internetWEEK.cz menu TOPlist

Deepak Chopra: Co je to nepodmíněná láska

Deepak Chopra: Co je to nepodmíněná láska

Lékař indického původu dobyl Ameriku a učí ji žít zdravě a mít se dobře. Je potřeba začít od své vlastní psychiky, vyrovnat se s minulostí a zlepšit svůj vlastní vztah k sobě.

 

Deepak Chopra: Co je to nepodmíněná láska

Údajně nejlépe placený spirituální kouč na světě Deepak Chopra navštívil uprostřed května 2014 také Prahu. Co od něj můžeme čekat? Jeho záběr je široký – od alternativního léčení až po rady, jak prožít život plně. Napsal 75 knih, z nichž více než 20 byly bestsellery. Následující článek ukazuje, že ho zajímají mezilidské vztahy. Chopra vymyslel pojem „kvantový léčitel“ a tvrdí, že za zdraví a spokojený život jsou odpovědní kvantové fenomény.

 

Pokouší se integrovat indickou tradiční medicínu ajurvédu s kvantovou fyzikou, aby vysvětlil své učení, nazývá výsledek „kvantové léčení“. Virus AIDS podle něj vydává zvuk, který vábí DNA do zkázy, a proto je podle něj léčitelný pradávným zvukem ajurvédy. Samozřejmě že to západní věda odmítá. Chopra je často kritizován odborníky zejména proto, že odlákává pacienty od postupů, které jsou podle nich efektivní. Přesto ho mají Američané v oblibě, zřejmě proto, že nabízí jiné pohledy na problematiku zdraví, lásky a štěstí, která je tolik zajímá.

 

O nepodmíněné lásce

Abyste svou lásku rozšířili v lásku nepodmíněnou, potřebujete pracovat se svou spiritualitou. Existuje cesta nepodmíněné lásky a jako u každého spirituálního záměru, má začátek, prostředek a konec.

 

Začátek: Čekáte a potřebujete lásku, obyčejně více, než kolik dostáváte. Cítíte se nejistí. Máte rádi druhé lidi podle toho, jak moc vás milují. Charakteristická slova pro tento druh lásky: vášeň, náklonnost, závislost, spojování, romantiku, vzájemnou potřebu, zálibu a slučitelnost.

 

Střed: Cítíte, že láska může být léčivou silou, která spojuje všechny. Můžete milovat jiného člověka a nemusíte od něj nic potřebovat. Vztahy obsahují vzájemné uznání; jsou méně konfliktní. Charakteristická slova pro tento druh lásky: idealismus, klid, nesobeckost, dávání, empatie, odpuštění a přijetí.

 

Konec: Všechny hranice jsou opuštěny, láska se mění v bezpodmínečnou. Vnímáte, že se vynořuje z duchovního zdroje ve vás. Už nemůžete mít osobní nároky na milované lidi. Teď už je možný čistý soucit a pocit sounáležitosti s lidskou rodinou. Ve vztahu už není žádný boj. Charakteristická slova pro tento druh lásky: požehnaná, svatá, zářící, extatická a neomezená.

 

Jak bychom mohli získat stav nepodmíněné lásky, jejíž záblesky jste určitě v životě poznali? Tím, že jdete po cestě, která je před vámi.

 

Pokud si zlomíme ruku, rychle získáme ponaučení, že některé předměty bývají pevnější než naše končetiny. Také po první chřipce si osvojíme pravidlo, že chodit v zimě bos není nejlepší řešení... | Partnerský vztah, láska a rozchod - tipy, rady, triky, návody a vysvětlení pocitů >>>

 

První krok: Navažte kontakt s vaším vnitřním já

Prostřednictvím meditace, sebereflexe nebo rozjímání a vnímání ticha minimálně několik minut denně se spojíte se svým vnitřním světem. Naučíte se ho oceňovat a užívat si ho.

 

Druhý krok: Poctivě se poperte se svými vnitřními překážkami

Hodně lidí se nerado setkává se svou slabostí a bolestmi, protože je odsuzují. Ale jste jenom lidé a zjistíte, že vaše pocity nejistoty a napětí představují zážitky z minulosti, která má být léčena. Vlastně chtějí odejít a vy jim to musíte dovolit. Nejprve je třeba podívat se do sebe a nechat proces léčení, aby začal. Léčení se může odehrávat mnoha způsoby, od skupinové terapie a podpory až po energetickou práci nebo masáže.

 

Třetí krok: Vyléčení starých ran

Někdo si může třeba vybrat pokročilejší léčení. Když jsou staré zbytky emocí uvolněny, zjistíte, že jste uvízli v hněvu, zranění a v jizvách, se kterými se musíte vypořádat. Pod takovými jizvami může být čerstvá rána. Vyžaduje to pomoc od někoho, kdo chápe situaci, která vyžaduje vyrazit do temných míst – blízký přítel, poradce, kněz nebo terapeut. Nikdo to nemůže dělat sám, ale nejde o zdůrazňování nebezpečí nebo strachu. Může to být provedeno bezpečně, bez obav, a když začnete, přijde obrovský pocit euforie, triumfu. Jen si najděte někoho, kdo to s vámi celé absolvuje úspěšně a sympatizuje s vámi.

 

Čtvrtý krok: Odpusťte si svou minulost

Neměli byste odpouštět příliš rychle. Zmizení bolesti dosažené léčbou, vám dá dobrý základ pro hluboké, trvalé odpuštění. Nejprve je nutné odpustit sobě a zjištění, že vy – a všichni kolem vás – děláte to nejlepší, co můžete, podle toho, na jaké úrovni poznání jste. Může to být docela náročné, když vám někdo hodně ublížil, ale vy se nemůžete oddělit od provinění, dokud nepřijmete fakt, že ostatní lidé jsou uvězněni v pasti reality, za které nejde uniknout.

 

Pátý krok: Přijměte, kde právě jste

I to je stav, do kterého se nemůžete dostat rychle. Přítomnost má svá břemena, vzpomínky a zranění. Musí se jim dostat péče ještě, než se dokážete rozhlédnout, zlehka dýchat a zamilovat si to, jak právě žijete a kde jste. Dobrý začátek je říct: „Já už nejsem ten člověk.“ A je to pravda – nejste. Jste někdo jiný. Minulost zůstala za vámi.

 

Šestý krok: Tvořte vztahy, ve kterých se budete cítit milováni a přijímáni.

Cesta k nepodmíněné lásce neznamená, že jste osamělí. Měli byste po ní jít s těmi lidmi, kteří odrážejí lásku, kterou vidíte v sobě. Pravděpodobně se v určitém životním období porozhlédnete a zjistíte, že ne každý ve vaší rodině a mezi vašimi přáteli je v souladu s těmito vašimi touhami. Aniž byste je odmítli, máte právo najít si k sobě lidi, kteří rozumějí tomu, jak chcete žít a je jim to sympatické. Budou to spíše oni, kdo vás ocení, jací teď jste a kým se chcete stát.

 

Sedmý krok: Projevujte takovou lásku, jakou chcete dostat.

Jediná cesta, jak opravdu najít „toho pravého“, je být sám/sama tím pravým/pravou. Svůj k svému – čím více žijete podle svého ideálu lásky, tím spíše vaše světlo k sobě přitáhne jiné světlo. Když věnujete denně určitě čas jednomu nebo dvěma takovým krokům, najdete praktickou cestu, která vás donese k větší lásce, než kterou dnes máte. Tyto kroky se začnou přirozeně rozvíjet, když jim začnete věnovat pozornost. Narodili jste a dostali po zásluze perfektní lásku. Ztráta takového stavu je nenormální a návrat do něj znamená, že se musíte spojit se svým pravým já. Po téhle cestě lidé chodili stovky let, takže proč by se to nemělo podařit vám?

 

Spíš objevíte tisíce mimozemských civilizací, než jediný ideální vztah. Podle matematika Petera Backuse je vhodný pouze každý 285 tisící kandidát. Možná za to může náš čich. Možná jen vysoké nároky nebo strach z minulých zklamání... | Jak najít ideálního partnera či partnerku? >>>

 

D. Chopra živě v rozhovoru s Robin Dubin Avramovou, která se zaměřuje na spojení dětí z různých životních prostředí.

 

 

Zdroje:
wikipedia.org
http://www.huffingtonpost.com/2014/04/15/love-yourself-unconditionally-deepak-chopra_n_5120399.html
YouTube.com
https://www.deepakchopra.com

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Láska  


Kategorie Láska


Trend moderní doby – Multiloving, aneb nemiluji jednoho!Trend moderní doby – Multiloving, aneb nemiluji jednoho!
Setkali jste se již s člověkem, který měl přítele, či přítelkyni, ale přesto básnil o někom jiném, rozplýval se nad jeho smskami, obrázky a těšil se na setkání s ním? Nejspíše to hraničí s láskou. Multiloving je trend moderní doby.



Anita Moorjani: O duši, lásce a jinémAnita Moorjani: O duši, lásce a jiném
Anita Moordjani napsala knihu „Zemřela jsem, abych žila“. Porazila rakovinou, když už jí lékaři nedávali žádnou naději.



Mám tě rád/a, ale sex nebude…Mám tě rád/a, ale sex nebude…
Nulový zájem, mnohdy dokonce odpor k sexu. To je asi pro většinu běžné populace nepředstavitelné. V poslední době se o tom čím dál tím více mluví. Žijí mezi námi asexuálové a jsou jiní.



Ne všichni poznají láskuNe všichni poznají lásku
Většina mladých je nešťastná. Najít partnera, se kterým si budete rozumět je totiž v dnešní době nelehký úkol. Pojďme si říci, proč.



Den svatého Valentýna - import nebo domácí svátek?Den svatého Valentýna - import nebo domácí svátek?
Čtrnáctý únor - Den svatého Valentýna je už i u nás známý coby svátek zamilovaných. A srdíčka, svíčičky, čokoládky, kytičky už několik týdnů předem přetékají pulty obchodů.Jde o importovanou komerční záležitost z Ameriky, nebo domácí svátek?



Jak najít ideálního partnera či partnerku?Jak najít ideálního partnera či partnerku?
Spíš objevíte tisíce mimozemských civilizací, než jediný ideální vztah. Podle matematika Petera Backuse je vhodný pouze každý 285 tisící kandidát. Možná za to může náš čich. Možná jen vysoké nároky nebo strach z minulých zklamání...



Návyková láska a nebezpečné vztahyNávyková láska a nebezpečné vztahy
Když přijde láska, uvolní se neurotransmitery adrenalinového typu. Mozek je zaplaven PEA, dopaminem a norepinephrinem. Cítíte se, jako když si šlehnete. Nebo strčíte hlavu do vosího hnízda...



Jak sbalit holku?Jak sbalit holku?
Otázka, na kterou většina mladých kluků i starších mužů neumí najít odpověď. Metod existuje mnoho. Ale jen málokdo je ochoten se s vámi poděli o zkušenosti z praxe.



Partnerský vztah, láska a rozchod - tipy, rady, triky, návody a vysvětlení pocitůPartnerský vztah, láska a rozchod - tipy, rady, triky, návody a vysvětlení pocitů
Pokud si zlomíme ruku, rychle získáme ponaučení, že některé předměty bývají pevnější než naše končetiny. Také po první chřipce si osvojíme pravidlo, že chodit v zimě bos není nejlepší řešení.



Jak se zbavit strašáků jako je strach, stres, obavy, pochyby či nejistota?Jak se zbavit strašáků jako je strach, stres, obavy, pochyby či nejistota?
Musíme žít stále pod stresem, ve strachu a v depresích? Jak to můžeme změnit?




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí