internetWEEK.cz menu TOPlist

Léto přeje kruhům v obilí

Léto přeje kruhům v obilí

Letní sezóna přináší jako obyčejně úrodu nových kruhů v obilí. Dva agrosymboly se objevily také na Jihlavsku. Nafotil je pilot, který nad místem přelétal. Anglická nabídka je ovšem jako každý rok nepřekonatelná.

 

Léto přeje kruhům v obilí

Jihlavské agrosymboly

Na Jihlavsku byly zaznamenány v obilí hned dva agrosymboly, jeden jednoduchý, druhý složitější. Všiml si jich pilot letadla Filip Zejda. Složitější obrazec se nachází u Bílého Kamene, jednodušší se třemi kruhy je blíže k Vyskytné. Ten se měl objevit na místě v neděli 5. srpna. Pilot dokonce vyzval specialisty, aby je prozkoumali. Což je zajímavý postup, protože tomu bývá naopak. Zpráva o kruzích byla zveřejněna 8. srpna.

 

 

Piktogramy z Winchestru

Zajímavější a složitější piktogramy tradičně poskytuje Anglie. Například u Cheesefoot Head nedaleko Winchestru v hrabství Hampshire se objevil 9. srpna složitý „vzor na koberec“, jak to pojmenovala jedna uživatelka Facebooku. Oblast je s agrosymboly spojena, jeden, ale zcela odlišný se u Cheesefoot Head objevil již v roce 1993. Současný obrazec připomíná keltské vzory. Jeho poselství můžeme dešifrovat tak, že vše je propojeno a vše je spojeno v Jedno. Někdo tu vidí souvislost s DNA, protože kroužků je 64.

 

 

V Anglii se první agrosymboly objevují už v dubnu, začíná to v řepce, později přichází na řadu obilí. Sezona vrcholící v červenci končí až na podzim. Jako materiál klidně poslouží i kukuřice, někde dokonce vznikají symboly i v zimě. Proč si „ufoni“ oblíbili Anglii, těžko říci. Můj osobní názor je tento: Anglie je specifický ostrov se svéráznými lidmi, kteří mají specifický smysl pro humor. Kruhy v obilí jsou zvláštní moderní zábava s mystickými a multidimenzionálními odkazy, podobně jako UFO. Sice se vyskytovaly již v 17. století, ale současná mediální doba jejich prezentaci nahrává. Dříve se o nich mohli lidé dozvědět maximálně v okolí, ti řekli, že je to dílo ďáblovo. A bylo vymalováno. Dnes existují dva tábory interpretů. Jedna skupina věří, že se jedná o mimozemskou záležitost, druhá skupina je považuje za podvrhy, které vyrábějí „fakers“, potměšilí jedinci s prkýnky a provazy, bavící se tím, že oblbují druhé. Otázka je, proč by si nějací pitomci dávali tolik práce s výrobou tak složitých vzorců, jaké se objevují v Anglii?! Nebo se jedná o příslušníky náboženské sekty, kteří se tak snaží navázat kontakt s mimozemšťany poletujícími nad našimi hlavami, případně přivést lidstvo k zamyšlení nad sebou? Taky možné.

 

Zamyšlení nad českými kruhy

Formace 13 kruhů od Bílého Kamene postrádá elegantní symetrii anglických piktogramů, i když se tento typ soustavy větších a menších kruhů v Anglii objevil již před lety. Renomovaný odborník Eckhard Weber ve své knize „Kruhy v obilí“ představuje mnoho symbolů tohoto typu. Jihlavská sestava má celkem 13 větších i menších kruhů, které neleží v jedné přímce, kruhy jsou spojeny širšími pěšinami. Mohly by představovat planety, těch je 8 velkých a 5 trpasličích. Ale formace v obilí vypadá všemožně, jenom nepřipomíná naši sluneční soustavu. Číslice 13 bývá někdy také interpretována jako počet lidských čaker a je pokládána za symbol Boha – 13. čakra je nad hlavou a znamená napojení na božskou dimenzi. Třináct kruhů v jedné linii, které se objevily 13. května 1999 v řepce u Middle Wallop byly interpretovány jako 13 dimenzí. Kruhy od Bílého Kamene vypadají v porovnání s anglickou formací chaoticky, ba amatérsky. Jednodušší piktogram od Vyskytné tvoří 4 kroužky – tři velké a jeden mnohem menší, které jsou propojené jednou spojovací linií.

 

Piktogram, který se podobá složitější formaci u Vyskytné, se objevil v Anglii už v roce 1990. Nicméně byl značně odlišný. Kruhy v Anglii nebyly všechny propojeny jako na Jihlavsku. Weber anglický piktogram z roku 1990 nazval „Kosmický drak“. Podobné, ale jednodušší piktogramy se dříve objevily i v Německu. Podle teorie Joachima Kocha a H-J. Kyborga (autoři knihy Záhadná poselství hvězd) jsou obilné formace projevem kosmické inteligence. Badatelé vysvětlují symboly v obilí takto: kruh znamená hvězdu nebo planetu. Piktogramy vlastně znamenají zprávu – vesmírnou komunikaci mezi pozemšťany a mimozemšťany. Když jejich teorii aplikujeme na Vyskytnou, tak neznámí tvůrci kruhů zde oslovili mimozemšťany, aby se vyjádřili k jejich dotazu. Bohužel zatím netušíme, na co se pozemšťané ptali.

 

Srovnání a pravost

Když se podíváme na historii obilných formací, tak jednoduché propojené sestavy tří kruhů se objevily v Anglii už v roce 1940 a 1960. Od roku 1990 jsou anglické piktogramy čím dál složitější. Z hlediska evoluce kruhů v obilí se proto nabízí vysvětlení, že na Jihlavsku jde o neumělou nápodobu českých tvůrců. Naštěstí nemáme jen fotografie z ptačí perspektivy, ale někteří návštěvníci kruhů již umístili detaily na internet. Je na nich patrné, že obilí není pravidelně polehlé, spirálovitě zatočené jedním směrem. Nicméně některé komentáře tyto agrosymboly považují za pravé. Například autor příspěvku na serveru www.kruhy-v-obili.cz píše: „Již dokonalost záběrů shora potvrzuje pravost těchto obrazců, neboť linie tvořící osy piktogramů jdou zčásti nahoře a zčásti vespod obrazce. Umístění obrazců není náhodné - v Anglii u bílých koní - u nás i v blízkosti bílých skal a kamenů.“ Také známá badatelka Tonička Plíšková, která byla přímo na místě činu, se vyjádřila pro jejich pravost.

 

Zdroje:
www.kruhy-v-obili.cz/
regiony.impuls.cz
cropcircleconnector.com
Eckhard Weber: Kruhy v obilí, 1 a 2.

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Kruhy v obilí   Záhady   Zajímavosti  


Kategorie Kruhy v obilí


Kruhy v obilí: Vyřešená záhadaKruhy v obilí: Vyřešená záhada
Sezónu kruhů v obilí čekáme nejdříve na jaře, ale Amerika ožila mimořádným obrazcem v Kalifornii, již koncem roku 2013. Piktogram byl pro Američany tak zajímavý, že o něm referovala i CNN. Alespoň v tomto případě je však po záhadě...Nejkrásnější kruhy v obilí v Čechách!Nejkrásnější kruhy v obilí v Čechách!
Pozoruhodný agrosymbol byl objeven na Liberecku. Jeho kvalitní záběry jsou na Youtube. Ufologové se nemohou shodnout, zda jde o padělek.Kruh v obilí nese časový údajKruh v obilí nese časový údaj
V Anglii se začátkem června objevil piktogram, který informuje o určitém, přesně vymezeném čase. Badatelé však pravost obrazce zpochybňují.


Kategorie Záhady


8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Americký Ötzi: Starý indián z PolynésieAmerický Ötzi: Starý indián z Polynésie
Evropa má svého Ötziho a Amerika Muže z Kennewicku. Pradávný americký lovec je obestřen záhadami. Jeho původ se pomocí analýzy DNA dosud nepodařilo vystopovat, ale pravděpodobně není praprapradědečkem současných původních Američanů...Snové záhady: matematik Srinivasa RamanujanSnové záhady: matematik Srinivasa Ramanujan
Indickému géniovi přicházely nápady ve snech. Pracuje mozek, aniž o tom víme, nebo jde o paranormální aktivity?Další záhada Stonehenge vyřešenaDalší záhada Stonehenge vyřešena
Pomohlo suché léto a krátká hadice na kropení trávy. Pozorný správce dostal geniální nápad. Uspěl tam, kde neuspělo mnoho historiků.Pravdu.cz - tajemno  záhady horoskopy najdete ZDEPravdu.cz - tajemno záhady horoskopy najdete ZDE
Pokud hledáte původní obsah a autory z magazínu Pravdu.cz - musíte nově na internetWEEK.czIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzickáIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzická
Naše vědomí, city, myšlenky působí zpětně na realitu způsobem, který může mít pozoruhodné výsledky. Jde jen o to uvědomit si, že vědomí je propojené, a problémy jsou řešitelné.Reinkarnace Jeffrey KeenaReinkarnace Jeffrey Keena
Penzionovaný hasič žil v jednom svém minulém životě jako generál americké občanské války. Jeffrey Keene této představě uvěřil a má k tomu více pádných důvodů.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí