internetWEEK.cz menu TOPlist

Japonsko se potápí

Japonsko se potápí

Japonsko je zemí, jež se může chlubit dokonalými vynálezy, krásnou krajinou, gejšami a saké. Nemusí to být ale na dlouho. Stíhá ho jedna katastrofa za druhou a Japonsko jde ke dnu!

 

Japonsko se potápí

Posunula se celá Země

11. 3. 2011 bylo poklidným dnem. Byl pátek a každý měl dobrou náladu, dokud nepřišlo silné zemětřesení, které vše změnilo.
Síla 8,9 Richterovy škály vyvolalo tsunami, která se na Japonsko řítila Pacifikem. Sílu přírody nevydržel jaderný reaktor elektrárny ve Fukušimě. Nicméně celé Japonsko se posunulo o 5,3 metrů. Mořské dno se zvedlo o tři metry a posunulo se o 24 metrů na východ. Došlo dokonce k vychýlení zemské osy o 25 centimetrů, což způsobilo její rychlejší rotaci, která nám zkrátila den o 1,6 mikrosekundy.
Ostrov Honšú se posunul o 2,4 metry. Zemětřesení bylo natolik silné, že posunulo i Koreu a ruskou metropoli Vladivostok. Země se dala do pohybu, a tak se posunula celá Korea o 0,5 cm a Vladivostok o celé 4 cm. Podstatné je, že kvůli těmto přesunům se Japonsko pomalu ale jistě potápí.
Fukušima je hustě obydlenou oblastí. Zdá se, že městský základ je více než pevný. Jedná se ale opravdu jen o první pohled. Když přijde zemětřesení, chodníky se v této provincii začnou vlnit, jako by byly z papíru, stromy se lámou jako sirky a podávají se vodě, která tryská ze spár trhajícího se chodníku. Nejedná se o žádné vymyšlené scénáře, toto je skutečnost. Japonsko je jen malé smítko uprostřed nekonečného oceánu.

 

 

Čtěte dále v magazínu internetWEEK.cz | Fukušima: následky havárie stále nejasné >>>

 

Přivolané neštěstí

Pokud jste spatřili předešlé video, možná vám běhal mráz po zádech. Svým způsobem je proč, neboť to, co se děje v Japonsku se týká i nás. Zarážející zde je, že se v internetových debatách objevily různé spekulace o tom, že Japonci na sebe přírodní katastrofy přivolávají sami. Čím? Přece filmy, které jsou plné katastrof a znázorňují propadání Japonska kamsi do hlubin Země. Velké propady půdy způsobí vlny tsunami, které potom celé Japonsko, kousek po kousku zničí.

 

Je to spíše naopak. Japonci vědí, že jsou blízko tektonickým deskám, které mají neustále tendenci se přesouvat, a to neznamená nic dobrého. S tektonickými deskami se pohybuje půda, která samozřejmě způsobuje zemětřesení, propady a vlny tsunami. A tak se Japonci rozhodli, že ztvární to, co by se jejich zemi v budoucnu mohlo stát. Doufejme, že nemají pravdu.

 

Zdroje:
http://zpravy.idnes.cz/zemetreseni-posunulo-ostrov-honsu-o-2-4-metru-a-vychylilo-zemskou-osu-1k6-/zahranicni.aspx?
c=A110312_221725_zahranicni_brm http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/to-jsou-veci-katastrofa-posunula-japonsko-a-zemskou-osu.html
http://www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/japonske-ostrovy-v-ohrozeni---potopi-se-.html
http://uogcc.org.ua/cz/actual/article/?article=7724

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Japonsko   Ze světa  


Kategorie Japonsko


Jak vypadá skutečná kalamita: 15 metrů sněhuJak vypadá skutečná kalamita: 15 metrů sněhu
V Praze… tři centimetry sněhu a u muzea čtyři! Ano, u nás máme o slovu kalamita zejména v některých městech poněkud zkreslené představy. Jak vypadá taková skutečně pořádná sněhová nadílka?Nechcete balenou vodu z Fukušimy? Nechcete balenou vodu z Fukušimy?
Lajdáctví kolem jaderné elektrárny Fukušima pokračuje, odstranění následků potrvá možná i půl století. A radioaktivní vodu již za chvíli nebude kam dávat...Projděte se ulicemi opuštěného okolí Fukušimy Projděte se ulicemi opuštěného okolí Fukušimy
Google pořídil snímky v městě duchů, jak by se mohlo překřtít japonské město Namie-machi , které je už více než dva roky opuštěné po havárii v nedaleké jaderné elektrárně Fukušima.UFO spadlo u břehu Okinawy.  Je to pravda, není to pravda?UFO spadlo u břehu Okinawy. Je to pravda, není to pravda?
Do pobřežních vod ostrova Okinawa se 5. prosince 2012 zřítilo UFO, informovalo mnoho médií po celém světě. Fotka pořízená japonskou armádou je skvělá. Japonci slíbili, že UFO vyzvednou ze dna.Kde je poklad generála Jamašity? Kde je poklad generála Jamašity?
Jedna z největších záhad druhé světové války stále čeká na své odhalení. Kde je pohádkový válečný poklad císařského Japonska? A existoval vůbec? Jamašitovo zlato...Fukušima: následky havárie stále nejasné Fukušima: následky havárie stále nejasné
Jaderná energetika patří i přes kritiku ekologů k bezpečným zdrojům energie. Tedy pokud jaderné bloky nepostavíte pár metrů od pobřeží v jedné z tektonicky nejaktivnějších oblastí. Jaké budou dopady havárie Fukušimy na zdraví Japonců?Japonci s lovem delfínů a velryb hned tak nepřestanouJaponci s lovem delfínů a velryb hned tak nepřestanou
Když ubíjejí k smrti tisíce delfínů v mělké zátoce, moře rudne jejich krví. O úctě k těmto inteligentním a ohroženým tvorům však nechtějí ani slyšet. Podívejte se na následující video, než půjdete na delfíny do mořského akvária...Velké konspirační teorie - Útok na Pearl HarborVelké konspirační teorie - Útok na Pearl Harbor
Vláda USA věděla předem o chystaném útoku Japonců na Pearl Harbor a mohla porážku odvrátit, ale prezident Roosevelt chtěl Ameriku zatáhnout do války. Taková je konspirační teorie. Udělejte si vlastní názor!Země praskáZemě praská
Nedávno se objevila na jednom německém ostrově dva kilometry dlouhá trhlina v zemi, hluboká asi jeden metr. Zapadá do podobných anomálií na celé planetě?Katastrofa, která zasáhla JaponskoKatastrofa, která zasáhla Japonsko
Málokoho nechávajú tieto udalosti ľahostajným a okrem mnohých otázok, ktoré si ľudia v tejto súvislosti kladú sa medzi nimi nachádza i otázka: Prečo? Prečo k takémuto niečomu dochádza? Nedalo by sa tomu zabrániť?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí