internetWEEK.cz menu TOPlist

Odhaleno tajemství krajiny na obraze Mony Lisy

Odhaleno tajemství krajiny na obraze Mony Lisy

Další kód ukrytý v obraze Mony Lisy odhaluje místo, kterým se Leonardo da Vinci při své práci inspiroval. Nebo ne?

 

Odhaleno tajemství krajiny na obraze Mony Lisy

Carla Glori věří, že zvláštní most se třemi oblouky, který se na obraze nachází nad levým ramenem Mony Lisy, se opravdu nacházel v malé vesničce Bobbio. Bobbie leží v severní Itálii jižně od Piacenza. Inspiroval se opravdu Leonardo da Vinci při tvrobě asi nejznámějšího obrazu na světě právě zde, nebo je krajina za Mona Lisou pouze výtvorem jeho fantazie?

 

Teorie této ženy je založena na novém nedávnem objevu Silvana Vincentiho. Ten našel na obraze, konkrétně na mostě samotném, ukryté číslice 7 a 2. Carla Glori věří, že leonardo odkazoval na tok 1472, během kterého zničující potopa zničila tento překrásný most u vesničky Bobbio.

 

Historické záznamy ukazjí, že most známí jako Ponte Gobbo nebo Ponte Vecchio (český Starý most) byl smeten povodní právě roku 1472. "Leonardo přidal čísla 7 a 2, aby připomněl zničující povodeň a usnadnil pozdější identifikaci mostu, " řekla Carla Glori. Tuto novou teorii i zapsala i do knihy nazvané The Leonardo Enigma. Nejedná se pouze o marketingový tah?


Leonardo se narodil ve měste Vinci. Během svého života pak procestoval celou Itálii. Obraz Mony Lisy začal malovat již v roce 1503 ve Florencii, svou práci však dokončil až ve francii několik let poté.

 

Většina historiků zabývajících se uměním zastává teorii, že krajina na obraze je kompletně smyšlená. Carla Glori je však přesvědčená, že znázorňuje opravdové místo.

 

I na dalších částech obrazu byly nalezene různé symboli. Například v oku našli vědci písmena LV. Jde o iniciály Leonarda, nebo o dalších z četných kódů? Nevznikly znaky podobající se písmenům díky stárnutí barvy?

Další příspěvky autora: Fanarim


Články ve stejných kategoriích:

Leonardo da Vinci   Mona Lisa   Obraz   šifra   Ze zahraničí  


Kategorie Leonardo da Vinci


Tajemná Mona Lisa aneb kdo byla Vinciho modla?Tajemná Mona Lisa aneb kdo byla Vinciho modla?
Záhadná, krásná žena, přesně taková byla Mona Lisa. Kdo ale Vinciho modelka vlastně byla? Objevilo se mnoho teorií a domněnek. Která je ta správná?Po stopách linie pásu růže mistra LeonardaPo stopách linie pásu růže mistra Leonarda
Pokud jste viděli film Šifra mistra Leonarda (Da Vinciho kód), pak si nejspíše vzpomenete na závěrečnou scénu, kdy jde Tom Hanks alias Robert Langdon ulicemi Paříže po stopách linie pásu růže. Existuje tato linie nebo má alespoň reálný základ?Wallpaper Leonardo da VinciWallpaper Leonardo da Vinci
Stáhněte si zdarma originální wallpaper ze skicářů Mistra Leonarda. Vyberte si ze 78 originálních motivů pro Váš počítač...Leonardo da Vinci - architekturaLeonardo da Vinci - architektura
Procházení jeho skicářů je nevšedním zážitkem. Jeho pohled na svět předběhl dobu minimálně o čtyři století.Leonardo da Vinci - létáníLeonardo da Vinci - létání
Procházení jeho skicářů je nevšedním zážitkem. Jeho pohled na létání předběhl dobu minimálně o čtyři století.Leonardo da Vinci - technická řešení (3) Leonardo da Vinci - technická řešení (3)
Procházení jeho skicářů je nevšedním zážitkem. Jeho pohled na technická řešení předběhl dobu minimálně o čtyři století.Leonardo da Vinci - technická řešení (2)Leonardo da Vinci - technická řešení (2)
Procházení jeho skicářů je nevšedním zážitkem. Jeho pohled na technická řešení předběhl dobu minimálně o čtyři století.Leonardo da Vinci - technická řešení (1)Leonardo da Vinci - technická řešení (1)
Procházení jeho skicářů je nevšedním zážitkem. Jeho pohled na technická řešení předběhl dobu minimálně o čtyři století.Leonardo da Vinci - válečné strojeLeonardo da Vinci - válečné stroje
Procházení jeho skicářů je nevšedním zážitkem. Jeho nápady vidíme na řadě zbraní a zařízení s mnohem mladším datem výroby.Leonardo da Vinci - skicy z anatomieLeonardo da Vinci - skicy z anatomie
Procházení jeho skicářů je nevšedním zážitkem. Jeho pohled na anatomii lidí a zvířat předběhl dobu minimálně o čtyři století.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí