internetWEEK.cz menu TOPlist

11 jednoduchých věcí, které vás udělají šťastnějšími!

11 jednoduchých věcí, které vás udělají šťastnějšími!

Každý má svou představu o tom, co je to štěstí, některé věci ale vyvolávají radost, pohodu a spokojenost u každého. Nestojí moc peněz nebo žádné, a že fungují, dokazují i vědecké výzkumy.

 

11 jednoduchých věcí, které vás udělají šťastnějšími!

1. Více pohybu

Vědci zkoumali depresivní lidi a zjistili, co jim spolehlivě zlepší náladu: fyzická námaha. Ta uvolňuje proteiny a endorfiny, což vyvolává u každého pocit štěstí. Není to žádný převratný objev – spousta lidí říká, že si nejvíc odpočine, když pracuje fyzicky na zahradě nebo štípe dříví. Naši přirozenou lenost a pocit, že jsou důležitější věci na světě než cvičení, přebíjí zjištění, že tělesné cvičení má obrovský vliv na náš pocit spokojenosti. Vědci to zjistili, když zkoumali, jak překonat depresivní stavy. Ukázalo se, že lidé, kteří brali jenom léky, se znovu vrátili do depresí ve 38%, ti co brali léky a současně cvičili na tom nebyli o mnoho lépe: měli návrat v 31%, ALE ti, co JENOM cvičili, dosáhli podstatně lepšího čísla – 9%! Není nutné dělat kliky nebo chodit do posilovny, stejný efekt štěstí přinese i 20 minut chůze.

 

2. Více spánku

Každý ví, že bez spánku to nejde. To bychom se ploužili jako mouchy, ale spánek také zvyšuje pocit štěstí. Pozitivní emoce tvoří malá součást mozku: hipokampus a tomu nedostatek spánku škodí. Nevyspalí lidé si pamatují hlavně špatné věci. Vědci také zjistili, že lidé, kteří si mohou zdřímnout odpoledne, nejsou tak přecitlivělí na negativní věci, jako lidé, kteří nespali. A jejich reakce jsou méně vzteklé nebo ustrašené, kdy se setkávají s potížemi. Délka spánku má přímý vliv na pracovní výkon.

 

3. Blíže k práci

Krátká cesta do práce může mít překvapivě velký vliv na váš pocit štěstí! Budete mít pět dnů v týdnu radost, že jste brzy doma z práce a nemusíte stát někde v ucpané městské dopravě. Psychologové říkají, že řízení auta v městské dopravě je cosi jako prožívat peklo. Ani lepší práce v lepší firmě nevynahradí trápení s dlouhým dojížděním.

 

4. Více času rodině a přátelům

Lidé, kteří se loučí se životem, nejvíce litují toho, že netrávili víc času s rodinou a svými kamarády. Patří to k pěti věcem, kterých lidé na konci života litují nejvíce. Společenský život je důležitý také pro introverty. Jeden výzkum lze shrnout do těchto slov: “Jediná věc, která je opravdu ve vašem životě důležitá, jsou vaše vztahy k ostatním lidem.” Ekonomové spočítali, že vztahy jsou v konečném dopadu důležitější než peníze.

 

5. Více přírody

Pobyt na čerstvém vzduchu zvyšuje pocit štěstí. Přitom stačí chodit venku v dobrém počasí jen 20 minut. Zlepšuje to myšlení i paměť. Stačí se projít cestou do práce nebo o polední přestávce. Štěstí také neznamená, že musíte být v horku u moře, dokonce je zjištěno, že Evropanům je nejlépe asi při 14.stupních Celsia.

 

6. Více dělat pro druhé

Když někomu pomůžeme, jsme spokojenější. Nemusíte pomáhat pořád, je spočítáno, že stačí dvě hodiny za týden. Výzkumy zjistily, že lidé jsou šťastnější, když vynaloží své peníze na nějakou společenskou aktivitu než na vlastní materiální obohacení. Větší uspokojení také cítili ti, kdo vynaložili nečekaný příjem peněz ve prospěch druhých lidí. Potvrzuje to jen staré zjištění, že člověk je tvor společenský že sobectví nikoho šťastným neudělá.

 

7. Více úsměvů!

Úsměv má mnoho výhod. Bylo sice zjištěno, že falešný obchodnický úsměv nasazený celý den zhoršuje náladu a rozptyluje od soustředění na práci, ale jestliže se člověk usmívá, protože je to výraz jeho pozitivních myšlenek – můžete třeba myslet na pěknou dovolenou - tak vám to náladu zlepší a moc vás to nerozptyluje. Lidé, kteří se usmívají, mají lepší schopnost soustředění a vidí věci v celku – holisticky. Úsměv také zaručeně zlepší naši náladu, když se ocitneme v nepříjemné situaci.

 

8. Plánujte něco pěkného

Plánování dovolené nebo jen kratší přestávky od práce zvyšuje pocit štěstí. Šťastný pocit z takového plánování trvá i dva měsíce! Po dovolené ovšem tyto pocity rychle mizí. Podobné endorfinové pocity zakoušejí lidé, kteří jen myslí na to, že se podívají na svůj oblíbený film.

 

9. Více meditujte

O meditaci víme, že zlepšuje koncentraci a bystrost stejně jako pomáhá zůstat v klidu. Ale je dokázáno, že tento způsob vědomého opuštění mysli také zvyšuje pocit štěstí – například odolnost vůči stresu nebo sebe-uvědomění. Meditace neustále přetváří nastavení mozku, aby směřoval ke štěstí. Výsledky jsou patrné už po 8 týdnech cvičení.

 

10. Více vděčnosti

Buďte vděční – zlepšuje to pocit štěstí a pocit uspokojení ze života. Můžete si vést deník, kam si budete zapisovat věci, za které jste vděční. Zjistíte totiž, že svět není tak špatný, jak se někdy zdá. Povězte každý den svým přátelům nebo partnerovi, co se vám během dne stalo pěkného a když vám někdo pomůže, dejte mu najevo, že jste mu vděční. Je prokázáno, že tato praktika zvyšuje pocit štěstí a zmenšuje deprese.

 

Na závěr za redakci internetWEEK.cz přidávám

11. Zpívejte, zlepšuje to náladu

Zpívat můžete, co chcete, nejlépe, když z toho máte legraci. A samozřejmě, že působení endorfinů v důsledku zpěvu potvrzují i vědci. Ještě účinnější prý je zpěv ve sboru, ale to jsem nezkoušel.

 

Smích je cestou k pohodě. Je okouzlující. Je zdravý. Je nakažlivý. Nezná přetvářku a odbourává bariéry. Je lékem na tělo i na duši. A je zadarmo... Nejlepší lék na světě je zadarmo: SMÍCH >>>

 

Zdroj: http://www.huffingtonpost.com/belle-beth-cooper/10-simple-things-to-be-happy_b_4241824.html
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/vermario/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

štěstí   Zdraví   Smích  


Kategorie štěstí


Šťastní lidé – indiáni z AmazonieŠťastní lidé – indiáni z Amazonie
Žijí v přítomnosti, nepočítají a věří jen tomu, co vidí. Je to živoucí vzorek z pravěku. Indiáni z Amazonie nám ukazují, jací jsme kdysi byli.30 kroků ke štěstí30 kroků ke štěstí
Štěstí považujeme většinou za jakousi zvláštní nahodilou věc, někdy jenom za letmý pocit. Ale existují vyzkoušené způsoby, jak na této podivné věci pracovat a dokázat zajistit, aby stála na vaší straně.Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!
Málokdo drží diety a cvičí pro zdraví. Většině jde jen o krásu. Ta je však subjektivní. Modelka z úvodní fotografie není rozhodně ideálem krásy pro každého. A vůbec nemusí být šťastná...Záhada výjimečnostiZáhada výjimečnosti
Jsou ve sportu nebo jiné aktivitě dost dobří k tomu, aby jim přinášela potěšení. Je ale dost pravděpodobné, že jen málokdo ve vašem okolí, pokud vůbec někdo, je v něčem doopravdy výborný - ohromně, úžasně, prvotřídně vynikající.K zamyšleníK zamyšlení
Drahý čtenáři, průměrný člověk žije 25 550 dní. Možná by stálo zato, oddělit pár desítek minut k přečtení těchto stránek. Třeba ti pomohou přijít na to, jak správně naložit s časem, který máš ještě před sebou.


Kategorie Zdraví


Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí