internetWEEK.cz menu TOPlist

Léto přeje kruhům v obilí

Léto přeje kruhům v obilí

Letní sezóna přináší jako obyčejně úrodu nových kruhů v obilí. Dva agrosymboly se objevily také na Jihlavsku. Nafotil je pilot, který nad místem přelétal. Anglická nabídka je ovšem jako každý rok nepřekonatelná.

 

Léto přeje kruhům v obilí

Jihlavské agrosymboly

Na Jihlavsku byly zaznamenány v obilí hned dva agrosymboly, jeden jednoduchý, druhý složitější. Všiml si jich pilot letadla Filip Zejda. Složitější obrazec se nachází u Bílého Kamene, jednodušší se třemi kruhy je blíže k Vyskytné. Ten se měl objevit na místě v neděli 5. srpna. Pilot dokonce vyzval specialisty, aby je prozkoumali. Což je zajímavý postup, protože tomu bývá naopak. Zpráva o kruzích byla zveřejněna 8. srpna.

 

 

Piktogramy z Winchestru

Zajímavější a složitější piktogramy tradičně poskytuje Anglie. Například u Cheesefoot Head nedaleko Winchestru v hrabství Hampshire se objevil 9. srpna složitý „vzor na koberec“, jak to pojmenovala jedna uživatelka Facebooku. Oblast je s agrosymboly spojena, jeden, ale zcela odlišný se u Cheesefoot Head objevil již v roce 1993. Současný obrazec připomíná keltské vzory. Jeho poselství můžeme dešifrovat tak, že vše je propojeno a vše je spojeno v Jedno. Někdo tu vidí souvislost s DNA, protože kroužků je 64.

 

 

V Anglii se první agrosymboly objevují už v dubnu, začíná to v řepce, později přichází na řadu obilí. Sezona vrcholící v červenci končí až na podzim. Jako materiál klidně poslouží i kukuřice, někde dokonce vznikají symboly i v zimě. Proč si „ufoni“ oblíbili Anglii, těžko říci. Můj osobní názor je tento: Anglie je specifický ostrov se svéráznými lidmi, kteří mají specifický smysl pro humor. Kruhy v obilí jsou zvláštní moderní zábava s mystickými a multidimenzionálními odkazy, podobně jako UFO. Sice se vyskytovaly již v 17. století, ale současná mediální doba jejich prezentaci nahrává. Dříve se o nich mohli lidé dozvědět maximálně v okolí, ti řekli, že je to dílo ďáblovo. A bylo vymalováno. Dnes existují dva tábory interpretů. Jedna skupina věří, že se jedná o mimozemskou záležitost, druhá skupina je považuje za podvrhy, které vyrábějí „fakers“, potměšilí jedinci s prkýnky a provazy, bavící se tím, že oblbují druhé. Otázka je, proč by si nějací pitomci dávali tolik práce s výrobou tak složitých vzorců, jaké se objevují v Anglii?! Nebo se jedná o příslušníky náboženské sekty, kteří se tak snaží navázat kontakt s mimozemšťany poletujícími nad našimi hlavami, případně přivést lidstvo k zamyšlení nad sebou? Taky možné.

 

Zamyšlení nad českými kruhy

Formace 13 kruhů od Bílého Kamene postrádá elegantní symetrii anglických piktogramů, i když se tento typ soustavy větších a menších kruhů v Anglii objevil již před lety. Renomovaný odborník Eckhard Weber ve své knize „Kruhy v obilí“ představuje mnoho symbolů tohoto typu. Jihlavská sestava má celkem 13 větších i menších kruhů, které neleží v jedné přímce, kruhy jsou spojeny širšími pěšinami. Mohly by představovat planety, těch je 8 velkých a 5 trpasličích. Ale formace v obilí vypadá všemožně, jenom nepřipomíná naši sluneční soustavu. Číslice 13 bývá někdy také interpretována jako počet lidských čaker a je pokládána za symbol Boha – 13. čakra je nad hlavou a znamená napojení na božskou dimenzi. Třináct kruhů v jedné linii, které se objevily 13. května 1999 v řepce u Middle Wallop byly interpretovány jako 13 dimenzí. Kruhy od Bílého Kamene vypadají v porovnání s anglickou formací chaoticky, ba amatérsky. Jednodušší piktogram od Vyskytné tvoří 4 kroužky – tři velké a jeden mnohem menší, které jsou propojené jednou spojovací linií.

 

Piktogram, který se podobá složitější formaci u Vyskytné, se objevil v Anglii už v roce 1990. Nicméně byl značně odlišný. Kruhy v Anglii nebyly všechny propojeny jako na Jihlavsku. Weber anglický piktogram z roku 1990 nazval „Kosmický drak“. Podobné, ale jednodušší piktogramy se dříve objevily i v Německu. Podle teorie Joachima Kocha a H-J. Kyborga (autoři knihy Záhadná poselství hvězd) jsou obilné formace projevem kosmické inteligence. Badatelé vysvětlují symboly v obilí takto: kruh znamená hvězdu nebo planetu. Piktogramy vlastně znamenají zprávu – vesmírnou komunikaci mezi pozemšťany a mimozemšťany. Když jejich teorii aplikujeme na Vyskytnou, tak neznámí tvůrci kruhů zde oslovili mimozemšťany, aby se vyjádřili k jejich dotazu. Bohužel zatím netušíme, na co se pozemšťané ptali.

 

Srovnání a pravost

Když se podíváme na historii obilných formací, tak jednoduché propojené sestavy tří kruhů se objevily v Anglii už v roce 1940 a 1960. Od roku 1990 jsou anglické piktogramy čím dál složitější. Z hlediska evoluce kruhů v obilí se proto nabízí vysvětlení, že na Jihlavsku jde o neumělou nápodobu českých tvůrců. Naštěstí nemáme jen fotografie z ptačí perspektivy, ale někteří návštěvníci kruhů již umístili detaily na internet. Je na nich patrné, že obilí není pravidelně polehlé, spirálovitě zatočené jedním směrem. Nicméně některé komentáře tyto agrosymboly považují za pravé. Například autor příspěvku na serveru www.kruhy-v-obili.cz píše: „Již dokonalost záběrů shora potvrzuje pravost těchto obrazců, neboť linie tvořící osy piktogramů jdou zčásti nahoře a zčásti vespod obrazce. Umístění obrazců není náhodné - v Anglii u bílých koní - u nás i v blízkosti bílých skal a kamenů.“ Také známá badatelka Tonička Plíšková, která byla přímo na místě činu, se vyjádřila pro jejich pravost.

 

Zdroje:
www.kruhy-v-obili.cz/
regiony.impuls.cz
cropcircleconnector.com
Eckhard Weber: Kruhy v obilí, 1 a 2.

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Kruhy v obilí   Záhady   Zajímavosti  


Kategorie Kruhy v obilí


Kruhy v obilí: Vyřešená záhadaKruhy v obilí: Vyřešená záhada
Sezónu kruhů v obilí čekáme nejdříve na jaře, ale Amerika ožila mimořádným obrazcem v Kalifornii, již koncem roku 2013. Piktogram byl pro Američany tak zajímavý, že o něm referovala i CNN. Alespoň v tomto případě je však po záhadě...Nejkrásnější kruhy v obilí v Čechách!Nejkrásnější kruhy v obilí v Čechách!
Pozoruhodný agrosymbol byl objeven na Liberecku. Jeho kvalitní záběry jsou na Youtube. Ufologové se nemohou shodnout, zda jde o padělek.Kruh v obilí nese časový údajKruh v obilí nese časový údaj
V Anglii se začátkem června objevil piktogram, který informuje o určitém, přesně vymezeném čase. Badatelé však pravost obrazce zpochybňují.


Kategorie Zajímavosti


Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?
20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX
Ve SpaceX udělali výběr top 124 fotek. My z nich vybrali nej 20. A přidali zajímavá videa.
Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?
Vědci se pokusili odhadnout, kolik toho člověk na Zemi vytvořil a přetvořil.Slovenská slova, kterým mladí Češi nerozumíSlovenská slova, kterým mladí Češi nerozumí
K žádnému jinému národu světa nemáme blíže. Kus společné historie, kultura a chtělo by se říci i velmi podobný jazyk. Mladí Češi ale slovenštině obvykle nerozumí.Jak na ranní vstávání?Jak na ranní vstávání?
ABECEDA PODNIKÁNÍ Vám radí vstávat brzy. Protože tak uděláte více práce. A snáze dosáhnete úspěchu. Je však možné si ranní vstávání osvojit, či je vrozené?Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.com13 snových symbolů13 snových symbolů
Moderní psychologie vychází z toho, že sny vypovídají o vaší osobě. Následující článek vysvětluje 13 častých snových motivů.Petr Chobot o andském šamanismuPetr Chobot o andském šamanismu
Šamanské poznání z And je pozoruhodné v oblasti léčení, práce s energií, při poznání minulých životů i smyslu života současného.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí