internetWEEK.cz menu TOPlist

Sláva vítězům, čest poraženým. Ale ne v Libyi

Sláva vítězům, čest poraženým. Ale ne v Libyi

Muammar Kaddáfí padl v boji. Bojoval. Neutekl ze země. Přesto jej vláčeli za autem jako prašivého psa. Jeho zohavené fotografie jsou na předních stránkách světových deníků. Fotky, které my dáváme pouze do kategorie nechutností pro dospělé.

 

Sláva vítězům, čest poraženým. Ale ne v Libyi

Padl tyran

Jakým způsobem zemřel bude otázkou řady verzí a spekulací, stejně jako v případě Usámy Bin Ládina. Je to ale nepodstatné. Stejně, jako Usáma Bin Ládin a Saddám Husajn měl být za své zločiny, pokud je spáchal, souzen. Podle většiny zpráv byl zastřelen až poté, co byl zatčen. Dívím se, že stejný osud nepotkal i iráckého vůdce. Jeho zohavené fotografie jsou na předních stránkách světových deníků. Fotky, které my dáváme pouze do kategorie nechutností pro dospělé. Přitom bojoval a neutekl do zahraničí, jak všichni předpokládali. Padl a jeho protivníci mu měli vzdát čest. Ale možná jsem toho až příliš četl o japonských samurajích.

 

Před pár týdny jsme o Libyi neslyšeli ani slovo. A také jsme o ní nic nevěděli. Ale situace se změnila. Najednou před námi stojí Libye jako problém - ale problém pro koho? Čtěte: O co jde v Libyi?

 

width=500

  

Ani NATO jej nechtělo živého

Každému je jasné, že v boji o Libyi nezvítězili žádní povstalci, ale NATO, v čele s francouzskými kolonialisty, CIA a MI5. A od počátku se snažili plukovníka Kaddáfího jen vyhodit do vzduchu. Jak je to ale možné, když ještě před několika měsíci mu lezl pan Berlusconi a další západní představitelé do zadnice? Že by všichni udělali nové výhodnější dohody o libijské ropě s povstalci?

Ať tak či onak se pravděpodobně nikomu živý nehodil. A mimoto se jednalo o další policejní zásah mocností bez jasného mandátu OSN. Kde to žijeme? A má OSN nějaký smysl?

 

Libie je v troskách

Na troskách libijských měst se raduje lid, střílí salvy do vzduchu a je mu jedno, co bude zítra. Zaslouženě si ulevili, život v totalitě není žádný med. Nikdy nic neměli, nyní dostali alespoň naději. Nevím ale, jak moc budou jednou zklamaní z nastolené americké pseudodemokracie. Až si uvědomí, že nikomu nešlo o ně, ale o bohatství země. A možná, se stejně jako afghánci proti svým zachráncům postaví. Už teď se všichni těší, až se na obnově zbídačené země napakují. Dolary potečou proudem.

 

width=500

  

Kdo je další na řadě?

Můj tip je Hugo Cháves. Prezident Venezuely. Sedí na obrovských zásobách ropy a jeho koníčkem je znárodňování zahraničních ropných společností. Možná proto utekl na Kubu, léčit se z údajné rakoviny. Protože důvod se vždycky najde!

  

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Libye   Mocnosti   OSN   Muammar Kaddáfí   Tyran   Ropa   Kaddáfí   Libie  


Kategorie Libye


Jak se mají černoši v Libyi?Jak se mají černoši v Libyi?
Jak známo, v Libyi vládl nenasytný diktátor, který tyranizoval zdejší obyvatele. Proto se NATO zapojilo do vojenské mise a pomohlo zdejším obyvatelů v boji proti nenáviděnému tyranovi. Byl jím Muammar Al-Kaddáfí. Alespoň tak nám to tvrdila média.Kaddáfí nezodpovídá za teroristický výbuch nad Lockerbie! Kaddáfí nezodpovídá za teroristický výbuch nad Lockerbie!
Informace od bývalé americké agentky Suzane Lindauerové, která pracovala v OSN v oddělení boje proti terorismu. Skupina, kterou vedla, dávala varování před útoky z 11. září 2001.Libyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxiLibyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxi
V neděli 21.8. 2011 pronikly první povstalecké jednotky do hlavního města Tripolisu a téměř bez jakéhokoliv odporu se dostaly až na tzv. Zelné náměstí v centru.Nezávislý novinár hovorí o tom, čo zažil v LibyiNezávislý novinár hovorí o tom, čo zažil v Libyi
Mahdi Nazemroya kanadský občan, sa stal jedným z nezávislých zdrojov informácii o situácii v Libyi. Preložil som časť jeho rozhovoru s Morrisom Hermanom.NATO - jsou to také teroristi?NATO - jsou to také teroristi?
NATO v Libyii má na starosti pouze mírové mise v zahraničí. Zda do takové mírové mise patří i bombardování vysokých škol, už samozřejmě občanům, kteří tahle zvěrstva financují ze svých daní, nikdo nevypráví.


Kategorie Tyran


François Duvalier: Voodoo jako zastrašování lidíFrançois Duvalier: Voodoo jako zastrašování lidí
Existují různé způsoby zastrašování, ale málokdo z nás si dokáže představit jako jeho nástroj voodoo! Haitský diktátor François Duvalier však toto umění dovedl k dokonalosti…Tyran z TransylvánieTyran z Transylvánie
Památek na Draculův život se dodnes v Rumunsku dá najít celá řada. Ve městě Tirgovišti se dosud zachovala část jeho hradu, obrovská věž Chindia, kde vojvoda zřídil vězení.


Kategorie Muammar Kaddáfí


Jak se mají černoši v Libyi?Jak se mají černoši v Libyi?
Jak známo, v Libyi vládl nenasytný diktátor, který tyranizoval zdejší obyvatele. Proto se NATO zapojilo do vojenské mise a pomohlo zdejším obyvatelů v boji proti nenáviděnému tyranovi. Byl jím Muammar Al-Kaddáfí. Alespoň tak nám to tvrdila média.Libyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxiLibyjský masakr v městě Tripolis – humanitární bombardování v praxi
V neděli 21.8. 2011 pronikly první povstalecké jednotky do hlavního města Tripolisu a téměř bez jakéhokoliv odporu se dostaly až na tzv. Zelné náměstí v centru.Muammar Kaddáfí se chce stát modelemMuammar Kaddáfí se chce stát modelem
Z mezinárodního vyvrhele se mu podařilo přejít do role státníka. Jak vtipně poznamenal arabista dr. Jan Čuřík na ČT, Muammar Kaddáfí je kombinací osobností Mussoliniho a Michaela Jacksona.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí