internetWEEK.cz menu TOPlist

30 kroků ke štěstí

30 kroků ke štěstí

Štěstí považujeme většinou za jakousi zvláštní nahodilou věc, někdy jenom za letmý pocit. Ale existují vyzkoušené způsoby, jak na této podivné věci pracovat a dokázat zajistit, aby stála na vaší straně.

 

30 kroků ke štěstí

 • 1. Začněte trávit čas se správnými lidmi. – Jsou to právě ti, se kterými je vám dobře, cítíte k nim lásku, vážíte si jich, a kteří vám dodávají odvahu. Jsou to ti, s nimiž se cítíte vitálnější, jsou to vaši přátelé, známí, kteří vás přijímají a ztělesňují vaši představu, jakými byste chtěli sami být.
 • 2. Začněte se přímo potýkat se svými problémy. – Nejsou to vaše problémy, které vás definují, ale to, jak na ně reagujete a jak se z nich dokážete vzpamatovat. Problémy nezmizí, dokud něco neuděláte. Dělejte, co můžete a když můžete, a oceňte, co jste udělali. Je to jako dělat dětské krůčky správným směrem, centimetr po centimetru. Ty se sčítají a nakonec jsou z nich metry a kilometry.
 • 3. Začněte být k sobě upřímní, ať jde o cokoliv – Buďte otevření, když máte pravdu nebo když se jedná o něco, co je potřeba změnit. Buďte poctiví ve všem, co děláte, a vždy. Protože vy jste ten jediný člověk, na kterého se můžete vždy spolehnout. Hledejte svou duši, abyste poznali, kdo doopravdy jste. Až to jednou uděláte, lépe pochopíte, kdo jste a jak jste se sem dostali, a budete lépe vybaveni pro to, abyste zjistili, kam chcete jít a jak se tam dostat.
 • 4. Začněte tím, že se vaše štěstí pro vás stane prioritou. – Vaše potřeby jsou důležité. Jestliže si nevážíte sami sebe, dáváte si na sebe pozor a bráníte se, tak blokujete sami sebe. Nezapomínejte, že JE možné, starat se o své vlastní potřeby a současně se starat i o potřeby lidí kolem sebe.
 • 5. Začněte být sami sebou, opravdově a hrdě. – Když se pokoušíte být někým jiným, promrháváte svou osobnost. Buďte sebou. Přijměte toho člověka, který je ve vás, který má nápady, schopnosti a krásu jako nikdy jiný. Především buďte pravdiví k SOBĚ, a když nemůže do něčeho dát své srdce, tak se od toho držte stranou.
 • 6. Začněte žít v přítomnosti, věnujte jí pozornost. – Přítomnost je zázrak. Přítomný okamžik je to jediné, co máte jisté. Přítomný okamžik – je život. Proto přestaňte přemýšlet o úžasných věcech, které přijdou v budoucnosti. Přestaňte rozebírat, co se v minulosti stalo nebo nestalo. Učte se být „teď a tady“ a prožívejte život tak, jak se děje. Važte si světa pro krásu, kterou má právě teď (a ne pro tu, kterou bude mít zítra nebo pozítří).
 • 7. Začnete si vážit lekcí, které dostáváte, chybami se učíte. – Chyby nevadí. Jsou jako schody. Jestliže občas neuděláte nějakou chybu, tak se asi dostatečně nesnažíte a nemůžete se nic naučit. Riskujte, zakopněte, spadněte a potom zase vstaňte a snažte se dál. Oceňte se, že se o něco snažíte, že se učíte, rostete a zlepšujete se. Zásadních úspěchů většinou dosahujeme na konci dlouhé cesty plné chyb. „Chyba“, ze které máte strach, může být důležité propojení k dosud největšímu úspěchu.
 • 8. Buďte na sebe milejší. – Kdyby měli nějakého kamaráda nebo kamarádku, se kterými byste se bavili stejně jako, když mluvíte k sobě, jak dlouho si myslíte, že by to s vámi vydrželi, než by za sebou práskli dveřmi? A způsob, jak se chováte k sobě, nastavuje standardy, jak se chováte k druhým. Musíte milovat sebe, jací jste, nebo to nikdo jiný neudělá.
 • 9. Užívejte si věci, které už máte. – Většina lidí si myslí, že budou šťastní, až dosáhnou určité úrovně v životě, jakou vidí u někoho kolem sebe, ale to je problém. Je možné, že se na tu úroveň, třeba vašeho šéfa, jednou propracujete, ale pak už budete mít v hlavě zase další, ještě vyšší příčku. A šťastni nebudete nikdy. Usilujte dál o své cíle, ale už teď si užívejte toho, co máte teď.
 • 10. Začněte tvořit své vlastní štěstí. – Jestliže budete čekat, že vám vaše štěstí zajistí někdo jiný – tak se ho nedočkáte. Usmívejte se, protože můžete. Zvolte si štěstí. Chcete, aby se svět změnil, tak se tou změnou staňte. Buďte šťastní takoví, jací jste teď. A nechte se inspirovat svým pozitivním naladěním do zítřejšího dne. Štěstí často nacházíme tehdy a tam, kde se rozhodnete ho hledat. Jestliže hledáte štěstí v těch příležitostech, které máte, můžete to najít. Ale jestliže neustále koukáte po něčem jiném, může se vám stát, že něco najdete, ale nebude se vám to líbit.
 • 11. Začněte dávat svým nápadům a snům šanci – v životě moc šancí nedostanete, život je o jejich přijímání. Nikdy si nebudete na 100% jistí, že to bude fungovat, ale můžete si být 100%ně jistí, že nicnedělání nefunguje. Budete je muset hledat a strávíte tím většinu svého času! A nezáleží na tom, jak to dopadne, vždy to končí tak, jak má. Buď uspějete, nebo se něco naučíte. Všichni vyhrávají.
 • 12. Začněte věřit, že jste připraveni na příští krok – Jste připraveni! Myslete na to. Máte všechno, co právě teď potřebujete, abyste udělali jeden malý, realistický krok dopředu. Tak využijte příležitosti, které k vám přicházejí, akceptujte příležitosti – jsou to dary, které vám pomohou, abyste rostli.
 • 13. Začínejte nové vztahy ze správných důvodů. – Tvořte nové vztahy s lidmi, kteří jsou spolehliví a poctiví, kteří vnímají, kdo jste a kým chcete být. Vybírejte si kamarády, na které můžete být hrdí, lidi, které oceňujete, kteří umí projevit lásku a úctu – lidi, kteří vracejí vaši laskavost a věrnost. A všímejte si toho, co lidé dělají, protože to, co lidé dělají, je mnohem důležitější než jejich slova nebo jak je druzí zastupují.
 • 14. Začněte dávat lidem, které potkáváte, šanci. – Zní to drsně, ale nemůžete udržovat přátelství s každým. Lidé a priority se mění. Některé vztahy mizí, jiné se posilují. Važte si nových vztahů, které vznikají, stejně jako necháváte odplynout staré, které už nefungují. Věřte svému úsudku. Přijímejte nové vztahy, a uvědomujte si, že vstupujete na nová území, která neznáte. Buďte připraveni učit se, buďte připraveni na výzvu a buďte připraveni setkat se s někým, kdo může váš život navždy změnit.
 • 15. Nespokojte se s tím, jací jste byli. – Nechte se inspirovat od druhých, važte si lidí, učte se od druhých, ale uvědomujte si, že soutěžit s nimi je ztráta času. Jediný, s kým soutěžíte, jste vy sami. Soutěžíte, abyste byli nejlepší, jaký můžete být. Snažte se překonat své vlastní osobní rekordy.
 • 16. Začněte oslavovat, když se druhým lidem něco povede. – Začněte si všímat, co se vám líbí na druhých a říkejte jim to. Mít uznání za to, jak úžasní jsou lidé kolem vás, vede k dobrým cílům – produktivitě, naplnění a klidu. Těšte se tím, že lidem kolem vás se daří. Oslavujte jejich úspěchy. Projevujte otevřeně vděčnost za to, že jsou požehnáni. Jednou z toho budete mít užitek a dříve nebo později lidé, se kterými se radujete, se začnou radovat nad vašimi úspěchy.
 • 17. Když se ocitnete v těžké situaci, všímejte si, že má některé dobré aspekty. – Když se vám dějí nepříjemné věci a vaše nálada klesá, párkrát se zhluboka nadechněte a podívejte se, co dobrého vám to může přinést – malé světlo na konci temného tunelu. Připomínejte si, že kvůli těžkým podmínkám můžete a budete sílit. A uvědomujte si, že vám nebesa přejí a vaše úspěchy jsou toho důkazem. Soustřeďte se na to, co máte, a ne na to, co nemáte.
 • 18. Odpouštějte sobě i druhým. – Všichni si ubližujeme tím, jak se rozhodujeme a také postupem druhých lidí. A zatímco bolest těchto zážitků je normální, někdy přetrvává hodně dlouho. Někdy prožíváme bolest stále znovu a je těžké to nechat odejít. Odpuštění je lék. Neznamená to, že vymažete minulost nebo zapomenete na to, co se stalo. Znamená to, že se vzdáte roztrpčenosti a bolesti a místo toho si vyberete, co se z nějakého konfliktu máte naučit a pokračujete dál.
 • 19. Začněte pomáhat lidem kolem sebe. – Pečujte o lidi. Pokud znáte lepší cestu, tak jim ji ukažte. Čím více budete pomáhat druhým, tím více oni budou chtít pomoci vám. Láska a laskavost plodí lásku a laskavost. A tak pořád dokola
 • 20. Začněte naslouchat svému vnitřnímu hlasu. – Jestliže to pomáhá, promluvte si o svých nápadech s lidmi, kteří k vám mají nejblíže, ale ponechte si dost prostoru, abyste mohli následovat svoji vlastní intuici. Buďte k sobě upřímní. Řekněte, co potřebujte říct. Dělejte, co cítíte v srdci jako správné.
 • 21. Začněte sledovat, zda už nejste příliš vystresovaní a dělejte krátké přestávky. – Zpomalte. Dýchejte. Dovolte si dělat přestávky, abyste nabrali sil a ujasnili si, jak jasně postupovat k cíli. Dopřejte si ve chvíli, kdy máte nejvíc práce, krátké zotavení, abyste občerstvili svou mysl a zvýšili svou produktivitu. Tyto krátké přestávky vám budou pomáhat, abyste získali nadhled a reflektovali své poslední akce, abyste si byli jisti, že jsou v souladu s vašimi cíli.
 • 22. Začněte si všímat krásy malých situací. – Místo, abyste čekali, až se začnou dít velké věci, jako je manželství, děti, výhra v loterii – nacházejte štěstí v drobnostech, které se dějí každý den. Jsou to obyčejné věci, jako šálek ranní kávy, skvělá chuť a vůně domácích jídel nebo radost, že si užíváte nějakou společnost nebo se držíte za ruce se svou láskou. Když si budete všímat těchto malých radostí, které se dějí každý den, kvalita vašeho života se velmi změní.
 • 23. Začněte přijímat i věci, které nejsou dokonalé - Pamatujte si, že „perfektní“ je nepřítel „dobrého“. Jednou z největších výzev pro lidi, kteří chtějí zdokonalovat sami sebe a zlepšovat svět je naučit se přijímat věci, jaké jsou. Někdy je lepší přijmout a ocenit svět, jaký je, a lidi, jací jsou, spíše než se pokoušet všechno a všechny přizpůsobovat nemožnému ideálu. Ne, neměli byste akceptovat průměrný život, ale naučit se milovat a oceňovat hodnoty, které nejsou úplně dokonalé.
 • 24. Začněte pracovat pro dosažení svých cílů každý den. – Nezapomínejte, že cesta, která měří tisíc kilometrů, začíná prvním krokem. Ať už máte jakýkoliv sen, začněte každý den dělat malé logické krůčky, abyste ho realizovali. Jděte a DĚLEJTE něco! Čím více se budete snažit, tím budete šťastnější. Hodně lidí sice napadne, že by bylo dobré na své vnitřní touhy zareagovat, ale jen ti nejchytřejší na tom opravdu pracují. „Pracovat na tom“ – znamená věnovat se sobě až do konce. 25. Více se otevřete tomu, jak se cítíte. – Jestliže vám něco ublíží, ponechte si nezbytný prostor a čas na léčení, ale buďte tomu otevření. Mluvte o tom s lidmi, kteří jsou vám nejbližší. Řekněte jim pravdu o tom, jak se cítíte. Nechte je, aby vám mohli naslouchat. Shodit věci, které vás tíží, a vyjít na svobodu je váš první krok, abyste se zase cítili dobře.
 • 26. Začněte přijímat plnou zodpovědnost za svůj život. – Přijměte své vlastní rozhodnutí i omyly a buďte ochotní udělat nutné kroky, abyste to zlepšili. Buď přijmete za svůj život zodpovědnost, nebo to udělá někdo jiný. A když se vašeho života zmocní někdo jiný, budete sloužit jako otrok jeho nápadům a snům místo toho, abyste byly průkopníky těch svých. Vy jste jediný člověk, který může přímo kontrolovat výsledky svého života. A nebude to vždycky snadné. Každý člověk má před sebou spoustu překážek. Ale musíte přijmout zodpovědnost za svoji situaci a ty překážky překonat. Nevybrat si znamená strávit život pouhým existováním.
 • 27. Začněte aktivně rozvíjet vztahy, které jsou pro vás nejdůležitější. – Začněte žít opravdu radostně, užívejte si životy těch, které milujete, říkejte jim, jak moc pro vás znamenají. Nemůžete být všechno pro všechny, ale můžete být vším pro několik lidí. Rozhodněte, kteří lidé to pro vás jsou, a přistupujte k nim, jako by to byli králové a královny. Uvědomte si, že nemusíte mít mnoho přátel, může to být jen několik lidí, kterými jste si jisti.
 • 28. Začněte se soustředit na věci, které můžete kontrolovat. – Nemůžeš změnit všechno, ale můžeš vždy změnit cokoliv. Nemarněte svůj čas, talent a emocionální energii na věci, které jsou mimo vaši kontrolu, protože vám to přinese jen frustraci, bídu a stagnaci. Investujte svou energii do věcí, které můžete kontrolovat a začněte na tom hned pracovat.
 • 29. Začněte se zaměřovat na možnost pozitivních výsledků. – Rozum tomu musí uvěřit, že to DOKÁŽE udělat ještě před tím, než to doopravdy má možnost udělat. Cesta k překonání negativních myšlenek a destruktivních emocí vede přes rozvíjení opačných pozitivních myšlenek a emocí, které jsou silnější a mají daleko větší moc. Naslouchejte své vnitřní řeči a nahraďte negativní myšlenky pozitivními. Bez ohledu na to, jak situace vypadá, zaměřte se na to, CO CHCETE, aby se stalo, a potom udělejte další pozitivní směrem k tomu. Ovšem že nemůžete mít pod kontrolou všechno, co se vám děje, ale můžete kontrolovat, jak reagujete na věci. Život každého člověka má pozitivní a negativní aspekty – zda jste, nebo nejste šťastní a úspěšní během delší doby, záleží hodně na tom, na které aspekty se soustředíte.
 • 30. Začněte si uvědomovat, v čem jste už nyní bohatí. – Henry David Thoreau jednou řekl: “Bohatství je schopnost plně prožívat život.” Dokonce, i když se člověk nachází v těžké situaci, je stále důležité neztrácet naději. Nešli jste včera spát hladoví. Nemusíte spát na ulici. Mohli jste si ráno vybrat, do čeho se oblečete. Nemuseli jste v práci tvrdě dřít. Neprožili jste ani minutu strachu. Máte v dosahu pitnou vodu. Máte lékařskou péči. Máte přístup k internetu. Umíte číst. Někteří lidé by řekli, že jste velmi bohatí, tak nezapomínejte být vděční za to, co všechno máte.

Smích je cestou k pohodě. Je okouzlující. Je zdravý. Je nakažlivý. Nezná přetvářku a odbourává bariéry. Je lékem na tělo i na duši. A je zadarmo... | Nejlepší lék na světě je zadarmo: SMÍCH >>>

 

Zdroj:
http://www.marcandangel.com/2011/12/18/30-things-to-start-doing-for-yourself/
Ilustrace: https://www.flickr.com/photos/linecon0/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

štěstí   Zajímavé myšlenky  


Kategorie štěstí


Šťastní lidé – indiáni z AmazonieŠťastní lidé – indiáni z Amazonie
Žijí v přítomnosti, nepočítají a věří jen tomu, co vidí. Je to živoucí vzorek z pravěku. Indiáni z Amazonie nám ukazují, jací jsme kdysi byli.11 jednoduchých věcí, které vás udělají šťastnějšími!11 jednoduchých věcí, které vás udělají šťastnějšími!
Každý má svou představu o tom, co je to štěstí, některé věci ale vyvolávají radost, pohodu a spokojenost u každého. Nestojí moc peněz nebo žádné, a že fungují, dokazují i vědecké výzkumy.Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!
Málokdo drží diety a cvičí pro zdraví. Většině jde jen o krásu. Ta je však subjektivní. Modelka z úvodní fotografie není rozhodně ideálem krásy pro každého. A vůbec nemusí být šťastná...Záhada výjimečnostiZáhada výjimečnosti
Jsou ve sportu nebo jiné aktivitě dost dobří k tomu, aby jim přinášela potěšení. Je ale dost pravděpodobné, že jen málokdo ve vašem okolí, pokud vůbec někdo, je v něčem doopravdy výborný - ohromně, úžasně, prvotřídně vynikající.K zamyšleníK zamyšlení
Drahý čtenáři, průměrný člověk žije 25 550 dní. Možná by stálo zato, oddělit pár desítek minut k přečtení těchto stránek. Třeba ti pomohou přijít na to, jak správně naložit s časem, který máš ještě před sebou.


Kategorie Zajímavé myšlenky


Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...
Ať uděláte cokoliv, dopadne to pokaždé nějak blbě. A čím víc se snažíte, tím víc se v tom plácáte. Je to jako v bažině. Čím víc se budete plácat, tím horší to bude. Ven Vás dostane jen trpělivost, chladná hlava a naše patero...Petr Chobot o andském šamanismuPetr Chobot o andském šamanismu
Šamanské poznání z And je pozoruhodné v oblasti léčení, práce s energií, při poznání minulých životů i smyslu života současného.Jak zastavit stárnutíJak zastavit stárnutí
Pro lidi nad 40 let. Existuje 5 chyb, které dělají lidé při kondičním cvičení. Jestliže chcete zpomalit nebo zastavit proces stárnutí svého těla, musíte se jim vyhnout.10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví
Zdraví je důležité, ale ne vždy se nám chce pro zdraví něco dělat. Šaolinský mistr Šifu Yan Lei, z 34. generace bojového umění kung fu, nám radí, jak si zachovat zdraví a mládí co nejdéle. Je potřeba začít hned.5 tipů jak být úspěšný5 tipů jak být úspěšný
Neseme si v sobě vzorce minulosti, které do nás otiskli zejména naši rodiče. Máme tendenci je napodobovat, a to i v tom, co nedělali dobře. Zkuste něco nového.8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme
Když se malý indiánek moc ptá, dostane v Amazonii do očí chilli. A když se ptát nepřestane, stane se z něho filosof. Filosofie je zvláštní vědní obor, o kterém si opravdoví vědci myslí, že to není žádná věda.Jak pořádně posílit mozekJak pořádně posílit mozek
Chcete, aby vám to pořádně myslelo? Musíte denně řešit nové úkoly a trénovat mozkové závity. Následuje několik tipů jak na to, abyste byli každý den o něco chytřejší.Michio Kaku o svobodné vůli, záhadné temné energii a konci vesmíruMichio Kaku o svobodné vůli, záhadné temné energii a konci vesmíru
Je člověk zodpovědný za své činy, má vůbec svobodnou vůli? A jaká budoucnost čeká náš vesmír, o kterém toho stále víme tak málo, a co s tím může udělat lidstvo?Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí