internetWEEK.cz menu TOPlist

Vatikánští internetoví piráti

Vatikánští internetoví piráti

Vypadá to, že také ve Vatikánu stahují nelegální obsah z internetu. Možná (ne)budete překvapení, o jaký obsah se jedná…

 

Vatikánští internetoví piráti

Stahujete nelegální obsah z internetu? Myslíte si, že jste na internetu zcela zahalení do hávu anonymity? Pak jste na omylu. Když pomineme, že nás americké tajné služby sledují na sociálních i jiných sítích, pak zde máme samozřejmě každý svou IP adresu. Pokud se neukryjete pod anonymizérem, může kdokoliv zjistit během pár sekund minimálně to, z jaké země a města jste.

 

Také pohyb hrstky obyvatel Vatikánu je na internetu snadno odhalitelný. Není to tak dávno, co vyšlo najevo, že uvnitř Vatikánu byla nebo stále je budována doslova homosexuální síť. Podle nových informací se zdá, že činnosti, které nejsou ani zdaleka kompatibilní s desaterem a tím, co Vatikán dlouhodobě hlásá, probíhají také „online“. Konkrétně zmínky o nepokradeš a nesesmilníš, dostávají na vatikánských počítačích asi pořádně na frak.

 

Ale začněme trochu z jiného konce. Podle legislativy v České republice ale také v některých dalších zemích není stahování nelegálního obsahu trestné. Samozřejmě za předpokladu, že tento obsah dále například neprodáváte. Něco jiného je ovšem podle mnoha výkladů používání Torrentu. Jak to funguje? Velmi zjednodušeně řečeno: někdo má ve svém počítači soubor. Na internet někde nahraje něco jako klíč. Vy ho díky některému z programů stáhnete a následně můžete zahájit stahování onoho souboru přímo z počítače daného uživatele (kterého přitom nemusíte vůbec znát). Současně s tím ovšem stahovaný soubor posíláte dalším lidem. Díky tomu se podílíte na šíření nelegálního obsahu a to už trestné je.

 

Torrent si podle všeho oblíbili také za zdmi Vatikánu. Celý příběh ovšem začal v jednom irském městě. Paul Flynn zde má DVD půjčovnu a jedním ze zákazníků je už řadu let místní kněz. Jednou se Flynnovi zmínil, že minulý týden viděl film Lincoln. Na tom by na první pohled nebylo nic divného a pobuřujícího. Proč by si kněz nemohl zajít na tento jistě zajímavý historický film do kina? Jenomže kněz se nechal slyšet, že ho viděli v klášteře při tradičním každotýdenním filmovém večeru. Pokud součástí kláštera není multikino, pak k filmu zřejmě nepřišli úplně legálním způsobem vzhledem k tomu, že v té době ještě na DVD k dispozici nebyl.

 

Web torrentfreak.com se proto podíval na internetový zoubek samotného Vatikánu. Stahuje tam někdo nelegální obsah z internetu pomoci Torrentů a pokud ano, o jaký obsah jde? Výsledky krátkého bádání byly více než překvapující.

 

popis

Nejstahovanější torrenty z vatikánských IP adres. Zdroj: torrentfreak.com

 

Ve Vatikánu zdá se stahování dosud na DVD nevydaných novinek není až tak rozšířenou záležitostí. Snad až na film The Last Stand (Konečná) s Arnoldem Schwarzeneggerem, který měl třeba u nás premiéru po Novém roce. Naproti tomu stažení už deset let staré kultovní romantické komedie Láska nebeská (v originále spíše skutečná) bychom mohli interpretovat jako neznalost hollywoodské kinematografie a zcela pochopitelný omyl. Ve Vatikánu jsou velmi populární některé nové televizní seriály z americké produkce jako například Chicago Fire.

 

Naproti tomu hudba příliš populární není, podobně jako hry. V hledáčku uvízla jen jedna - Aerosoft Mega Airport Madrid X.

 

Co se nejstahovanějšího žánru týče, Vatikán se překvapivě nikterak nevymyká zbytku světa. Ano, kabely uvnitř Vatikánu koluje porno. Web torrentfreak.com například zjistil, že populární jsou Rusky a to nikoliv kvůli studiu pravoslavné církve.

 

Z uvedených materiálu není jasné, kdo konkrétně co stahoval. Podle některých názorů mohlo být jedno z lechtivých videí s ohledem na svůj původ staženo příslušníky švýcarské gardy. Jiní lidé zase poněkud ironicky dodávají, že je překvapením absence homosexuálního nebo také dětského porna.

 

Samozřejmě zde existuje možnost, že se někdo na vatikánské IP adresy napojil, aby si z něj udělal legraci nebo spíše zamaskoval vlastní činnost. Stejně tak se mohl napojit někdo z okolí Vatikánu na jejich Wi-fi. Tyto možnosti se ovšem zdají být spíše nepravděpodobné.

 

Zdroje:
http://au.ibtimes.com/articles/455401/20130410/torrent-freak-stumbles-upon-list-porn-sites.htm#.UclgZDu9AYk
http://torrentfreak.com/priests-watch-dvd-screeners-while-pirates-download-filth-in-the-vatican-130407/
Foto: Wikipedia

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Internet   Vatikán  


Kategorie Vatikán


Jak probíhá konkláve, aneb jak se volí papež?Jak probíhá konkláve, aneb jak se volí papež?
Když ve Vatikánu začíná volba nové hlavy katolické církve: V Sixtinské kapli se sejde 115 volitelů - kardinálů mladších 80 let. Jak konkláve probíhá a co bude po jeho skončení?Papež prý rezignoval kvůli sexuálním skandálům a praní špinavých penězPapež prý rezignoval kvůli sexuálním skandálům a praní špinavých peněz
Italská média přináší dosti kritický pohled na pravé důvody rezignace Benedikta XVI. Za nečekaným rozhodnutím mají být skandály za zdmi Vatikánu.Mimozemšťané a VatikánMimozemšťané a Vatikán
Jaký vliv by měl kontakt s mimozemšťany na pozemský život? Britský fyzik a popularizátor Paul Davies se nad tím podrobně zamýšlí ve své knize Podivuhodné ticho. Vybrali jsme k diskuzi kapitolu o vlivu na náboženství.


Kategorie Internet


Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?
Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!
Každý den procházíme internet a z toho nejlepšího, co jsme objevili, tvoříme moderované rozcestí. Jen samé zajímavosti...Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!
Buďte s námi i na sociálních sítích. Pomozte nám tvořit kvalitní obsah!Čeština a internetové webyČeština a internetové weby
Je to téma, o kterém se mluví spíše nepřímo v diskusích pod články. Jak moc je důležitá kvalitní čeština na zpravodajských webech?Navzdory politikům nejsme pouze montovnouNavzdory politikům nejsme pouze montovnou
Navzdory všem hlavním politickým stranám není Česká republika pouhou montovnou. Máme zde mnoho špičkových globálních firem, o kterých mnohdy ani nevíme, že pochází z naší země.Populární hoaxy dnešních dní Populární hoaxy dnešních dní
Šíří se internetem jako epidemie. Někteří jim věří, jiné nechá aspoň na pochybách a některé rozčílí do nepříčetnosti.Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.Foťte se nazí, vyděláme miliardy Foťte se nazí, vyděláme miliardy
Bublinky nejsou jen v nápoji ale také v ekonomice. Reailtní bublinu střídá zlatá a tak dále. Hitem poslední doby jsou internetové bubliny, některé jsou ale přímo ohromné.RSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolouRSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolou
Někteří lidé považují RSS za přežitek, jiní na něj nedají dopustit. Představujeme vám pěknou aplikaci, díky které můžete mít články z internetWEEK.cz i dalších zdrojů pěkně na dosah ruky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí