internetWEEK.cz menu TOPlist

Google pomáhá CIA!

Google pomáhá CIA!

Google je ve skutečnosti klíčovým účastníkem v americké armádě a zpravodajských operací CIA, které zahrnují i mučení, podvracení cizích vlád, nelegální útočné války či vojenské okupace zemí.

 

Google pomáhá CIA!

V nedávné době jsme mohli postřehnout řadu zpráv týkající možného odchodu Googlu z Číny vzhledem k problémům s cenzurou internetu a podezřením společnosti, že čínská vláda stojí za pokusy nabourat se do několika emailových účtů Google používaných čínskými disidenty.

Nicméně média téměř úplně selhala v informování, že pod povrchem zájmu Googlu o lidská práva v Číně je popírání jejich hluboké zapojení na některých z nejhorších porušování lidských práv na naší planetě.

Google je ve skutečnosti klíčovým účastníkem v americké armádě a zpravodajských operací CIA, které zahrnují i mučení, podvracení cizích vlád, nelegální útočné války či vojenské okupace zemí, které nikdy nezaútočily na USA a které stojí stovky tisíc životů v Afganistanu, Iráku, Pákistánu a jinde.

Google je dodavatelem klíčových technologií pro vyhledávání „Intellipedia“, vysoce zabezpečený online systém, kde sdílí informace a spolupracuje na 37 000 amerických špionů a dalších souvisejících osob.

Agentury jako například tzv. „Národní bezpečností agentura“ taktéž nakupovaly servery používající vyhledávající technologie dodávané Googlem, které zpracovávaly informace získané americkými špiony operujícími po celé planetě.

Kromě toho je Google propojený s americkým špionážím a vojenským systémem skrze jeho Google Earth software. Technologie za tímto softwarem byla původně vyvinutá Keyhole Inc., společnost financovaná Q-tel http://www.iqt.org, rizikového kapitálu podniku, který je otevřeně financován a provozován jménem CIA.

Google získal Keyhole Inc. V roce 2004. Základ stejné technologie je v současné době používán v americké armádě a zpravodajských systémech ve snaze dosáhnout dle jejich vlastních slov „plnospektré dominance“ planety.

Kromě toho spojení Googlu se CIA a jeho rizikového kapitálu podniku se vztahuje i na sdílení alespoň jednoho klíčového člena personálu. V roce 2004 řiditel pro posuzování technologií v In-Q-Tel, Rob Painter, odešel z jeho původní práce přímo ve službách CIA na novou pozici „senior federál manager“ Googlu.

Jako se vyjádřil Robert Steel, bývalý důstojník CIA: Google je „v posteli“ se CIA.

Přátelé Googlu špehují miliony uživatelů internetu

Vzhledem k tomu, že Google má zájem na nabourání několika emailových účtu, je třeba poznamenat, že přátelé Googlu v In-Q-Tel, investiční rameno ICA, momentálně investují do Visible Technologies, softwarové firmy specializované na kontrolu sociálních médií.

Visible Technologie může automaticky prozkoumat více než milion diskuzí a příspěvku na blozích, online fórech, Flickru, Youtube, Twitter, Amazon, atd. každý den. Tato technologie také „skóruje“ všechny online položky, přiřadí jim pozitivní, negativní, smíšený či neutrální status na základě parametrů a podmínek stanovených technologií. Takto upravená informace může být efektivně skenována a čtena lidskými operátory.

Rizikový kapitál CIA pro In-Q-Tel říká, že budou používat technologii pro monitorování sociálních médií působících v jiných zemích a že budou dávat americkým špionům „včasné odhalení toho, jaké problémy se odehrávají v mezinárodním měřítku,“ říká mluvčí Donald Tighe. Existuje možnost, že tato technologie může být použita také americkou zpravodajskou službou, aby sledovala domácí sociální hnutí a jednotlivce v USA.

Konečně, je zde zajímavé zamlčení v prohlášení pocházejícího s Googlu – a z americké mediální zprávy – žádné hmotněprávní důkazy spojující čínskou vládu s údajnými pokusy o vloupání se na několik emailových účtu Google.

Slova jako „sofistikované“ a „podezření“ se objevila v médiích ohledně toho, že je čínská vláda zodpovědná za vloupání. Že může být. Je ale zarážející, že se média zdánlivě nezeptala, jaký důkaz stojí za tím „podezřením“.

Je třeba poznamenat, že americká vláda a její zpravodajské služby mají dlouhou historii samostatných operací určených k diskreditaci vlády či sociálních hnutí, se kterými nesouhlasili. Chcete-li vidět, jak daleko to může zajít, stačí pouze připomenout ošklivou historii dezinformace, lži a podvodu propagovaných americkou vládou a médii, aby vystrašili lidi a začali tak podporovat válku v Iráku.

Nevíme, zda útoky na email Google pochází od čínské vlády, nebo odjinud. Jedna věc je ale jistá. Společnost, která podporuje CIA klíčovými zpravodajskými technologiemi, dodává software pro mapování, které může být použito pro barbarské útočné války, která zabije obrovský počet nevinných civilistů, a která je obecně hluboce spjatá se CIA a americkou armádou, která sleduje miliony lidí – taková společnost nemůže být motivována skutečnou starostí o lidská práva a životy v Číně.

Zdroj: pravda.ru

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Propojení společnosti Google   Společnost Google   Irák   Google   Důkaz   Čína   CIA   Cenzura internetu   Americká vláda   Ze zahraničí  


Kategorie Google


Prohlédněte si ISS ve Street ViewProhlédněte si ISS ve Street View
O Mezinárodní vesmírné stanici se toho u nás dozvíte hodně. Nyní Vás můžeme pozvat dovnitř na virtuální prohlídku!Pomozte odhalovat nezákonný rybolov díky technologii Global Fishing WatchPomozte odhalovat nezákonný rybolov díky technologii Global Fishing Watch
Leonardo DiCaprio a Google představili technologii, která umožňuje komukoliv na Zemi odhalovat nezákonný rybolov z vesmíru. Ten je odhadován na 35% celkového mořského výlovu. Díky tomu jsou ryby jako tuňáci a mečouni na desetině původních stavů...Co o nás prozradí našeptávače vyhledávačů?Co o nás prozradí našeptávače vyhledávačů?
Vyhledávače Google nebo Seznam.cz používá asi většina z nás každý den. Když začnete do klávesnice bušit hledané heslo, našeptávač vám nabídne seznam nejhledanějších případně vámi kdysi hledaných výrazů. Co hledáme nejčastěji?Projděte se po EiffelovceProjděte se po Eiffelovce
Navštívili jste někdy Paříž a slavnou Eiffelovou věž? Pokud ne, můžete to alespoň virtuálně napravit díky společnosti Google. Jaký je z Eiffelovky výhled? Jak to vypadá v různých patrech? Podívejte se!Projděte se ulicemi opuštěného okolí Fukušimy Projděte se ulicemi opuštěného okolí Fukušimy
Google pořídil snímky v městě duchů, jak by se mohlo překřtít japonské město Namie-machi , které je už více než dva roky opuštěné po havárii v nedaleké jaderné elektrárně Fukušima.Google je mocnější než vlády světaGoogle je mocnější než vlády světa
Google ovládá internet. Téměř o každém ví vše. Rozhoduje, co budete kupovat a kdo Vám to prodá. Informace, kterými disponuje, Vás posadí na zadek. Jestli je zneužívá? Může. A o svou morální bezúhonnost již přišel...Oko velkého bratra z dílny GoogleOko velkého bratra z dílny Google
Oblíbený Google se po přečtení těchto šokujících a dechberoucích zpráv změní ve vašem pohledu z šikovného pomocníka na postrach a noční můru.Facebook se snažil očernit GoogleFacebook se snažil očernit Google
Přední sociální síť Facebook byla zapletena do konspirace s cílem očernit společnost Google.Temná stránka googleTemná stránka google
Společnost google má k dispozici obrovské množství dat. Nezneužije jich?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí