internetWEEK.cz menu TOPlist

Oblast 51 - výzkum mimozemských civilizací?

Oblast 51 - výzkum mimozemských civilizací?

Každý kdo se alespoň minimálně zajímá o UFO či konspirační teorie, jistě již několikrát slyšel o zařízení zvaném Area 51 neboli Oblast 51. Jedná se o obyčejnou vojenskou základnu nebo zde probíhají tajné výzkumy?

 

Oblast 51 - výzkum mimozemských civilizací?

Oblast 51 je v současnosti oficiálně označována jako Air Force Flight Test Center - Detachment 3 neboli Výzkumné centrum leteckých sil - Oddělení 3. Nachází se na okraji zasolené oblasti, která zde vznikla po vyschnutí jezera Groom Lake v jižní části státu Nevada. Tajné vládní zařízení se zde nachází již od roku 1957. Nejnápadnější je na satelitním snímku téměř 10 kilometrů dlouhá přistávací dráha, používaná pravděpodobně k testování nových letounů.

 

 

Oblast 51 - Area 51

 

Celá oblast Area 51 je velice dobře střežená. Již několik desítek kilometrů od základny najdete spousty výstražných tabulí, jako například „Fotografování zakázáno“ nebo „Použití síly povoleno“. Po přiblížení natrefíte na vojáky. Okolní hory navíc zabraňují radarovému sledování této oblasti.

 

V Oblasti 51 nejsou rozmístěny letouny jako v jiných leteckých základnách. Nejedná se totiž o klasickou základnu, ale spíše o základnu, na níž jsou vyvíjeny nové technologie.  Podle některých zdrojů se na základně nachází i několik sovětských letounů. V minulosti zde byly vyvíjeny i známé letouny typu F-117 Nighthawk, které byli během zkušebních letů považovány za UFO.

 

 

Oblast 51 a konspiračné teorie

 

Nyní ale již k několika možným teoriím pravého využití vojenské základny v  Area 51. Mezi nejrozšířenější teorie patří možnost výzkumu mimozemských technologií, zkoumání jak mrtvých, tak i živých mimozemšťanů a komunikace se spřátelenými rasami. Tato teorie je potvrzována četnými výpověďmi obyvatel žijících v okolí Oblasti 51. Několikrát v Oblasti 51 údajně spatřili zvláštní neidentifikovatelné létající předměty či různé prapodivné jevy. Další teorií je například ta, která říká, že Oblast 51 je sídlem celosvětové vlády nebo že jsou zde vyvíjeny technologie pro cestování časoprostorem. Podle některých odborníků je také možné, že toto místo bylo použito pro natočení záběru z přistání na měsíci.

 

Oblast 51 byla zmíněna i v několika filmech, asi nejznámější z nich je film Transformers. Asi nejvíce ale proslavilo Oblast 51 video, které vynesl na veřejnost jistý Victor.  Jedná se o necelé tři minuty dlouhé video s mimozemšťanem, natočené údajně právě v této oblasti. Odborníci si dodnes nejsou jistí pravostí tohoto videa – posuďte sami.

 

Video, které proslavilo Oblast 51

 

Fakta o pojmu Area 51

Upozornění! Vojenský objekt. Je nezákonné vstupovat do objektu bez vypsaného povolení od vrchního velitele základny!"

Oblast 51 se nachází v okolí vyschlého jezera Groom Lake v poušti Nevada.  Jedná se i tajnou vojenskou základnu, jejíž existenci až do nedávna americká vláda odmítala. Byla vystavěna v padesátých letech jako základna armády. Existenci tohoto přes 3.500.000 akrů velkého území připustila americká vláda pod tíhou důkazů až poté co se objevili svědci, kteří tvrdili, že viděli mimozemské plavidlo zkoumané pracovníky americké armády.

Podle podrobné mapy této oblasti obrovská soustava budov vůbec neexistuje. Žádné budovy, podzemní bunkry ani fantastických 9,5 kilometrů dlouhá startovací rampa. Letečtí konstruktéři a odborníci si zatím marně lámou hlavu nad tím k čemu by mohla sloužit skoro deset kilometrů dlohá startovací rampa, vedoucí přes jezero Groom.

V oblasti 51 v minulosti proběhlo mnoho tajných projektů. Byly zde testovány Lockhead U-2 nebo F117A stealth.
Nyní zde pravděpodobně probíhá projekt Aurora. Je to krycí název projektu tajného vojenského letadla SR71-Blackbird. Je zajímavé, že všechny tyto projekty souvisely s vysokorychlostními letadly.

Area 51 - přehled známých událostí

 

Duben 1955
Jeden z předních testovacích pilotů amerického vojenského letectva Tony Levier, na žádost Kelly Johnsona, pátrá po odlehlém místě na testování a vývoj nového letounu U2. Nachází daleko v Nevadské poušti jezero Groom. O několik dnů později se na toto místo vrací znovu spolu s Johnsem a zástupci CIA. Začínají základní práce na budování přístávací dráhy a centra oblasti Area 51.

 

Červenec 1955
Práce na budování oblasti jsou kompletní a stály přibližně 800 000 amerických dolarů. Byly vybudovány tři hangáry, kontrolní věž, přistávací dráha a několik mobilních budov. První letoun U2 byl k testování dopraven dne 23. července 1955.

 

Srpen 1955
První let U2 v Area 51.

 

Podzim 1956
Šest pilotů z SAC začalo trénovat v tajné oblasti na letounu U2.

 

Duben 1957
První havárie U2 nedaleko od základny. Pilot zemřel.

 

Červen 1958
Existence oblasti, zabírající 85 čtverečních kilometrů, byla oficiálně uzákoněna.

 

Září 1959
The USGS pořídilo první fotografie této oblasti, jako část pro zmapování prostoru kolem jezera Groom. Tyto snímky nejsou stále dostupné veřejnosti.

 

Listopad 1959
Na základnu byl dopraven nový typ letounu A-12. Úkolem nové mise bylo provést testy proti zachycení radarem.

 

Září 1960
Začínají první velké práce na celkovém rozšíření a modernizaci oblasti a to za účelem plně vyhovět náročným požadavkům pro testování A-12. Prvním krokem bylo prodloužení a zlepšení povrchu přistávací plochy z dosavadních 5000 metrů na 8500 metrů. Práce byla hotova o měsíc později.

 

Konec roku 1961
Robert J.Holbury byl zvolen velitelem základny Area 51.

 

Začátek roku 1962
Tankovací nádrže s rozšířenou kapacitou 4 540 000 litrů byly úspešně dokončeny.

 

Leden 1962
Stávající zakázaný prostor kolem jezera Groom byl rozšířen.

 

Duben 1962
První úspešný testovací let A-12 Blackbird.

 

Květen 1963
A-12 havarovala při návratu na základnu asi 20 kilometrů severně od Wendoveru, ve státě Utah. Pilot vyvázl bez zranění.

 

Červenec 1964
A-12 havarovala při přistávání. Pilot se úspešně katapultoval asi 800 metrů od místa pádu.

 

Začátek roku 1965
Populace obyvatel základny dosáhla počtu 1835 osob.

 

Prosinec 1965
Další havárie A-12. Tentokrát ihned po startu.

 

Leden 1967
A-12 asi 120 kilometrů od základny letěla bez paliva a havarovala. Pilot byl zabit.

 

Srpen 1968
Geologický ústav Spojených států amerických pořídil několik vzdušných snímků oblasti. Fotografie byly až do roku 1994 veřejně publikovány mezi několika vyvolenými. Po roce 1994 byly stáhnuty americkou vládou z oběhu.

 

Listopad 1977
Prototyp nového letounu F-117A byl tajně dopraven do základny.

 

Prosinec 1977
První úspěšný let F-117A.

 

Květen 1978
Jeden ze dvou prototypů F-117A havaroval v Area 51.

 

Červenec 1979
Druhé F-117A také havarovalo asi 45 kilometrů od základny.

 

Květen 1981
Na základnu jsou dopravovány další dvě F-117A a taktéž znovu testovány.

 

Únor 1982
První prezentace F-117A pro přední technology americké letecké armády.

 

Duben 1982
První výrobní model F-117A havaroval v tajné oblasti při příležitosti předávacích letů pro americké letectvo.

 

Říjen 1982
Souhlas k testování druhého modelu F-117A.

 

Začátek roku 1984
Oblast 51 byla opět rázně rozšířena o 4000 čtverečních metrů na sever a západ.

 

Listopad 1984
První eskarda letadel F-117A odcestovala do nové lokality Tonopah Test Range asi 200 kilometrů odtud.

 

Červenec 1988
Sovětský špionážní satelit pořídil několik snímku základny, kterépozději publikoval v několika vědeckých časopisech po celém světě.

 

Květen 1989
Bob Lazar poskytl první interview o oblasti Area 51 pro KLAS-TV v Las Vegas.

 

Říjen 1993
Další rozšíření hranic oblasti 51.

 

Duben 1995
Oblasti Freedom Ridge a Whitesides Peak, blízké k zakázané oblastijsou oficiálně uzavřeny pro veškerou veřejnost.

 

1996
Začínají stavby na druhé přistávací plošině

 

Ostraha Area 51


Dálnice 375 vede skoro až do centra oblasti 51. Americká armáda vám však zamezí přístup po této silnici, velice rázně vás donutí odjet a ještě vás legitimuje. V okolí základny S-4 jsou rozmístěny miny, kamery a bariéry z ostnatého drátu. Letecký prostor nad Area 51 je nejstřeženější vzdušný prostor na světě. Za vniknutí do oblasti 51 jsou vyměřovány pokuty přes 5.000 amerických dolarů. Někteří svědci dokonce tvrdí, že byli svazováni, pečlivě prohledáváni a někdy vyslýcháni nepřetržitě i 8 hodin. Někteří z těch kdo se "prohřešili" byli uvězněni i 10 měsíců za ohrožení Národní bezpečnosti. Proč? Ukrývá zde americká vláda havarovaná UFO? Někteří svědci tvrdí, že ano.

 

Svědci


Většině svědků bylo vyhrožováno fyzickou likvidací. Většinou telefonem. Nejznámější svědek, který vypovídá o základně S-4 vcelku věrohodně je Robert Lazar. Ten tvrdí, že pracoval na zákadně S-4 půl roku od prosince 1988 a že zde pracoval na několika strojích, které považoval za mimozemského původu. S tím přišel v roce 1989 a potvrdil tím doměnky mnoha UFOlogů. Prý viděl obrovský podzemní komplex, v kterém sám pracoval, a který se nachází pod povrchem pouště. Vchod do tohoto komplexu je prý velice dobře maskován. Je umístěn ve skále a otevírá se jako garážová vrata. Poté co se zavře, naprosto splyne se skálou. Robert Lazar je, podle jeho slov, přesvědčen, že pracoval s mimozemským materiálem a s mimozemskými plavidly a že se setkal s mimozemskou inteligencí. Po této výpovědi se Roberta Lazara údajně někdo pokoušel zastřelit, když jel autem domů a bylo mu tvrdě vyhrožováno fyzickou likvidací. Následujících pět let byla americká nejvyšší místa bombardována otázkami na oblast 51 a postupně zaháněna do úzkých. Až v roce 1994 byla americká vláda zatlačena do krajní situace, kdy stále více světové veřejnosti věřilo v existenci nejen oblasti 51 a základny S-4, ale i v UFO ukrývaná v těchto prostorách. Proto letecké síly USA potvrdily existenci této základny aby předešly ještě většímu tlaku.

Skeptici a věřící


Stále více lidí věří, že na základně S-4 a pod(!) ní jsou ukryta UFO a mimozemská těla posádky těchto plavidel. UFOlogové požadují aby americké letecké síly řekly co se v Area 51 skutečně zkoumá. Zda jsou to jenom supertajné stíhačky, nebo mimozemské technologie, které používá vláda pro vývoj vysokorychlostních letadel. Skeptici se ohánějí především tím, že nikdy nebylo nad oblastí 51 vyfotografováno, nebo natočeno UFO, kromě fotografie, na které je vidět neumně zamaskovaný poklop na popelnici. Mnoho svědků však vypovědělo, že nad základnou S-4 byly spatřeny létající objekty, které nevypadaly ani jako vojenské helikoptéry, ani jako vojenská stíhačka.

Je v A51 UFO?

Někteří ufologové zacházejí do krajností a tvrdí, že americká vláda nejen, že UFO v základně S-4 ukrývá, ale že uzavřela něco jako pakt s mimozemskou civilizací a že jim poskytla Tuto oblast na Zemi výměnou za znalosti jejich civilizace. Avšak základní otázky zůstávají. Ukrývá americké letectvo v oblasti 51 UFO? Využili inženýři při stavbě vysokorychlostních strojů mimozemských technologií?

Další příspěvky autora: Fanarim


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Video   USA   UFO   SR71-Blackbird   Oblast 51   NASA   Konspirační teorie   Konspirace   F117A stealth   Area 51  


Kategorie Oblast 51


AUTEC: Podmořská Oblast 51AUTEC: Podmořská Oblast 51
U ostrova Andros na Bahamách, kde sídlí americká vojenská podmořská základna AUTEC, byly pozorovány objekty vykazující svým pohybem mimozemské kvality...Oblast 51 - expedice na místo, které již alespoň existuje...Oblast 51 - expedice na místo, které již alespoň existuje...
Přestože je oblast 51 jedním z nejznámějších míst světa, málokdo zná jeho pravý účel. Možná právě toto tajemství přitahuje tolik pozornosti. Je v tom záměr? Vydejte se s námi na zajímavou expedici...Majestic 12 - přísně tajnéMajestic 12 - přísně tajné
Přísně tajné. Jen pro zasvěcené. To je Majestic 12.Záhada Roswellské letecké základnyZáhada Roswellské letecké základny
Mnoho lidí fascinují příběhy o mimozemšťanech. Ale to, co se stalo v červenci 1947 na Roswellské letecké základně překračuje naše chápání. To byla skutečná realita.Jsou záběry z přistání na měsíci opravdu z měsíce?Jsou záběry z přistání na měsíci opravdu z měsíce?
Ti starší z nás před více než čtyřiceti lety jistě sledovali v televizi přistání na měsíci. Jsou záběry pravé nebo jde o prvotřídní podvod který zprostředkovala NASA?


Kategorie Konspirace


Konopí jako lékKonopí jako lék
Vědci vědí, že konopí má velmi dobré účinky na řadu nebezpečných nemocí. Nesmyslný boj proti pěstování konopí však nadále pokračuje. Případ Mykayly Comstockové naznačuje, že konopí může léčit leukémii.Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.Jihokorejská Kubiceho zprávaJihokorejská Kubiceho zpráva
Také Jižní Korea má svou Kubiceho zprávu, která ovlivnila politické dění v zemi. V případě Korejců jde ale o daleko závažnější obvinění, která se dostala až k soudu. Snaha svrhnout režim nebo jen záměrná konspirace?50 let po atentátu – Amerika stále neví50 let po atentátu – Amerika stále neví
John F. Kennedy: Proč většina Američanů nevěří v teorii jednoho střelce? Co píší americká média 50 let po nejslavnějším atentátu 20. století. Zdá se, že dohady budou trvat věčně...Místo zločinu: Ground ZeroMísto zločinu: Ground Zero
Američané se stále dožadují pravdy o 11. září. Film 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out předkládá základní důkazy, proč nemůžeme věřit tomu, že tři mrakodrapy v New Yorku zbourala dvě letadla.Britský voják: Dianu zabila SASBritský voják: Dianu zabila SAS
Příslušník SAS prohlásil, že tato speciální jednotka záměrně způsobila nehodu v Paříži v roce 2007.Aktivista se soudí kvůli 11. záříAktivista se soudí kvůli 11. září
Zájemci o pravdu o 11. září se dočkali. Britský správní soud rozhodl ve věci Tony Rooka, který odmítá z morálních důvodů platit poplatky BBC.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)
Bývalý pilot CIA Phil Marshall byl zavražděn. Investigativní novinář dokazuje, že šlo o špinavou akci některé tajné služby.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelenAutor knih o konspiraci 11. září zastřelen
Phillip Marshall, bývalý pilot CIA a DEA, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září 2001 zorganizovala vláda USA společně se Saúdskou Arábií, byl nalezen zastřelen. O život přišly násilně také jeho dvě děti.Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech
Co je nového v oblasti vyšetřování záhadné nehody? Paparazzi Andanson byl agent MI6, spáchal sebevraždu, ale měl v hlavě dvě díry. Někteří spisovatelé tvrdí, že v Paříži šlo o atentát na přání královské rodiny.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí