internetWEEK.cz menu TOPlist

Karel Janeček v Lucerně

Karel Janeček v Lucerně

Jak být svobodný? Když je svět tak hnusný, okolo samý blbci, jeden idiot vedle druhého, mafiáni, ilumináti, nad tím reptiliáni a všechno je řízeno z Měsíce?

 

Karel Janeček v Lucerně

Takto vtipně a pregnantně definoval blbou náladu současníka šamanský herec Jaroslav Dušek v jedné své show na téma Svoboda. Docela dobře vystihl blbou náladu Evropana či Američana s příchodem „konce světa“, rozuměj magickým datem 21. 12. 2012, kdy se velmi pravděpodobně nic nestane.

 

Ale něco by se mohlo stát. Něco se už děje. Máme tu po dlouhé době vizionáře s vizí, která nabízí šanci na změnu, šanci na novou zemi, novou republiku, na to, že lid český vezme zase jednou vládu do svých rukou. Vizionář se jmenuje Karel Janeček a vize Pozitivní evoluce. Když se ohlédnu zpět, těch vizionářů moc nebylo. Poslední Václav Havel. A po něm přicházejí už jen ekonomové a právníci bez vizí.

 

http://www.pozitivnievoluce.cz/cs-CZ/ >>>

 

Karel Janeček nabízí řešení. S úsměvem a velmi jednoduše. Rozjel velkorysou kampaň, objel republiku, navštívil 11 měst a dorazil v pátek 23. 12. do Prahy, do Lucerny. Jasně, kam jinam, když Lucerna znamená světlo. Světlo. To je vlastně to, s čím přichází miliardář, který staví na rozumu. Jakýsi osvícenský až verneovský hrdina, bohatý lidumil, který se rozhodl přinést lidem na stříbrném podnose Řešení, jak se osvobodit. Jak romantický příběh. Až k neuvěření. Lehce kýčovitý napohled. Mnozí nad ním ohrnují proto nos a jiným smrdí Janečkovy peníze.

 

 

Janeček není politik, což je jeho výhoda. Nemusí mluvit korektně, nemusí lézt nikomu do zadku, nemusí si na nic hrát, není uzavřen v pasti politbyr. Přichází pouze jako individuum. Mimo peněz a břitkého intelektu je ale vybaven charismatem a přesvědčivostí. Umí dobře argumentovat a je si jist svou věcí.

 

Dobře. Ale co na to při smrákání vizí o věčném ekonomickém růstu, lid český, tenhle veskrze skeptický Čech, otrávený neúspěšnou sametovkou, vládou všehoschopných politiků, mafiánů, bank a posléze (třešnička na dortu) exekutorů? Všimne si vůbec uprostřed velmi blbé nálady, v tomto „hnusném světě plném idiotů“ někdo toho muže, který vypadá jako archanděl Michael, což samo o sobě je u některých skeptiků velké, ale velké Mínus. Všimne. Určitě si ho už všimly desítky tisíc lidí. Na Facebooku má projekt přes 21 tisíc sympatizantů. Tisíce lidí přišly na přednášky a Lucernu přeplnilo více než 2500 zvědavců (vstupné bylo zdarma).

 

 

Pro někoho to může být příjemná změna (zvláště pro ženy): ejhle přichází hezký mladý muž, který se usmívá, nemluví nudně, nefňuká, nenačrtává katastrofické scénáře, ale říká, že všechno je vlastně velmi prosté. A navíc od vás nechce peníze, protože projekt financuje sám. Co mohou skuhrající Češi ještě víc chtít? Vizionář miliardář nese na stříbrném podnose vizi na Morální reformu Ztohoven. Nabízí naději. Přijmeme ten dáreček na stříbrném podnose? Jestli ne, je docela možné, že už žádní vizionáři dalších 20 let nebudou. Mohou přijít diktátoři. Chceme to?

 

Pozitivní revoluce: Změňme systém

Stačí změnit systém, říká vizionář. Systém, který ovládli tzv. zlojedi, čili kmotři, úhlavní mafiáni, kteří se zmocnili zemí Koruny české i české koruny, dirigují z dálky politiky, vodiči loutek, tahači za drátky.

 

Plán. Systém můžeme změnit snadno: spojí se slušní, pozitivně myslící lidé, kteří chtějí změnu. Je tu nový volební systém, který bude prosazen demokraticky. Jsme evoluce, ne revoluce. Chceme demokracii, i když tady vládne „zlojedokracie“, patologická oligarchie. Vládne nám podivná, zákulisní olicharchie. Nikdo ji pořádně nezná, pokud nepřejede na ulici Vietnamku. Pak si jí všimneme. Naše nová česká oligarchie nemá hodnoty elity, upozorňuju jeden z nejvýznamnějších českých filosofů Václav Bělohradský. V každém národě vládne oligarchie. Ale aby se oligarchie řídila také hodnotami elity, musí ji k tomu společnost donutit. A to vlastně Janeček dělá.

 

Tekutý hněv

Bělohradský popisuje protestní hnutí posledních let na Západě jako tekutý hněv. Rozhořčení, Occupy Wall Street. Lidé jsou nasraní, naštvaní, rozhořčení. Ale zeď kapitalismu, Occupy Wall Street „1 %“ se jim nedaří dobýt. Nemohou ji dobýt. Jsou roztříštění, nevědí, jak prosadit, co chtějí, neumí se spojit. Vlastně ani pořádně nevědí, co chtějí.

 

A v Česku najednou přichází světlovlasý mág, který s úsměvem, beze stopy nějakého likvidního hněvu, tvrdí, že změna je snadná. Času moc nezbývá. Ale ještě nějaký je. Dokud můžeme mluvit svobodně. Brzy tomu tak už být nemusí. Zavládne totalita. A bude konec. Jeho projekt na změnu je racionální a logický. Stačí, aby se spojily asi dva miliony voličů a ti protlačili nový volební zákon. Protože nové volební okrsky budou malé, lidé budou znát kandidáty a vyberou si ty SLUŠNÉ, POCTIVÉ osobnosti, které snad v Česku ještě zbyly. Tím budou postupně eliminovány, redukovány mafiánské, korupční struktury. Ty rozložily stát a nasměrovaly ho na šikmou plochu mířící do propasti. Nejen u nás. „Všechno máme propočítané. Je to dotažený model. Funguje to!“ říká Janeček v Lucerně. Mafiánské struktury de facto zlikvidovaly demokracii, degenerovaly ji na patologickou „kracii“ – vládu - a ještě navíc mohou vytvořit mafiánsko-politickou totalitu, varuje Janeček. A není proč mu nevěřit. Proč by se měli mafiáni vzdávat svých miliardových penězovodů? Jen pod tlakem milionů lidí by se tak mohlo stát, není jiné cesty. A tlak veřejnosti je zatím neúčinný. Křičet na Václaváku už nestačí. A není koho volit. Každé volby je ještě hůř. Nálada v Lucerně byla dobrá, ba výborná. Je tady šance. Stačí „málo“, aby se přidaly ty miliony lidí. A taky se mluvilo o lásce a pravdě. To je dobře. Pravdy se nebojme.

 

Karel Janeček pohádkově zbohatl na burzovních obchodech, pak založil Nadační fond proti korupci. Teď říká: "Takhle to dál nejde, je potřeba změnit celý systém"... Jak vidí tažení Karla Janečka kolega, Tomš Chalupa? | Čtěte v magazínu internetWEEK.cz | Karel Janeček - geniální vizionář nebo naivní snílek? >>>

 

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Z domova   Zajímavosti   Zajímavé video   Česká republika   česká politika   Karel Janeček  


Kategorie Z domova


8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.Videa: Brno jak ho neznáteVidea: Brno jak ho neznáte
Podívejte se na tři zajímavá videa o Brně a jeho okolí.Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.
Čeští politici mají stále dokola potřebu omlouvat se Německu za poválečný odsun. Připomeňme si, o co šlo, proč je to nesmysl a slovy prezidenta Beneše „vlastizrada“, před kterou varoval.Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?
Jestli je Vám dnes padesát, o práci se zřejmě bát nemusíte. Alespoň co se robotů týče. Ale přemýšlíte-li, co studovat, zbystřete. Řadu povolání již automatizace vymýtila. A ještě více jich čeká jistý ortel. Svět se mění…Expert odhaluje, jak by se rodiče měli vypořádat s digitálními médiiExpert odhaluje, jak by se rodiče měli vypořádat s digitálními médii
Technika jde neustále dopředu. Každá generace vyrůstá jinak, než ta předchozí. Již od vynálezu knihtisku. A vždy jsou slyšet hlasy, že je to špatně. Ale technologie dětem nezakazujte, zkuste jen dodržet několik zásad…EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?Slovenská slova, kterým mladí Češi nerozumíSlovenská slova, kterým mladí Češi nerozumí
K žádnému jinému národu světa nemáme blíže. Kus společné historie, kultura a chtělo by se říci i velmi podobný jazyk. Mladí Češi ale slovenštině obvykle nerozumí.Automobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomikyAutomobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomiky
Automobily zaměstnávají 5% ekonomicky aktivních obyvatel. Tvoří však téměř čtvrtinu HDP s tržbami okolo 865 miliard korun. A stát nešetří dalšími pobídkami v tomto sektoru…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí