internetWEEK.cz menu TOPlist

Tajemné zvuky Země (2)

Tajemné zvuky Země (2)

Pátráme po příčinách tohoto zvláštního fenoménu, který má svou historii a mnoho vysvětlení.

 

Tajemné zvuky Země (2)

Slyšet zvuk nízkofrekvenční hum je opravdu zvláštní zážitek. Zažil jsem to v létě v roce 2010 v Orlických horách. Trval několik desítek minut a znělo to asi, jako když je za humny dálnice. Nic takového tam nebylo. Hledal jsem o tomto zážitku nějaké informace na internetu, ale nedozvěděl se nic určitého. Každopádně jev existuje a již delší dobu.

 

Úvod k této problematice a video najdete zde: Tajemné zvuky Země: množí se pozorování po celém světě >>>

 

Právě takové záhady, na které nelze najít hned vysvětlení, nás přitahují nejvíce. Poslední dobou roste počet pozorování tohoto zvuku (strange noises, hum). Někdo to dává dohromady s koncem světa, s rokem 2012. Co se to vlastně děje? Je v tom nějaká hrozba nebo jde jen o další nafouklou bublinu?

 

Zvuky byly zaznamenány po celé planetě a jsou jasně slyšitelné. Některé mají kovový tón, často působí děsivě. „Jako by se otevíralo peklo,“ popsal to někdo.

 

Tajemné zvuky znějící jako hudba

 

Vysvětlení je mnoho: posun magnetických pólů, sluneční erupce, Schumannova rezonance, vulkanická činnost, tekuté písky, mořské vlny, HAARP, UFO, masová halucinace, pískání v uších.

 

Historie

Když se podíváme do historie, zjistíme, že tento zvuk lidé slyšeli už někdy v 60. a 70. letech a vědci ho tehdy zkoumali.

 

V 60. letech slyšeli podivné hučení lidé v americkém městě Taos v Novém Mexiku, a od té doby se zvuku říkalo Taos Hum. (Tehdy ještě HAARP nebyl, program začal v roce 1990). Hučení slyšela asi tisíc lidí, což tvořilo 2% populace. Takových míst bylo později více, např. Bristol nebo Bondi. Lidem byl zvuk nepříjemný, a tak pátrali po zdroji, stěžovali si. Vědci začali pátrat po zdroji. Někdy za to mohla zařízení v továrnách, někde ale žádné továrny nebyly.

 

Lidé mají při vnímání hučení pocit, jako by jim zůstával v hlavě. Někdo vnímá vibrace. „Ne-můžeme se toho zvuku zbavit. Někdy je to jako dieselový motor běžící na volnoběh, jindy kolísá a někdy je přerušovaný. Všichni se však shodneme na tom, že to zní neustále,“ popsal zážitek Wayne Mell z Taosu. Největší výskyt však byl zaznamenán v USA (v každém státě je alespoň jedna podobně postižená lokalita, a to včetně Aljašky a Havaje).

 

Právě ve městě Taos ho v 60. letech začali vědci vážně zkoumat. Ovšem dnes je záhadný zvuk hlášen často také z Austrálie, Velké Británie nebo severní Evropy. A letos máme zvukové záznamy i tuzemské.

 

Bohové

Možná jde o moderní jev jen zdánlivě. Lidé by dříve řekli: bohové se zlobí. Je za tím Thor nebo Zeus. Každý starověký národ měl své bohy a jim by takové zvuky připsal nebo obrům za devaterými horami. A určitě by se tehdy lidé hodně báli. Nebo to jsou andělské roury.

 

Zjevení Janovo: „Pak jsem spatřil jiného mocného anděla, jak sestupuje z nebe zahalen oblakem... Zařval a odpovědělo mu sedminásobné hřmění hromů. Přísahal: “Čas je dovršen. Bůh už nebude odkládat svůj konečný soud, až zatroubí sedmý anděl, cele se naplní Boží tajemný plán, který však už dávno vyhlašoval Bůh ústy svých proroků.”

 

Dnes na bohy moc nevěříme, takže lidé hledají příčiny, které zní vědecky, to je většinou uklidní.

 

Změna fyzikálních podmínek

Může to být tak, že se změnila fyzikální realita, a tak můžeme náhle slyšet to, co dříve bylo pod prahem vnímání. Planeta se reálně mění v důsledku oteplování – např. uniká více metanu z tektonických šelfů. Třeba slyšíme rezonance nějaké lidské (nebo i planetární) činnosti, které jsou nyní po nějaké fyzikální proměně atmosféry nebo Země zesílené. Můžeme slyšet Schu-mannovy rezonance, tvořené blesky v ionosféře, což dříve nebylo možné.

 

A co tajné aktivity HAARP? MUDr. František Koukolík k tomu řekl již v roce 2009: „Zvuk byl zařazen mezi deset vědecky nevysvětlitelných jevů. Zdrojem však může být HAARP, systém, jímž námořnictvo komunikuje s ponorkami. Američané mají tři taková zařízení a Ru-sové jedno. To se ale od armády těžko dozvíme.

 

UFO, Země a Šiva

Zvuk lidé někdy slyší tam, kde se objevují UFO. Zajímavě působí vysvětlení, že jde o ničení podzemních základen iluminátů. Provádí Galaktická federace Světelné armády UFO, která je kolem naší planety ku pomoci lidstvu. Také se vyskytuje vysvětlení, že vědomí Země se transformuje a zvuky jsou doprovod této proměny. Možná bůh Šiva volá svými mantrami bohy k návratu na zemi, upozorňují hinduisté. Poslední vysvětlení se mi líbí nejvíce.

 

A pokračujeme: Tajemné zvuky Země: nové teorie a velká video galerie

 

Zdroje: wikipedia.org, kvety.kafe.cz, novinky.cz, youtube.com

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Tajemné zvuky země   Záhada   Zajímavá myšlenka   Země  


Kategorie Tajemné zvuky země


Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…Tajemné zvuky země - vědecké teorieTajemné zvuky země - vědecké teorie
Dobrý začátek pro death metal, konec světa, apokalypsa – tak to popisují lidé, kteří to slyší. HAARP, posun zemských desek nebo konec světa? Existuje nějaké prozaické vysvětlení?Tajemné zvuky Země (3)Tajemné zvuky Země (3)
Podivné zvuky z podzemí děsí nyní Američany na severu USA. Nevysvětlitelné údery a otřesy země postihly dvě města.Tajemné zvuky Země: nové teorie a velká video galerie Tajemné zvuky Země: nové teorie a velká video galerie
Země podle vědců vydává zvuky neustále. Jsou však běžně nepostřehnutelné pro lidské ucho. Říkají jim hukot Země. Čím dál častěji však vycházejí na povrch slyšitelně a v melodiích...Tajemné zvuky Země: množí se pozorování po celém světěTajemné zvuky Země: množí se pozorování po celém světě
Z celého světa se na YouTube shromažďují videa zachycující tajemné zvuky vycházející z útrob naší planety. Množí se i teorie...


Kategorie Zajímavá myšlenka


Koně umějí komunikovat jako delfíni nebo opice. Změní to přístup k jejich výcviku?Koně umějí komunikovat jako delfíni nebo opice. Změní to přístup k jejich výcviku?
V komunikaci se zvířaty vědci dosahují největších úspěchů se symboly. Nyní dokázali naučit koně, aby si řekli, co právě chtějí. Během dvou týdnů se to naučilo všech 23 koní zapojených do experimentu. Pouze pozitivní motivací. Jak?Slovenský AeroMobil: letadlo a auto v jednomSlovenský AeroMobil: letadlo a auto v jednom
Kdo viděl Fantomase, ten určitě zná auto, které se během několika okamžiků promění v letadlo. Z filmového plátna nyní podobné stroje míří do skutečného světa. Jedním z projektů je slovenský AeroMobil.Dva příběhy k zamyšlení: o životě a prioritách  Dva příběhy k zamyšlení: o životě a prioritách
Život je dar a promarněný čas vám nikdo nevrátí. Dva příběhy, které nutí k zamyšlení nad současnou uspěchanou dobou…Papež František: ten chlápek marxista Papež František: ten chlápek marxista
Papež František řekl to, co si myslí velká část západního světa. A možná je jediný, jehož hlas je slyšet…Všeobecná deklarace lidských povinnostíVšeobecná deklarace lidských povinností
Slyšeli jste ale někdy o Všeobecné deklaraci lidských povinností? Myslíte, že je to nesmysl? Není...Pawel Kuczynski: geniálně pravdivá satira dnešní dobyPawel Kuczynski: geniálně pravdivá satira dnešní doby
Návštěvy výstav nebo nakupování moderního umění nemusí patřit mezi vaše zájmy. Na výstavu Pawla Kuczynského byste ale zcela zaručeně zašli. Jeho ilustrace nutí k zamyšlení a obsahují často velmi hluboké myšlenky.Proč doopravdy má pracovní týden 40 hodin?Proč doopravdy má pracovní týden 40 hodin?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč doopravdy má pracovní týden v západním světě (až na pár drobných korekcí) čtyřicet hodin? Malé zamyšlení vás možná překvapí…Učíme se příběhy – Podnikání a cohousingUčíme se příběhy – Podnikání a cohousing
Učíme se příběhy. Rodinné podnikání začali bratři od píky. Dnes Michal Martoch realizuje na Moravě své sny – komunitní firmu a komunitní bydlení.Dvacet věcí, které dnešní mladí nechápou. Dejte jim TOTO přečíst!Dvacet věcí, které dnešní mladí nechápou. Dejte jim TOTO přečíst!
Dvacet věcí pro dvacetileté od Jasona Nazara. Rady se mohou hodit jak začínajícím podnikatelům, tak úplně všem, kteří stojí na startu do života plného výzev a chtějí dosáhnout úspěchu.Reality show chce poslat lidi na Mars bez možnosti návratuReality show chce poslat lidi na Mars bez možnosti návratu
Nebaví vás život na Zemi? Můžete se odstěhovat na jinou planetu, kde rozhodně nebude vaše tchýně, otravný soused ani podomní prodejci. S podobnou nabídkou přichází soukromá firma, která chce vybrat první kolonizátory pro osídlení Marsu.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí