internetWEEK.cz menu TOPlist

John Wayne Gacy - masový vrah - 4. část

John Wayne Gacy - masový vrah - 4. část

Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.

 

John Wayne Gacy - masový vrah - 4. část

Brzy poté co se dozvěděl jméno člověka, který Piestovi nabízel zaměstnání, klepal poručík Kozenczak na Gacyho dveře. Policista jej vyzval, aby s ním odjel na policejní stanici. Gacy junior odmítl s tím, že měl nedávno úmrtí v rodině, přesto se na policejní stanici hlásil o hodinu později, kde poskytl výpověď, že neví nic o chlapcově zmizení.

 

Poručík Kozenczak se rozhodl, že důkladně prozkoumá minulost podezřelého, proto byl překvapen, když se dozvěděl, že si Gacy před lety pobyl ve vězení za provozování sodomie s teenagerem. Na základě tohoto zjištění se policie rozhodla prohledat Gacyho dům, kde, jak doufali, by mohli objevit Roberta Piesta.

Masový vrah

13. prosince 1978 vstoupila policie do domu vlastněného Johne Waynem Gacym Jr., který ovšem momentálně nebyl přítomen. Evidenci podezřelých věcí měl na starosti inspektor Kautz, zde jsou některé z nich:

 

 

 • krabička na šperky obsahující dva řidičské průkazy a několik prstenů, mezi nimi prsten s nápisem Maine West High School rok 1975 a iniciály J.A.S.
 • krabička s marihuanou a s papírky
 • sedm erotických kazet ze Švédska
 • pilulky amylnitritu a vália
 • zavírací nůž
 • potřísněný kus koberce
 • barevné fotografie farmaceutických prodejen a lékáren
 • adresář
 • měrka
 • knihy jako např.: Napnutí teenageři, Práva gayů, Kluk na kole, Sex mezi mužem a chlapcem, Jednadvacet abnormálních sexuálních případů, Dvousetletá příručka gaye, Hlava, ocas a polykání
 • jeden pár pout s klíči
 • dřevěné prkno se dvěma dírami na každém konci
 • šestimilimetrová italská pistole s náboji
 • policejní odznak
 • injekční stříkačka pro podkožní injekce, jehla a malá hnědá láhev
 • oblečení, které by pro Gacyho bylo příliš malé
 • stvrzenka na roli filmu s výrobním číslem od společnosti Nisson Pharmacy
 • nylonový provaz

 

Rovněž tři Gacyho automobily byly zkonfiskovány - Chevrolet PickUp z roku 1978 a dodávka měli na boku nápis "PDM Contractors". Třetím do party byl Oldsmobile Delta 88. V kufru auta byli nalezeny kusy vlasů, které byly později rozpoznány jako vlasy Roba Piesta.

 

Později vyšetřovatelé vstoupili do malého prostoru pod podlahou Gacyho domu. Nejdříve policisty udeřil žluklý zápach, o kterém si mysleli, že pochází z kanalizace. Povrch tohoto prostoru byl posypán vápnem, ale zdálo se, že je nedotčený. Policie během prvního prohledání nic jiného nenašla, vyšetřovatelé se tudíž vrátil do svého sídla, kde začali testovat a zkoumat svůj případ do hloubky.

 

Gacy byl přizván na policejní stanici, aby vysvětlil předměty, které se u něj v domě našli. Rozčilený Gacy se ihned dožadoval právníka, který mu doporučil nevypovídat, protože policisté neměli jediný důvod Gacyho obvinit, po čtyřiadvaceti hodinách v cele jej museli propustit.

 

Během dalších dnů vyšetřování, policie předvolala k výslech některé Gacyho přátele. John Wayne je předem informoval, že policie ho vyšetřuje kvůli vraždě chlapce, a že s tím nemá nic společného. Nikdo z jeho přátel nemohl uvěřit, že by byl schopen zabít pubertálního chlapce.

 

Masoví vrazi - John Wayne Gaci

Policisté frustrováni tím, že nemají žádnou stopu spojující Gacyho s Robertem Piestem se rozhodli, že Gacyho zatknou za držení marihuany a vália. Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.

 

V době, kdy byl Gacy zatčen, obdržela policie trestní oznámení na Gacyho kvůli sexuálnímu napadení. Jeho autorem byl Jeffrey Ringall, který identifikoval muže, který jej znásilnil. Ringhall (muž ze začátku příběhu) si totiž vybavil sjezd z dálnice, který si zapamatoval, než obdržel další dávku chloroformu. Nakonec po hodinách strávených čekáním u sjezdu zahlédl auto muže, který jej znásilnil. Pronásledoval ho až k domu, kde si poznamenal Gacyho jméno, které uvedl do policejního dotazníku.

 

Díky intenzivnímu vyšetřování a práci v laboratořích se konečně podařilo najít podstatné důkazy. Jeden z prstenů z Gacyho klenotnice patřil Johnu Szycovi, který zmizel o rok dříve. Vyšetřovatelé zjistili, že další tři Gacyho bývalí zaměstnanci také záhadně zmizeli. Účtenka za film, kterou policisté zkonfiskovali v jeho domě patřila spolupracovníkovi Roberta Piesta, jenž jí Robertovi dal v den jeho zmizení. S novými informacemi vyšetřovatelé začali zjišťovat hrůznost případu, kterou si předtím neuvědomovali.

 

Po krátké době se policisté opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil, ovšem tvrdil, že to bylo v sebeobraně. Řekl, že tělo spálil pod garáží - označili ono místo. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.

 

Ještě ten samý večer byl k vyšetřování povolán okresní lékařský ohledávač Dr. Robert Stein. Okamžitě po svém příjezdu rozpoznal žluklý zápach - charakteristický pach smrti. Stein začal organizovat hledání dalších těl, jakoby se jednalo o archeologické vykopávky. Věděl, že vyproštění zkompostovaného těla musí být provedeno s nejvyšší péčí, aby byla zachována jeho integrita.

 

22. prosince 1978 se Gacy policii přiznal, že zabil okolo 30-ti lidí a většinu z nich pohřbil pod podlahou svého domu. K první vraždě došlo v lednu 1972, k druhé v lednu 1974 - rok a půl po svatbě. Ještě se přiznal, že své oběti vždy spoutal, pak na ně sexuálně útočil. Aby potlačil jejich křik, nacpal jim do úst ponožky nebo spodní prádlo, zabíjel je škrcením, zatímco je znásilňoval. Používal lano nebo nějakou desku či prkno. Mrtvá těla po několik hodin skladoval pod postelí nebo v podkroví, než je pohřbil pod podlahu.

 

První den kopání policie nalezla dvě těla. První patřilo Johnu Butkovichovi, bylo pohřbeno pod garáží. Druhé tělo našli pod domovní podlahou. Jak ubíhali dny počet těl narůstal. U některých se hluboko v krku našlo spodní prádlo. Některá těla byla tak blízko sebe, že se policie domnívala, že byla pohřbena najednou. Gacy potvrdil, že při různých příležitostech zabil i několik chlapců za den.

 

28. prosince policie vyndala všech dvacetsedm těl z Gacyho domu. Další tělo předtím našli pod garáží. Tělo Franka Landingina, jehož řidičák měl Gacy v domě, našli v řece Des Plaines. Landingin nebyl jedinou obětí, která se našla v řece. Rovněž 28. prosince vyšetřovatelé z řeky Des Plaines vyjmuli tělo Jamese Mazzara, jenž měl stále ucpané hrdlo spodním prádlem. Koroner řekl, že toto zapadlé prádlo Mazzara udusilo. Gacy policistům vysvětlil, že tato těla házel do řeky, protože pod podlahou již docházelo volné místo a z věčného rytí do země ho začala bolet záda.

 

Až do února policie rozkopávala Gacyho majetek. Prozkoumali dům od střechy po sklep, nicméně další těla už nenašli. Hledání se oproti předpokladům, kvůli bouřkám a silné zimě, značně protáhlo. Přesto nepřestávali věřit, že najdou ještě nějaká těla - a měli pravdu.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

John Wayne Gacy   USA   Masový vrah   Vrah   Ze zahraničí  


Kategorie John Wayne Gacy


John Wayne Gacy - masový vrah - 5. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 5. část
V řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. Nakonec byl Gacy převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Policisté se opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.John Wayne Gacy - masový vrah - 3. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 3. část
Náš seriál o masovém vrahovi pokračuje svou 3. částí.John Wayne Gacy - masový vrah - 2. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 2. část
Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. Vraždit začal až později.....John Wayne Gacy - masový vrah - 1. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 1. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.


Kategorie Masový vrah


Střelba ve škole – podivné souvislostiStřelba ve škole – podivné souvislosti
Zatímco Amerika truchlí, kolem střelby ve škole v Connecticutu zůstává mnoho hádanek. Šlo pouze o čin vyšinutého mladíka, kterého nezvládla matka? Nebo je za tím ještě něco jiného?Šílený střelec James Holmes byl naprogramovánŠílený střelec James Holmes byl naprogramován
Konspirační teorie v kauze Jamese Holmese. Jeho spoluvězeň z vazby vypovídá. Masový vrah řekl, že byl „naprogramován“ zločinným psychiatrem.Šílení střelci, armáda a thrillery – jak to souvisí?Šílení střelci, armáda a thrillery – jak to souvisí?
Začal to v roce 2011 Nor Breivik a následovali jej Američané James Holmes a Wade Page. V pozadí konání těchto masových vrahů nějakým způsobem figuruje armáda.John Wayne Gacy - masový vrah - 5. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 5. část
V řece Illionis objeveno další tělo, už jedenatřicáté. Nakonec byl Gacy převezen do Menardova nápravného zařízení, kde byl po letech apelací zabit smrtící injekcí.John Wayne Gacy - masový vrah - 4. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 4. část
Policisté se opět vrátili k prohledávání Gacyho domu. J.W. Gacy se konečně přiznal, že někoho zabil. Vyšetřovatelé nezačali kopat ihned, nejdříve chtěli podrobně prozkoumat místo pod podlahou. Po minutách kopání objevili zbytky těla.John Wayne Gacy - masový vrah - 3. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 3. část
Náš seriál o masovém vrahovi pokračuje svou 3. částí.John Wayne Gacy - masový vrah - 2. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 2. část
Ve vězení se Gacy držel všech pravidel a vyhýbal se problémům. Byl ideálním vězněm, vědom si, že může být brzy propuštěn na čestné slovo. Vraždit začal až později.....John Wayne Gacy - masový vrah - 1. částJohn Wayne Gacy - masový vrah - 1. část
Den před zatčením se Gacy svěřil svým přátelům a spolupracovníkům, že ve skutečnosti zabil okolo 30-ti lidí, protože byli špatní a snažili se ho vydírat.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 6.část.
Tabák není potravina, je to nejničivější droga všech dob, v systému je uměle udržovaná prostřednictvím ministerstva zdravotnictví, politické reprezentace. Vymíráme na tabák a je to skutečnost, ne iluze.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.Masový vrah - tabákový průmysl - 5.část.
Je to tragický fakt. Bylo napsáno několik set tisíc prosebných dopisů, aby filmová studia přestala propagovat tabákové výrobky dětem. Dopisy dostala každá Hoolywoodská hvězda, všechny produkce, ale odpověď nepřišla od žádné z hvězd.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí