internetWEEK.cz menu TOPlist

Volba prezidenta: no nazdar!

Volba prezidenta: no nazdar!

Nejdůležitější informace, kterou nám poskytla přímá volba prezidenta, je podle mého soudu tato: vláda ještě neumí zfixlovat výsledky. Třikrát hurá. Jinak nic mimořádného.

 

Volba prezidenta: no nazdar!

Ve 2. kole už nebylo moc z čeho vybírat. Oba pánové představovali minulost, i když se tvářili, že je to naopak. Národ to vybral jasně. Levý Zeman - navzdory jeho tisíci nedostatkům - lepší než pravý Schwarzenberg. Nepomohlo ani rudé číro. To možná vzruší mladé dámy v Praze, ale nikoli většinového voliče zemí Koruny české. Miloš Zeman opilý euforií i alkoholem působil v sobotu večer až obludně. Jeho tisková konference připomínala více silvestr na Vlachovce než oficiální vystoupení vrcholného politika. Nicméně vítěz přímé volby je typický Čech s DNA někde mezi dobrým vojákem Švejkem a Járou Cimrmanem, a proto vyhrál. Idol průměrné české voličky báby Dymákové je alfa samec v důchodu. Zjevově se Zeman pohybuje někde mezi Gottwaldem a Novotným, to asi také sehrálo roli. Ale vážně: lišák z Vysočiny se umí prosadit a bude všemožně prosazovat svou vizi a své zájmy. Umí i faulovat, jak předvedl, ale to ve zkorumpovaném, letargickém Česku moc nevadí.

 

Ve finále, kde byla pro mne každá volba špatná, jsem nevolil. Zápory obou mužů jevily se mi zhruba stejně nestravitelné. Volby zrcadlí národ a národ se viděl spíše v Zemanovi než ve šlechtici podporujícím kdysi disidenta Havla, pak zeleného Bursíka a nakonec všehoschopného Kalouska.

 

Největším mystériem prezidentské volby byl asi výrok dosluhujícího prezidenta, že pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí. Co tím Václav Klaus myslel? Jak ho znám, měl na mysli toto: Moje pravda a láska zvítězily. Čtenáři knih hradního úředníka, konspirátora a bývalého novináře Petra Hájka, s nímž V. Klaus rezonuje, vědí, že skutečný představitel nenávisti a lži byl Václav Havel, součást iluminátského zednářského spiknutí. A ten skutečný představitel Lásky a Pravdy je bojovník proti Evropské unii Václav Klaus. Snad nám to šaman pravicové české politiky ještě někdy dovysvětlí, jak to s tím Zemanem myslel.

 

Ostatně důležitější než to - zda chodíme k volbám - jsou vibrace, které vyzařujeme. Naše vnitřní energie tvoří realitu více než nějaký papírek vhozený do krabice. Až český národ vygeneruje nějakého kvalitnějšího lídra, půjdu příště vhodit lístek i já. Snad se toho dožiji.

 

Ilustrace: http://m.ihned.cz

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Přímá volba prezidenta   Miloš Zeman   Z domova   Schwarzenberg  


Kategorie Přímá volba prezidenta


Máme prvního svého prezidenta!Máme prvního svého prezidenta!
Miloš Zeman se stal naším opravdu prvním prezidentem. Ve volbách menšího zla zřejmě není prezidentem všech. Ale jeho volba se neupekla v parlamentních barech...Horst Fuchs doporučuje Karla Schwarzenberga!Horst Fuchs doporučuje Karla Schwarzenberga!
Na internetu je spousta nejrůznějších vtipných parodií na oba prezidentské kandidáty. Některé jsou slušné, jiné méně, některé se povedly, jiné nikoliv. Tohle video patří podle mě k těm nejpovedenějším.Petice: Neseďte, ubíhají poslední hodiny pro prezidentské kandidáty!Petice: Neseďte, ubíhají poslední hodiny pro prezidentské kandidáty!
Někteří kandidáti na prezidenta by měli dostat šanci. Podpořte podpisem jejich petici, aby splnili limit 50 tisíc hlasů!


Kategorie Miloš Zeman


Pohled do historie: Zeman vs. MasarykPohled do historie: Zeman vs. Masaryk
Prezident si dělá, co chce, máme zde úřednické vlády, krátkou životnost jednotlivých kabinetů. Historie nám však dokládá, že stejně na tom byla politická scéna už před rokem 1948. Vlastně ještě hůře…Van Damme, Miloš a Chuck NorrisVan Damme, Miloš a Chuck Norris
Volvo připravilo velmi vydařenou reklamu na své kamiony, která se dočkala několika parodií a to dokonce s prezidentem Zemanem a ve vánočním duchu.Prezidentský BeerfestPrezidentský Beerfest
Miloš Zeman obletěl svět, tedy alespoň ten mediální. Po Klausovi a jeho krádeži protokolárního pera v Chile tu máme Zemanovo vrávorání a poulení skelných očí nad korunovačními klenoty.Vracel jsem se nad ránem prezidentským krokemVracel jsem se nad ránem prezidentským krokem
Chvilka poezie z reálného života...Máme prvního svého prezidenta!Máme prvního svého prezidenta!
Miloš Zeman se stal naším opravdu prvním prezidentem. Ve volbách menšího zla zřejmě není prezidentem všech. Ale jeho volba se neupekla v parlamentních barech...Zkušenost za 160 miliard Zkušenost za 160 miliard
Vyplacením sporných peněz ČSOB a zveřejněním dosud utajované dohody o narovnání mezi Českou republikou a japonskou bankou Nomura končí kauza zkrachovalé Investiční a Poštovní banky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí