internetWEEK.cz menu TOPlist

Mýty a fakta spojená s hubnutím!

Mýty a fakta spojená s hubnutím!

Patříte mezi jedny z těch, kteří chtějí zhubnout, cvičíte, dodržujete vše pro to, abyste shodili pár kil? Bez výsledku? Možná jste se totiž domnívali, že děláte vše správně, ale pozor, existují určité mýty!

 

Mýty a fakta spojená s hubnutím!

Mýty o hubnutí a jak je tomu doopravdy

Nejčastěji nám v tom, abychom začali hubnout, brání přesvědčení, že bychom se museli vzdát oblíbených jídel, museli bychom se začít více pohybovat a utratit více peněz za kvalitní a zdravé výrobky. Když už se konečně k hubnutí odhodláme, měli bychom dodržovat určitá pravidla. Nejčastěji si je vyhledáme na internetu, nebo se je dozvíme od příbuzných. Ne všechna jsou ale pravdivá.

 

Mezi nejrozšířenější mýtus, který rozhodně není pravdivý, patří, že pokud nebudeme jíst po páté hodině, zhubneme. Večeři si klidně dát můžeme. Neměli bychom však jíst žádné mastné a tučné jídlo. Na noc bychom tak zatížili žaludek, špatně by se nám spalo a ještě k tomu, by se nám více ukládaly tuky. Hladovění je dalším mýtem, který je často při hubnutí doporučován. Pokud budeme hladovět, naše tělo začne spotřebovávat energii z uložených zásob tuku. Když se opět najíme, tělo začne brát nazpět ztracený tuk a tak přibýváme daleko více. Pravdou je, že bychom se měli živit pětkrát denně v menších porcích. Mýtem je i to, že si lidé často myslí, že je důležité především jíst zdravě, ale že již nezáleží na množství jídla, které zkonzumujeme. Omyl, záleží! Veškerá nevyužívaná energie se totiž v našem těle ukládá v podobě cukrů a tuků. Zdravé potraviny mají stejnou energetickou hodnotu jako živočišné tuky, akorát jsou šetrnější k našemu organismu. Buď je tedy zapotřebí, abychom snížili příjem energie, nebo zvýšili pohyb, a tím tedy její výdej. Přestat konzumovat cukr je také často doporučováno, ale špatně! Naše tělo cukr potřebuje. Pokud nehodláme konzumovat čokoládu a sladké, je potřeba ho vyměnit za ovoce, med atp.

 

Částečně pravdivým mýtem je, že nadváha je dědičná. Ano, je, ale u naprosté menšiny lidí. Dědíme špatné stravovací návyky a je jen na nás, co s tím uděláme, abychom si zlepšili životosprávu a udrželi naše tělo v dobré kondici.

 

Jezte!

Pro hubnutí platí určitá pravidla, která bychom měli dodržovat.

 

Měli bychom jíst jídlo. Tím máme na mysli skutečné jídlo, které se neskládá z polotovarů a z chemie. Ale po domácku uvařené. Žádné mražené, ani sušené jídlo není pro náš organismus tak dobré, jako skutečně čerstvé „živé“ jídlo. To je to, které se rychle kazí, neboť není nijak nepřirozeně zpracované. Jen takové jídlo obsahuje přírodní bakterie a plísně, které našemu tělu prospívají. Při hubnutí je velmi dobré se zaměřit na luštěniny a zelenou stravu. Jsou totiž méně nasycené energií. Měli bychom jíst pomalu. Kdo pomaleji jí, bude se dříve cítit sytější a nezkonzumuje tedy tolik potravy. Důležité je, aby naše strava byla pestrá. Barvy a rozmanité chutě lahodí nejen našemu trávení, ale i oku. Bylo by dobré, kdybychom i v dnešní uspěchané době uměli jíst v klidu, s dobrou náladou, u stolu a třeba i s partou dobrých přátel. Jídlo nám bude více chutnat a bude pro nás i o to zdravější. Není dobré do našeho jídelníčku zařadit extrémy. Pokud je náš organismus zdravý a v pořádku, tak to tolik nevadí. Je-li však nemocný, je dobré nastolit přísnější režim.

 

Zdroje:
http://www.zhubnoutzdrave.cz/myty-a-fakta-o-hubnuti.php
http://www.bonella.cz/hubnuti/myty-o-hubnuti.html
http://www.wellnesstoptrend.cz/index.php?page=myty-o-hubnuti
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/vicebustingdiet/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Optický klam   Zdraví   Hubnutí   Mýty a fakta  


Kategorie Hubnutí


Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!
Málokdo drží diety a cvičí pro zdraví. Většině jde jen o krásu. Ta je však subjektivní. Modelka z úvodní fotografie není rozhodně ideálem krásy pro každého. A vůbec nemusí být šťastná...Netloustněte z hladu, zhubněte jídlem!Netloustněte z hladu, zhubněte jídlem!
V České republice žije více lidí s nadváhou a obezitou než s normální váhou. Ve snaze zhubnout přistupují mnozí z nich k radikálnímu omezení jídla. Nedostatečný přísun energie a živin však může vést k dalšímu tloustnutí.


Kategorie Zdraví


Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí