internetWEEK.cz menu TOPlist

JOSEF MENGELE – Šílený doktor!

JOSEF MENGELE – Šílený doktor!

Jeho jméno se pro mnoho lidí za 2. světové války stalo noční můrou. Ke všem svým obětem mluvil laskavým hlasem, za chvilku na to na nich bez narkózy prováděl své pokusy. Vydejme se za Andělem smrti!

 

JOSEF MENGELE – Šílený doktor!

O Josefu Mengelem

Josef Mengele se narodil 16. Března 1911 v Německu. Pracoval jako nacistický lékař, kdy během druhé světové války ve věznicích v koncentračním táboře Osvětim provádí morbidní a sadistické pokusy. Sám poslal přes 400 000 vězňů do plynové komory. Umírá v Brazílii roku 1979 na infarkt při plavání.

 

Bojujme za čistou rasu!

Mengele je od druhé poloviny 30. let 20. století nadšeným fanouškem nacistické ideologie, která propaguje nadřazenost Němců (tzv. „árijské“ rasy) především nad Židy. Protože toto tvrzení Mengeleho skutečně zaujalo, začal pracovat od roku 1937 ve frankfurtském Ústavu pro výzkum dědičnosti, biologie a rasové čistoty. Od května 1943 pracuje jako lékař v SS v koncentračním táboře Osvětim. V Osvětimi provádí pokusy na lidech. Pokusnými králíky jsou Rusové, Poláci, Židé, Romové atd.

 

Týral nevinné!

Lékaři v době Nacismu se k vězňům chovali naprosto příšerně. Záměrně jim potírali kůži petrolejem, nebo různými jinými chemickými roztoky. Infikovali je tyfem. V těch nejhorších případech dokonce mají vězňům amputovat zdravé končetiny. Mengele zkoumá především pravděpodobnost toho, že žena porodí dvojčata. Dalším cílem bylo zjistit, jakým způsobem by se mohlo dosáhnout toho, aby ženy rodily více „rasově čistých“ dětí, které by mohly ovládnout svět. Tyto děti by měly být silné, odolné, inteligentní, se světlýma očima a světlými vlasy. Z tohoto důvodu prý šílený Mengele vstřikuje „pokusným“ dvojčatům různé roztoky do kůže na hlavě, do očí, provádí sešívání tepen a další obzvláště kruté operace. Za jeho doby týrá více než jeden tisíc dvojčat.

 

Jeden z krutých pokusů

Jeden z velmi krutých pokusů se odehrál za zdmi koncentračního tábora Osvětimi v jižním Polsku, cca 45 kilometrů západně od Krakova.
V jedné z laboratoří se ozýval dětský pláč. Doktor Mengele totiž právě přišívá zády i rukama k sobě dvě děti – dvojčátka. Nepoužívá narkózu. Tento pokus prý provádí proto, že chce vidět, jak mezi dvojčaty bude po operaci probíhat krevní oběh. Několik následujících dní zažívali chlapci nesnesitelné bolesti. Bez přestávky několik dní pláčou. Jeden z chlapců to již nevydrží a nesnesitelným bolestem, které jeho tělíčko trápí několik krutých dní, podlehne. Několik minut po smrti chlapce se Mengele rozhodne zavraždit i jeho bratra.
To byl jen jeden z mnoha šílených experimentů tohoto doktora.

 

Chráněná zrůda

Mengele se svými hrůznými činy končí až s koncem 2. světové války. Jelikož se dostává na seznam mezinárodně hledaných nacistických zločinců, prchá z Osvětimi. Do Osvětimi v té dobé míří sovětská armáda. „Anděl smrti“ odplouvá do Jižní Ameriky. Dostatečně daleko, aby na něj nikdo nepřišel a on v klidu mohl dožít svůj život. V Argentině pobývá pod ochranou fašistického prezidenta Juana Peróna. Aby nebyl lehko k nalezení, později se stěhuje do Paraguaye a Brazílie. Údajně se má vyhnout zatčení úplatky, které rozdává jak o život, jen aby nemusel do vězení. Nejspíše si je jistý tím, že by v ní nepřežil možná ani jeden den. Jeho život končí až roku 1979, kdy se utopí při koupání. Tělo bylo nalezeno až roku 1985.

 

Tajné pokusy nekončí

Mengele prý zásadně se svými pokusy na americkém kontinentu nekončí. Naopak je zdokonaluje. Nacistický lékař prý ošetřuje ženy v brazilském městě Candido Godoi poblíž argentinských hranic. Jeho ošetření však skrývá velkou hrozbu pro ně i jejich nenarozené děti. Provádí na nich totiž své pokusy. A právě ve výše uvedeném městě se v dnešní době má rodit mnoho dvojčat!

 

Povedlo se zrealizovat plán?

Zamyšlení hodné je při nejmenším to, že ve městě Candido Godoi se rodí více dvojčat než jednotlivců. Je to prý zarážející, neboť dvojčata se běžně rodí u každého osmdesátého porodu. Navíc překvapivé je, že většina narozených dvojčat má blonďaté vlasy a modré oči, poněkud zvláštní na Brazilce, kteří většinou mají tmavší pleť a tmavé vlasy. Podle lékařů se prý všechny ženy v době 60. let 20. století mají nechat ošetřovat u jakéhosi doktora Weisse. Je prý dokázáno, že Mengele neustále měnil svá jména proto, aby ho nedopadli.

 

Právě od 60. let 20. století se ve městě mají začít rodit dvojčata jako houby po dešti. Záhadný lékař navíc nemá pocházet z města a dává ženám samé tabletky a sirupy, navíc zkoumá jejich krevní vzorky.

 

Vědci nesouhlasí

Vše nahrává tomu, že doktor, který pečoval o ženy, by skutečně mohl být Mengele. Jiné jméno, zvláštní tabletky podávané ženám, zkoumání vzorků… Vědci ale nesouhlasí. Prý se nikdy neprokázalo, že by někdy Mengele byl v Candido Godoi. Prý ani větší množství dvojčat, které se ve městě rodí, nesouvisí s tím, že by toto městečko navštívil „Anděl smrti“. Podle jisté brazilské genetičky za velkou porodnost dvojčat může izolovanost městečka. Díky němu má totiž docházet k rozmnožování mezi vzdálenými příbuznými.

 

To by prý skutečně mohlo vést k jistým výchylkám. Šlo by po té o jistou mutaci jedinců. Podobný jev se vyskytl také na Kanárských ostrovech, kde se rodily děti se světlými vlasy a modrýma očima. Přitom jejich předchůdci měli vlasy tmavé a pleť snědou.

 

Pro přítomnost Mengeleho v Candido Godoi není dostatek důkazů. Dvojčata se prý také mohla rodit proto, že jejich matky prošly nějakým působením chemických látek na tělo, či přímo do krve, nebo radiace.

 

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/zamysleni-fejeton/ruzne/pokusy-doktora-mengeleho-na-lidech-a-dvojcatech-osvetim-a-josef-mengele
http://osvetim.valka.cz/mengele.htm
http://www.lidovky.cz/josef-mengele-esesacky-lekar-s-prezdivkou-andel-smrti-pfa-/lide.asp?c=A110319_174213_lide_ape

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Josef Mengele   2. světová válka   Tajné projekty  


Kategorie Josef Mengele


Kdo to byl Josef MengeleKdo to byl Josef Mengele
Kdo to byl Josef Mengele, byl to výborný antropolog nebo vrah?


Kategorie 2. světová válka


Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.
Čeští politici mají stále dokola potřebu omlouvat se Německu za poválečný odsun. Připomeňme si, o co šlo, proč je to nesmysl a slovy prezidenta Beneše „vlastizrada“, před kterou varoval.Kamikaze nebyli žádní fanatici, ukazují jejich deníkyKamikaze nebyli žádní fanatici, ukazují jejich deníky
Piloti kamikaze jsou symbolem statečného až fanatického sebeobětování. Sebevražedně nalétávali s letadly napěchovanými trhavinami na spojenecká plavidla. Aby položili nejvyšší oběť na oltář skomírajícího Japonského císařství.Kde je poklad generála Jamašity? Kde je poklad generála Jamašity?
Jedna z největších záhad druhé světové války stále čeká na své odhalení. Kde je pohádkový válečný poklad císařského Japonska? A existoval vůbec? Jamašitovo zlato...Ukrývá podzemní továrna Richard poklad?Ukrývá podzemní továrna Richard poklad?
Nacisté získali mnoho pokladů. Předpokládá se, že některé jsou ukryty i stovky metrů pod zemí v bývalé podzemní továrně Richard. Jaká tajemství jsou pohřbena v prostorech s nejasným účelem?Únos desítek tisíc ČechoslovákůÚnos desítek tisíc Čechoslováků
Ve druhé polovině 40. let minulého století náhle mizí desetitisíce československých občanů. Data narození známe, data úmrtí nikoliv. Kam se ztratili, nikdo neví. Vydejme se po stopách jejich únosů!Pozorování UFO: nacistická konspirace?Pozorování UFO: nacistická konspirace?
Velká část pozorování UFO je jistě utajovaným vojenským vývojem. Podle dokumentu UFO - nacistická konspirace prokazatelně již od dob Hitlera...Jak začala druhá světová válka? Jak začala druhá světová válka?
V polských archivech byl nalezen originál rozkazu Adolfa Hitlera, který zahájil nejhorší konflikt v dějinách lidstva. Pojďte si přečíst, co obsahuje tak šokujícího.V-7: Létající talíř pro Hitlera V-7: Létající talíř pro Hitlera
Víte, že první lidské UFO chtěli zkonstruovat nacisti? Chtěli vyrobit létající talíř pro Hitlera - V7.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí