internetWEEK.cz menu TOPlist

NASA tiše ohlásila příchod revoluce

NASA tiše ohlásila příchod revoluce

Jakoby se blížila realizace jedné science-fiction, starého snu o studené fúzi. NASA zaznamenala úspěch při experimentálním provozu.

 

NASA tiše ohlásila příchod revoluce

Vesmírná agentura prostřednictvím rozhovoru s dr. Josephem Zawodnym signalizuje, že její výzkumné centrum zaznamenalo úspěch při vývoji studené fúze. Přestože krátké video působí jako propagační materiál, vypovídá o tom, že vědci v Langley Research Center pracují na této převratné technologii a že NASA je přesvědčena o jejím využití. Možná jde o nepřímou žádost o další dotace na výzkum poté, co Obamova vláda oznámila utahování opasků.

 

Ve videu je záhadná technologie popisována takto: „Tato nová forma nukleární energie se uvolňuje přidáváním neutronů. Když se přidá dostatečné množství neutronů, dojde ke spontánnímu rozpadu jádra na jiné jádro se stejnou hmotností, ale jiného prvku. Nový prvek je čistější než tradiční jaderná paliva a může se vyrábět ze surových materiálů jako například nikl, uhlík nebo vodík. Experimentálně bylo ověřeno, že touto metodou je možné získat značné množství energie, ekologicky, bez nebezpečného ionizujícího záření a radioaktivního odpadu. Nová forma energie je výkonná, schopná podporovat různé druhy systémů od dopravy po infrastrukturu.“

 

 

Továrna na absolutno

Prostě energetická revoluce, a zrovna v roce 2012. Zvláštní náhoda. Zní to trochu jako stará dobrá Továrna na absolutno od Karla Čapka nebo jako utajovaná technologie, kterou popisoval ve své přednášce Steve Greer >>>.

 

Vědec J. Zawodny říká, že nejvhodnější využití nové technologie je v oblasti bydlení. „Mohli byste mít zařízení, které by nahradilo bojler. Dalším vylepšením by bylo vytvoření cyklu, kde byste mohli z tepla vyrábět elektrickou energii. Produkované teplo by bylo možné využít na ohřev vody nebo provoz klimatizačního systému pro budovu. Jednou oblastí využití je výroba tepla a druhou výroba elektrické energie.

 

NASA nazývá tuto metodu zvýšení povrchových plazmových polaritonů na spuštění a udržení nízkoenergetických nukleárních reakcí (LENR) v metal-hydridových systémech, jde o čistou jadernou energii.

 

Působí to, jako by se americká vesmírná agentura rozhodla uvolnit pro veřejnost jednu mimozemskou technologii, protože se nechce nechat předběhnout Italy.

 

Italské pokusy

Zhruba před rokem prezentovala na tiskové konferenci Boloňská univerzita nový fúzní reaktor. Sergio Focardi z Boloňské univerzity a jeho kolega Andrea Rossi z americké korporace Leonardo zkonstruovali přenosné zařízení, v kterém podle nich probíhá fúze niklu s vodíkem za vzniku mědi a uvolnění nezanedbatelného množství energie.

 

Výzkumníci zařízení předvedli médiím. Jejich stolní „fúzní reaktor“ obsahuje kovovou trubku vyplněnou trochou čistého jemného niklového prášku s blíže nespecifikovaným izotopovým složením, do které se v jistých časových intervalech pod tlakem vhání vodík. Energetický zisk činí mnohonásobek vložené energie. Vědci oznámili, že pracují na výstavbě prototypové elektrárny o výkonu 1 MW. Zařízení má na jednu náplň vydržet pracovat asi půl roku. Vědci slíbili, že koncem roku 2011 spustí sériovou výrobu. Nicméně nedokázali odpovědět na základní otázku – jak to vlastně funguje. Jejich představa o jaderné syntéze probíhající při experimentu podle odborníků odporuje soudobým znalostem z jaderné fyziky, které předpokládají pro jadernou fúzi daleko extrémnější podmínky. Vědecké časopisy jim odmítly jejich zprávu zveřejnit, natolik jim připadala podezřelá.

 

Historie studené fúze

Někdy se pojmem studená fúze označuje jakýkoliv způsob dosažení jaderné fúze bez použití vysokých teplot. V roce 1989 publikovali Martin Fleischmann a Stanley Pons článek, kde oznámili, že se jim podařilo provést fúzi za běžných teplot pomocí elektrolýzy těžké vody. Tato zpráva vyvolala obrovský mediální rozruch a mnoho laboratoří se snažilo jejich pokusy zopakovat, některé z nich dokonce pozorování jevu potvrdily.

 

Zdroje:
wikipedia.org
http://e-catsite.com/2012/01/12/nasa-releases-video-advocating-lenr/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Obnovitelné zdroje energie   Energie   Věda   NASA   Ekologie  


Kategorie NASA


Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.



Hadonoš: 13 znamení a přesný zvěrokruh podle NASAHadonoš: 13 znamení a přesný zvěrokruh podle NASA
Pohled astrologů a astronomů se na znamení zvěrokruhu liší. Podle NASA jste s velkou pravděpodobností narozeni v jiném znamení, než jste si dosud mysleli! Jaká je charakteristika nového znamení Hadonoše? A v jakém znamení ve skutečnosti jste?



NASA: úchvatná 4K videa z vesmíruNASA: úchvatná 4K videa z vesmíru
NASA nás zásobuje nádhernými videi v obrovském rozlišení a s vysokou frekvencí snímků. Je opravdu na co se dívat!



UFO na Měsíci, UFO všudeUFO na Měsíci, UFO všude
Již v roce 1971 byl během mise Apolla 15 vyfotografován objekt připomínající vesmírnou mimozemskou loď. Objeven byl až dnes.



Reality show chce poslat lidi na Mars bez možnosti návratuReality show chce poslat lidi na Mars bez možnosti návratu
Nebaví vás život na Zemi? Můžete se odstěhovat na jinou planetu, kde rozhodně nebude vaše tchýně, otravný soused ani podomní prodejci. S podobnou nabídkou přichází soukromá firma, která chce vybrat první kolonizátory pro osídlení Marsu.



NASA si chce hrát s asteroidyNASA si chce hrát s asteroidy
NASA to zřejmě s letem k asteroidu myslí vážně. Během příštích let hodlá jeden menší přitáhnout na oběžnou dráhu Měsíce.



Mars Curiosity: Konečně senzace!Mars Curiosity: Konečně senzace!
Na fotografii, kterou odeslala sonda Curiosity z Marsu, je patrný lesklý kovový předmět, který působí dojmem, že nevznikl přírodním procesem. NASA si ho nevšimla.



Jsou Země a Sluneční soustava něco extra?Jsou Země a Sluneční soustava něco extra?
Je naše Sluneční soustava typickým planetárním systémem? A co Země? Je běžnou, nudnou planetou nebo je výjimečným tělesem v obrovském vesmíru?



Problém pro vesmírné cestovatele: zastihne je AlzheimerProblém pro vesmírné cestovatele: zastihne je Alzheimer
„Houstone, máme problém, myslím, že někteří členové posádky začínají mít příznaky Alzheimerovy choroby“. S trochou nadsázky by nějak podobně mohla v budoucnu znít zpráva z dalekého vesmíru.



Nejlepší fotky z Marsu a konec velké kachnyNejlepší fotky z Marsu a konec velké kachny
Laboratoř Curiosity brouzdá Marsem v kráteru Gale a přináší nejen úchvatné snímky povrchu ale také informace o složení povrchu, atmosféry apod. Podívejte se na nejlepší fotografie, které dosud Curiosity pořídila.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí