internetWEEK.cz menu TOPlist

Top ten - 10 nejlépe dokumentovaných pozorování UFO

Top ten - 10 nejlépe dokumentovaných pozorování UFO

Všechny případy v tomto žebříčku byly pozorovány více svědky, některé byly vyšetřovány policií a zpravodajskými službami. Výběr provedla skupina špičkových ufologů pro dokumentární film Paula Kimballa Best Evidence, který odvysílala UFOtv.

 

Top ten - 10 nejlépe dokumentovaných pozorování UFO

10. Bitva UFO nad Norimberkem v roce 1561

Obyvatelé Norimberku uviděli za úsvitu 14. dubna roku 1561 podivné divadlo. Obloha se zaplnila mnoha létajícími tělesy v různých barvách: válci, koulemi, kříži a disky. Vzápětí po sobě záhadné letouny začaly střílet oheň. Přítomno bylo mnoho svědků, kteří událost vnímali jako boží znamení. Nebeskou bitvu zaznamenaly noviny a ztvárnil ji řezbář Hans Glaser. Bitva desítek a možná i stovek létajících objektů trvala jednu hodinu a během ní se některé objekty zřítily mimo město. „Zbývající tělesa odletěla do slunce,“ napsal dobový tisk.

 

Více zde:
http://ufoevidence.org/cases/case486.htm

 

9. Posádka Skylabu pozorovala UFO

Dne 20. září roku 1973 tříčlenná posádka americké stanice Skylab III - Alan Bean, Owen Garriott a Jack Lousma - pozorovala UFO, které Skylab doprovázelo nad Afrikou. Kosmonauti červeně svítící a oscilující objekt bizarního, nepravidelného tvaru dokonce vyfotografovali. Kosmonauti předtím viděli několik satelitů, ale tento byl nejbližší a nejjasnější. UFO se ke stanici přibližovalo až na vzdálenost asi 60 kilometrů a jeho velikost byla v průměru asi 300 metrů. Americká orbitální stanice byla na oběžné dráze v letech 1973 až 1979.

 

Více zde:
http://aboutalien.com/2011/07/skylab-3-nasa-ufo-sighting-1973/

 

8. Yukonský incident

Minimálně 22 svědků pozorovalo 11. prosince 1996 ve večerních hodinách velké UFO, které letělo podél Klondike Highway v Kanadě. Lidé viděli objekt na několika místech na trase dlouhé asi 200 kilometrů. Událost byla velmi dobře zdokumentována a vyšetřována. UFO kulovitého tvaru, osvětlené mnoha světly a osvětlující reflektorem na dolní části krajinu, letělo tiše a někdy tak nízko, že si ho někteří řidiči pletli s velkým náklaďákem.

 

Více zde:
http://ufos.about.com/od/bestufocasefiles/p/1996klondike.htm

 

7. Incident Malmstrom - UFO vypnulo jaderné rakety

Letecká základna Malmstrom v Montaně byla v 60. letech jednou z nejdůležitějších jaderných základen USA. V březnu 1967 přiletěl přímo nad základnu červený objekt a deaktivoval všech deset raket s jadernými hlavicemi. Případ samozřejmě vyšetřovala zpravodajská služba, ale detaily nejsou známy, protože je dodnes utajován. O incidentu vypovídal kpt. Robert Salas (USAF) v rámci Projektu Disclosure. Podobných případů výskytu UFO u amerických raketových základen jsou dokumentovány desítky. Salas obviňuje americkou vládu, že zamlčuje informace o UFO.

 

Více zde:
http://www.wanttoknow.info/ufos/ufos_nuclear_missiles_warheads_shutdown
Přednáška kpt. Salase:
http://www.ufoevidence.org/cases/case1017.htm

 

6. Shag Harbour – UFO spadlo do moře

Lidé z rybářské obce Shag Harbour v kanadském Novém Skotsku viděli 4. října roku 1967 velký létající objekt čtvercového tvaru osvětlený na koncích velkým žlutými světly. Po určité době UFO spadlo do moře a potopilo se. Případ vyšetřovala policie a zpravodajské služby, které se pokusily na mořském dně najít trosky, podle kanadské vlády bez úspěchu. Incident u Shag Harbour je jedním z mála, kdy nějaká vláda oficiálně zaujala stanovisko k výskytu UFO. Případ je dodnes utajován. Příslušníci armády, kteří se zúčastnili pátrání, anonymně vypověděli, že se jednalo o mimozemský letoun, který pozorovaly radary už nad Sibiří. Jeden z potápěčů tvrdil, že zbytky stroje byly nalezeny a tajně vyzvednuty z mořského dna. Jiný svědek z armády anonymně prohlásil, že později přiletělo další UFO, zřejmě na pomoc prvnímu. Nedaleko od Shag Harbour v Shaelburne je přísně utajovaná ponorková základna obou sveroamerických států.

 

Více zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shag_Harbour_UFO_incident

 

5. UFO nad Los Angeles

Špičkový americký letecký konstruktér Clarence „Kelly“ Johnson pozoroval 16. prosince 1953 spolu se svou manželkou UFO. Byli právě na svém ranči u kalifornského města Agoura na pobřeží Pacifiku, kde se nachází základna amerického námořnictva. UFO bylo černé, elipsovitého tvaru a vznášelo se ve výšce asi 5 kilometrů nad mořem. V té době letěli podél pobřeží ve zkušebním letadle Lockheed WV-2 Warning Star Johnsonovi kolegové. Piloti si všimli tmavého objektu, který zdola sledoval dalekohledem Johnson. Vtipkovali, že jde o létající talíř. Celá tříčlenná posádka objekt několik minut pozorovala. Vypadal jako velké letadlo, ale nehýbal se a po několika minutách zmizel. Johnson a jeden z pilotů se další den setkali a o pozorování podivného objektu se informovali. Všichni svědci napsali zprávu o pozorování a odeslali ji Vyšetřovací skupině UFO ve Wright Field.

 

Více zde:
http://www.nicap.org/reports/lockufoinc.htm

 

4. Fotografie létajícího talíře

V podvečer 11. května roku 1950 viděli manželé Trentovi Evelyn a Paul létající talíř ze své farmy u McMinnville v Oregonu. Objekt byl kovový a letěl pomalu kolem farmy. Paulu Trentovi se podařilo udělat dvě fotografie, které byly otištěny v časopise LIFE a také v novinách po celých Spojených státech. Nicméně fotografie mnoho ufologů pokládá za podvrh. Oba manželé Trentovi až do své smrti v 90. letech prohlašovali, že fotografie jsou pravé.

 

Více zde:
http://www.thelivingmoon.com/49ufo_files/03files2/
1950_McMinnville_UFO_Case_Oregon.html

 

3. Britský Roswell

Nedaleko společné vojenské základny Britů a Američanů ve Woodbridge v britském Suffolku zaznamenal radar koncem prosince 1980 zřícení neznámého tělesa. Tři vojáci šli na místo dopadu a v lese pozorovali bílá světla podivně poletující nad krajinou. Na místě „zřícení“ uviděli světelnou záři. Později viděli siluetu malého trojúhelníkového objektu s průměrem asi 2,5 metrů a výškou necelých 2 metrů, který vyzařoval jasné bílé světlo. Jakmile se k němu přiblížili, objekt se vznesl a odletěl. Druhý den byly objeveny na místě přistání tři malé prohlubně. Dva dny později byly na místě pozorovány další UFO, které se pohybovaly velkou rychlostí. Později k nim přiletěla velká bíle zářící „mateřská loď“, která vyslala k zemi fialový, laserový paprsek a odletěla. Jeden z očitých svědků byl podroben hypnóze a v ní vypověděl, že se jednalo o loď z budoucnosti. Incident je významný tím, že jako svědci v něm figurují desítky zaměstnanců amerického vojenského letectva a je považován za jeden z nejslavnějších na světě.

 

Více zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rendlesham_Forest_incident

 

2. UFO nad Teheránem

Druhé místo v žebříčku obsadil incident s UFO nad hlavním městem Íránu a v oblasti jižně od Kaspického moře, který se odehrál 19. září 1976. UFO viděli civilisté a bylo pozorováno také radary. Jevilo se na nočním nebi jako velká, jasně zářící „hvězda“, ke které vzlétly dva vojenské letouny F4 Phantom. Později se objevilo jiné UFO a blížilo se k jedné ze stíhaček. Přístroje v letadle zkolabovaly, když pilot chtěl vystřelit raketu, protože si myslel, že je ohrožen. Po určité době se objekt obrovskou rychlostí vzdálil. Jeden z objektů měl válcovitý tvar, bíle zářil, přičemž na koncích měl stacionární světlo a uprostřed blikající. Jedno UFO bylo pozorováno, jak přistálo. Svědkové v místě přistání příští den potvrdili zvláštní zvuky a světla. Incident byl vyšetřován armádou i americkými tajnými službami. Jedná se o jedno z nejlépe dokumentovaných setkání armády s anomálními jevy.

 

Více zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/1976_Tehran_UFO_incident

 

1. UFO sleduje vojenské letadlo

První místo si zajistil případ, ke kterému došlo 17. července roku 1957 v USA. S UFO se setkala posádka vojenského letadla Air Force RB-47 vybaveného nejlepší elektronikou své doby a řízená šesti důstojníky. Letadlo vyletělo z Kansasu na cvičný let. Nad Texasem posádka zjistila, že je sleduje z dálky více než 1500 kilometrů UFO. Přes úhybné manévry objekt, který piloti viděli jako jasně zářící bílé nebo modré světlo, letadlo sledoval více než hodinu nad Texasem a nad Oklahomou. UFO, pozorované i pozemními radary, bylo schopné velice rychle měnit svou polohu. Posádka neviděla, jaký má tvar, ani nedokázala odhadnout jeho velikost. Jeho rychlost se vymykala zkušenostem s pozemskými stroji. UFO bylo schopné náhle zastavit, zhasnout a zmizet z radarů. Incident vyšetřovala zpravodajská služba. Jedná se o nejlépe zdokumentované pozorování UFO v historii ufologie, tvrdí autoři TOP 10 UFO.

 

Více zde:
http://www.ufocasebook.com/rb47.html

 

Video UFO TV: Top 10

 

Zdroj: UFOTV® : Best Evidence - Top 10 UFO Cases - Feature Film

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

UFO   Deset NEJ   UFO - videa   Pozorování UFO  


Kategorie UFO


UFO nad Brémami vyděsilo NěmceUFO nad Brémami vyděsilo Němce
Neidentifikovaný létající objekt si pohrál s policií a způsobil zmatek na letišti. V Brémách bylo UFO pozorováno už v červnu 2013. „Co to k čertu je?!“James E. McDonald: vědec, který se věnoval UFOJames E. McDonald: vědec, který se věnoval UFO
James Edward McDonald (1920-1971) byl americký fyzik a odborník na atmosféru a meteorologii. Během svého života se však více než odbornými články o atmosféře proslavil studováním případů UFO.Kometa století je UFOKometa století je UFO
Kometa ISON není kometa, ale UFO. Na internetu je k dispozici fotka ukazující zvláštní symetrický tvar skrytý uvnitř světelné záře. Existuje i video, na kterém kolem skály obíhají dvě UFO. Vypadá to, že kometa je doprovázena mimozemskou eskortou.UFO na Měsíci, UFO všudeUFO na Měsíci, UFO všude
Již v roce 1971 byl během mise Apolla 15 vyfotografován objekt připomínající vesmírnou mimozemskou loď. Objeven byl až dnes.Whistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkouWhistleblower Edward Snowden varuje před začátkem diktatury pod falešnou vlajkou
Bývalý zaměstnanec CIA a NSA Edward Snowden nevědomky upozornil na tajnou zprávu o UFO a možná i na šarádu s mimozemskou invazí, kterou chystá americká moc. Tvrdí to ufolog, který analyzoval jeho hlas na záznamu interview.UFO u tornáda v OklahoměUFO u tornáda v Oklahomě
Ničivé tornádo v Oklahomě sledovalo několik UFO. Neidentifikované létající objekty Američané pozorovali před i po katastrofě.UFO: Záhadné hučící krabiceUFO: Záhadné hučící krabice
Na oregonském pobřeží v USA se po pozorování UFO objevily kovové kontejnery neznámého původu. Zvláštní je, že krabice vydávají nějaké zvuky a jsou tak těžké, že s nimi nelze pohnout.Pošlete na své město flotilu mimozemských lodí!Pošlete na své město flotilu mimozemských lodí!
Máte mobil s operačním systémem Android? Pak můžete na své město poslat flotilu mimozemských lodí a vše zdokumentovat na videu.Čeljabinsk: Meteorit sestřelilo UFO!Čeljabinsk: Meteorit sestřelilo UFO!
Čeljabinský meteor možná vejde do dějin nejen kvůli své velikosti. Vypadá to, že padající vesmírný objekt byl roztříštěn mysteriózním zásahem.Na falešné záběry UFO naletěli lidé více, než si mysleliNa falešné záběry UFO naletěli lidé více, než si mysleli
Režisér Aristomenis Tsirbas si tak trochu udělal legraci z uživatelů Youtube a zveřejnil zajímavé video, zachycující UFO na kalifornském nebi.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí