internetWEEK.cz menu TOPlist

Nejděsivější místa na Zemi II.

Nejděsivější místa na Zemi II.

Zajímáte se o místa, kde byli lidé mučeni, trpěli, nebo se tam odehrála jiná tragédie? Chcete se bát? Pojďte s námi navštívit krásný dům Avenal, Manresský hrad a nejstrašnější místo na světě, vězení Alcatraz.

 

Nejděsivější místa na Zemi II.

První část článku najdete zde: internetweek.cz/duchove/nejdesivejsi-mista-na-zemi-1 >>>

 

Avenal

Nacházíme se v Avenalu. Je to perfektně zachovaný kus jižanské historie. Vojáci konfederace mašírovali dveřmi baráku do války. A potom stojí také za zmínku to, že je tu nádherná žena, která zůstala doma. Dům byl postaven roku 1836 v Rathfordu ve Virginii. Postavil ho William Borwall ve svých nejlepších letech. Když byl ve středním věku, byl centrem veškerého společenského a také politického dění. Po své smrti zanechal Avenal své ženě Francis. Francis měla 4 dcery. K tomu 50 sluhů. Měla tudíž mnoho povinností a závazků.

 

Dům v dnešní době funguje jako penzion. Ovšem hosté, kteří se v Avenaluubytují, jsou velice překvapeni, když se v pokoji začne sama od sebe houpat houpací židle, či se samy stelou postele. V Avenalu se běžně zjevuje bílá paní. Všichni ji považují za paní Borwallovou, která se v Avenalu o všechno vždy pečlivě starala.

 

Aby se zjistilo, kdo je ve skutečnosti bílá paní, která se prochází po zahradách a domě Avenalu, byla povolána psychotronička. Sama psychotronička potvrdila, že duch je přítomen a že se skutečně jedná o paní Borwallovou. Dále řekla, že v domě cítí hodně smutku a neštěstí.

 

To ovšem není vše. Když se psychotronička vydá do horních pokojů, cítí přítomnost ještě někoho jiného. Jedná se prý o ducha dcery Williama a Francis, jíž se říkalo Funn.

 

Byla považovaná za velmi charismatickou osobnost. Všichni ji velmi milovali. Byla známá jako květina Avenalu. Všichni muži, které potkala, se snažili získat si její srdce. Funnino srdce ovšem patřilo jedinému muži a to jejímu drahému snoubenci a lásce z dětství Jamesi Brackinbridgovi.

 

V dětství se rozloučili, a když se spolu opět sešli, byli starší a měli spolu mnoho společného. Velice si rozuměli a tvořili krásný pár. Hluboce se do sebe zamilovali. Jejich štěstí ovšem netrvalo dlouho.

 

Když začala občanská válka, byl James povolán ke svým povinnostem k vlasti. Pár se proto rozhodl, že se spolu před Jamesovým odchodem vezme. Jen několik málo dní po svatbě odešel James do války. Funny navštívila manžela o několik měsíců později, když už byl pryč, to bylo naposledy, co se viděli.

 

V srpnu roku 1662 se vrátila na Avenal a nakazila se Tifusem. Několik měsíců po své svatbě zemřela.

 

Náhrobní kámen v Ruthfordu nese jména Funny a Jamese, ale Jamesovo tělo se nikdy nenašlo. Funny leží v kryptě sama. Nejspíše je její duše odsouzena k tomu, aby se procházela po Avenalu sama ve svých svatebních šatech a čekala na svého manžela, dokud se nevrátí.

 

Záhada Manresského hradu

Lidé tento hrad navštěvují, aby zde spatřili duchy. Především sem chodí o Halloweenu a rovnodennosti. Manressa byl postaven roku 1892 poblíž Washingtonu. Nejspíše se zde otiskla do stěn negativní energie dvou sebevražd, které se odehrály ve třetím patře hradu. V roce 1921 vyskočila z okna z čísla pokoje 302 žena. Další sebevražda se odehrála v hale, kde se oběsil jezuitský kněz. Podle těch, kteří pracují se spiristickou tabulkou a snažili se ptát především ducha kněze, proč spáchal sebevraždu, je k hradu spjat navždy, neboť se sám označil za ďábla. Ti, kteří se věnují seancím, říkají, že se nejspíše za svého života prohřešil nějakou perverzností.

 

Hrad Manressa | Foto Flickr.com

 

Aby se záhada dvou uvězněných duší v hradě rozluštila, byla přivolána na pomoc psychotronička Ronda Gryfinová. Aniž by něco věděla o historii hradu, Rondu to táhlo přímo do pokoje 302. Říká, že tam někdo pláče a na něco čeká. Za nedlouho má sama vizi, jak žena, jejíž duch je v hradě uvězněn, vyskočila z okna. Rondu setkání s duchem Kate rozrušilo.

 

Než se však stačila vzpamatovat, má údajně cítit přítomnost dalšího ducha. Míří přímo do pokoje ve věži. Říká, že v prostředku pokoje cítí silnou energii. Také dodává vysvětlení, že většina staveb je postavena na tzv. energetických liniích.

 

Ronda se právě kvůli těmto liniím dostala do času, kdy tento zámek byl jezuitským klášterem. Sama popisuje situaci, kde vidí muže, který sedí na zemi. Je izolovaný a je sám. Podle Rondy je prokletý. Ronda údajně obdržela vzkaz od prokletého kněze. Vzkázal ji, aby se podívala na žalm 101 žalm od Davida. Jedná se o biblický spis.

 

Kněz, který je s Rondou ve věži a snaží se jí pomoci vysvobodit uvězněného ducha, začíná nahlas předčítat bibli.

 

Alcatraz: místo zmučených duší

Nacházíme se na ostrůvku, který je obklopen studenými vodami plných žraloků v San Franciském zálivu. Alcatraz je známý jako vojenské vězení. Je jedno z nejpřísněji střežených vězení na světě. Také se o něm mluví a píše jako o nejbrutálnějším vězení na světě, kde si můžete odpykat svůj trest. Vězni v Alcatrazu byli ke zdem přikováni řetězy, byli šikanováni a museli vykonávat těžkou práci.

 

Alcatraz | Foto Flickr.com

 

Alcatraz byl v největším rozkvětu do roku 1989. Ve 30 letech 20 století se toto vězení změnilo na věznici pro gangstery. V roce 1963 bylo vězení uzavřeno. O 10 let později bylo opět otevřeno jako turistická atrakce. Někteří duchové vězňů, kteří tady museli vytrpět brutalitu dozorců a jiných vězňů, tu zůstávají nadále.

 

Ti, kteří Alcatraz navštívili tvrdí, že je tam velká zima a tma. Aby se mohlo prokázat, zda je Alcatraz obydlen duchy, rozhodl se psychotronik James strávit na tomto opuštěném ostrově noc.

 

Sám James při vstupu do věznice říká, že je tam cítit mnoho bolesti a krve. Je tam nashromážděná energie, která není nikde jinde na světě. James říká, že slyší sténání vězňů. Prosby o rady směrované k jejich rodičům. James zjistil, že v Alcatrazu je uvězněno na sto duchů. Hledají cestu ven, bloudí po chodbách a hledají sílu na život.

 

Některá místa na zemi jsou zkrátka plná energie. Ať negativní, či pozitivní. BerryPomeroy, Alcatraz a hostinec mají stále velice živou historii. Nikdo ovšem neví, co se duše snaží sdělit, proto nám zůstávají některé věci zkrátka neodhaleny.

 

Nejděsivější místa na Zemi

 

Zdroj: YouTube.com

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Mystéria   Duchové   Tajemná místa   Alcatraz   Záhada  


Kategorie Mystéria


Extrémní izolace, lidská mysl a halucinaceExtrémní izolace, lidská mysl a halucinace
Věda potvrzuje, že osamělost produkuje halucinace. Té jsou vystaveni hlavně staří lidé nad 65 let. Lidská izolace je však studována i z jiných důvodů – patří neodmyslitelně například k vězeňství nebo k válečnému zajetí.Zážitky blízké smrti amerických vojákůZážitky blízké smrti amerických vojáků
Mysteriózní odchod z tohoto světa nebo vystoupení z těla zažilo v boji mnoho vojáků, ale málokdo o tom mluví. Neradi vzpomínají na hrůzy války, ale jejich příběhy jsou velmi zajímavé.Co je to: Halloween a dušičkyCo je to: Halloween a dušičky
Magická noc na přelomu října a listopadu a následující dny jsou významným obdobím roku. Každý, kdo má srdce, vzpomíná na své blízké zesnulé a chodí zapalovat svíčky na hřbitov. Jaký skutečný význam Halloween a dušičky mají?NDE by mohla vysvětlit kvantová fyzikaNDE by mohla vysvětlit kvantová fyzika
Někteří teoretičtí fyzici se domnívají, že duše čili vědomí je součástí struktury vědomí od vzniku Univerza. Vědomí funguje jako program kvantového počítače a může objasnit zážitky blízké smrti…Fascinující možnosti DNAFascinující možnosti DNA
Kosti z jednoho prstu a zubu odkrývají nečekané souvislosti. Pračlověk žijící v jeskyni na Sibiři měl předky, kteří se mísili s australskými domorodci. Denisované a aboriginci jsou příbuzní.Exorcismus II. - pravdivý příběh vymítání ďáblaExorcismus II. - pravdivý příběh vymítání ďábla
V noci mučí jejich tělo křeče, mají pocit, že je ovládá neviditelná síla, jsou agresivní, mění se jim hlasy a barva očí. Jsou skutečně v moci ďábla, nebo jsou jen vážně nemocní a potřebují pomoci?Zápas andělů a démonůZápas andělů a démonů
Prý existují dobří andělé. Ti se nás snaží chránit, drží určitý řád, poté ale také existují zlí, kterým se říká démoni. Mezi anděly a démoni však vznikají nešvary. Mají se totiž o nás prát!Exorcismus I. - pravdivý příběh vymítání ďáblaExorcismus I. - pravdivý příběh vymítání ďábla
Většina z nás má štěstí, že hororové scény sleduje jen v televizi. Ale existují tací, kteří si doslova prošli peklem. Vydejme se společně za jedním z nich. Jeho utrpení bylo skutečné, nikoliv hrané!Mysteriózní jeskyně v Chua-šan - osmý div světaMysteriózní jeskyně v Chua-šan - osmý div světa
Podzemní město objevené v čínských horách Chua-šan bývá přirovnáváno k pyramidám, Noemově arše či k záhadě Bermudského trojúhelníku. Nádherné jeskyně jsou vytesané lidskou rukou.Havajští šamani KahunovéHavajští šamani Kahunové
Před několika lety u nás propukl zájem o nauku usmíření a odpuštění ho´oponopono. Spolu s ním se objevila i dosud neznámá slova huna nebo kahunové.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí