internetWEEK.cz menu TOPlist

Švédský soud rozhodl: Znázorňovat nahého Mohameda s devítiletou manželkou je legální

Švédský soud rozhodl: Znázorňovat nahého Mohameda s devítiletou manželkou je legální

Okresní soud zprostil žaloby Carla P Herslowa, komunálního politika za stranu Skåne (Skånepartiet), která byla obžalována z podněcování nenávisti vůči skupině obyvatel na základě etnické příslušnosti.

 

Švédský soud rozhodl: Znázorňovat nahého Mohameda s devítiletou manželkou je legální

Malmö – Okresní soud zprostil žaloby Carla P Herslowa, komunálního politika za stranu Skåne (Skånepartiet), která byla obžalována z podněcování nenávisti vůči skupině obyvatel na základě etnické příslušnosti. Politická strana Skåne v rámci protiimigrační kampaně před volbami vylepovala plakáty s nahým starcem, který vede za ruku dívku s panenkou a nápisem „Jemu je 53, jí je 9 let. Chceme takové svatby vidět i nás?“ Plakát reaguje na sňatek zakladatele islámu Mohameda s šestiletou dívkou, se kterou měl od jejích devíti let pohlavní styk.

Žalobu podal prokurátor Bo Birgerson z Kanceláře spravedlnosti (Justitiekanslern – JK) s odůvodněním, že plakát prokazuje neúctu k muslimům. Obviněný Herslow u soudu argumentoval, že plakát má za cíl podnítit debatu o islámu, který je podle něj neslučitelný s demokracií a rovností.

Okresní soud v Malmö žalobu zamítl s odůvodněním, že plakát je v souladu se zákonem o svobodě tisku a právními předpisy a obžalovaného politika osvobodil.

Svaté islámské texty k tématu referují: „Ajíša řekla. Posel Alláhův se se mnou oženil, když mi bylo sedm let. (Komentátor Sulaiman řekl: šest let). Souložil se mnou, když mi bylo devět.“ (Abu-Dawud 2:2116)

„Ajíša uvedla, že posel Alláhův se s ní oženil, když jí bylo sedm let a když jí bylo devět let, odvedli ji k němu do domu jako nevěstu a svoje panenky si nesla s sebou. “ (Sahih Muslim 8:3311)

„Ajíša řekla: A pak mě odvedli, připravili a oblékli. Poté mě odvedli k Poslu Alláhovu (mír s ním) a on se mnou souložil, když mi bylo devět let.“ (Abu Dawud 41:4915)

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

švédský soud rozhodl   Mohamed   Ze zahraničí  


Kategorie Mohamed


Turci objevili proislámské evangelium. Je to podvrh?Turci objevili proislámské evangelium. Je to podvrh?
Turecko vlastní 1500 let starý rukopis utajovaného evangelia, v němž Ježíš označuje Mohammeda za Mesiáše.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí