internetWEEK.cz menu TOPlist

Fenomén spánkové paralýzy

Fenomén spánkové paralýzy

Usínáme s pocitem, že se nám nemůže nic stát. Nejspíše jsme totiž neslyšeli o stavu, který se nazývá spánková paralýza. Ta nás dokáže znehybnit v plném vědomí i na dlouhé hodiny! Již se bojíte usnout?

 

Fenomén spánkové paralýzy

Spánkovou paralýzou rozumíme stav, kdy se naše tělo nachází v nejhlubší fázi spánku. Naše vědomí je však vzhůru, tělo se ale nehýbe. Tep je pomalý, jako při spánku a srdce bije též klidně. Je velice těžké říci, proč se spánková paralýza děje. Ani odborníci nejsou stejného názoru a rozdělují se do několika skupin. Jedna skupina došla k zajímavému názoru. Podle nich všechny symptomy, které lidé, kteří spánkovou paralýzu zažili, popisovali, odpovídají jednoznačně únosu těla mimozemšťany. Jedná se o zvláštní vysvětlení, které by se nemělo zavrhovat, neboť únos během spánkové paralýzy se skutečně měl stát.

 

Unesen a testován mimozemšťany?

Následující případ se měl odehrát ve Spojených státech Amerických jistému muži.
Spánkovou paralýzou trpí již mnoho let. Zpočátku byl hodně vyděšený, ale po čase si na stavy, které jednou za čas zažíval, zvykl. To ovšem netušil, že se spánková paralýza také může zhoršit a dojít až do opravdových extrémů.
Právě jeden děsivý zážitek se rozhodl popsat. Probudil se a tělo měl opět paralizované. Čekal tedy, až ho to přejde. Místo toho však spatřil zvláštní bytosti ve svém pokoji. Byli malého vzrůstu s podivnou šedomodrou pletí. Stáli okolo muže a koukali na něj. Na muži prováděli různé pokusy. Ten ze sebe nemohl vydat ani hlásku a již vůbec se pohnout.
Když tento děsuplný stav skončil, muž se probudil celý zpocený a celkově psychicky velmi vyčerpaný. Za tři dny od této podivné události se okolnost prý opakovala. Nikdo neví, jak by tomuto muži mohl pomoci.
Jsou další skupiny odborníků. Každá skupina se přiklání k jinému názoru. Další názor zní, že se lidé trpící spánkovou paralýzou stali obětí démonické bytosti, popřípadě tajemných stínů.

 

Nepřehlédněte v magazínu internetWEEK.cz | Setkání s Šediváky – Lidstvo na to ještě není připraveno >>>

 

Vybrané oběti

Nikdo nechápe, proč se spánková paralýza děje jen někomu. Spánkovou paralýzu opakovaně prožívá 30% populace. Není věkově omezena. Někdo se s ní setká již v dětství a doprovází ho po celý život, jiný se s ní setká jen jednou v dospělosti a opustí ho. Většina těch, kteří spánkovou paralýzu zažili, vypovídají o tom, že je spojena s něčím děsivým a temným. Mnoho z paralyzovaných, cítí v místnosti pocit někoho dalšího. Co více, slyší kroky, hlasy a další různé zvuky. Mají vidět duchy, stíny, démony a další nadpřirozené bytosti, které se volně pohybují po pokoji. Některé bytosti je mají dusit a sedět jim na hrudi. Tyto pocity mají prý rychle vymizet.
Lékaři tento zvláštní jev vysvětlují jako následek toho, že člověk je vyčerpaný. Pokud je ve stresu, nemá dostatek spánku, pravidelný režim a má strach z duchů, je velmi pravděpodobné, že se do spánkové paralýzy může dostat. Také prý tento stav velmi ovlivňuje elektromagnetismus. Podle výzkumů, které byly prováděny na lidech trpících spánkovou paralýzou, ti, kteří spí v místnosti s velkým množstvím elektřiny, jsou k paralýze velmi náchylní.

 

Nepřehlédněte v magazínu internetWEEK.cz | UFO a mimozemské děti >>>

 

Jak tomu zabránit?

Pokud chceme uvěznění zabránit, měli bychom spát minimálně 7-8 hodin denně. Také bychom neměli ležet na zádech. Důležitým článkem je usínat s někým. Samota většinou přináší deprese, obavy a čas na přemýšlení. Tyto faktory vedou ke spánkové paralýze. Pokud již spíte v ložnici sami a máte strach, měli byste si nechat zapnutou lampičku. Světlo vám na vše posvítí a budete si částečně v paralýze uvědomovat, že právě prožíváte halucinace. Takové jsou rady odborníků.
Nicméně, zažíváte-li tyto zvláštní stavy, nebojte se o nich mluvit. Nejste blázen. Ze známých osobností jí trpí i Radoslav Banga, zpěvak skupiny Gipsy.cz.
Časem si na spánkovou paralýzu zvyknete a budete ji umět i ovládat. Zjistíte, že ji doprovázejí zvuky, které slyšíte v uších a zvláštní mrazení. Budete vědět, co máte udělat.
Můžete z ní jednoduše utéci. K tomu je však zapotřebí naprostého klidu. Donuťte se k tomu, abyste si uvědomovali, že je to jen přelud. Pokud se nemůžete zklidnit, myslete na Ježíše, na světlo, které ho obklopuje. Zajisté halucinace brzy přejde. Po spánkové paralýze ihned neulehejte, přečtěte si něco, ale neulehejte, vrátila by se.

 

Zdroje:
http://radoslavbanga.blog.idnes.cz/c/163450/Spankova-paralyza-psychiatrie-vs-poltergeist.html
http://www.mysteria.sk/readarticle.php?article_id=240
http://www.radoslavbanga.cz/spirit/veda/spankova-paralyza-ii

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Fenomén   Záhada   Spánek   Mimozemšťané  


Kategorie Fenomén


8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.Fenomén virtuální měny BitcoinFenomén virtuální měny Bitcoin
Aneb jak přijít o všechno snadněji a rychleji než si myslíte.Prožitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDEProžitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDE
Shared-death experience je fenomén, který zkoumal Raymond Moody. Lidé, kteří jsou v přítomnosti umírající osoby, mají někdy zvláštní vjemy deformovaného prostoru, vidí světelný tunel nebo mají pocit, že se vznášejí.Fenomén: Předtucha smrti Fenomén: Předtucha smrti
Historek o předtuše smrti existuje nespočetně. Smrt je záhadný fenomén, se kterým se pojí podivné věci mezi nebem a zemí. Jednou z těch podivných věcí je předtucha. Včetně 11. září 2001...Fenomén: andělé jsou tady! - 2Fenomén: andělé jsou tady! - 2
Strážní a padlí andělé. Kdo nás zachraňuje a proč? Jsou okamžiky, kdy člověka někdo či něco zázračně zachrání. Tradiční vysvětlení zní – byl to anděl.Fenomén: Přibližují se dimenze? (2)Fenomén: Přibližují se dimenze? (2)
Příběhy našich čtenářů. Halucinace nevysvětlují fenomén „prožitků blízké smrti“, možná žijeme v podivném vesmíru, kde současně existuje naše minulost, současnost i budoucnost.Fenomén: Přibližují se dimenze?Fenomén: Přibližují se dimenze?
Některým lidem se dějí podivné věci - dívají se do paralelních světů. Jiní vidí svou minulost, která se stala, ale vidí i to, co se jim vůbec nestalo. Sbližují se paralelní světy nebo se zlepšují naše paranormální schopnosti?Fenomén: Andělé jsou tady!Fenomén: Andělé jsou tady!
Andělé se vracejí. Lorna Byrne je vidí a povídá si s nimi. Emil Páleš anděly vědecky zkoumá. Rupert Sheldrake napsal Fyziku andělů. Přesto zůstávají nebeské bytosti záhadou.Fenomén Teal Scott – Jsem napůl mimozemšťanFenomén Teal Scott – Jsem napůl mimozemšťan
V oblasti esoteriky se objevila další zajímavá žena. Jmenuje se Teal Scottová. Tvrdí o sobě, že je napůl mimozemšťanka a že má neuvěřitelné mimosmyslové schopnosti. Krom toho chce zachránit svět.Fenomén jménem GuadalupeFenomén jménem Guadalupe
Turínské plátno zná asi každý. V Latinské Americe (Mexiko) existuje jeho obdoba, která ovlivnila dějiny kontinentu a dala za vznik některým národům. Obraz Panny Marie Guadalupské je stále opředen tajemstvími. Co na to věda a co mýty?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí