Tento nevysvětlitelný fenomén se vymyká obvyklým pozorováním objektů UFO. Odlišný je například i od spirálovité záře z Norska roku 2009.
Velkou světelnou záři, která připomínala svým tvarem bublinu, pozorovali 20. srpna 2011 ve večerních hodinách astronomové v pekingském planetáriu. Koule zpočátku rostla, později řídnula, zmenšovala se, až asi po 15 minutách zmizela. Astronomové jev nafilmovali a umístili na internet.
Odborníci dospěli k závěru, že pravděpodobně nejde o přírodní jev. Soudě podle snímků se nacházel stovky kilometrů od pozorovatelů v Pekingu. Podobný světelný úkaz nad Šanghají pozoroval také pilot vnitrostátní čínské linky. Záře byla asi 100krát větší než Měsíc a visela nad městem více než 20 minut. Ale to není všechno, další podobné světelná koule byly pozorovány v severní Číně i jinde.
Pokusů vysvětlit, o co šlo, najdeme na internetu celou škálu: meteor nebo atmosférický jev – to nepůsobí příliš přesvědčivě. Zbytky ruského satelitu, který byl vypuštěn o dva dny dříve, by to také sotva vytvořily. Ani teorie, že bublina byla důsledek startu balistické rakety, nevypadá příliš přesvědčivě. V takovém případě by podobné „bubliny“ museli lidé pozorovat často v oblastech, kde jsou balistické rakety odpalovány.
Podle čínského redaktora vědeckého časopisu Yu Juna mohlo jít o expanzi paliva vypouštěného ve vesmírném prostoru.
Jeden ufolog si povšiml vizuální podobnosti mezi čínskou bublinou a světelnými objekty nafilmovanými v roce 1996 při letu raketoplánu Columbia, (STS-75, tzv. tether incident, 25. 2. 1996). Jenomže když si objekty porovnáme, vidíme přece jen nápadnou odlišnost v hustotě světla apod. Ale jakási podobnost tam je...
To nejlepší nakonec: podobnou kouli v červnu téhož roku nafilmovali na Havaji. Webová kamera, monitorující hvězdné nebe na teleskopu umístěném na Mauna Kea, zachytila světelnou bublinu, kterou oficiální věda pořádně nevysvětlila a vojenští experti nekomentovali. Havajská světelná koule rychle expandovala a po několika minutách zmizela.
Na internetu se objevil názor, že šlo o portál do budoucnosti, který způsobila bitva mezi dvěma mimozemskými loděmi. Toto mimozemské vysvětlení se mi zamlouvá. Otázka je, proč právě Havaj a Čína? A proč právě léto 2011? Uvidíme, co přinese rok 2012.
Tento nevysvětlitelný fenomén se vymyká obvyklým pozorováním objektů UFO.
Zdroje:
YouTube.com
www.velkaepocha.sk/2011083117807/Zahadna-obri-bublina-na-oblozemate-astronomy-video.html
Foto: www.openminds.tv/august-ufos-in-china-776/
Další příspěvky autora: heartblue
Články ve stejných kategoriích:
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.
PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!
Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!