Prostřednictvím internetové aplikace „Google Earth“ lze narazit na velmi zajímavé věci. Mezi jiným také na anomálie v jezerech, které se nachází v peruánských centrálních oblastech And.
Prostřednictvím známé internetové aplikace „Google Earth“ lze občas narazit na různé, velmi zajímavé věci. Mezi jiným také na anomálie v jezerech, které se nachází v peruánských centrálních oblastech And. Přiložené video ukazuje některé velmi zajímavé pohledy na „neidentifikovatelné podvodní anomálie“. Na některých místech lze poměrně jasně vidět jakési struktury, které jsou velmi podobné starobylým sídlům Inků a civilizací patrně ještě staršího charakteru, jakým je například známé Machu Picchu. Nejvíce těchto podivných anomálních struktur lze nalézt v oblasti nacházející se asi 200 mil severovýchodně. Jde o skutečné struktury, anebo pouze technickou záležitost související se strukturou snímku?
Některé prvky nápadně připomínají design počítačové základové desky, jiné zase vypadají jako stavby s ulicemi, domy a koridory, nebo polorozpadlé dlouhé zdi.
V roce 2000 vyšel na serveru „BBC“ velmi zajímavý článek pod názvem „Na dně jezera Titicaca byl nalezen starověký chrám.“ V článku se psalo:
„Zbytky starověkého chrámu byly nalezeny mezinárodními archeology na dně jezera Titicaca, které je nejvýše položeným jezerem světa. Jezero Titicaca je zahaleno dlouhou šňůrou různých legend a bájí, které hovoří o existenci zatopeného pravěkého města s názvem Wanaku, ve kterém by se mělo nacházet velké množství zlatého pokladu Inků.“
Samotní Inkové považují jezero Titicaca za místo, kde se zrodila jejich civilizace a kde, podle jejich vlastní mytologie, z vod vystoupily „Děti Slunce“. Jezero Titicaca v rámci expedice „Tiwanako 2004“ zkoumala skupina vědců přesvědčených o tom, že se v tomto regionu dlouho před inckou civilizací nacházela jiná, velmi vyvinutá společnost, kterou nazvali „Civilizace Tiwanaka“. Pomocí speciálního průzkumného vozítka zkoumali detailním způsobem staré artefakty na dně jezera s cílem prokázat existenci prastaré civilizace. Chtěli tak v podstatě dokázat tzv. „Teorii Akakor“. Tato teorie se opírá o hypotézu, že před nějakými 6000 lety bylo jezero Titicaca podstatně mělčí a menší než jak je tomu dnes. Že Země, která je nyní pod vodou, byla původně suchou a obyvatelnou půdou. Tým „Akakor“ tedy patrně důkazy našel již v rámci své expedice v roce 2000. Od druhé expedice v roce 2004 se očekávalo mnoho a expedice očekávání nezklamala. V hloubce asi 120 metrů našli silnice a dlouhé zdi, jejichž stáří odhadli daleko za 4000 let před Kristem.
Navíc došlo k určitému potvrzení starých mýtů. Po celá staletí se mezi obyvateli oblasti traduje legenda o tajuplné jeskyni předků, která se prý nachází někde pod vodami jezera. Skupina v samotném závěru průzkumu skutečně podvodní jeskyni na určeném místě našla! A nejen to! Uvnitř jeskyně našli množství úžasných zlatých soch o celkové váze 35 kilogramů, jejichž jiná hodnota je ve skutečnosti nevyčíslitelná. Stáří soch by mělo daleko přesahovat čas existence incké civilizace.
V současné době jsou nalezené předměty podrobovány detailnímu výzkumu. Na základě nových indicií se připravuje další expedice, která by se měla uskutečnit během několika let. Asi až na to budou finance. Tentokrát by však nemělo jít o průzkum dvaceti kilometrů čtverečních, ale průzkum by měl zahrnout oblast o rozloze osmi tisíc kilometrů čtverečních. Během tohoto výzkumu hodlají využít zcela novou generaci průzkumné technologie. Počítají také s tím, že v důsledku rychlého tání ledovcového povrchu v Andách se rovněž objeví zcela nová prostředí, která jsou doposud skryta pod ledovým příkrovem. Pokud se předpoklad naplní, pak oblast peruánských And může ještě v mnohém překvapit.
Další fotografie jezera Titicaca: http://bknpk.com/?p=14690
Další příspěvky autora: michelllin
Články ve stejných kategoriích:
Google Earth Jezera Jezero Jezero Titicaca Neidentifikovatelné podvodní anomálie Průzkum podvodní jeskyně Ze zahraničí
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.
PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!
Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!