internetWEEK.cz menu TOPlist

Záhada Roswellské letecké základny

Záhada Roswellské letecké základny

Mnoho lidí fascinují příběhy o mimozemšťanech. Ale to, co se stalo v červenci 1947 na Roswellské letecké základně překračuje naše chápání. To byla skutečná realita.

 

Záhada Roswellské letecké základny

Mnoho lidí fascinují tajemné příběhy o mimozemšťanech. Ale to, co se stalo v červenci 1947 na Roswellské letecké základně překračuje naše chápání. To byla totiž realita. Bylo uskutečněno mnoho zkoumání této událostí, ale nikdo bezpečněnemůže říci, co se vlastně tehdy událo. Co se tedy stalo podle nejtajnějších dokumentů?

 

1.července 1947
Na radarech byl zjištěn letící objekt nad Roswellem, v Novém Mexiku. Jeho rychlost a manévrovatelnost nemá v roce 1947 žádné letadlo. Radar je přezkoumán a funguje správně.

 

2.července 1947
Pan a paní Wilmotovi viděli oválný objekt nad jejich domem letící směrem na severozápad.

 

4.července 1947
William Woody a jeho otec viděli hořící objekt zanechávající rudou stopu padat k zemi severně odRoswellu.W.W. “Mac” Brazel slyšel velkou ránu během bouřky v Coroně, Nové Mexiko. Znělo to spíše jako exploze než jako úderhromu. Ostatní svědci podali stejné zprávy. V 11:27 radar ukazuje náraz objektu, který později exploduje.

 

5.července 1947
Skupina archeologů pracujících v Roswellu našla místo dopadu objektu. Zavolali šerifovi z Chaves County (oblast kolem Roswellu), který zavolal hasiče.Společně se přemístili k místu nárazu. Vojáci přijeli v 17:30. Civilisté musí opustit prostor, který je uzavřen.Bylo tam nalezeno 5 těl, která byla převezena na vojenskou základnu, kde jeDr. Jesse Johnson prozkoumal. Pitvu prováděli dva doktoři. Těla jsou pozdějipřevezena do bezpečí leteckého hangáru a jsou hlídána celou noc vojenskou policií. Brazel, předák na Fosterově ranči, v Lincoln County poblíž Corony, Nové Mexiko,prohledával svá pole kolem farmy, zda je nepoškodila bouře.Objevil pole plné šrotu, kousky kovu, alobalu, velmi lehkého a plastupodobného materiálu rozházeného všude kolem. Brazel ukázal kousky šrotusvým sousedům, Proctorovým. Materiál byl nehořlavý a nemohl být řezán.Vojenská letadla jsou vyslána podél západního pobřeží, aby sledovali výskyt UFO.

 

Roswell - spadlo zde UFO

 

6.července 1947
Brazel jede k šerifovi Wilcoxovi, 75 mil daleko. Wilcox informuje vojenskou policiina letecké základně Roswell a posílá dva své zástupce na pole se šrotem.Woodyovi sledují ze svého auta vybuchující objekt. Všechny silnice vedoucí z dálnice 285 jsou uzavřeny.Wilcoxovi telefonoval Frank Joyce, reportér rozhlasové stanice KGFL. Poté, co je šerif požádán o nové informace,řekne reportérovi o Brazelovi.Plukovník William Blanchard, velitel 509. bombardovací skupiny, posílá člena leteckétajné služby, Jesse A. Marcela k šerifovi Wilcoxovi. Marcel zpovídá Brazela a bere kouskyšrotu pro Blancharda. Přesvědčen, že je to něco neobvyklého, Blanchard kontaktuje velící ústředí.Dle příkazu zástupce velitele strategických vzdušných příkazů (generálmajora Clementa McMullena)požaduje Blanchard další kousky šrotu od šerifa. Tyto kousky jsou převezeny v pytlích na vojenskouleteckou základnu Fort Worth. Odtamtud jsou poslány generálovi McMullenovi do Washingtonu.Marcel navštěvuje šerifa, doprovázejícího kapitána Sheridana Cavitta, vyššího tajného agenta ze základny.Jedou s Brazelem zpátky na ranč.Wilcoxovi kolegové jsou zpátky. Následovali Brazelův popis, ale pole se šrotem nenalezli. Avšak nalezlilouku s velkou vypálenou plochou. Říkali, že se tam písek roztavil ve sklo a vypadalo to jako, kdyžvelký kruhovitý objekt zasáhl zemi.

 

7.července 1947
Speciální let převáží těla a kousky vraku na leteckou základnu Andrews poblíž Washingtonu. Brazel ukazuje Marcelovi a Cavittovi plochu se šrotem. Je 1200 m dlouhá a mezi 60 až 90 m široká. Na severním konci je brázda, pravděpodobně místo dopadu. Je asi 130 m dlouhá. Největší kus šrotu ležína jižní straně brázdy.Materiál, rozházený po celém prostranství je tenký jako papír a velmi tuhý.Když se ho snažili ohnout, tak se zase vrátil do původního tvaru. Na některých kouscích byly neznámé značky.Marcel a Cavitt neúspěšně hledali další stopy srážky. Celý den sbírali materiál.

 

 

Zpravodajský důstojník Jesse MarcelŠerif George Wilcox - ví, co se stalo v Roswellu?William Ware "Mac" Brazer - rančer, který byl na zádkladně Roswell

 

8.července 1947
V 6:00 Marcel a Cavitt podávají zprávu Blanchardovi. Blanchard nařizuje vojenské policii rozestavit záterasy kolem pole se šrotem. Žádné osoby bez pověření tam nemohou vstoupit.


Později ráno Walter Whitmore senior, majoritní vlastník rádiové stanice KGFL, obdržel zprávuz Washingtonu. Zpráva je jasná, pokud stanice odvysílá rozhovor s MacBrazelem,tak ztratí vysílací licenci.Mac Brazel je převezen do domu pro hosty na vojenské základně. Armáda se ho začíná vyptávat.Vydání novin je připraveno. Je 11:00. Toto vydání je připraveno Walterem Hautem z oddělení pro styks veřejností z Roswellské letecké jednotky na příkaz velitele Blancharda.Píše se zde: Během včerejška se objevilo mnoho fám týkajících se létajícího disku poté, co tajná pracovna 509. bombardovací skupiny 8.letecké jednotky Roswellského vzdušného prostoru, zajistila disk po spolupráci s místními honáky a šerifovo úřadem z ChavesCounty.Létající objekt přistál na ranči blízko Roswellu někdy minulý týden. Nemaje telefon, předák uskladnil disk do té doby ,než se mohl spojit s šerifem, který o tom podal zprávu majoru Jesse A. Marceloviz 509. bombardovací tajné skupiny.Okamžitě byla provedena akce a disk byl vyzvednut z předákova stavení. Byl prozkoumán na Roswellské vzdušné základněa následně předán nadřízenému oddělení majora Marcela.


Ve 14:26 Sdružená tisková agentura vydala zprávu celosvětově. Vzdušné jednotky sdělili nález létajícího talíře.Marcel obdržel rozkaz v 15:00. Letěl pro úlomky na Fort Worth. Vzal jich několik do pracovny brigádního generálaRogera Rameyho. Následoval ho do místnosti s mapami. Když se vrátili zpět do pracovny, Marcel zjistil, že vrak bylnahrazen zničeným povětrnostním balónem.

 

O záhadě v Roswellu se psalo nestále


FBI poslala dálnopis vedoucímu J. Edgaru Hooverovi. Řekli mu, že balón způsobil zprávy o UFO. Zbytek balónu bylna cestě do Daytonu/Ohio na prohlídku experty vzdušných sil.Sdružená tisková agentura dementovala své zprávy o létajícím talíři zprávou, že v Roswellu spadl balón.Vojáci hledali zbytky vraku celý den.Sbírali šrot do trakařů a pak jej dodávkami odvezli do Roswellu.

 

9. července 1947
Všechny ranní noviny dementovali zprávu o létajícím talíři s tím, že šlo o pád balónu měřícího počasí. Roswellská základna je přeplněna vojáky, kteří balíčásti vraku do dřevěných krabic. Společně s vojenským personálem podává Brazel interview v kancelářích “Roswell DailyRecord”.Podává novou verzi jeho originálního příběhu. Nyní tvrdí, že našel vrak 14. června. Dodává, že předtím našel 2 povětrnostníbalóny a tentokrát nešlo o povětrnostní balón. Meteorolog Irving Newton mluví hlavně o vysoko létajícím povětrnostním balónu.

 

10. července 1947
Oblast dopadu a prostor, kde byl nalezen vrak, jsou uklizeny. Žádné stopy tu nezůstaly.

 

11. čevence 1947
Zasvěcení se rozdělili na malé skupiny a bylo jim nařízeno, aby udrželi vše v naprostém utajení.Nikomu není povoleno o této události s kýmkoliv mluvit. Všichni musejí zapomenout na to, co se stalo.Vojenský personál informoval civilisty z oblasti kolem Roswellu, že s nikým nesmějí o tomto neštěstí mluvit.Někteří svědci měli pocit, že jsou zastrašováni.

 

15. července 1947
Brazelův syn oznámil, že se jeho otec vrátil domů. Úředníci mu stále dokola kladli ty samé otázky. Domnívali se, žeby bylo nejlepší, kdyby nic nevěděl. Musel jim slíbit, že uchová v tajnosti všechno, co viděl.

 

Později se svět vrátil k normálu. Na Roswell většina lidí zapomněla. Všichni kromě několika reportérů a autorů speciálních knih, kteří se stále snaží vyřešit tuto záhadu. Co se skutečně stalo v červenci 1947poblíž Roswellu? To můžeme posoudit pouze ze svědectví svědků. Ti ale většinou byli donuceni k mlčení. Zdálo by se, že tím jsme tuto záhadu vyčerpali, ale není tomu tak. Existuje jeden důkaz, který šokoval celé lidstvo. Jedná se o podvrh nebo je na filmu zachycena skutečná pitva mimozemšťana? To zatím nikdo bezpečně neví.

 

Zdroj: Roswell The Original – PC video version – 1995 ROMWARE

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

UFO   Roswell   Zřícení   Mimozemšťané   Oblast 51   Ze zahraničí  


Kategorie UFO


UFO nad Brémami vyděsilo NěmceUFO nad Brémami vyděsilo Němce
Neidentifikovaný létající objekt si pohrál s policií a způsobil zmatek na letišti. V Brémách bylo UFO pozorováno už v červnu 2013. „Co to k čertu je?!“James E. McDonald: vědec, který se věnoval UFOJames E. McDonald: vědec, který se věnoval UFO
James Edward McDonald (1920-1971) byl americký fyzik a odborník na atmosféru a meteorologii. Během svého života se však více než odbornými články o atmosféře proslavil studováním případů UFO.Kometa století je UFOKometa století je UFO
Kometa ISON není kometa, ale UFO. Na internetu je k dispozici fotka ukazující zvláštní symetrický tvar skrytý uvnitř světelné záře. Existuje i video, na kterém kolem skály obíhají dvě UFO. Vypadá to, že kometa je doprovázena mimozemskou eskortou.UFO na Měsíci, UFO všudeUFO na Měsíci, UFO všude
Již v roce 1971 byl během mise Apolla 15 vyfotografován objekt připomínající vesmírnou mimozemskou loď. Objeven byl až dnes.Whistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkouWhistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkou
Bývalý zaměstnanec CIA a NSA Edward Snowden nevědomky upozornil na tajnou zprávu o UFO a možná i na šarádu s mimozemskou invazí, kterou chystá americká moc. Tvrdí to ufolog, který analyzoval jeho hlas na záznamu interview.UFO u tornáda v OklahoměUFO u tornáda v Oklahomě
Ničivé tornádo v Oklahomě sledovalo několik UFO. Neidentifikované létající objekty Američané pozorovali před i po katastrofě.UFO: Záhadné hučící krabiceUFO: Záhadné hučící krabice
Na oregonském pobřeží v USA se po pozorování UFO objevily kovové kontejnery neznámého původu. Zvláštní je, že krabice vydávají nějaké zvuky a jsou tak těžké, že s nimi nelze pohnout.Pošlete na své město flotilu mimozemských lodí!Pošlete na své město flotilu mimozemských lodí!
Máte mobil s operačním systémem Android? Pak můžete na své město poslat flotilu mimozemských lodí a vše zdokumentovat na videu.Čeljabinsk: Meteorit sestřelilo UFO!Čeljabinsk: Meteorit sestřelilo UFO!
Čeljabinský meteor možná vejde do dějin nejen kvůli své velikosti. Vypadá to, že padající vesmírný objekt byl roztříštěn mysteriózním zásahem.Na falešné záběry UFO naletěli lidé více, než si mysleliNa falešné záběry UFO naletěli lidé více, než si mysleli
Režisér Aristomenis Tsirbas si tak trochu udělal legraci z uživatelů Youtube a zveřejnil zajímavé video, zachycující UFO na kalifornském nebi.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí