internetWEEK.cz menu TOPlist

Podnikání: Jak pozvednout morálku zaměstnanců

Podnikání: Jak pozvednout morálku zaměstnanců

Podnikatelka Ronna Coeová používá ve své malé firmě čtyři metody řízení zaměstnanců. Udržení si kvalitních pracovníků a jejich spokojenost patří mezi její priority.

 

Podnikání: Jak pozvednout morálku zaměstnanců

„Náš obchod je založený na opravdové týmové práci. Je důležité, aby všichni věděli, jak jsou důležití pro to, co vyrábíme, a také pro spokojenost našich zákazníků,“ říká Ronna Coeová, prezidentka malého podniku Coastal Component Industries o 18 lidech. Více než polovina těchto lidí pro ni pracuje deset i více let. Tato americká firma vyrábí širokou paletu elektronických komponentů pro armádu, obranu a letecký průmysl.

 

V současných nelehkých ekonomických časech firma dělá všechno pro to, aby její zaměstnanci byli spokojení. Nabízí jim paletu různých výhod včetně zdravotního pojištění, které celé platí firma, nebo značné bonusy ke konci roku. Ronna Coeová ví, že nemůže zůstat jen u finančních odměn, a tak se zaměřuje také na vnitřní motivace, například takové, které popisuje Jill Geislerová ve své knize „Work Happy: What Great Bosses Know”.

 

1. Zaměřte se na přednosti

Dobří manažeři vědí, že zaměření na přednosti lidí vede ke spokojenosti zaměstnanců. Dát zaměstnancům příležitost soustředit se na typ práce, který jim dovoluje vyniknout, vede ke kvalitním výkonům celého týmu.

 

2. Flexibilní harmonogramy

I když výrobní ráz této společnosti znemožňuje, aby nechala většině pracovníků autonomní pracovní harmonogram, Coeová umožnila pracovat flexibilně své zástupkyni Dianě Romerová. Ta se díky tomu může více starat o své vnučky, protože pracuje jenom 4 dny v týdnu. „Autonomnost mne opravdu motivuje k co nejlepší práci. Vážím si toho, že jsem oceňována, a za to jsem loajální k firmě,“ vysvětluje Romerová.

 

Pojišťovací agentka Rhonda Shaderová má svou společnost, která poskytuje pojištění malým podnikům, jedincům a rodinám. I ona je přesvědčena, že je výhodné motivovat zaměstnance jejich maximální autonomií a flexibilitou.

 

3. Zaměstnanec potřebuje pochopit záměr

Při motivování zaměstnanců nemusí být finanční ohodnocení jedinou odpovědí. Také osobní porozumění tomu, jaký smysl a cíle má jejich pracovní činnost, bývá spojeno s pracovním uspokojením. Jediný způsob, jak to realizovat, je poznat každého zaměstnance. “Lidé reagují na nejrůznější motivace,“ upozorňuje Shaderová. „Sice to zabere čas, než zjistíte, co který zaměstnanec potřebuje, ale až přijdete na to, co koho zajímá a co jim dodává pocit uspokojení z práce, budou se cítit ocenění a vy za to od nich dostanete to nejlepší.“

 

4. Informujte o úspěších firmy

Každý zaměstnanec chce vědět, jak je jeho firma úspěšná a jak plní své cíle. Dobří manažeři proto informují své pracovníky o cílech společnosti, o tom, kdy je jich dosaženo a stejně tak jsou informováni o speciálních zájmech a cílech svých zaměstnanců. Minimálně jednou do roka se prezidentka CCI setká s každým zaměstnancem, aby si povídali o jeho individuálním prospěchu a plánech. “Společně procházíme jejich účty a oni opravdu oceňují zájem o jejich finanční cíle. Váží si toho, že je tato firma úspěšná a jsou rádi, že se jí daří,“ říká Ronna Coeová

 

Není snadné zajišťovat, aby zaměstnanci byli spokojení a produktivní v této náročné ekonomické době, ale vaše podnikání na tom určitě vydělá, když tuto taktiku motivování použijete na vašem pracovišti.

 

Zdroj: http://www.openforum.com
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/oreillyconf

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Podnikání  


Kategorie Podnikání


Úsměvné zážitky z podnikáníÚsměvné zážitky z podnikání
Zastupujeme několik stovek společností. O úsměvné zážitky tak nemáme nouzi. Provozovat office house neboli virtuální kancelář nemusí být nuda, Přesvědčte se!Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?
Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!
Garantujeme Vám nejlevnější SKUTEČNÉ sídlo firmy v Praze. Pokud najdete levnější nabídku, srovnáme ji a ještě dáme 10% dolů. Ale neváhejte, naše kapacita je omezená!8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značkyRady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky
Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!
Můžete mít účetní. Nebo můžete mít na své straně tým odborníků na daně, právo, reklamu, IT a marketing. Za cenu účetní. Navíc si ihned vyberete z přehledných balíčků služeb, jako u mobilního operátora.Jak na odklad daní na poslední chvíliJak na odklad daní na poslední chvíli
Daně si můžete odložit nejpozději v pondělí 3. dubna 2017. Za nejnižší a konečnou cenu 1 800 Kč. Nebo dokonce zdarma. Jak na to?Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…
EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí