internetWEEK.cz menu TOPlist

Každý pátý bude muslim

Každý pátý bude muslim

Demografickými prognózami muslimského obyvatelstva v EU se zabývá také nedávno uveřejněná zpráva, podle které by do roku 2050 mělo v EU žít 20% muslimského obyvatelstva, samozřejmě s odpovídajícím politickým zastoupením.

 

Každý pátý bude muslim

Podle listu The Telegraph změní Evropa do 40 let svou demografickou strukturu nevídaným způsobem. Kvůli nízké porodnosti a celkovému stárnutí evropské populace se ještě před pěti lety počítalo s poklesem obyvatelstva EU v roce 2050 o 16 milionů. Nyní ale kvůli masivní imigraci musí prognostici své výpočty poopravit – do roku 2050 má EU narůst o 10 milionů lidí.

Nejlidnatější zemí bude Velká Británie, kde v té době bude žít přes 77 milionů lidí (dnes 61,6 mil). O prvenství tak připraví v současnosti nejlidnatější Německo (dnes 82,5 mil). V roce 2006 údajně žilo v EU legálně přes 15 milionů muslimů, nicméně s ohledem na nelegální přistěhovalce se jeví jako mnohem pravděpodobnější hodnota 23 milionů, tedy zhruba 5%.

Tento scénář ale vůbec nezapočítává hypotetické přijetí Turecka do EU. Již v současné době žije ve státech EU 13 milionů Turků, vzhledem k jejich demografické křivce se počítá s tím, že již v roce 2040 dosáhne Turecká populace na 90 milionů lidí, tedy samotní Turci by tvořili cca 17% populace EU. Nutno ovšem podotknout, že Turci rozhodně nepatří mezi horlivé vyznavače Islámu.

Evropa se stala hlavním cílem emigrantů z nejrůznějších koutů Země zejména díky své koloniální minulosti. Dodnes se v některých bývalých koloniích v Africe nebo Asii používá jako správní jazyk Angličtina nebo Francouzština, největší problém klasické imigrace s jazykovou bariérou tedy mnohdy vůbec neexistuje. Podle zprávy EU se příliv přistěhovalců po roce 2002 ztrojnásobil, každoročně je to 1,6 až 2 milióny lidí.

Díky vysoké míře porodnosti muslimů a naopak nízké porodnosti Evropanů dosáhne muslimská populace v roce 2050 20% všech obyvatel Unie. Tomuto číslu bude vzhledem k Evropou proklamovanému multikulturalismu pravděpodobně odpovídat i muslimské zastoupení v politických orgánech.

 

Hranice 20% je na mnoha místech Evropy dosažena nebo dokonce překročena již dnes. Například v Marseille a Rotterdamu tvoří muslimové čtvrtinu obyvatel, ve švédském Malmö pětinu, 15 procent muslimů čítá Brusel a Birmigham a o pět procent méně Londýn, Paříž a Kodaň.

 

 

Studie

 

Studie dále předpovídá, že původní obyvatelé Birminghamu se do roku 2026 stanou menšinou. Jiný výzkum naznačil, že by se do roku 2050 mohli původní obyvatelé stát minoritou v celé Západní Evropě. Demografickému vývoji v Evropě se věnuje také propagnadistický film „Kolonizace světa„, který pro evropskou kulturu předpovídá neradostné odsunutí do pozadí před majoritním Islámem.

 

Islámská kolonizace světa – film

 

Tento propagandistický snímek ukazuje na budoucí demografický vývoj způsobený vysokým stupněm tolerance Západních společností k cizím kulturám. Jako důsledky multikulturalismu zde představuje hrozbu zaniknutí humanistických, křesťansko-židovských tradic Evropy a USA v důsledku prostého demografického přečíslení obyvatel států Západní Evropy muslimskými imigranty.

Ačkoli jsou čísla prezentovaná ve filmu pravdivá, film je mistrně využívá k vyvolání strachu a podsouvá myšlenky o nemožném mírovém soužití křesťanů a muslimů. O jeho autorech není nic blíže známo, obecně lze tvrdit, že za ním stojí radikální křesťanské organizace, nebo nacionalistické politické strany Západní Evropy.

 

 

Situaci s porodností dále ilustruje například žebříček sedmi nejoblíbenějších chlapeckých jmen v Bruselu: Mohamed, Adam, Rádžan, Ajúb, Mehdí, Amín a Hamza. Rakouský list Der Standard nedávno uvedl, že jméno Mohamed patří mezi nejoblíbenější chlapecká jména v Evropě v Británii, Bruselu, Francii, Oslu, Malmö, Amsterodamu nebo Milánu.

Rozdílně namíchaný koktejl populace se podle listu The Telegraph výrazně projeví ve všech oblastech života – ve vzdělání, bydlení, sociálním systému, pracovním trhu i umění. A dokonce i v zahraniční politice – zmíněná studie pro americké letectvo měla totiž zjistit, jak se tato demografická změna může dotknout vztahu USA a Evropy.

Předpokládaný vývoj nezačíná znepokojovat pouze extrémisty, pro které jsou tato čísla cenným verbovacím argumentem, ale i obyčejnou populaci. Své znepokojení vyjádřil i Jerome Vignon, ředitel pro zaměstnanost a sociální politiku Evropské Komise: „Zcela určitě se to podcenilo, lidé zodpovědní za řízení EU se soustředili na azylanty a řízenou migraci spíše než na to, jak integrovat ty, kteří tu už žijí.“

Jednotlivé země se dosud vyrovnávaly s odlišností kultur jen sporadicky. Například Francie zakázala nosit ve školách šátky, stejně jako velké kříže a jarmulky, aby tak zabránila spekulacím o diskriminaci muslimů. Británie zase zpřísnila zákony o náboženské nenávisti. V Česku nedávno vyvolali rozruch moravští lidovci, kteří se postavili proti výstavbě mešity v Brně.

Je třeba si uvědomit, že rozhodně ne všichni muslimové patří mezi fundamentalisty a už rozhodně ne mezi teroristy. Naprostá většina muslimů si zde pouze přeje najít klidnější život, nicméně už z podstaty věci vyplývá, že mnohem více slyšíme o těch radikálnějších. Je ovšem pravda, že začleňování muslimů do většinové společnosti se jeví jako mnohem problematičtější, než u jiných skupin, protože právě muslimové jsou méně ochotní k ústupkům.

Nicméně s dynamicky rostoucí muslimskou populací může evropský model multikulturalismu a tolerance zanedlouho narazit na své limity. Postupné zničení po tisíceletí budované Evropské kultury by paradoxně mohla mít na svědomí stejně dlouho budovaná idea rovnosti bez výjimek. Její civilizační vrchol v podobě demokracie by tak mohl stát u začátku jejího konce.

Co si o tom myslíte vy? Diskutujte s námi na toto téma v komentářích.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

EU   Muslim   Statistika   Demografické prognózy   Islámská kolonizace světa   Evropa   Zajímavé články   Video   Videa   Zajímavá videa   Konspirace   Zajímavý článek   Multikulturalismus   Ze zahraničí  


Kategorie Konspirace


Konopí jako lékKonopí jako lék
Vědci vědí, že konopí má velmi dobré účinky na řadu nebezpečných nemocí. Nesmyslný boj proti pěstování konopí však nadále pokračuje. Případ Mykayly Comstockové naznačuje, že konopí může léčit leukémii.Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.Jihokorejská Kubiceho zprávaJihokorejská Kubiceho zpráva
Také Jižní Korea má svou Kubiceho zprávu, která ovlivnila politické dění v zemi. V případě Korejců jde ale o daleko závažnější obvinění, která se dostala až k soudu. Snaha svrhnout režim nebo jen záměrná konspirace?50 let po atentátu – Amerika stále neví50 let po atentátu – Amerika stále neví
John F. Kennedy: Proč většina Američanů nevěří v teorii jednoho střelce? Co píší americká média 50 let po nejslavnějším atentátu 20. století. Zdá se, že dohady budou trvat věčně...Místo zločinu: Ground ZeroMísto zločinu: Ground Zero
Američané se stále dožadují pravdy o 11. září. Film 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out předkládá základní důkazy, proč nemůžeme věřit tomu, že tři mrakodrapy v New Yorku zbourala dvě letadla.Britský voják: Dianu zabila SASBritský voják: Dianu zabila SAS
Příslušník SAS prohlásil, že tato speciální jednotka záměrně způsobila nehodu v Paříži v roce 2007.Aktivista se soudí kvůli 11. záříAktivista se soudí kvůli 11. září
Zájemci o pravdu o 11. září se dočkali. Britský správní soud rozhodl ve věci Tony Rooka, který odmítá z morálních důvodů platit poplatky BBC.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)
Bývalý pilot CIA Phil Marshall byl zavražděn. Investigativní novinář dokazuje, že šlo o špinavou akci některé tajné služby.Autor knih o konspiraci 11. září zastřelenAutor knih o konspiraci 11. září zastřelen
Phillip Marshall, bývalý pilot CIA a DEA, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září 2001 zorganizovala vláda USA společně se Saúdskou Arábií, byl nalezen zastřelen. O život přišly násilně také jeho dvě děti.Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech
Co je nového v oblasti vyšetřování záhadné nehody? Paparazzi Andanson byl agent MI6, spáchal sebevraždu, ale měl v hlavě dvě díry. Někteří spisovatelé tvrdí, že v Paříži šlo o atentát na přání královské rodiny.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí