internetWEEK.cz menu TOPlist

Skutečně se vrátila Anna Franková?

Skutečně se vrátila Anna Franková?

V době holocaustu byla zavřena do koncentračního tábora, odkud se již nedostala. Anna Franková zemřela v březnu roku 1945, ale dnes tu možná chodí mezi námi. Skutečně její duše prošla reinkarnací?

 

Skutečně se vrátila Anna Franková?

Úvodem o Anně

Annelies Marie „Anne“ Frank se narodila 12. června roku 1929 ve Frankfurtu nad Mohanem. Pocházela z německé židovské rodiny. Byla velmi chytrou dívkou. Měla své sny, své cíle. V úkrytu, kde byla nucena být i se svojí rodinu, si psala svůj deník během druhé světové války v Amsterodamu. Protože Židé byli velmi pronásledovaní, ukryli se do utajovaných místností v bývalé kanceláři otce Anny, Otty Franka. Po dvou letech ukrývání se, byla rodina prozrazena a deportována do koncentračního tábora. Anna zemřela na tyfus roku 1945. Její otec, který jediný přežil koncentrační tábor, se rozhodl vydat Annin deník. Dodnes je Deník Anny Frankové velice prodávanou knihou.

 

Seznamme se s Barbrou

Ve Švédsku žije žena jménem Barbro Karlen. Tato švédská básnířka a spisovatelka od dětství údajně trpí různými vizemi spojenými s koncentračním táborem. Také trpí nočními můrami a zná veškeré detaily z Annina života. Někteří ji považují za blázna a za senzaci chtivou spisovatelku, jiní jejímu vyprávění věří.

 

Minulost ji dohání ve snech

Malá Barbra vypráví svým rodičům o tom, že vlastně není Barbrou, ale že se jmenuje Anna. Rodiče svoji dceru zpočátku neberou vážně. Nejspíše si myslí, že se jedná o dětský žert. Postupně ovšem začnou být neklidní a všímat si zvláštního chování jejich dcery. Tu totiž začínají pronásledovat děsivé a velmi konkrétní vize útlaku Židů. Je to při nejmenším zvláštní, neboť Barbra se nikdy nesetkala s hrůzami koncentračních táborů. Narodila se až v roce 1954. Navíc neznala vůbec nikoho, kdo by z jejího okolí prošel holocaustem.
Barbra ve svých snech stále dokola vídá nacistické vojáky, zažívá pronásledování, strach, je vězněna a ukrývá se.

 

Zvláštní je, že se Barbře stále dokola opakuje jedna stejná scéna, kdy je ukryta jako Anna Franková v tísných prostorách bývalé kanceláře se svoji rodinou a najednou si pro ně přijdou němečtí vojáci. Tyto podivné vize jsou doprovázeny i Barbřiným strachem z uniforem.

 

Nezapomenutelná vzpomínka

Velice zvláštní a nezapomenutelný zážitek se Barbře a jejím rodičům stane, když se vydají na cestu do Evropy. Barbře je 10 let. Když projíždějí Amsterodamem, ubytují se v jednom z holandských hotelů. Otec Barbry navrhne, že by se mohli podívat na dům Anny Frankové. Otec údajně prý také navrhl, že si zavolají taxík, načež Barbra odpověděla, že taxík není zapotřebí, protože dům nestojí daleko.
Barbro Karlen nikdy předtím v Amsterodamu nebyla, přesto prý dokázala své rodiče bezpečně zavést spletitými uličkami k domu Anny Frank. Ten skutečně stál nedaleko jejich hotelu.

 

 

Vzpomínky se vrací

Když Barbra spatří dům, prohlásí, že je to tam jiné. Při vstupu do domu má strach, je to pro ni děsivé. Silné emoce prožívá především v pokoji Anny Frankové. Při pohledu na stěnu se rozruší. Když se jí matka ptá, co se stalo, řekne, že na stěně byly různé obrázky slavných hvězd a nyní jsou stěny holé. Matku to velmi rozruší, a proto jde za jedním z průvodců. Když se ho optá, zda někdy na té stěně něco bylo, muž ženu ujistí, že ano. Skutečně na stěně vysely plakáty slavných lidí. Prý byly jen dočasně sejmuty a dány zasklít. To není vše. Barbra poznává i další změny, které v domě nastaly. Je to jako kdyby se Anna vrátila od války po mnoha letech opět domů.

 

Je snad blázen?

Karlenovi si zpočátku myslí, že je jejich dcera blázen, a proto jí zavedou k psychiatrovi. Různá vyšetření nic neprokážou, Barbra je tedy naprosto zdravá. Skeptičtí rodiče tedy pomalu začínají, ač neradi, věřit tomu, že jejich dítě je skutečně převtělená Anna Frank.

 

Podoby ve více směrech

Barbro a Anna si jsou neskutečně podobné. Držení těla mají stejné, vlasy si dává Barbra nahoru stejně tak, jako si je vyčesávala vlasy zavražděná Židovka. Navíc se Barbro stejně jako Anna, již od útlého věku věnuje psaní. Pro Barbru se stane největší vášní a již ve dvanácti letech vydává svoji první básnickou sbírku. Jedna skutečnost je velmi zarážející. Anna začala svůj deník psát ve stejném věku.

 

Expert říká…

Karlen se setká s jednou blízkou přítelkyní Frankových. Ta potvrdí, že Barbra zná informace z Annina života, které znala opravdu jen Anna. Uvede také, že věří tomu, že Barbra je převtělenou Annou. Záhadný případ Barbry zkoumá uznávaný židovský expert na reinkarnaci. Ten, jak sám tvrdí, věří Karlen, že byla skutečně v minulém životě zabita nacisty a v tomto životě je převtělena do švédské spisovatelky.

 

Objevily se i takové názory, že Barbra je velmi citlivá žena, která se s příběhem velmi ztotožňuje, až nakonec věří tomu, že je Annou Frankovou. Jiní tvrdí, že Karlenová je vypočítavá a za smyšleným, velice chytře promyšleným příběhem vidí slávu. Otázkou je, proč by to dělala. Sama prý řekla, že život s cejchem Anny Frankové pro ni není vůbec lehký a přináší ji spíše potíže. Je tedy jen na nás, zda uvěříme tomuto fascinujícímu příběhu a nebo ji budeme mít za lhářku. A také je na Barbře, zda nás přesvědčí nějakými dalšími důkazy, že v jejím těle je skutečně Anna Franková.
Ale nezapomínejme, že zázraky se dějí. Jen v magazínu internetWEEK.cz jsme Vám již záhadných příběhů přinesli celou řadu: Kategorie reinkarnace >>>

 

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org http://fakta-nebo-fikce.blog.cz/1201/vratila-se-anna-frankova
http://internetweek.cz/reinkarnace/je-mozna-reinkarnace
Foto: AP

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Reinkarnace   Záhada  


Kategorie Reinkarnace


Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů
Když tělo zemře, duše se znovuzrodí v novém. Řada lidí si na své minulé životy pamatuje. Přinášíme deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace...Reinkarnace Jeffrey KeenaReinkarnace Jeffrey Keena
Penzionovaný hasič žil v jednom svém minulém životě jako generál americké občanské války. Jeffrey Keene této představě uvěřil a má k tomu více pádných důvodů.Chlapec si vzpomíná na svůj minulý životChlapec si vzpomíná na svůj minulý život
Malý Skot Cameron Macaulay začal mluvit ve dvou letech o své minulé rodině. Pamatoval si takové detaily z minulého života, že jeho případ byl nafilmován a odvysílán britskou televizí.Tajemné minulé životyTajemné minulé životy
Jsou lidé, kteří si vzpomínají na to, že již žili. Jiní si myslí, že tělo, ve kterém jsou, jim nepatří. Jasno v tom každému může udělat regresní terapie...Indigové dítě o změnách na ZemiIndigové dítě o změnách na Zemi
Rozhovor se Sašou stojí za pozornost. V roce 2008 se šířily internetem názory jiného ruského indigového dítěte - Borise. Saša odpověděl na jakékoliv otázky a jeho odpovědi jsou téměř vždy překvapivé.Stanislav Grof – reinkarnaceStanislav Grof – reinkarnace
Reinkarnace je jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších fenoménů lidské existence.Spící prorok – Edgar CayceSpící prorok – Edgar Cayce
Edgar Cayce předpověděl posun magnetických pólů, velké katastrofy v Americe, zabýval se Atlantidou a Lemurií. Léčil tisíce lidí.Médium Chico XavierMédium Chico Xavier
Brazilský spiritista Chico Xavier pronikl posmrtně i do Čech. Slavné médium a autor stovek knih oslovuje lidi na celém světě.Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?
Člověk má totiž jednu zajímavou vlastnost - pochybování. Typický příklad je ten, že si někdo zajde ke kartářce, ale před kamarády prezentuje, že tomu stejně nevěří. Ale - co když je to pravda?Kto to sú Indigo děti?Kto to sú Indigo děti?
Deti Indigo sa rodia/inkarnujú na svet od roku 1980. Názov je odvodený od farebnej škály ich ludskej aury.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí