názvu písně skupiny Beatles vydané krátce před vraždou.

 

Zavražděná herečka - Sharon Tateová

Zavražděná herečka Sharon Tateová

 

 Místo hrůzného činu, kde byla herečka zavražděna

Místo hrůzného činu, kde byla herečka zavražděna

 

 Místo posledního odpočinku Sharon a jejího nenarozeného dítěte...
Místo posledního odpočinku Sharon a jejího nenarozeného dítěte...

 

Všichni účastnící vražd byli 1. prosince 1969 zadrženi a později odsouzeni k trestu smrti. V době, kdy probíhalo odvolací řízení byl výkon trestu smrti v roce 1972 Nejvyšším soudem USA a poté i Nejvyšším soudem státu Kalifornie zastaven. Z tohoto důvodu byl trest smrti všem vrahům Mansonovy "Rodiny" změněn na doživotní vězení. V průběhu soudního řízení Charles Manson zůstal věrný svému stylu.

Často měl před soudci a porotu roztažené ruce, zkřížené nohy a svěšenou hlavu, znázorňujíc tak ukřižovaného Krista. Před soudem dokonce prohlásil: "Jestliže je třeba násilí a strachu, aby se té dolarové společnosti otevřely oči, zosobnění tohoto strachu může být jméno Charles Manson". Ve vězení začal vyznávat fašistickou a rasistickou ideologii. Na čelo si pak nechal vytetovat hákový kříž.Jiná členka "Rodiny" Lynette Frommeová se sice vražd přímo nezúčastnila, ale proslavila se později pokusem o spáchání atentátu na tehdejšího prezidenta USA Geralda Forda. Za svůj čin byla odsouzena k trestu smrti. Po zrušení trestu smrti v USA ji byl trest změněn na doživotní vězení.

 

Zdroj: www.kriminalistika.eu/muzeumzla/manon/manson.html


O muži jménem Charles Milles Manson

 

Charles Milles Manson (* 12. listopadu 1934) je jedním z nejznámějších americký zločinců. Většinu svého života strávil ve vězení, nejčastěji za zločiny jako krádeže aut, podvody a padělání kreditních karet. Určitou dobu se živil jako pasák. Na sklonku 60. let se stal hlavou skupiny známé jako „Rodina“ (The Family), která měla posléze na svědomí několik brutálních vražd. Mezi nimi i vraždu Sharon Tate, manželky režiséra Romana Polanského, která byla v osmém měsíci těhotenství. Manson byl v případu známém jako „Tate-La Bianca case“ odsouzen k trestu smrti. Ten byl po změně zákonů v Kalifornii změněn na doživotí, ačkoliv mu nebylo prokázáno, že by osobně spáchal vraždu. V květnu roku 2007 mu byla již pojedenácté zamítnuta žádost na podmínečné propuštění. Další šanci má až v roce 2012. Svůj trest si odpykává ve věznici Corcoran v Kalifornii.

 

Charles Manson se v populární kultuře stal po svém uvěznění doslova ikonou a symbolem zla. Zpěvák Marilyn Manson si příjmení vybral právě podle Charlese Mansona. Zpěvák Axl Rose se proslavil svými tričky s Mansonovou tváří a nápisem „Charlie Don't Surf“ a na album The Spaghetti Incident? jeho kapely Guns N' Roses byla zařazena píseň, kterou Manson napsal. Po soudních sporech údajně výtěžky z těchto triček a této písně putují k pozůstalým po V. Frykowském. Manson byl také přítelem Dennise Wilsona z The Beach Boys a je autorem textu k písni „Never Learn Not To Love“. Trent Reznor (NIN) nahrál jedno ze svých alb v domě na 10050 Cielo Drive t.j. v domě kde byli zavražděni Sharon Tate, Abigail Folgerová, Voyciech (Voytek) Frykowski, Jay Sebring a Steven Parent. V roce 1994 byl tento dům zbořen, ale Reznor si z domu odnesl vstupní dveře. Jsou to ty samé dveře, na které Susan Atkinsová napsala krví Sharon Tate slovo „pig“ (prase). Tyto dveře Reznor údajně používal jako vstupní dveře ke svému nahrávacímu studiu s názvem „Le Pig“, kde vznikla deska The Downward Spiral.

 

Zdroj: Wikipedia.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Vrah   USA   Masový vrah   Charles Manson  


Kategorie Vrah


Absurdní požadavekAbsurdní požadavek
I soudce Městského soudu v Praze se jen obtížně bránil smíchu. Aby ne......John Wayne Gacy - masový vrah - 5. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 5. část
V řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. Nakonec byl Gacy převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Policisté se opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.John Wayne Gacy - masový vrah - 3. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 3. část
Náš seriál o masovém vrahovi pokračuje svou 3. částí.John Wayne Gacy - masový vrah - 2. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 2. část
Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. Vraždit začal až později.....John Wayne Gacy - masový vrah - 1. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 1. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.
Tabák není potravina, je to nejničivější droga všech dob, v systému je uměle udržovaná prostřednictvím ministerstva zdravotnictví, politické reprezentace. Vymíráme na tabák a je to skutečnost, ne iluze.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.
Je to tragický fakt. Bylo napsáno několik set tisíc prosebných dopisů, aby filmová studia přestala propagovat tabákové výrobky dětem. Dopisy dostala každá Hoolywoodská hvězda, všechny produkce, ale odpověď nepřišla od žádné z hvězd.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 4.část.
Kdo zabije každoročně nejvíce lidí na světě? Tabákový průmysl. A kdo mu nejvíce pomáhá tento hrůzný čin uskutečnit? Politici, celebrity, atd.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí