internetWEEK.cz menu TOPlist

Hitler si vybral Davida Irvinga jako svého životopisce

Hitler si vybral Davida Irvinga jako svého životopisce

David Irving je velice kontroverzní osobností. Dříve uznávaný spisovatel a autor desítek knih, dnes soudem uznaný popírač holocaustu, rasista a antisemita.

 

Hitler si vybral Davida Irvinga jako svého životopisce

Irning je známý také jako "historický samouk". Ještě donedávna například tvrdil, že plynové komory postavili v Polsku až po válce. Ještě zvláštnější je jeho tvrzení, podle kterého Hitler nejen že neubližoval židům, ale dokonce je chránil. Také tvrdí, že počet těch, kteří přežili Osvětim se neustále zvětšuje, a založí proto jistou společnost těch, "kteří přežili holocaust a dalších lhářů". Irving byl v Rakousku odsouzen a následně uvězněn, do několika zemí má zakázaný vstup. Sama jeho matka se ho zřekla, a jeho bratr si raději změnil jméno.

 

Nedávno se Irving znovu ozval. Vyrazil na tůru po Polsku, obzvláště po významných místech druhé světové války. A důvod této cesty? Hitler si Irvinga údajně vybral jako svého životopisce. Přitom bylo v den smrti Hitlera Irvingovi pouhých sedm let. Údajně měl Hitler jisté vnuknutí, podle kterého to má být právě on.

 

Irving již v minulosti narazil na Hitlerova bývalého lékaře. Hned během jejich prvního setkání údajně lékař na Irvingův pozdrav odpověděl, že na něj již dlouho čekal. Lékař dal Irvingovi veškeré dokumenty o léčbě Hitlera, které odmítl v minulosti dát jakýmkoli jiným historikům. Poté co se David Irving zeptal, proč dokumenty dal právě jemu, lékař mu ukázal jistou stránku v oněch dokumentech. Podle nich měl Hitler stejnou nemoc, jako německý císař Vilém. O jeho nemoci se dozvěděl z Vilémova životopisu, sepsaného jistým angličanem. Chvíli na to Hitler prorocky pronesl, že chce za svého životopisce angličana z další generace, který se dobře vyzná v německých archivech, a že jednoho dne na něj doktor narazí. Když se britský novinář Irvinga zeptal, jestli si opravdu myslí, že Hitler si ho vybral, Irving bezmyšlenkovitě a naprosto vážně odpověděl že ano.

 

Již od mládí měl Irving k Hitlerovi blízko, přestože zbytek jeho rodiny byl výrazně proti němu. Ve školním časopise například napsal, že Hitler byl největší sjednotitel Evropy od dob Karla Velikého. Když si mohl vybrat libovolnou knížku poté, co vyhrál soutěž, vybral si Mein Kampf. Později se naučil německy, a v šedesátých letech napsal knížku o zničení Drážďan.

 

Právě jeho postoj Irvingovi "zpřístupnil" informace od spousty lidí, kteří byli ve válce na straně Hitlera. Díky těmto novým faktům napsal poměrně známou knihu "Pohled na válku z Hitlerovi perspektivy", která se dá sehnat i v češtině. V knize popisuje, že Hitler byl vlastně dobrák a veškeré zlo za něj dělali Himmler a Heydrich. On sám o tom však neměl ani ponětí. Tyto informace však nejsou historiky uznávány, avšak forma knihy může na nezasvěceného člověka působit velice důvěryhodně.

 

Dodnes Irving vymyslel spostu dalších výplodů. Podle některých například Deník Anny Frankové napsal až dodatečně její otec. Kdoví, čemu Irving opravdu věří, rozhodně na Hitlerovi již vydělal spoustu peněz, a udělal si ještě více nepřátel.

 

zdroj: xman.idnes.cz

Další příspěvky autora: Fanarim


Články ve stejných kategoriích:

David Irving   Adolf Hitler   Hitler   Deník   Holocaust   Ze zahraničí  


Kategorie Hitler


S Hitlerem nikdy nebyla legrace. Až dosud...S Hitlerem nikdy nebyla legrace. Až dosud...
Nenechte si ujít sérii parodií s Adolfem Hitlerem v hlavní roli. Když se dozví, že je HIV pozitivní, ukradli mu Mercedes a že Pokémoni neexistují. Navíc den před maturitou!


Kategorie Holocaust


Kdo to byl Josef MengeleKdo to byl Josef Mengele
Kdo to byl Josef Mengele, byl to výborný antropolog nebo vrah?Koncentrační tábory - strašák minulosti - pokračováníKoncentrační tábory - strašák minulosti - pokračování
Koncentrační tábory - temná historie, která by ale neměla být zapomenuta.Koncentrační tábory - strašák minulostiKoncentrační tábory - strašák minulosti
Je skutečně nepředstavitelné, že lidé někdy dopustili existenci koncentračních táborů a buďme vděční, že koncentrační tábory jsou již historie, historie, která by ale neměla být zapomenuta.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí