internetWEEK.cz menu TOPlist

Neuvěřitelné příběhy

Neuvěřitelné příběhy

Přečtěte si neuvěřitelné příběhy, které kdysi udivovaly celý svět.

 

Neuvěřitelné příběhy

Roku 1803 došlo v australském Sydney k přepadení, při němž zahynul příslušník místní policie. Při přepadení se ztratily zlaté a stříbrné mince. Stopy vedly k tomu, že zadrželi jistého Josepha Samuelse, o němž se vědělo, že je člověkem špatné pověsti. Přesto, že mohli vycházet pouze z nepřímých důkazů, obvinili jej z vraždy příslušníka australské policie a odsoudili k trestu smrti oběšením. Toho dne, kdy měl být trest proveden, J. Samuels - už pod šibenicí přiznal svou účast na přepadení, avšak zoufale odmítal se přiznat k vraždě. Vykřikoval, že skutečný vrah, Issac Simmons, se nyní nachází v davu mezi lidmi a přihlíží popravě. Dav se zarazil, ale kat již odsouzenci vložil smyčku na krk. Mnoho lidí chtělo Samuelse zachránit, avšak strážce již bičem švihl koně a stolička se zpod odsouzených nohou odsunula. Lupič asi vteřinu visel, ale potom spadl na zem. Aby strážcové davu zabránili osvobodit údajného vraha, vytvořili kordon. Samuelse znovu přivedli pod šibenici a na krk mu znovu vložili smyčku, ale co se nestalo! Když odsouzenec visel znovu, provaz se sám začal rozplétat. Lidé v davu již neváhali a křičeli: "Odřežte provaz! Je to boží vůle!" Policejní šéf skočil na koně a s neobyčejnou správou cválal ke guvernérovi, který obviněnému daroval život. Po krátké době skutečného vraha chytili a oběsili.

 

 

Zázraky se dějí

 

Matka osmileté Pařížanky Izabely onemocněla na zápal plic. Lékař případ podcenil a nemocnou ženu nechal doma jen s dcerou, nedoporučil ji převézt do nemocnice. Slíbil, že ji za pár dní navštíví. Ovšem stav nemocné ženy se rapidně zhoršil. Antibiotika nezabrala, horečka stoupla a žena ztratila vědomí. V bezvědomí ležela celou noc a následující den. Děvčátko u ní celou noc bdělo, i když se zdálo, že matka už nedýchá. Vzalo si z modlitební knížky obrázek Panny Marie a prosila ji, aby maminku zachránila. Potom Izabela požádala sousedku, aby se přišla na maminku podívat. Sousedce se žena zdála mrtvá. Zavolali lékaře a ten konstatoval úplné vyčerpání organismu. Ovšem horečku až neuvěřitelně klesla. Když přijela sanitka, žena otevřela oči a řekla lékaři a sousedce svůj sen. Zdálo se jí, že u postele spatřila Matku Boží, která zvedla ruku a položila ji ženě na čelo. "Tvoje dcera za tebe prosí," řekla Panna Marie. Žena se zázrakem uzdravila.

 

Výprava na "druhou stranu"

Případ Julie, nejlepší studentky ročníku, kterou lékaři probrali z klinické smrti po autohavárii. Měla poškozené ledviny, mnohonásobné zlomeniny, vnitřní krvácení…Operace trvala hodiny a její záchrana byla opravdovým zázrakem. Když se lékařům podařilo Julii zachránit, místo slov vděčnosti je zasypala sprškou nadávek. Jakým právem ji „stáhli zpět! Lékaři nevycházeli z údivu… Vždyť Julie byla úspěšná, krásná, na chodbě na ni čekal snoubenec – majitel několika bank. Za měsíc měli mít svatbu. Kde se vzalo to zoufalství? Několik následujících dní byla Julie frustrovaná a jen pod vlivem snoubence se rozhodla pro rozhovor s psychologem.


Odborník zjistil, že Julie se cítila ukřivděna. Vyčítala lékařům, že ji vrátili zpět. Přesně popsala všechny zákroky, kterým ji podrobili na operačním sále, přestože nepochybuje o tom, že byla v bezvědomí. „najednou jako bych měla už všeho dost. Vstala jsem a jednoduše odešla. Moje tělo nadále leželo na operačním sále. S velkou jistotou jsem přešla přes stěnu a ocitla se na louce zalité sluncem. Ne, nebylo to slunce. Světlo přicházelo ze všech stran, ze zdola, zhora. Zároveň jsem věděla, že už nemám srdce. Že existuji, ale nějak jinak, nějakým těžko popsatelným způsobem. Jako bych zároveň byla zde, na louce, ale i na každém místě, na které si vzpomenu. Např. ve starodávném Řecku nebo ve snoubencově ložnici. Cítila jsem lásku a porozumění. Vyzařovala z toho světla, ale zároveň bylo ve mně. Přivírám oči, pokouším se v tom všem rozplynout a najednou cítím trhnutí. Nějaká síla mě táhne do bolesti a tmy. Bojuji, ale láska a světla pomalu ustupují, odcházejí ze mě. A opět jsem na operačním sále a lékaři se hrabou v mých vnitřnostech. Proč mi ti lidé dělají největší zlo v životě? Nechci už žít jako doposud, nechci tělo, „ prohlásila. Julie odešla z nemocnice, po plastické operaci ji zůstaly pouze nepatrné jizvičky na uších a na prstech. Studium skončila s vyznamenáním. Provdala se za snoubence Jacka. Několika přátelům přiznává, že je šťastná, ale tvrdí, že kdykoliv by se s radostí a vděčně vrátila na svoji louku. Ví, však, že to nemůže udělat. Musí čekat, až přijde její čas.

 

Záhadná zmizení

Před více než čtyřiceti lety se v kalifornské rezervaci Angeles National Park ztratilo několik dětí. Je ale vůbec možné, aby člověk zmizel a nezůstala po něm jediná stopa? Moderní fyzika připouští, že za hranicí našeho světa existují paralelní vesmíry, do kterých se za určitých podmínek mohou lidé skutečně propadnout. Sérii tragédií odstartovalo 5. srpna 1956 podivné zmizení dvou studentů. Naposledy byli Donald Lee Baker a Brenda Howellová viděni v blízkosti mohutné skály, zvané podle bizarního tvaru Devil´s Gate (Ďáblova brána).

 

O pár měsíců později, 23. dubna 1957, se na stejném místě ztratil osmiletý Tommy Bowman. Chlapec byl na procházce v rezervaci se svými rodiči a příbuznými. Na cestě s mnoha zákrutami zahnul za roh a už ho nikdo více nespatřil. Rozsáhlá policejní akce byla neúspěšná. Po dítěti jako by se slehla zem.

Volání o pomoc

K neobjasněným zmizením záhy přibyl další, ještě záhadnější případ. V blízkosti Ďáblovy brány se 7. srpna 1959 ztratil devítiletý Francis Elliot. Byl zde se svými rodiči na výletě, a když se schoval za malou skalku, nikdo netušil, že to je naposledy, co ho viděli živého. Matka s otcem začali pohřešovaného syna hledat. K jejich údivu se jim ozval chlapcův hlas. Zněl jakoby přímo ze vzduchu, nikoho ale nebylo vidět. Přesto bylo jasně slyšet, jak hošík pláče a volá maminku. Současně stále dokola opakoval, že je stále zde, jen nemůže ven.Když zoufalí Elliotovi dítě nenašli, zalarmovali policii. Na místo dorazili šerif i se svým zástupcem a oba potvrdili, že chlapce slyší. Malý Francis bez ustání opakoval, že nikam nešel, ale najednou se ocitl někde jinde. Jeho hlas zněl z povětří ještě několik hodin. Potom začal slábnout a nakonec úplně zmlknul. Poslední slova byla obzvláště deprimující: „Je nás tu několik a nemůžeme ven. Pomozte nám, prosím!“

 

Na druhé straně

K takřka identickému případu došlo již roku 1888 ve Velké Británii. V Londýně tehdy beze stopy zmizela třináctiletá Jennifer. Když se ani po několika hodinách nevrátila ze školy, obrátili se její rodiče na policii. Pátrání po dívce se ujal ambiciózní úředník Scotland Yardu Marc Hopkins. Zpočátku probíhalo vyšetřování velice nadějně. Policistovi se už po několika hodinách podařilo objevit uličku, kde byla pohřešovaná viděna naposledy. Stopa zde bohužel také končila. Když však jeden z vyšetřovatelů zavolal na Jennifer jménem, v tu chvíli se stalo něco neuvěřitelného. Uprostřed ulice se jakoby ze vzduchu ozval dívčin hlas: „Já jsem pořád tady, ale nemůžu najít tu díru zpátky.“ Poté začal slábnout, až nakonec zcela zanikl. Okno do paralelního vesmíru se zřejmě definitivně uzavřelo.

 

Propadl se do nicoty

V roce 1880 zmizení mladého muže vidělo několik svědků dokonce na vlastní oči. Stalo se to na malé farmě v Texasu. Tehdy rodinu Langových navštívilo několik přátel. Farmář David Lang jim vyšel v ústrety. Ušel asi dvacet metrů, když se náhle před zraky kamarádů i svých blízkých rozplynul ve vzduchu. Domů se už nikdy nevrátil.Uplynulo několik let. Na místě, kde muž zmizel, z neznámých příčin stále nerostla tráva. Zůstával tu jakoby pokosený přesný kruh v průměru přibližně dva metry. Jedenáctiletou Sarah, která si v této části usedlosti ráda hrála, jednoho dne napadlo stoupnout dovnitř kruhu a zavolat na tatínka. K jejímu nesmírnému úžasu a zděšení se jí otec opravdu ozval. Volal o pomoc. Tvrdil, že je stále na jednom místě, ale nemůže se odtud dostat. David Lang si prý povídal se svou dcerou přes čtvrt hodiny. Pak jako v jiných případech začal jeho hlas slábnout, až nakonec ustal. Podobných příběhů bylo zaznamenáno ještě několik. Nikdy se však nepodařilo ztracené lidi vypátrat nebo zjistit, co se jim skutečně stalo. Pokud opravdu uvízli v jakémsi mimoprostoru, pak se kolem nás může kdekoliv a kdykoliv otevřít smrtící past, ze které není návratu.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Zmizení mladého muže   šibenice   Oběšení   Oběšenec   Něuvěřitelný příběh   Neuvěřitelné příběhy   Neobjasněná zmizení  


Kategorie Něuvěřitelný příběh


Obrázek a tajemná žena - šokující podívanáObrázek a tajemná žena - šokující podívaná
Vlastník domu, o kterém je tato historie, viděl divné věci a slyšel podivné zvuky již delší dobu. Celá věc se začala vyšetřovat a přišlo se na to, že v domě kdysi bydlela jedna dáma, jejíž muž zahynul ve 2. světové válce.


Kategorie Ze zahraničí


Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.Kde není pitná voda, tam pomůže reklamaKde není pitná voda, tam pomůže reklama
Billboardy podél silnic a dálnic u nás nemají příliš dobrou pověst a je snahou se jich postupně zbavit. V Peru ovšem přišli s netradičním vyžitím reklamních poutačů.Kolumbie: prezident prý tajně jedná s FARCKolumbie: prezident prý tajně jedná s FARC
Prezident Juan Manuel Santos prý tajně jednal s představiteli FARC na Kubě. Rozjedou se po více než 10 letech mírové rozhovory?Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.Ohnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohroženaOhnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohrožena
Počet seismických aktivit po celé planetě roste. Ohnivý kruh se probouzí a je to špatná zpráva zejména pro západ USA.Proč se zabývat Sýrií?Proč se zabývat Sýrií?
Evropa věnuje pozornost syrské občanské válce, protože je to blízko. Američané sledují pozorně vše, co je poblíž ropných polí.Proč odcházím z Goldman Sachs?Proč odcházím z Goldman Sachs?
Následující text způsobil skandál. Napsal ho manažer investiční banky Goldman Sachs Greg Smith a předal New York Times.Svět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euroSvět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euro
Představy, co může udělat pád eura jsou natolik děsivé, že světové osobnosti a vlády jej zřejmě nenechají padnout. A investují proti finančnímu armagedonu. Příklad dal George Soros...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí