internetWEEK.cz menu TOPlist

MMS: zázračný lék, placebo nebo podvod?

MMS: zázračný lék, placebo nebo podvod?

MMS Miracle Mineral Supplement vyzkoušely miliony lidí a tvrdí, že funguje. Jiní si klepou na čelo, mluví o zdravém selském rozumu a odmítají přijmout argumenty objevitele Jima Humbla

 

MMS: zázračný lék, placebo nebo podvod?

Téma MMS mě zaujalo až po shlédnutí dokumentu Narovinu o MMS. V něm hovoří výzkumník Andreas Kalcker o svých osobních zkušenostech s vyléčenou artrózou, svých objevech a pokusech v rodině. V rozhovoru s ním vše zní jasně, logicky a uvěřitelně. I přes to, že onou zázračnou látkou je běžný a dostupný chloritan sodný, používaný k desinfekci a úpravě pitné vody již přes sto let. Uvedeným důvodem, proč tento zázračný lék na všechno (95% známých nemocí) není v každé domácí lékárničce, je konspirace farmaceutických společností, které by přišly o dosavadní investice do výzkumu a zisky. Konspirace pro mne funguje jako spouštěč, a proto jsem se na celou záležitost rozhodl maximálně nezaujatě podívat.

 

Narovinu o MMS

Název dokumentu je zde změněn, protože překladatel se věnuje zejména problematice chemtrails - jedovatých stop za letadly

Líbil se Vám dokument stejně, jako mně? Vysvětlení principu i chemických reakcí? Známe celou řadu jedů, které v malém množství léčí nebo se k výrobě léčiv používají. Andreas Kalcker má navíc osobní příběh o dlouhém hledání léku na své onemocnění kloubů. A lék, který našel, je právě MMS. Proto svůj další život věnuje jeho zkoumání a propagaci.

 

V dokumentu mi však chybí další názory lékařů a odborníků. Pohledy z druhé strany a proto jsem začal pátrat.

 

Je Miracle Mineral Supplement nejúžasnějším přípravkem, který má lidstvo k dispozici, jak tvrdí Jim Humble a jeho příznivci?

Na rychlé infekce jako chřipka či různé záněty prý účinkuje MMS téměř okamžitě. MMS dokáže vyléčit i prasečí chřipku a u dlouhodobých nemocí dochází k podstatnému zlepšení již během prvních dnů užívání MMS, a mnohé "nevyléčitelné" nemoci dokáže vyléčit v průběhu 3 týdnů. Pomocí MMS je možné léčit nemoci jako: rakovina, malárie, leukémie, astma, cukrovka, roztroušená skleróza, AIDS, hepatitida (zánět jater), sucho, zánět plic, herpes (opar), zánět slepého střeva, zánět močových cest, revmatické záněty. Dále zlepšuje krevní oběh a umožňuje vyléčit více než 90% známých nemocí. MMS snižuje tvorbu křečových žil, normalizuje srdeční rytmus, odstraňuje lupy, zjemňuje pleť, a podle toho, co řekl Jim Humble a odborníci zkoumající účinky MMS, může prodloužit lidský život až o 20 let.

 

Díky MMS se údajně podařilo vyléčit i ty nejtěžší případy nákazy HIV virem a úžasné výsledky jsou i při léčbě rakoviny.

 

Reportáž o MMS na TV Prima - Soukromá dramata

 

Tuto reportáž lze považovat z novinářského hlediska za vcelku vyváženou, MMS šmahem nezatracující a s otevřeným koncem. Hovoří zde Jim Humble při své návštěvě v Praze, vyléčený z rakoviny, dva lékaři a prodejce chemikálií. V reportáži však není zmínky o tom, jak by mělo MMS fungovat a zda tvrzení Jimma Humbla lze považovat za reálné či nikoliv. Na redaktorech je bohužel jasný jejich osobní názor na MMS a to není zcela profesionální.

 

Člověk seznámený s problematikou MMS k reportáži na autorizovaném webu eMMS.cz uvedl:

Viděl jsem. No, nedopadlo to zas tak špatně. Ale spousta naprosto zavádějících věcí! Ten chemik je zcela mimo mísu. A ten s těma sovíma očima na začátku je prostě hlupák. Děvenka také měla více studovat, než se pustila do tak brizantní věci. Měla se "experta" s koloběžkou pod očima zeptat, jestli jsou mu známy testy EPA, které prokázaly neškodnost dlouhodobého požívání mnohem větších dávek "neaktivovaného" chloritanu sodného, přímo prokázanou na lidech. A jestli je mu známo, že se tímto procesem upravuje téměř všechna pitná voda v ČR a ve většině světa! A tak. Škoda. Promarněná příležitost. Ale hlavní a ZÁSADNÍ CHYBA, která tady je už od začátku, spočívá v Jimově zmateném slovníku. To, čemu říká "aktivace", je ve skutečnosti proces, při kterém dochází k neutralizaci zásady kyselinou! Jinými slovy - všechny jejich kecy o poleptání apod, jsou naprostá kravina.. a to je učivo ze sedmé nebo osmé třídy ZŠ! "Stab. kyslík" zabíral u lidí s dostatkem žaludeční kyseliny, tedy masožravých. Býložravci to mají horší. Proto je dobré provést neutralizaci in vitro. Třeba psům se to dá kapat do vody neaktivované a má to super účinky - mají v žaludku 5 promile kyseliny solné, člověk jen 3..

V pořadu OPĚT bylo zamlčeno, že se používá "homeopatická dávka" 24% chloritanu sodného NEUTRALIZOVANÉHO kyselinou (citronovou)! To, čím se chloritan "aktivuje" - aby z toho vznikl MMS - cudně zamlčeli, aby "tomu nedělali reklamu....

Je NEZBYTNĚ NUTNÉ při každé příležitosti používat pojem NEUTRALIZACE, plácání o "aktivaci" a "aktivátoru" úplně vypustit. Pak to nemají čím napadnout, a už vůbec nemohou vypouštět kecy o poleptání apod. Nevím, kde ten "chemik" přišel na ty "dvě smrtící lžíce" - určitě tím nemínil 24% chloritan! Koňská LD50 dávka u krys, to mu asi neříká vůbec nic... nehledě na vysoké používané zředění, a hlavně OPĚT opominutou neutralizaci!

 

Jak má MMS fungovat a proč ničí jen zlé bakterie a viry?

Jim Humble říká, že po aktivaci chloritanu sodného 10% roztokem kyseliny citronové (říkejme tedy neutralizaci), se již v roztoku nenachází jedovatý chloritan sodný a tedy nic, co by mohlo naleptat zažívací trakt.

 

Účinnou látkou je tedy Chlordioxid, který nemá nic společného s jedovatým chlorem.

 

Foto Jim V. Humble

 

Účinná látka je Chlordioxid (ClO2)

Chlordioxid je slabý oxidant, který reaguje pouze s látkami (oxidace - elektrochemický proces, při němž jsou látkám odebírány elektrony), které mají slabší oxidační potenciál, tedy nižší než +95mV. Což jsou patogenní mikroorganismy, nemocné buňky a těžké kovy. Tyto látky a organismy jsou kyselé. Oproti tomu zdravé buňky a zdraví prospěšné mikroorganismy (jako střevní mikroflóra) jsou zásadité, s oxidačním potenciálem vyšším, než má chlordioxid. Při styku s kyselými bakteriemi má chlordioxid odtrhnout elektrony z bakteriální stěny a tu tak narušit. Chlordioxid má díky tomu dále proniknout do mikroorganismu a tím narušit jeho funkci.

 

Je Chlordioxid (ClO2) nebezpečný?

Na stránkách poradny http://www.celostnimedicina.cz/mms-miracle-mineral-supplement.htm jsem objevil jeden z mála věcných a logických argumentů proti MMS:

 

Lidé se v naší poradně přírodní medicíny občas ptají na názor ohledně přípravku MMS (miracle mineral supplement). V českém překladu by to mělo znamenat „zázračný minerální doplněk“. Pravda ovšem může být zcela opačná, než je oficiální výklad „zázračného“ účinku. Smísením obou látek v přípravku MMS a následným požitím je totiž do těla dodáván dioxid chloru (chlordioxid).

Chlordioxid ClO2 = jiné názvy jsou: oxid chloričitý, chlorine dioxid

(Abyste věděli, jaká hesla je možno zadávat do vyhledávače, např. Google.) O jeho vlastnostech a průmyslovém využití se dočtete například zde: www.cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_chlori%C4%8Dit%C3%BD

Nás bude zajímat spíše pochopení skutečných zdravotních souvislostí:

Chlordioxid (ClO2) je nestabilní látka, která se rozpadá na velmi reaktivní atomární chlor a dva samostatné atomy kyslíku, což jsou velmi agresivní oxidační volné radikály, na rozdíl od molekulárního kyslíku O2 (kyslík, který dýcháme). Chlor i kyslík ve své prchavé atomární (nikoliv stabilnější molekulární) podobě se mnohem razantněji vážou na organické látky, které je obklopují, a tím je významně poškozují. Tato vlastnost je využívána k průmyslové likvidaci choroboplodných mikroorganismů.

Je ale pošetilé se domnívat, že tyto agresivně reagující atomy chloru a kyslíku dokáží v lidském těle rozpoznat, na co se mají vázat (a tím i zničit či poškodit) a co mají zachovat naživu.

Poznámka navíc:
Chlorování vody ve vodárnách vede ke vzniku chlorovaných organických látek. Jejich stopová přítomnost v pitné vodě zatím širokou veřejnost příliš nezajímá, ale pokrokem alespoň je, že už se o tomto problému ví. Viz např. informace o trihalomethanech s pravděpodobným rakovinotvorným účinkem ve výše uvedeném odkazu z wikipedie. Některé chlorované organické látky nejsou těkavé a z vodovodní vody nezmizí prostým odstátím, jak si část veřejnosti stále namlouvá.

Kde je možná prvotní problém:
Velká část lidí už dávno ztratila přírodní dar intuice. V poslední době je stále zřetelnější, že mnozí lidé ztrácí i to, čemu se jednoduše říkávalo „zdravý selský rozum“. Výměnou za to začali věřit kdejakému publikovanému podvodu a pak se diví, že mají stále více závažných životních problémů.

V přírodní medicíně vycházející z tradičních základů naštěstí nemusíme hledat spásu v podobných nebezpečných chemických žíravinách (byť naředěných). Lidstvo má již dávno odzkoušeno mnoho léčivých bylinek, použitelných v prevenci i léčbě. Má-li někdo z našich čtenářů touhu léčebně nebo preventivně užívat žíravinu chlordioxid (schovaný za lákavým názvem „ zázračný minerální doplněk“), rádi mu v naší internetové poradně doporučíme, jaký přírodní produkt bude pro jeho prevenci či léčbu mnohem vhodnější.

 

Lepší oponenturu jsem dosud jinde nenašel, kazí ji snad až poslední odstavec, který jinými slovy říká "neblbněte s experimenty, kupujte od nás osvědčené bylinky..."

 

Proč je prodej MMS v řadě států zakázaný? Je to konspirace?

Hlavní potíž je v tom, že neproběhl standardní výzkum a uznání MMS jako léčiva. MMS není povolené a tudíž je zakázané. K povolení léčiva však vede velmi zdlouhavá a finančně nákladná cesta. Bohužel, Jim Humble a jeho stoupenci dosud nenašli nikoho, kdo by v podstatě nezištně financoval celý výzkum a atest. Problém MMS je totiž v tom, že jej tvoří dvě zcela obyčejné a volně dostupné látky za pár peněz. Pokud by výzkum dopadl dobře a účinek by se byť jen na chřipku potvrdil, investor by neměl co patentovat a vložená investice by se nikdy nemohla vrátit. Avšak do doby, než bude účinek MMS vyvrácen nebo potvrzen, bude mít své zastánce i odpůrce.

 

Navíc i sám Jim Humble varuje před zlatokopy, kteří chtějí na MMS jako na zázračném léku zbohatnout: Návody a postupy na používání MMS uváděné na některých webech, jako www.mms-kapky.cz a www.mmskapky.cz, jsou nebezpečné a u některých návodů, které tam jsou uvedeny, doslova majitel těchto webů hazarduje se zdravím uživatelů MMS!!!

 

Tím, že si má uživatel MMS připravit sám a k tomu používá jedovatou látku, riskuje zdraví nebo život.

 

 

Inspekce varuje před přípravkem Miracle Mineral Supplement

Státní zemědělská a potravinářská inspekce řeší další případ nebezpečného přípravku. Jedná se o preparát Miracle Mineral Supplement (MMS), nabízený hlavně na internetu jako „konečné řešení všech nemocí“. Součástí výrobku je balení chloritanu sodného a balení kyseliny citronové. Návod k použití uvádí postup, jak a v jakém množství si má zákazník z těchto dvou složek namíchat výsledný roztok, který injekční stříkačkou aplikuje do tobolek, které pak má dle stanoveného dávkování užívat.

 

Smícháním obou složek však vzniká látka zvaná chlordioxid (oxid chloričitý), která má silné dezinfekční účinky a mimo jiné se používá k dezinfekci vody v bazénech či bělení textilu. Samotný chloritan sodný pak bývá součástí zubních past a gelů, ústních sprejů, ale slouží také k dezinfekci například topných a klimatizačních zařízení. V obou případech se jedná o látky nebezpečné, které se do potravin nepoužívají ani v nízkých koncentracích. Konzumentům MMS tak hrozí popálení trávicího traktu.

 

Složení jednotlivých balení MMS i výsledného roztoku potvrdily rozbory provedené SZPI. Na základě těchto analýz SZPI nyní provádí kontroly s cílem tento přípravek zakázat a nařídit jeho stažení z trhu. Někteří distributoři MMS však při kontrolách tvrdí, že přípravek je určen pouze k dezinfekci bazénové vody, nikoliv ke konzumaci. Různé nabídky tohoto produktu na internetu nebo informace v různých reklamních publikacích však dokazují opak. Zákazníkům je zde mimo jiné slibováno, že MMS dokáže vyléčit rakovinu všech druhů, hepatitidu či dokonce AIDS. I z tohoto důvodu se SZPI rozhodla uvedený případ zveřejnit, aby varovala spotřebitele.

 

Případ MMS je ukázkou naprosto bezohledného hazardování s lidským zdravím, přípravek slibuje konzumentům nemožné, jeho užíváním si však lidé mohou ublížit. Firmám, které MMS nabízejí jako přípravek k orálnímu užití či přímo jako doplněk stravy, hrozí ze strany SZPI kromě zákazu uvádění zboží do oběhu samozřejmě také citelné finanční pokuty ve správním řízení.

 

Zpracoval: Mgr. Martina Šmídtová - tisková mluvčí SZPI, tel.: +420-542426633

 

Jste z toho moudří?

Přiznám se, že já ne. Všude ohledně MMS mluví jen emoce. Vyhraněné názory na obou stranách pomyslné barikády. Co si z toho má vzít normální člověk?

 

Já osobně mám pocit, že i na tomto šprochu je pravdy trochu. Nepředpokládám, že by placebo kapky získaly tolik zastánců. Tím spíš, že jsou cítit jako čerstvě chlórovaný bazén a většina uživatelů MMS užívá s odporem.

 

Chci věřit, že MMS má efekt při léčbě různých nemocí. Neproběhl však žádný regulérní výzkum, který by mi řekl, jaký vliv na organismus má jeho dlouhodobé užívání.

 

Užíváme řadu léků, které jsou jedovaté. I alkohol je v malém pravidelném množství lékem, v míře malého množství se však vědci rozcházejí. I alkoholem se můžeme otrávit a v hospodách se běžně nalévá dětem. A v domácí lékárně mám dost léků na bezpečné otrávení několika lidí. Nevidím proto důvod, proč by i MMS nemohl léčit. Před užitím MMS by však mělo být jasné, jaká je maximální dávka, zda je možné MMS užívat dlouhodobě a zda jej můžeme kombinovat s dalšími léčivy. Rizika jsou často spojena i s léky, které testovací procedurou prošly a až po letech se ukazují jejich škodlivé účinky. Nebo závislost na nich. Například heroin byl dlouho lékem takřka na všechno.

 

Pokud neznáme možná rizika, je užívání podobného přípravku hazardem. Jako zdravý člověk s běžnou chřipkou ze sebe proto nebudu dělat pokusného králíka. Ale... Budu-li vážně nemocen a lékaři mi dají maximálně několik měsíců života, bude MMS první, co zkusím.

 

Konspiraci nenacházím, jen se nenašel správný dobroděj

Všechny civilizované státy světa mají obecná pravidla, která nás chrání. Veškerá léčiva jsou proto pod mimořádnou kontrolou. Není proto jen tak možné začít nabízet lék bez patřičného výzkumu a testovacích procedur. Ale dostat nový lék na trh je mimořádně nákladné. Chuť je. Jak řekl v dokumentu Narovinu o MMS Andreas Kalcker, jsou vědci a lékaři, kteří mají zájem MMS zkoušet a testovat. Je obrovská masa lidí, která se o MMS zajímá.

 

MMS je proto čítankový příklad moci bohatých lidí a velkých korporací. K legalizaci nebo prokázání škodlivosti MMS je potřeba hodně peněz. Ale dokud bude Jim Humble oslovovat ty, kterým jde jen o peníze, neuspěje. Billa Gatese oslovil dokonce pětkrát. I v případě úspěchu MMS a snového prokázání byť jen zlomku prezentovaných úspěchů, z prodeje dvou obyčejných chemikálií velké zisky pro investora nepotečou. MMS se bude vyrábět pro celý svět v Číně, bez jakýchkoliv licenčních poplatků. Maximálně může investor napsat o svém konání dobra knihu, stejně jako Jim Humble. Je však jen otázkou času, kdy v MMS uvidí poslední šanci pro sebe nebo své blízké někdo dost bohatý. A vše potřebné prostě zaplatí.

 

Do té doby však budeme číst stále dokola varování, že je to jed a na straně druhé příběhy medicínou odepsaných lidí, kterým MMS pomohlo.

 

Užíváte MMS nebo jej chcete zkusit?

Pokud chcete MMS vyzkoušet, nikdo Vám v tom nezabrání. V tom případě si ale zjistěte maximum informací z knih a videí Jima Humbla, ze zkušeností uživatelů a z autorizovaných webů.

 

Máte s MMS vlastní zkušenost? Nebo názor, který zde podle Vás chybí? Napište nám prosím do komentářů nebo na pravducz@gmail.com

 

Zdroje:
www.emms.cz
www.celostnimedicina.cz/mms-miracle-mineral-supplement.htm
www.internetweek.cz/video/priznanie-sa-byvaleho-riaditela-big-pharmy-velkej-farmaceutickej-firmy-video
www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1026042&docType=ART&nid=11343
www.internetweek.cz/mms/mms-miracle-mineral-supplement-leci-rakovinu
YouTube.com
Stream.cz

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Nemoc   Miracle Mineral Supplement   Zajímavé články   Farmaceutické firmy   Medicína   Konspirace   MMS   Alternativní léčení  


Kategorie MMS


MMS – Miracle Mineral Supplement léčí rakovinuMMS – Miracle Mineral Supplement léčí rakovinu
Byli velmi nemocní. Měli všechny příznaky. Leželi v posteli, měli vysoké horečky, a třásli se, a bolely je klouby. A bylo jim nevolno. Zvraceli. Měli extrémní bolesti hlavy. Byli prostě v hodně špatném stavu. A tak jsem jim dal...


Kategorie Farmaceutické firmy


Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…Antikoncepční pilulky, aneb skryté nebezpečíAntikoncepční pilulky, aneb skryté nebezpečí
Pilulky, dá se říci, jsou již naprosto nezbytnou součástí ženského života. Sex je s nimi snazší a příjemnější, nicméně jsou skrytou hrozbou pro naše zdraví a mnoho žen to ani neví.Účinní, leč utajení, zabijáci rakovinyÚčinní, leč utajení, zabijáci rakoviny
Vyřčená diagnóza, že máme my, nebo někdo z našich milovaných, rakovinu, nás většinou dostane do kolen. S rakovinou se ale dá bojovat a nejen chemoterapií. Farmaceutické společnosti nám však mnoho účinných léků zatajují.Očkování: všechna pro i protiOčkování: všechna pro i proti
Každý, kdo se narodí zde, musí být povinně očkovaný. Necháváme se očkovat i dávkami, které nejsou povinné, ale mají chránit naše zdraví. Kupujeme si je dobrovolně, i když často mají mnoho vážných vedlejších účinků. Někdo je pro, jiný proti.Hormonální antikoncepce: Zabíjí, ale je to byznysHormonální antikoncepce: Zabíjí, ale je to byznys
Není gynekolog, kterého by nenavštívil usměvavý obchodní zástupce s lukrativní nabídkou. Prášky se předepisují jako na běžícím pásu. I ženám a dívkám, které mohou zabít!MMS – Miracle Mineral Supplement léčí rakovinuMMS – Miracle Mineral Supplement léčí rakovinu
Byli velmi nemocní. Měli všechny příznaky. Leželi v posteli, měli vysoké horečky, a třásli se, a bolely je klouby. A bylo jim nevolno. Zvraceli. Měli extrémní bolesti hlavy. Byli prostě v hodně špatném stavu. A tak jsem jim dal...Chceme vás léčit, ne vyléčitChceme vás léčit, ne vyléčit
Web villagevoice.com zkoumal, proč přes úspěšné klinické testy nemají oficiální místa ani farmaceutické firmy o lék zájem.Lékaři se rekreovali za peníze farmaceutických firem u mořeLékaři se rekreovali za peníze farmaceutických firem u moře
Lékaři se rekreovali za peníze farmaceutických firem u moře a výlet pak vydávali za vzdělávací akci.Přiznání bývalého ředitele Big Pharmy (velké farmaceutické firmy) - video Přiznání bývalého ředitele Big Pharmy (velké farmaceutické firmy) - video
Dr. John Rengen Virapen sa stal riaditeľom americkej farmaceutickej spoločnosti Eli Lilly. Potom odišiel do dôchodku. Dal sa na pokánie a rozhodol sa verejne odsúdiť (prostredníctvom knihy a série konferencií) skutočnú tvár farmaceutického priemyslu.Rozhovor na téma: Jak se chovají farmaceutické firmyRozhovor na téma: Jak se chovají farmaceutické firmy
Přečtěte si rozhovor s bývalým generálním ředitelem farmaceutické firmy. Zaručeně se dozvíte mnoho zajímavých informací.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí