internetWEEK.cz menu TOPlist

Martin Manley: můj život a má smrt

Martin Manley: můj život a má smrt

Sebevrazi často zanechávají dopis na rozloučenou. Sportovní novinář Martin Manley se ovšem se světem rozloučil hodně netradičně. Založil internetové stránky „Martin Manley: můj život a má smrt“, kde vše popsal…

 

Martin Manley: můj život a má smrt

Dnes je 15. srpna 2013. Dnes jsou mé 60. narozeniny a dnes je poslední den mého života. Dnes jsem spáchal sebevraždu. Dnešek je také prvním dnem, kdy je tento web aktivní a bude tu příštích pár let.

 

Martin Manley byl sportovní statistik, bloger, redaktor Kansas City Star a autor několika knih. Byl to ovšem také člověk, který opustil tento svět plánovaně a po dlouhé vnitřní diskusi.

 

Aby jeho okolí a svět pochopili, proč se rozhodl ukončit vlastní život, založil internetové stránky http://martinmanleylifeanddeath.com/ (Martin Manley: můj život a má smrt). Manley je registroval už 22. května a předplatil je na nejdelší možnou dobu pěti let. Web tak měl na internetu vydržet nejméně do roku 2018. Už po pár hodinách ho však Yahoo zablokoval z důvodů porušení smluvních podmínek. Fanoušci Martina ale byli rychlejší a spustili „zrcadlo webu“ na www.zeroshare.info.

 

Manley svůj web rozdělil do dvou kategorií. V té první popsal svůj život od narození až do smrti, ve druhé pak samotnou smrt.

 

Martin Manley nebyl typickým sebevrahem. Netrpěl smrtelnou chorobou, neměl deprese, psychickou nemoc a dokonce ani dluhy. Byl vlastníkem zlatých a stříbrných mincí za 200 tisíc dolarů. Důvody jeho odchodu jsou složitější. Manley je mimo jiné přirovnává k vrcholovému sportovci. Podle jeho názoru řada dobrých sportovců délku své kariéry přepálí a neodejde na vrcholu. Pohled na sportovce, kteří se kdysi honosili světovými tituly či olympijským zlatem, je pak dosti smutný. Manley uvádí, že se nechtěl zemřít stářím a sám. Nechtěl se dožít momentu, kdy díky Parkinsonové nemoci nebude moci psát na klávesnici a editovat tak svůj blog. Nechtěl zapomínat jména svých přátel, nemoci řídit auto nebo hledat obálku, protože si nemůže vzpomenout na vlastní adresu.

 

Manley také uvádí utrpení, která v poslední době sledoval v médiích: tornáda, která zabila děti, výbuchy na Bostonském maratonu, střelba na základních školách. Na stránce „proč se zabít“ se ovšem nevyhýbá ani současné krizi. Podle něj je celosvětový kolaps nevyhnutelný. Manley sám na něj byl v rámci možností připraven, zmínili jsme zlaté a stříbrné mince. Ani zásoby zlata, jídla a toaletního papíru by mu však nezabránily vidět na vlastní oči utrpení „méně připravených“ všude okolo.

 

 

Manley nabízí také argumenty proti sebevraždě. Jako důvody uvádí rodinu nebo zvědavost. Jedním z důvodů, proč se chtějí lidé dožít vysokého věku, je budoucnost. Objevíme cizí život? Vyhraje můj oblíbený tým pohár? Kolik budu mít vnoučat? Mezi další důvody může patřit snaha si splnit sny, dosáhnout ještě větších úspěchů nebo vytvořit větší dědictví.

 

Na webu Manley popsal i samotný průběh sebevraždy. Chtěl mít jistotu, že se mu skutečně povede se zabít, protože nechtěl skončit ve vegetativním stavu někde v nemocnici. Svým činem také nechtěl ohrozit bezpečnost ostatních lidí a rovněž nechtěl, aby ho našel někdo, kdo na to není zvyklý nebo vyškolený. Nakonec proto zvolil střelnou zbraň a parkoviště blízko policejní stanice. V autě nechal pro policii instrukce, ve kterých dal souhlas s darováním orgánů a také poprosil policisty, aby nekontaktovali jeho sestru. Ta od něj dostane automaticky email po jeho smrti a sama na policii zavolá. Manley chtěl, aby se o jeho činu dozvěděla od něj a ne od policie.

 

Martin Manley miloval sport. Jen málo sportovců však dokáže svou kariéru ukončit na samotném vrcholu a odejít se vztyčenou hlavou. Martin svou kariéru na tomto světě na vrcholu ukončil… čest jeho památce.

 

Zdroje:
http://mashable.com/2013/08/16/blogger-suicide-60th-birthday/
http://www.zeroshare.info

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Sebevražda   Sebevrah  


Kategorie Sebevražda


Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.Proč lidé páchají sebevraždu upálením?Proč lidé páchají sebevraždu upálením?
Sebeupálení patří k nejbolestivějším způsobům odchodu ze světa. Lidé ho obvykle volí jako formu protestu ale v historii nalezneme také náboženské důvody.Ve Velké Británii spáchá každý den sebevraždu 12 mužůVe Velké Británii spáchá každý den sebevraždu 12 mužů
Počet sebevražd ve Velké Británii stoupá. Každý den se rozhodne se životem skoncovat 12 mužů. Jak jsme na tom u nás?Neexistuje možnost, aby mi nějaký bůh odpustil!Neexistuje možnost, aby mi nějaký bůh odpustil!
Po 8 nasazení v Iráku a Afgánistánu spáchal americký ranger sebevraždu. Vojákova vdova řekla, že její partner, vojenský ranger, si po osmi nasazeních v Iráku a Afgánistánu nedokázal pomoci, aby se vyhnul sebevraždě.


Kategorie Sebevrah


NDE: Zážitky blízké smrti – sebevrazi a slepíNDE: Zážitky blízké smrti – sebevrazi a slepí
Nevidomí od narození vidí, sebevrazi nacházejí klid. Jedna slepá žena se setkala s Ježíšem. Americký psycholog Ken Ring zkoumá zážitky lidí, kteří prošli klinickou smrtí.Když ostřelovač stříli po sebevrahovi....Když ostřelovač stříli po sebevrahovi....
I ostřelovač může zachraňovat životy.......
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí