internetWEEK.cz menu TOPlist

Rady jak začít podnikat

Rady jak začít podnikat

Následující rady jsou opravdu moudré a napsal je mladý muž, brněnský novinář Michal Kašpárek. Stojí za to, se nad nimi zamyslet – a začít něco dělat.

 

Rady jak začít podnikat

1. Nikdo ti nic nedluží

Za svůj život a svoje rozhodnutí neseš plnou zodpovědnost. Nikdo ti nic nedluží. A pokud budeš chtít po ostatních soucit kvůli vlastní nerozhodnosti, zbabělosti a lenosti, těžko ho dostaneš.

 

2. Začni hned teď.

Velikášské sny jsou tvým největším nepřítelem. Nikdy v historii nebyl práh tak nízko. Nevymlouvej se a překroč ho.

 

3. Vyber si, pro koho to děláš a komu se chceš zalíbit

Nemusíš od sebe nikoho dramaticky odřezat. Vyber si ale, pro koho svou práci děláš a o čí respekt vlastně stojíš.

 

4. Česko je ostrov. Odpluj

Pokud jen trochu můžeš, vyjeď na stáž nebo brigádu do zahraničí. Cestuj, ať uvidíš nové věci – a vítej daleké hosty, ať staré věci uvidíš novýma očima. Neexistuje žádná omluva pro to, proč alespoň jeden světový jazyk neumět plynule.

 

5. Oslavuj dřinu, ne výsledky

Potřebuješ řád. Pokud chceš v něčem prorazit, musíš to trénovat každý den. Jen tak se dostaneš dál.

 

6. Největší náklad jsou ztracené příležitosti

Spoluzakladatel Googlu Sergey Brin se jednou ptal zaměstnanců na to, za co firma platí nejvíc. Byly to ztracené příležitosti. Všechno, co se udělat mohlo, ale neudělalo.

 

7. Vytvářej hodnotu

Nehackuj systém. Ve většině divných her proti tobě budou stát lidé, kteří mají víc peněz, zkušeností i informací. Vytvářej hodnotu. Řeš lidem jejich problémy. Dělej jim radost. Inspiruj je. Za to ti budou platit.

 

Rady a tipy v čem začít podnikat

podnikani

Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál… | Rady a tipy v čem začít podnikat >>>

8. Je důležitější být užitečný než chytrý

Buď pomocná ruka, ne chytrá hlava.

 

9. Vypadni ze své komfortní zóny

Normální je neustále něco zkoušet, vykukovat ze své komfortní zóny, brát na sebe malá rizika a polykat malé prohry. Neboj se nepohodlí. Je to pohoda, co tě zabije.

 

10. Ptej se a experimentuj

Ptej se, když něčemu nerozumíš. Jinak se nic nedozvíš. Ještě lepší jsou experimenty. Neptej se, jestli by tví známí měli zájem o takovou nebo makovou službu: prostě ji zkus v nějaké zárodečné podobě nabídnout skutečným zákazníkům.

 

11. Na to podstatné neexistuje návod

„Pokud se chceš stát novým Bobem Dylanem, Timem O’Reilleym, Steve Jobsem nebo Sethem Godinem, musíš proniknout do Zóny. A žádný blog ti nepoví, kudy se tam dostaneš,“ napsal kreslíř a blogger Hugh MacLeod.

 

Tady je zbytečné něco dodávat. Je to pěkná výzva.

 

Pokud Vás článek zaujal, celý vyšel zde: http://www.penize.cz/zamestnani/257508-11-veci-ktere-mi-mel-nekdo-rict-uz-na-stredni >>>

 

Foto: Michal Kašpárek od Ondřeje Surého

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Podnikání   Abeceda Podnikání  


Kategorie Podnikání


Úsměvné zážitky z podnikáníÚsměvné zážitky z podnikání
Zastupujeme několik stovek společností. O úsměvné zážitky tak nemáme nouzi. Provozovat office house neboli virtuální kancelář nemusí být nuda, Přesvědčte se!Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?
Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!
Garantujeme Vám nejlevnější SKUTEČNÉ sídlo firmy v Praze. Pokud najdete levnější nabídku, srovnáme ji a ještě dáme 10% dolů. Ale neváhejte, naše kapacita je omezená!8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značkyRady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky
Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!
Můžete mít účetní. Nebo můžete mít na své straně tým odborníků na daně, právo, reklamu, IT a marketing. Za cenu účetní. Navíc si ihned vyberete z přehledných balíčků služeb, jako u mobilního operátora.Jak na odklad daní na poslední chvíliJak na odklad daní na poslední chvíli
Daně si můžete odložit nejpozději v pondělí 3. dubna 2017. Za nejnižší a konečnou cenu 1 800 Kč. Nebo dokonce zdarma. Jak na to?Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…
EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí