internetWEEK.cz menu TOPlist

Komunikace s druhým světem

Komunikace s druhým světem

Vše začíná smrtí. Pozůstalým zbyde jen bolest, vzpomínky, oči pro pláč. Co když si ale s mrtvými můžeme promluvit? Není to nemožné, na spiritistických seancích je to dokonce běžné!

 

Komunikace s druhým světem

Jak naplnit své přání?

Zajisté mnoho z nás touží potom, aby si ještě alespoň jednou směli pohovořit se svými zesnulými. Mnohým se to prý skutečně daří. Věří totiž, že pomocí spiritistických seancí si mohou pohovořit s mrtvými.

 

Případ projevu ducha

Existuje prý mnoho případů, v kterých se duše zemřelého přihlásí sama. Svoji přítomnost začne projevovat například shazováním různých předmětů, boucháním, nebo průvanem. Něco podobného se začalo dít v novém domě rodiny Foxových. Dům, do něhož se Foxovi se svými dvěma dcerami (Margaret 14 let a Kate 11 let) se zpočátku zdá být ideálním pro nový začátek. Opravdu se ale jen zdá být ideálním. Zakrátko totiž po sestěhování Foxových se začnou dít velice zvláštní věci. Jednoho večera přibíhají obě dcery k rodičům do ložnice se slovy, že se v jejich pokoji ozývá bouchání a jsou slyšet něčí kroky. Rodiče se ihned vypraví dům obhlédnout, ale příčina se nezjistí. Velmi podivné je, že se celá událost další večer opakuje. Dívky si po čase na nezvaného návštěvníka přivyknou, dokonce mu dají jméno pan Kulhavec. Také si všimnou, že se zvuky ozývají jen v jejich přítomnosti.

 

Dům skrývá hrozivé tajemství!

Děvčata mají údajně brzy zjistit, že jim neviditelný návštěvník pomocí bouchán odpovídá na jejich otázky. Pokoušejí se tedy v první řadě zjistit, o koho vlastně jde. Prý se od ducha dozvídají, že se jedná o duši tamějšího poslíčka. Ten je ale již přes pět let nezvěstný. Sestrám prý prozradí, že jeho tělo do sklepa tenkrát ukryl neznámý vrah. Na základě těchto faktů, Foxovi začnou spolupracovat s policií a prohledají kompletně celý dům. Ve sklepení pod podlahou opravdu najdou ostatky jakéhosi muže. Děsivé tajemství je odhaleno a duše by měla dostát svému klidu. Opak je pravdou. Duše poslíčka z domu neodchází. Foxovi začínají být otrávení neustálými návštěvami novinářů, kteří údajně v domě cítí velmi zajímavý příběh. Rodina se rozhodne odstěhovat, aby měla klid.

 

Sestry jako média

Rodina si pořídila dům v nedalekém městě. Jenže po odstěhování se duše poslíčka má údajně stále ozývat. Rodiče se již pomalu začali smiřovat s tím, že jejich dvě dcery jsou zřejmě velmi citlivé a proto mohou komunikovat s dušemi zesnulých. Sestry jsou zřejmě média – zprostředkovatelky komunikace mezi světem živých a zesnulých. Obě sestry tohoto daru nakonec využívají. Začnou vybírat vstupné za seance, které pořádají.
Mezi lidmi začnou být spiritistické seance velmi oblíbené a navštěvují je s velkým zájmem. Začínají se zakládat dokonce spiritistické spolky. Vše začíná v USA, poté ve Velké Británii, Francii, Německu a v dalších zemích.
Během těchto sezení se lidé mají od zesnulých údajně dozvídat velmi zajímavé informace, které nikdo jiný, kromě pozůstalých blízkých, nemůže znát.

 

Krutý žert, nebo pravda?

První světová válka změní osudy mnoha lidem. Patří mezi ně i uznávaný britský fyzik Lodge, který během války přichází v britském zákopu o svého nejmladšího syna Raymonda. Jeho smrt ho naprosto zdrtí. Týden po smrti Raymonda kontaktuje jeho matku údajně jakási žena, která také měla přijít o syna ve válce. Na tom by nic až tak zvláštního nebylo, kdyby se žena nezmínila o tom, že se svým synem komunikuje pomocí spiritistiky. Žena se má od svého syna dokonce dozvídat, že tam, kde se nachází, potkává i Raymonda. Prý své rodině vzkazuje, že tam, kde se nachází, je mu dobře. Cítí se odpočatý.
Zdrcení rodiče samozřejmě zbystří své smysly a rozhodnou se jednu se seancí také podstoupit. Během seance se jim prý daří zkontaktovat se s Raymondem a ten jim má sdělit, že se nachází v „zemi věčného léta“, kde se také setkává se svým zemřelým dědečkem a dvěma sourozenci.

 

Na dalších seancích se Raymond má rozpovídat o detailech ze svého života, které nemůže znát nikdo jiný než on a jeho rodiče. Vypráví rodičům o různých přezdívkách ze svého dětství, o podrobnostech z domu, ve kterém žil se svými rodiči a také o textech z písní, které rád zpíval. Svým rodičům má dokonce připomínat text písně Mé děvče z jihu, kterou složil sám, když mu bylo patnáct let. Tyto skutečnosti se Lodgeovi mají dozvídat prostřednictvím média Britky Petersové. Názory jsou rozporuplné. Jedni tvrdí, že Britka nemohla znát takové detaily z Raymondova života, musela s ním být tedy v kontaktu. Jiní tvrdí, že Petersová mohla klást otázky takovým způsobem, že se dozvěděla vše to, co potřebovala a poté to jen využila ve svůj prospěch, aby to skutečně vypadalo jako komunikace s mrtvým. Přesně toto si má uvědomovat i Lodge, který stále čeká na nějaký důkaz, aby seanci a jejím výsledkům mohl věřit.
Důkaz prý přichází hned následující den, kdy Lodgeovým Peters oznamuje, že jim Raymond vzkazuje, že existuje jeho fotka, na níž se nachází ve společnosti mužů, při čemž jeden z nich se o něj má opírat. Za vojáky poté má být černé pozadí a nějaké čáry. Lodgeovi o žádné takové fotce nemají sebemenší ponětí.

 

Co na to říkají odborníci?

Průběh spiritistických seancí zkoumala řada odborníků. Bohužel se nedovedou shodnout na jednotlivém verdiktu. V některých případech se prý sice skutečně na tajemných seancích objevují paranormální jevy, ale chybějí důkazy, zda jde přímo o komunikaci mrtvých s naším světem.

 

Spiritualismem se zabývají i známé osobnosti

Tajemných seancí se účastní i známé osobnosti jako je britský spisovatel Arthur Conan Doyle, nebo významný spisovatel Charles Dickens. I ti věří v to, že smrtí vše teprve začíná.

 

Jisté je jedno, pokud se chystáte zúčastnit spiritistické seance, rozhodně byste ji měli podnikat s někým, kdo ji rozumí a kdo umí vyvolat a i opět odvolat duše. Rozhodně není radno si zahrávat.

 

Zdroje:
http://www.blavatska.com/blavatska03.html
http://ceskebudejovice.casd.cz/mohou-s-nami-mluvit-mrtvi/
http://procproto.cz/zahady/muzeme-komunikovat-s-mrtvymi/
http://www.spirit.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2202%3Ahovory-s-mrtvymi&Itemid=94

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Duchové   život po smrti   Tajemno   Spiritistické seance  


Kategorie Duchové


Tip na knihu - recenze: Chlapec, který viděl pravduTip na knihu - recenze: Chlapec, který viděl pravdu
Zajímavé čtení pro zájemce o paranormální jevy. Autor tvrdí, že viděl jako dítě aury lidí, duchy mrtvých i entity přírodní. Slogan o knize říká: Autentický deník z prostředí viktoriánské Anglie, jehož autor si přál zachovat anonymitu i po své smrti.Děti duchy vidí: Duchařské historky z AmerikyDěti duchy vidí: Duchařské historky z Ameriky
Je známo, že děti mají mimosmyslové vnímání silnější než dospělí. Zachycuje to například slavný film „Šestý smysl“. Následující příběhy se odehrály v několika amerických rodinách.Duchové na Mount EverestuDuchové na Mount Everestu
Když australský horolezec Lincoln Hall umíral na vrcholu Mount Everestu, navštívil svou manželku ve spánku. Zázračně přežil v zóně smrti snad zásluhou vizualizace, kterou použil.Tváře z WatertownuTváře z Watertownu
Poklidná plavba se změní v neštěstí pro dva námořníky. Někdo by řekl, že pohřbem vše končí, ale co když jsou duše neklidné a nehodlají se smířit se smrtí? Seznamte se s tvářemi z Watertownu!Nejděsivější místa na Zemi II.Nejděsivější místa na Zemi II.
Zajímáte se o místa, kde byli lidé mučeni, trpěli, nebo se tam odehrála jiná tragédie? Chcete se bát? Pojďte s námi navštívit krásný dům Avenal, Manresský hrad a nejstrašnější místo na světě, vězení Alcatraz.Nejděsivější místa na zemi I.Nejděsivější místa na zemi I.
Existuje mnoho míst, která jsou něčím výjimečná. Jsou i taková, ze kterých nám běhá mráz po zádech. Nejčastěji se na nich stala nějaká tragédie. Do prostředí se otisklo zoufalství, vztek, hrůza. Jsou neobyčejná. Často na nich uvízly duše...Strašidelné vozy aneb duchové se vracejíStrašidelné vozy aneb duchové se vracejí
Přečtěte si strašidelné příběhy lidí, kteří se skutečně setkali s duchy!


Kategorie Tajemno


Kočka, náš tajemný přítelKočka, náš tajemný přítel
Jsou na světě mnoho let. Byly nenáviděny a milovány. Dokáží si nás podmanit, ale i tak si zachovají svoji hrdost. Kočky jsou zvířata, o nichž se tvrdí, že žijí na hranici dvou světů. Co je na tom pravdy?Tajemné minulé životyTajemné minulé životy
Jsou lidé, kteří si vzpomínají na to, že již žili. Jiní si myslí, že tělo, ve kterém jsou, jim nepatří. Jasno v tom každému může udělat regresní terapie...François Duvalier: Voodoo jako zastrašování lidíFrançois Duvalier: Voodoo jako zastrašování lidí
Existují různé způsoby zastrašování, ale málokdo z nás si dokáže představit jako jeho nástroj voodoo! Haitský diktátor François Duvalier však toto umění dovedl k dokonalosti…Kříže, které připomínají dávné tragédieKříže, které připomínají dávné tragédie
Smírčích křížů je na našem území více než dost. Většinou však nevíme, k čemu přesně sloužily. Vesměs byly stavěny jako pomník, připomínka na tragickou událost. Proč to tak bylo, to si povíme zde!Stanislav Grof – reinkarnaceStanislav Grof – reinkarnace
Reinkarnace je jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších fenoménů lidské existence.Nejděsivější místa na zemi I.Nejděsivější místa na zemi I.
Existuje mnoho míst, která jsou něčím výjimečná. Jsou i taková, ze kterých nám běhá mráz po zádech. Nejčastěji se na nich stala nějaká tragédie. Do prostředí se otisklo zoufalství, vztek, hrůza. Jsou neobyčejná. Často na nich uvízly duše...EVP aneb mrtví se s námi snaží spojit EVP aneb mrtví se s námi snaží spojit
Komunikace s mrtvými je možná? Opravdu se mrtví snaží kontaktovat s naším světem? Přes média ano, ale mrtví začali zanechávat hlasové zprávy přes magnetofony, diktafony, radia, televize a webkamery. Hlasy ze záhrobí můžete nahrát i vy!Hrad Houska – brána do jiného světa?Hrad Houska – brána do jiného světa?
Ačkoliv se hrad nepyšní zvláštní krásou, ani výjimečnými královskými zahradami, přitahuje k sobě mnoho návštěvníků. Proč? Protože se zde má nacházet vchod do pekel. Chcete-li se dozvědět více, čtěte dál...Filipojakubská noc aneb nejmagičtější noc v roceFilipojakubská noc aneb nejmagičtější noc v roce
Filipojakubská noc má mnoho názvů. Nejčastěji ji všichni známe jako den, kdy se „pálí čarodějnice“, ale také se jí jinak říká Valpuržina noc, či Beltine. Filipojakubská noc je vždy z 30. dubna na 1. května.Tajemné zvuky Země (3)Tajemné zvuky Země (3)
Podivné zvuky z podzemí děsí nyní Američany na severu USA. Nevysvětlitelné údery a otřesy země postihly dvě města.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí