internetWEEK.cz menu TOPlist

Podnikání: 5 způsobů, jak si můžete vydělat víc peněz

Podnikání: 5 způsobů, jak si můžete vydělat víc peněz

Diverzifikování toku vašich příjmů jako způsob, jak si vydělat více peněz, je stará rada, ale v těžkých ekonomických časech je dobré se nad ní zamyslet.

 

Podnikání: 5 způsobů, jak si můžete vydělat víc peněz

Klíč k úspěšnému zvýšení vašich podnikatelských příjmů spočívá v tom, že si musíte být jisti, že náklady na diverzifikaci úplně nezlikvidují vaše zisky. Všechny následující rady jsou způsoby, jak vydělávat více peněz, aniž byste za to utratili hodně peněz.

 

1) Pronajměte část vašich podnikatelských prostorů.

Jestliže vlastníte nebo máte v pronájmu podnikatelské prostory, zamyslete se nad tím, zda je všechny opravdu využíváte. Pokud ne, můžete vydělat více peněz, když pronajmete někomu tyto nevyužité prostory k jinému podnikání. Někteří drobní podnikatelé potřebují málo, stačí jim kiosek a podobně. Nebo možná máte nevyužitou místnost, kterou by někdo jiný mohl použít jako svou kancelář. A vy byste mohli vydělat víc peněz z pronájmu, jestliže je můžete vykázat jako sdílené kancelářské prostory nebo počítačovou stanici.

 

2) Služby jako produkty.

Jestliže jsou součástí vašeho podnikání hlavně prodejní služby, můžete vydělat víc peněz „zabalením“ vašich služeb jako produktu spíše než zatěžováním klientů hodinovými sazbami. To zvýší váš prodej, protože trvá dlouho, než je překonána neochota klientů uzavřít smlouvu na něco, co považují za neohraničené projekty, a vaše práce se tak stane hmatatelnější.

 

3) Změňte vaše prodejní zaměření.

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak vydělat více peněz, je často přehlížen. Přesvědčte své běžné zákazníky, aby víc nakupovali vaše produkty anebo služby. Zaměřit se v prodeji spíše na své běžné zákazníky než se snažit přitáhnout nové zákazníky má skvělý ekonomický smysl, protože své stálé zákazníky jste si již získali. Už znají vaši firmu a vaše produkty a je snadnější jim něco prodat.

 

4) Zapůjčujte své zaměstnance

Pracují pro vás talentovaní lidé, kteří se uplatní na trhu? Potom je můžete smluvně nabídnout dalším podnikatelům. Například máte-li skvělé manažery, můžete je pronajmout jiným společnostem jako lektory pro team-building nebo do kurzů manažerských dovedností.

 

5) Přidejte služby nebo produkty s přidanou hodnotou

Uklízečka prodává čisticí prostředky. Prodavač v obchodě s kuchyňským zbožím nabízí kurzy vaření. Seminář o investičních strategiích během hospodářské krize. Zemědělská farma nabízí zásilkové služby. To jsou příklady dalších služeb s přidanou hodnotou, za které by zákazníci nebo klienti mohli zaplatit další peníze.

 

Vydělejte více peněz tím, že víc vytěžíte svá aktiva

Vaše podnikatelské prostory, intelektuální schopnosti, produkty, služby, zákazníci a zaměstnanci, to všechno jsou vaše aktiva, která by vám mohla zajistit větší příjmy. Zamyslete se s přihlédnutím k našim pěti radám nad tím, zda nemáte někde nějaké rezervy, které ještě nejsou využity. Často způsob, jak bychom mohli vydělat víc peníze, leží přímo před námi. Jen si ho musíme všimnout.

 

Zdroj. http://sbinfocanada.about.com/od/management/a/makemoremoney.htm
Ilustrace: https://www.youtube.com/watch?v=le-bcPypB8c&wide

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Úspěch   Peníze   Podnikání  


Kategorie Podnikání


Úsměvné zážitky z podnikáníÚsměvné zážitky z podnikání
Zastupujeme několik stovek společností. O úsměvné zážitky tak nemáme nouzi. Provozovat office house neboli virtuální kancelář nemusí být nuda, Přesvědčte se!Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?
Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!
Garantujeme Vám nejlevnější SKUTEČNÉ sídlo firmy v Praze. Pokud najdete levnější nabídku, srovnáme ji a ještě dáme 10% dolů. Ale neváhejte, naše kapacita je omezená!8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značkyRady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky
Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!
Můžete mít účetní. Nebo můžete mít na své straně tým odborníků na daně, právo, reklamu, IT a marketing. Za cenu účetní. Navíc si ihned vyberete z přehledných balíčků služeb, jako u mobilního operátora.Jak na odklad daní na poslední chvíliJak na odklad daní na poslední chvíli
Daně si můžete odložit nejpozději v pondělí 3. dubna 2017. Za nejnižší a konečnou cenu 1 800 Kč. Nebo dokonce zdarma. Jak na to?Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…
EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí