internetWEEK.cz menu TOPlist

Blízká setkání s UFO - 2. část

Blízká setkání s UFO - 2. část

UFO, z anglického Unidentified Flying Object (česky neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy se na obloze vyskytne předmět, jehož podstatu nejsme schopni racionálně vysvětlit. Přečtěte si 2. část článku o pozorování létajících talířů a UFO.

 

Blízká setkání s UFO - 2. část

Přejdi na první část článku o UFO!

 

Pokud by ve vesmíru nebyl jiný život než na Zemi, ztrácel by vesmír jako takový, své opdstatnění a  smysl.  Proto otázka existence mimozemských civilizací a tajemných UFO provokuje nejen autory sci-fi či odborníky v oboru astronomie, ale mimozemské inteligentní formy života nenechávají chladnými ani obyvatele České republiky.

Jak totiž ukazuje průzkum společnosti SANEP, většina Čechů je přesvědčena, že lidstvo není jedinou inteligentní formou života ve vesmíru. Stejně tak většina Čechů věnuje pozornost nevysvětlitelným úkazům, které mohou být dílem mimozemské rasy.

Nicméně možnost, že by naší planetu někdy v historii mimozemské formy života navštívily, většina Čechů pragmaticky odmítá. V zahraničí se na to však dívají již trochu jinak. Právě odtud totiž pravidelně chodí zprávy o tom, že se někde vyskytlo či bylo viděno UFO.

 

Pozn.: UFO, z anglického Unidentified Flying Object (česky neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy pozorovatel hlásí situaci, ve které pozoroval na obloze předmět, jehož podstatu není schopen racionálně vysvětlit.

 

UFO spatřené v Brazílii

Místo:     Brazílie
Datum:     31.10.1963
Čas:     odpoledne

Podle jedné zprávy je možné UFO, které se zřítilo do řeky v Jižní Americe,pořád ještě na jejím dně. Odpoledne 31.října 1963 si devítiletá Ruth de Souzová spolu s dalšími kamarády hrála na břehu řeky Peropava v brazilské oblasti Sao Paula, nedaleko domu, kde bydlela. Najednou jí vylekal podivný zvuk, připomínající tornádo a nad stromy se objevil létající svíticí disk. Jak se disk přibližoval k Ruthinu domu tak ztrácel výšku. Najednou se ozval hlasitý náraz, disk narazil do kmene který mu stál v cestě. Potom disk zakolísal a vypadalo to že chce nabrat výšku, ale pak se UFO zřítilo do vody jako kámen a zmizelo.

V místě kde disk zmizel se voda jakoby vařila. Ruthina matka, paní Elídia Alves de Souzová, byla také ohromena burácivým zvukem. Potom paní Elídia Alves vyběhla z domu a utíkala k místu kde byli děti a zírali s ohromením na vodu. O chvíli později se na místě objevil i Ruthin strýc, Raul Alves. Stejně jako Elídia slyšel hluk, ale předmět neviděl. Potom strýc odjel do nepříliš vzdáleného města Iguape a ohlásil co se stalo na policii. Ačkoli se policisté tvářili pochybovačně, slíbili že na místo někoho pošlou. Pro děti to mohl být výplod dětské fantazie, ale na druhé straně řeky několik rybářů disk také vidělo. Rybáři uvedli, že disk měřil v průměru asi tři metry a jeho tloušťka byla asi jeden metr. Byl velmi jasný jako hliňík vyleštění do vysokého lesku. V místě kde se disk zřítil, byla řeka hluboká asi 3,5 metrů, ale pak následovala ještě 4,5 metrů hloubková vrstva naplavenin.

Svědci uvedli, že disk vletěl do vody s dostatečnou prudkostí na to, aby se do ní hluboko zabořil. Byl také značně těžký. Vyšetřovatelé zjistili, že ve kmeni stromu, do kterého disk narazil, zeje hluboká průrva. Policie označila přesné místo, kde se disk potopil. Ještě tentýž večer se příhoda dostala do všech brazilských novin a v následujících dnech zaplavily klidnou Peropavu skupiny zvědavých návštěvníků a badatelé v oblasti jevu UFO.

Zvláštní bylo, že brazilská oficiální místa zabývající se obranou státu o celou věc neprojevila ani nepatrný zájem. Možná proto, že disk nespadl ve vojenském prostoru. Ráno 2. listopadu se pokusil potápěčský instruktor s pomocí svých dvou kolegů UFO objevit. Několik hodin pátrali na tmavém dně řeky, na různých místech silné vrstvy bahna spouštěli sondu, ale po záhadném předmětu nenašli ani stopu. Druhý den se o průzkum pokusil další tým potápěčů, který byl vybaven speciálním zařízením, ale ani oni nenašli nic, co by přípomínalo jen zdánlivě disk. Jediné, co se jim podařilo, bylo zvířit obrovské množství bahna, takže podmínky pro další pátrání na dně řeky byly ještě horší než předtím. Během následujících dnů proběhla další pátrání. Na prohlížení dna řeky byly použity minové detektory v naději, že snad zachytí stopu kovového předmětu pohřbeného v bahně, ale disk se bud´ ponořil do naplavenin příliš hluboko,nebo naprosto zmizel.

 

Létající talíř v Chile

Místo:     Chile
Datum:     17.7.1992
Čas:     neuvedeno

Snímek UFO pořízeného geostacionární družicí GEOS-8

Snímek UFO pořízeného geostacionární družicí GEOS-8

 

V úterý 26. ledna 1999 diváci televizní stanice v Chile užasli, když se na obrazovce objevily obrázky disku, silně připomínajícího létající talíř, který měl přes 400 km v průměru! Snímky odvysílala Television de la Universidad Catolica (TV-UC) na 13. kanálu. Video bylo pořízeno geostacionární meteorologickou družicí Geostationary Orbital Environmental Satellite 8 (GOES-8) o několik let dříve. Podle chilského ufologa Luise Sancheze Perryho se jedná o snímek pořízený 17.července 1992. Na snímku je vidět obrovský diskovitý útvar ve vesmíru nad Tichým oceánem západně od chilského pobřeží. V době vzniku obrázku byla družice GEOS-8 36000 km nad zemským povrchem. Další obrázky byly pořízeny v 10-minutových intervalech. Jejich porovnáním bylo zjištěno, že se disk pohyboval stejnou rychlostí jako družice, tzn. kopíroval její geostacionární dráhu.

Zjištěná teplota naznačuje, že by se mohlo jednat o nějaký hmotný útvar. Černý prstenec znázorňuje teplotu přes 50 stupňů Celsia a podle některých ufologů představuje nejspíše nějaký druh pohonu. Světlá část ve středu disku představuje teplotu přibližně 10 stupňů Celsia.

Podle ufologa Sancheze Perryho jsou viditelné čáry před objektem způsobeny elektromagnetickou interferencí, jejíž původcem je zmíněné UFO.


Experti na satelitní fotografie taktéž potvrdili velikost objektu a označili ho za skutečné UFO.

Další obrázky byly pořízeny 7.dubna 1996 a byl na nich zachycen tentýž neznámý objekt, tentokrát nad Atlantským oceánem východně od břehů Brazílie. Ze stránek "GEOSu" však byly tyto snímky velmi rychle odstraněny. Zřejmě se někdo bál toho, že by se tyto snímky, dokazující existenci UFO, mohly objevit v médiích.

 

Mimozemšťané v Iránu

Místo:     Írán
Datum:     19.9.1976
Čas:     0:30

Toto pozorování se odehrálo nad Íránem. Zdrojem je dokument, který byl odtajněn na základě vyhraného soudního sporu a zákona na svobodu informací (Freedom of Information Act) a je veřejně k dispozici na oficiální stránce NSA (národní bezpečnost USA). 9.9.1976 okolo 0:30 přijalo velitelství Královských Íránských vzdušných sil (IIAF) 4 telefonáty od občanů žijících v Shemiranské části Teheránu, kteří tvrdili, že na obloze viděli zvláštní tělesa - tedy UFO. Někteří hlásili druh jakoby ptačího tělesa, zatímco ostatní hlásili vrtulník se světlometem. V té době nebyly ve vzduchu žádné vrtulníky, které by mohly UFO blíže prozkoumat. Velitelství zavolalo brigádního generála Yousefiho, zástupce operačního velitele. Poté, co to ohlásil kontolní věži Memrabad a řekl lidem, že to nebylo UFO, ale jenom hvězdy, rozhodl se podívat se sám. Na obloze si všiml objektu podobného hvězdě, ale většího a jasnějšího. Rozhodl, aby okamžitě odstartovala F-4 Phantom z letecké základny Shamrokhi, aby tajemné UFO prozkoumala.

F-4 vzlétla v 01:30 devatenáctého a mířila do bodu asi 64km severně od Teheránu. Díky své záři byl objekt jasně viditelný až 112km daleko. Když se F-4 přiblížila na vzdálenost 40km, přestaly fungovat všechny přístroje a komunikace (VKV, intercom). Pilot přerušil stíhání a zamířil zpátky na Shamrokhi. Když se letadlo otočilo pryč od objektu a zjevně pro něj nepředstavovalo žádné nebezpečí, začaly znovu fungovat přístroje a komunikace. V 1:48 odstartovala druhá F-4. Druhý pilot (střelec/navigátor) získal na objekt radarové zaměření na 43km ve 12-ti hodinách (poz. znamená přímý směr) na větší výšku při rychlosti přibližování 240km/h. Když se vzdálenost snížila na 40km, UFO se začalo pohybovat pryč rychlostí, která byla viditelná na obrazovce radaru a udržoval si vzdálenost 40km.

Velikost radarového odrazu byla srovnatelná s tankovacím letadlem A 707. Vizuální velikost šla těžko určit, kvůli jeho intenzivní záři. Světlo, které UFO vydávalo připomínalo světlo blikajících stroboskopů rozmístěných do čtvercového tvaru a měnících modrou, zelenou, červenou a oranžovou barvu. Sekvence změny barevných světel byla tak rychlá, že bylo možné vidět současně všechny barvy. Objekt a pronásledující F-4 pokračovali v kurzu na jih od Teheránu, když se od objektu oddělil nový, jasně osvětlený objekt s asi poloviční nebo třetinovou zdánlivou velikostí Měsíce. Tento druhý objekt zamířil velmi vysokou rychlostí přímo proti F-4. Pilot se pokusil na objekt odpálit řízenou střelu AIM-9 (Sidewinder), ale v ten okamžik přestal fungovat ovládací panel zbraní, a taky veškerá komunikace (VKV a intercom). V téhle chvíli pilot zahájil obrat a zamířil ostře dolů, aby se dostal pryč. Když se pilot otáčel, druhý objekt prudce klesl a nechal po sobě stopu, která se zdála být asi 5-6 km dlouhá. Jak pilot pokračoval v obratu pryč od primárního objektu, ten druhý se dostal do poloměru jeho zatáčky a pak se vrátil zpět k prvnímu objektu, se kterým se znovu perfektně spojil.

Krátce poté, co se druhý objekt spojil s prvním, objevilo se další těleso, které se oddělilo z druhé strany primárního objektu a zamířilo velmi vysokou rychlostí rovnou dolů. Posádka F-4 znovu získala komunikaci a ovládání zbraní a sledovala, jak se těleso blíží k zemi - očekávala velkou explozi. Ukázalo se, že tohle těleso hladce přistálo na zemi a ozařovalo velmi jasným světlem asi 4km oblast. Posádka sestoupila ze své 20km výšky na 12km a pokračovala v pozorování a zaznamenávání pozice objektů. Měli nějaké potíže s nastavováním systému nočního vidění na přistání, takže několikrát obletěli Mehrabad a pak zamířili na přistání. VKV bylo hodně rušené a pokaždé minuli MAG. V kurzu 150 stupňů od Mehrabadu přestala fungovat komunikace (VKV a intercom) a INS (asi ILS) se měnilo v rozmezí od 30 do 50-ti stupňů. Jedno civilní letadlo, které se blížilo k Mehrabadu ve stejném čase, mělo taky selhání komunikace ve stejné oblasti (KILO ZULU), ale nehlásilo, že by něco vidělo.

Když byla F-4 v posledním dlouhém přístávacím manévru, posádka si všimla dalšího válcovitého objektu (velikosti jako T-Bird na 16km) s jasnými světly na koncích a blikajícím uprostřed. Když se ptali, věž tvrdila, že v oblasti není žádný známý letecký provoz. V průběhu toho, co objekt míjel letadlo, věž ho neviděla, ale všimla si ho poté, co jim pilot řekl, aby se podívali mezi hory a rafinérii.

Za denního světla letěla posádka F-4 vrtulníkem do oblasti, kde si mysleli, že  tajemný objekt přistál (dno vyschlého jezera), ale když kroužili západně od té oblasti zachytili zřetelný pípající signál. V místě kde byl signál nejsilnější stál malý domek se zahradou. Přistáli a ptali se, jestli v noci neviděli něco divného. Lidé mluvili o hlasitém hluku a velmi jasném světle, jasném jako blesky.

Letadlo a oblast, kde se předpokládá, že UFO přistálo jsou kontrolovány kvůli možné radiaci.

 

Zdroj:

Ufo.over.cz

Wikipedie.cz


Přejdi na další část článku o UFO!

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

UFO   Pozorování UFO   Neidentifikovatelný létající objekt   Mimozemšťané   Mimozemský život   Létající talíře   Létající talíř   Kosmická loď   Kontakt s UFO   Ze zahraničí  


Kategorie únosy UFO


O mimozemských únosech: Astrální cesty s Williamem Buhlmanem O mimozemských únosech: Astrální cesty s Williamem Buhlmanem
Američan William Buhlman je uznávaný expert na astrální cestování. Ve své poslední knize The Secret of the Soul věnuje celou kapitolu výzkumu mnoha souvislostí mezi astrálním cestováním a tzv. mimozemskými únosy.Bret Oldham: Mimozemské únosy a děti ŠedivákůBret Oldham: Mimozemské únosy a děti Šediváků
Bret Oldham vydal knihu Children Of The Greys, která je zaměřena na zkušenosti pozemšťanů s mimozemskými únosy. On sám a jeho manželky byli uneseni a podrobeni brutálním experimentům.Mimozemšťané unesli rockera Mimozemšťané unesli rockera
Američan Sammy Hagar patří k celebritám, které promluvily veřejně o UFO. Tvrdí, že měl telepatický kontakt s mimozemšťany. Speciální technologie zjistila: Byl unesen!Setkání s Šediváky – Lidstvo na to ještě není připravenoSetkání s Šediváky – Lidstvo na to ještě není připraveno
Americká terapeutka a badatelka Barbara Lambová se zabývá regresní terapií osob, které se setkaly s mimozemšťany. V její péči se ocitly stovky lidí. Je přesvědčena, že únosy a kontakty jsou reálné.UFO a mimozemské dětiUFO a mimozemské děti
Potřebují mimozemšťané lásku pozemských žen, aby jejich děti přežily? Jak souvisejí paranormální schopnosti a kontakt s mimozemšťany?


Kategorie Létající talíř


Viděli jste létající talíř u Vyškova 6.9.2012?Viděli jste létající talíř u Vyškova 6.9.2012?
Večer 6.9.2012 byl z dálnice u Vyškova pozorován modře zářící létající talíř. Viděli jste toto UFO také? Ozvěte se!Tajné spisy KGB o UFOTajné spisy KGB o UFO
Sovětský svaz se fenoménem UFO zabýval stejně intenzivně, jako USA a Velká Británie. Seznamte se s tajnými dokumenty z archivu KGB…Vojenské stíhačky doprovází létající talířVojenské stíhačky doprovází létající talíř
Je to vojenský prototyp nebo UFO? Nebo akčně natočená blamáž? Rozhodně jedno z nejzajímavějších videí s létajícím talířem!Blízká setkání s UFO - 1. částBlízká setkání s UFO - 1. část
UFO, z anglického Unidentified Flying Object (česky neidentifikovaný létající předmět) je jev, kdy se na obloze vyskytne předmět, jehož podstatu nejsme schopni racionálně vysvětlit. Přečtěte si vše o pozorování létajících talířů a UFO.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí