internetWEEK.cz menu TOPlist

Věštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálku

Věštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálku

Budoucnost můžeme předpovídat mnoha způsoby. Známé jsou především starodávné metody, jako je čtení z ruky, křišťálové koule a karet. Věštit se dá ale takřka ze všeho. Populární je věštba ze dna šálku!

 

Věštění: Budoucnost může být ukryta na dně šálku

Místo čaje káva

Věštění z čajové sedliny je velmi oblíbené především v Africe a na Středním východě. Praktikuje se již řadu let. Stačí jen prý, když se uvolníme a položíme otázku.
V 19. století si evropská vyšší společnost však začne velmi libovat ve věštění z kávy, ačkoliv jí je nedostatek a její cena je velmi vysoká.
Věštění z čajových lístků, neboli Tasseomantie, která pochází ze starověké Číny, se do Evropy dostává kolem 17. století. Této technice však předcházelo věštění, které by čekal asi málokdo z nás – věštění ze zvonů. V Číně se věří, že zvuk zvonů totiž odežene zlé duchy. Staří Číňané později také nahlížejí do vnitřku zvonů a hledají tajná znamení osudu.
Proč se později přešlo na šálky, je jednoznačné. Protože právě tvar čajových šálků připomíná zvony.

 

Jak má šálek vypadat a jak na to?

Správný šálek k věštění musí být opravdu šálek a ne běžný hrnek. Měl by být jen čistě bílý, s ouškem. Jeho stěny by se měly klenout směrem vzhůru, kde se mají rozšiřovat. Ideální je k tomuto šálku si vzít i podšálek.
Umletou kávu je prý vhodné nasypat do konvičky na vaření kávy. Umletá káva by měla být ve studené vodě. Pokud projde dvakrát varem, je vhodná k podávání.
Až kávu dopijete, přiklopte šálek podšálkem a obraťte dnem vzhůru. Po několika minutách zjistěte, jaké obrazce vám kávová sedlina na dně šálku a jeho stranách vytvořila.

 

Bez myšlenek

Člověk nesmí příliš přemýšlet nad významy obrazců, které v šálku vidí. Tak radí i zkušení vědci. Dejte především na svoji intuici a svůj první dojem. Pozor ale, i zdánlivě snadné věštění z kávy, či z čajových lístků má svá pravidla. Například ouško šálku by mělo být při čtení natočeno směrem k vám. Nejblíže ouška mají být obrazce týkající se událostí v rodině.
Na opačné straně mají být kariéra a dění v zaměstnání. Nalevo od ouška se nachází minulost, napravo budoucnost. Na dně šálku se potom nachází nejdůležitější poselství, které se nás snaží varovat. Dobrým znamením mají být tečky a hvězdičky. Přinášejí totiž štěstí a peníze. Křížky naopak přivolávají neštěstí.

 

Člověk má jednu zajímavou vlastnost. Pochybuje. Typický příklad je ten, že si někdo zajde ke kartářce, ale před kamarády prezentuje, že tomu stejně nevěří. Ale - co když je to pravda? Čtěte dále na internetWEEK.cz | Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?

 

Zdroje:
http://www.carodejnik.szm.com/caj.htm
http://www.popelky.cz/magie/vestit-z-kavove-sedliny-je-celkem-snadne.html
http://charmeda.blog.cz/0803/vesteni-z-cajove-kavove-sedliny
http://novakovaeva85.blog.cz/1012/vesteni-z-kavove-sedliny
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/arielst0rm7/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Věštění   Budoucnost   Předpověď   Ostatní  


Kategorie Věštění


Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?
Člověk má totiž jednu zajímavou vlastnost - pochybování. Typický příklad je ten, že si někdo zajde ke kartářce, ale před kamarády prezentuje, že tomu stejně nevěří. Ale - co když je to pravda?


Kategorie Budoucnost


Futuristické, elektrické a vertikálně startující letadlo opravdu létá!Futuristické, elektrické a vertikálně startující letadlo opravdu létá!
Jsme opět blíže ke sci-fi budoucnosti. Německý start-up Lilium dostal své letadlo do vzduchu. Podívejte se, jak létá a funguje. Na první test obdivuhodné!Astronomie chystá skok: třicetimetrové dalekohledyAstronomie chystá skok: třicetimetrové dalekohledy
Astronomický výzkum chystá udělat další velký skok. Vysoko v horách a daleko od civilizace se začnou stavět obří dalekohledy, které změní náš pohled na vesmír.Oko zlaOko zla
Mají něco společného filmy „Ve stínu“ a „Třicet minut po půlnoci?“ Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Největší hrozbou lidské společnosti je složitá lidská duše, upozornil psycholog Jung.Nate Silver – Muž, který počítá budoucnostNate Silver – Muž, který počítá budoucnost
Statistik, který z nudy počítal výsledky baseballových zápasů. Vydělal balík v on-line pokeru. Přesně spočítal, že v roce 2008 vyhraje Barack Obama. Stal se nejlepším politickým bloggerem USA. Vidí do budoucnosti?Douglas Tompkins: Ekonomie budoucnostiDouglas Tompkins: Ekonomie budoucnosti
Záznam přednášky amerického ekologického aktivisty Douglase Tompkinse, která se uskutečnila v Praze. Kritik ekonomie růstu je na okružní cestě po Evropě a přednáší o svých aktivitách v Jižní Americe.Editorial: Proč není zelenina ze supermarketů k jídlu?Editorial: Proč není zelenina ze supermarketů k jídlu?
Vypadá krásně, až k nakousnutí. Ale nemá chuť ani vůni. Většinou je ze Španělska a je jak ze zkumavky.Proroctví blízké budoucnostiProroctví blízké budoucnosti
Odjakživa toužili lidé získat informace o budoucnosti, snad aby mohli žít napříště beze strachu. Jsou však takové informace vůbec dostupné? V Indii existuje dvanáct knihoven palmových listů, v nichž se nalézají informace o osudech miliónů lidí.


Kategorie Věštění


Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?
Člověk má totiž jednu zajímavou vlastnost - pochybování. Typický příklad je ten, že si někdo zajde ke kartářce, ale před kamarády prezentuje, že tomu stejně nevěří. Ale - co když je to pravda?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí