internetWEEK.cz menu TOPlist

Tajemné příběhy a výpravy

Tajemné příběhy a výpravy

Tajemná výprava na záhadný hrad Houska.

 

Tajemné příběhy a výpravy

Záhadné přízraky

Už dlouho mě zajímají paranormální jevy, a tak není divu, že jsem se začala zajímat o hrad Housku. Strašně mě lákalo strávit na hradě Houska alespoň jedinou noc. Nakonec se mé přání stalo skutečností. V roce 1998 jsem se ještě se dvěma kolegy z českobudějovického UFO – klubu rozjela Housku navštívit. Půlnoční hrad nás vítá.

 

Vše o hradu Houska se dočtete zde: http://internetweek.cz/hrad-houska/hrad-houska-brana-do-jineho-sveta >>>

 

 

Dorazili jsme přesné o půlnoci. Na nádvoří nás uvítali němečtí ovčáci a brzy se s námi kamarádili. Paní kastelánka Rampouchová, která nás sem doprovodila, nás nejdříve zavedla do kaple. Okamžitě jsem pocítila zvláštní atmosfér, která se dá těžko popsat. Možná je to tím, že jsem silně senzibilní typ. Kastelánka nás ve zkratce seznámila s historií hradu a při té příležitosti neopomenula dodat, že pod kaplí, ve které se nacházíme, jsou pohřbeni „lidé – nelidé“. To mne zaujalo a zeptala jsem se, co si pod tímto pojmem představuje. Ale jako by se paní Rampouchové o těchto bytostech nechtělo mluvit, tak jsem dále nenaléhala.

K nočnímu pobytu jsme si vybrali Lovecký salonek. Kolega Ivan vybaloval a já jsem se šla s druhým kolegou Jaškem porozhlédnout po nočním hradě. Naše exkurze skončila v v rozlehlé místnosti přímo nad Loveckým salonkem. Byla tu tak tísnivá atmosféra, že se nedalo skoro ani dýchat, a tak jsme raději tato opustili a vrátili se k Ivanovi.Počaly přípravy k nočnímu pobytu,a protože jsem o Housce slyšela samé zlověstné pověsti, nechtěla jsem nic ponechávat náhodě. Kolem našich spacáků jsem narýsovala posvěcenou křídou ochranný kruh. Pak jsme zapálili svíčku a čekali, jestli se některá ze zdejších podivných bytostí dostaví...

 

Záhadné bytosti "odjinud"

Dlouho byl podezřelý klid. Napadlo nás, zda se přízraky neobávají světla, a tak jsme svíčku sfoukli. Neuplynulo ani deset minut a po dřevěném schodišti z té tísnivé místnosti v patře nad námi začalo něco scházet. Blížilo se to pomalu k nám, slyšeli jsme jasné, zřetelné kroky. Začala nám doslova tuhnout krev v žilách. Vzápětí vše ztichlo. Chvíli bylo hrobové ticho a vtom přímo přede mnou něco prudce udeřilo do podlahy, šílená rána – a pak druhá a třetí. Lekla jsem se tak, až jsem se bála, že nepopadnu dech. A pak něco začalo obcházet kolem našeho ochranného kruhu. To už jsme nevydrželi a znovu zapálili svíčku. Okamžitě byl klid.

Ale jakmile jsme zhasli, zvuky se ozvaly nanovo. Kroky teď byly razantnější a jako ba se někdo snažil do ochranného kruhu probourat. Vysílal ke mně silné energetické tlaky, jako by ve mně chtěl vyvolat zmatek a chaos a donutit mě opustit kruh. Přemítali jsme, jak dlouho v něm budeme muset setrvat. Opouštět kruh v takové situaci je krajně nebezpečné. Bytosti z jiných dimenzí nad člověkem „navrch“ a jediná sebeobrana je mentální bariéra. Za daných okolností je třeba zachovat chladnou hlavu. Tihle nelidé se vás totiž snaží zlomit strachem.

Celým hradem se už rozléhaly dunivé rány, které jakoby vycházely ze sklepních prostor. Jašek nade mnou viděl zelenou záři a modré jiskření, také zaslechl v salonku něco jako ženské hlasy. Na mne chvílemi doléhala zvláštní malátnost, kterou pociťoval i Jašek. O spánku se nedá mluvit, byl to stav v podobě sladké únavy. Jen těžce se jí dalo odolat. Měla jsem z toho dojem, že nás chce ta neznámá bytost ukolébat, abychom si nedokázali udržet ochranu a aby s námi posléze mohla naložit podle svého záměru.


Tajemná výprava na hrad Houska

Nádvoří s vchodem do kaple. Ivan s Jaškem v rukou hrdě drží klíč, který nám byl svěřen a my se stali na několik hodin jedinými, živoucími obyvateli hradu...

K ránu Jašek podlehl únavě a pro změnu se vzbudil Ivan. Vyprávěla jsem mu, co všechno zaspal a jako by chtěl neznámý potvrdit má slova, opět vedle kruhu udeřila do podlahy dunivá rána. Ivanovi ztvrdly rysy v obličeji.

Zanedlouho začal opět někdo obcházet kolem kruhu. Ve výklenku salonku bylo slyšet kroky a šramot. Ovšem nejsilnějším zážitkem pro mne bylo, když jsem pod schodištěm spatřila vysokou, černou postavu. Bylo to ve chvíli, kdy právě svítalo. Postava zmizela tak náhle, jak se objevila.

Tajemné ráno

Okny začaly pronikat první sluneční paprsky, a tak jsme si dodali odvahy a vystoupili z kruhu. Připadalo nám zvláštní, jaké po ránu na hradě vládlo ticho, ani ptáček nezazpíval, nezahlédla jsem ani jedinou myš nebo alespoň brouka. Pouze ve sklepení jsme nerazili na mrtvolku havrana! Když jsme  hrad Houska opouštěli, chtěli jsme na rozloučenou pohladit psy. Čekalo nás však podivné překvapení nad jejich reakcí. Nejprve k nám nadšeně přiběhli, ale najednou zježili srst, začali vrčet a zděšeně před námi utekli do kotce. Jako bychom během noci načichli něčím, co nešlo hafanům pod nos. Není čemu se divit, protože zvířata jsou k paranormálním jevům mnohem vnímavější něž člověk.

 

Nezodpovězené otázky

Noc strávená na hradě Houska, pro mne zůstane napořád nezapomenutelným zážitkem. Otázkou zůstává, kdo se to během noci tak úporně domáhal naší pozornosti. Chtěl nás pouze vystrašit nebo s námi navázat kontakt? Další záhadou je temná postava, kterou jsem ráno zahlédla pod schody. Že by legendární Černý muž?

Na většinu otázek asi nenajdu odpověď. Jenže v tom je právě to kouzlo. Vždyť kdyby se dalo všechno změřit a zvážit, nebyla by na světě nuda???

 

Zdroj: najdise.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Z domova   Tajemné výpravy   Tajemné příběhy a výpravy   Tajemná výprava   Přízraky   Paranormální jevy   Hrad Houska  


Kategorie Tajemné příběhy a výpravy


Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?
Několik různých vynálezců nezávisle vynalezlo bezpečné a zelené jaderné plasmové baterie, které mohou po dobu pěti až deseti let dodávat spolehlivou a stálou energii bez jediného dobití. Proč o nich nevíme?


Kategorie Přízraky


Bludný Holanďan – loď brázdící v moříchBludný Holanďan – loď brázdící v mořích
Roku 1641 se Holandská obchodní loď blížila k mysu Dobré naděje. Náhle vplula do bouře. Kapitán chtěl bouří proplout. To se však nestalo. Loď narazila na útes a potopila se. Dodnes však má bloudit mořem!


Kategorie Paranormální jevy


Tip na knihu - recenze: Chlapec, který viděl pravduTip na knihu - recenze: Chlapec, který viděl pravdu
Zajímavé čtení pro zájemce o paranormální jevy. Autor tvrdí, že viděl jako dítě aury lidí, duchy mrtvých i entity přírodní. Slogan o knize říká: Autentický deník z prostředí viktoriánské Anglie, jehož autor si přál zachovat anonymitu i po své smrti.Co je to Bůh?Co je to Bůh?
Bůh je jedna z největších lidských idejí. Už dlouho patří k tomu, kvůli čemu se lidé zabíjejí. Ale představy o bohu, bozích a božství jsou nespočetné.Fenomén: andělé jsou tady! - 2Fenomén: andělé jsou tady! - 2
Strážní a padlí andělé. Kdo nás zachraňuje a proč? Jsou okamžiky, kdy člověka někdo či něco zázračně zachrání. Tradiční vysvětlení zní – byl to anděl.Fenomén: Přibližují se dimenze? (2)Fenomén: Přibližují se dimenze? (2)
Příběhy našich čtenářů. Halucinace nevysvětlují fenomén „prožitků blízké smrti“, možná žijeme v podivném vesmíru, kde současně existuje naše minulost, současnost i budoucnost.Fenomén: Přibližují se dimenze?Fenomén: Přibližují se dimenze?
Některým lidem se dějí podivné věci - dívají se do paralelních světů. Jiní vidí svou minulost, která se stala, ale vidí i to, co se jim vůbec nestalo. Sbližují se paralelní světy nebo se zlepšují naše paranormální schopnosti?10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi
Mutanti s pohádkovými vlastnostmi se vyskytují hlavně v amerických filmech. Ale i někteří obyčejní lidé kolem nás mohou mít schopnosti, nad kterými zůstává rozum stát. Následuje žebříček deseti z nich, jak je vybral časopis amazingbeautifulworld.com.O mimozemských únosech: Astrální cesty s Williamem Buhlmanem O mimozemských únosech: Astrální cesty s Williamem Buhlmanem
Američan William Buhlman je uznávaný expert na astrální cestování. Ve své poslední knize The Secret of the Soul věnuje celou kapitolu výzkumu mnoha souvislostí mezi astrálním cestováním a tzv. mimozemskými únosy.Děti duchy vidí: Duchařské historky z AmerikyDěti duchy vidí: Duchařské historky z Ameriky
Je známo, že děti mají mimosmyslové vnímání silnější než dospělí. Zachycuje to například slavný film „Šestý smysl“. Následující příběhy se odehrály v několika amerických rodinách.Astrální cestování pro začátečníkyAstrální cestování pro začátečníky
Češi se začínají zajímat o záhadný jev, kterému se říká astrální cestování či zážitek opuštění těla. Návod pro začátečníky o tento druh vystoupení éterického těla z fyzického napsala Američanka Elizabeth Joyce.Všechno, co jste chtěli vědět o astrálním cestováníVšechno, co jste chtěli vědět o astrálním cestování
Astrální cestování může být nebezpečné. Američanka Erin Pavlina varuje před lehkomyslným poletováním v astrálním světě. Je to zajímavá zkušenost, ale každý na to nemá. Erina odpovídá na nejčastěji kladené otázky ohledně vědomého vystupování z těla.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí