internetWEEK.cz menu TOPlist

Facebook se snažil očernit Google

Facebook se snažil očernit Google

Přední sociální síť Facebook byla zapletena do konspirace s cílem očernit společnost Google.

 

Facebook se snažil očernit Google

Slovo konspirace má mnoho definic. Jednoduše jde o dohodu dvou nebo více osob účastnit se zlých, nezákonných, zrádných nebo podvratných činů s vidinou osobního prospěchu. Sousloví „konspirační teorie“ je často používáno při podezřeních zástupců obchodu nebo politiků z nekalých činností. Když tedy bylo odhaleno, že přední sociální síť Facebook byla zapletena do konspirace s cílem očernit společnost Google, prošla digitální komunitou vlna překvapení. Co mohlo donutit Facebook k tomu, aby klesl tak nízko, a najal si PR společnost s cílem publikace nepravdivých článků o porušování soukromí v Googlu?

 

 

Facebook po palbou kritiky

 

Facebook si ve skutečnosti najal světoznámou PR společnost Burston-Marsteller k vykonání trochu špinavé práce. Všechno toto vyšlo na světlo, když naštvaný dogger uvolnil emailovou komunikaci mezi Facebookem a PR společností. Několik prvních dní Facebook pouze tiše přešlapoval, dokud se neprokázalo, že ve věci byl skutečně zapleten. Facebook se bránil tvrzením, že se pouze snažil upozornit na skutečnost, že Google používá data z Facebooku a tím může porušovat jejich práva na ochranu osobních údajů. To je opravdu velmi šlechetné od společnosti, která byla několikrát kritizována za zneužívání údajů.

Co je ale ono porušování práva na ochranu osobních údajů, které Facebooku leželo tolik na srdci? Byla to nová sociální síť Googlu – Social Circle, která při některých svých aktivitách využívá prostředí Facebooku. Podle expertů jde však o pocit ohrožení společnosti Facebook před příchodem nového konkurenta do arény sociálních sítí a pokus o průmyslovou špionáž.

Žijeme ve společnosti neustálých soubojů zájmů a jsme obklopeni skrytými dohodami zástupců obchodu. Většinou jde v případě konspirací o finanční prospěch. Nemusíte příliš hledat, abyste nalezli množství dokumentů, které odkrývají pravdu. Potravinářský průmysl proti nám konspiruje, aby si nás udržel jako stále se vracející zákazníky, když nás přidávání aditiv do potravin zabíjí, farmaceutický průmysl konspiruje s cílem udržovat nás pod vlivem množství léků, které často přinášejí více škody než užitku. Všichni kolem nás – společnosti, průmysl, ale i vlády, proti nám konspirují, aby dosáhly finančního zisku.

Spiknutí a konspirace existují již od biblických dob. Pamatujete si na Jákoba? Spikl se s vlastní matkou, aby připravil bratra Ezaua o otcovské požehnání. V dnešní době jsme buď extrémně skeptičtí, nebo naopak příliš důvěřiví. Když bychom slepě skočili na každou konspirační teorii, tak nás budou mít lidí za paranoidní teoretiky spiknutí. Když však budeme ignorovat dobře zdokumentované a podložené důkazy, skrývali bychom se před krutou realitou.

Mnoho obvinění, dříve nazývaných jako konspirační teorie, se nakonec ukázalo být pravdivými. Příkladem může být propojení mafie, politiky a průmyslu, účast bývalého prezidenta Nixona v aféře Watergate a snaha o infiltraci vedení demokratické strany nebo úloha CIA v obchodu s drogami v Los Angeles.

Nemusíme být společností, která uvidí intriky a machinace na každém rohu, ale musíme si dávat pozor na lži, které nás obklopují.

 

Zdroj: www.naturalnews.com

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Konspirační teorie   Google   Facebook   Ze zahraničí  


Kategorie Konspirační teorie


Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.



Zmizení letu 370 – konspirační teorieZmizení letu 370 – konspirační teorie
Hlavní konspirační teorie - letadlo bylo uneseno na základnu Diego Garcia. NSA ví, kde přistálo. Mobilní telefony vyzváněly ještě několik hodin po zmizení letadla.



Zdraví: 8 uznaných konspiračních teoriíZdraví: 8 uznaných konspiračních teorií
Fluor ve vodě škodí, ekologické sáčky jsou karcinogenní a GMO znečišťuje americké řeky insekticidem. Některá hlavní média v USA, Kanadě a v Británii začínají publikovat informace, které předtím spadaly jen do oblasti alternativní žurnalistiky.



Jak byl zabit Usáma bin LádinJak byl zabit Usáma bin Ládin
Další voják podal svědectví o smrti šéfa Al Kájdy. Existují tři verze o jeho konci. Jedna je oficiální, druhou popsal Matt Bissonnett v knize No Easy Day. Třetí svědectví poskytl časopisu Esquire člen komanda zvaný Střelec.



Konspirace – Střelba v Sandy Hook Konspirace – Střelba v Sandy Hook
Američané mají novou konspirační teorii. Její tvůrci nevěří, že popis krveprolití v základní škole v Newtownu je pravdivým obrazem skutečnosti. Bylo to jinak. Ale jak?



9/11 – Co je nového v konspiračních teoriích?9/11 – Co je nového v konspiračních teoriích?
Američané nezapomínají na podivné útoky ze září 2001 ani na začátku roku 2013. Video ukazuje, jak ke zdi Pentagonu přilétá raketa. Expert KGB: Dvojčata položila termonukleární demolice.



Šílený střelec James Holmes byl naprogramovánŠílený střelec James Holmes byl naprogramován
Konspirační teorie v kauze Jamese Holmese. Jeho spoluvězeň z vazby vypovídá. Masový vrah řekl, že byl „naprogramován“ zločinným psychiatrem.



Zdravá konkurence pro toxický aspartam? Stévie!Zdravá konkurence pro toxický aspartam? Stévie!
Je to obyčejná tráva. 300x sladší než cukr. Ale nemá kalorie a nezvyšuje hladinu inzulinu. Proto je postrachem potravinářské chemie.



Velké konspirační teorie: ChemtrailsVelké konspirační teorie: Chemtrails
Podívejte se na oblohu. Uvidíte silnou mlžnou čáru od letadla, která vydrží pěkně dlouho. Pozor, je v tom záměr! Vládci světa, ilumináti vás ohrožují. Taková je chemtrailová konspirační teorie. My jsme se pokusili dát dohromady všechna pro i proti.



Svět řídí jedna superkorporace!Svět řídí jedna superkorporace!
Nejde přitom o konspirační teorii, ale o realitu – dokázali to výzkumníci Curyšské univerzity.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí